Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ειμαι σιγουρος αν το thread επρεπε να ανοιχτει εδω η στα "Εκτος Θεματος", αν καποιος mod εχει σαφεστερη εικονα ας επιληφθει του θεματος.
    Η ερωτηση ειναι αυτη του τιτλου, ενδιαφερομαι να παω Καβαλα κ δεν εχω ξαναπαει. Στο ΚΤΕΛ βλεπω οτι εχει 3 λεωφορεια απο Αθηνα (πρωι, μεσημερι, βραδυ), αλλα για να μπορω να προγραμματισω το χρονο μου θα παρακαλουσα οποιονδηποτε εχει κανει τη διαδρομη να με πληροφορησει για τη χρονικη της διαρκεια. Επισης θα με διευκολυνε κ η αναφορα τιμης εισιτηριου απο οποιον γνωριζει.
    Αυτα, ευχαριστω

  2. #2
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Γιατί δεν πας με τον ΟΣΕ; 1000 φορές πιο ξεκούραστα, φθηνότερα και ασφαλέστερα.

  3. #3
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AddictedToChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν πας με τον ΟΣΕ; 1000 φορές πιο ξεκούραστα, φθηνότερα και ασφαλέστερα.
    Ναι, υπαρχει κ αυτο το ενδεχομενο. Αλλα επειδη δεν εχω ιδεα, υπαρχει σιδηροδρομικη συνδεση Αθηνας - Καβαλας, η πρεπει να αλλαξω τρενο/λεωφορειο στη Θεσ/νικη? Κ για αυτον τον τροπο ταξιδιου, επισης θα βολευε πολυ να με πληροφορησει οποιος ξερει για τη συνολικη διαρκεια του.
    Για την ακριβεια θελω να βρισκομαι στην Καβαλα κατα τις 8 το βραδυ, τι ωρα πρεπει να φυγω απο Αθηνα, ειτε με ΚΤΕΛ ειτε με ΟΣΕ, ιδιως αν πρεπει στο ενδιαμεσο να αλλαξω μεσο?

  4. #4
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Θεσσαλονίκη καβάλα με αυτοκίνητο είνια 1.30 ώρα, με λεωφορείο φαντάζομαι θέλει ένα διωρο σίγουρα. Αθήνα Θεσσαλονίκη το ΚΤΕΛ κάνει 6 οπότε χονδρικά υπολόγισε ότι θέλεις ένα οκτάωράκι. Μετά την Τουζλα μπαίνει στον παραλιακό δρόμο γιατί δεν έχουν δώσει εγνατία ακόμη εκει και ως την Ηρακλείτσα πας πιο αργά

  5. #5
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεσσαλονίκη καβάλα με αυτοκίνητο είνια 1.30 ώρα, με λεωφορείο φαντάζομαι θέλει ένα διωρο σίγουρα. Αθήνα Θεσσαλονίκη το ΚΤΕΛ κάνει 6 οπότε χονδρικά υπολόγισε ότι θέλεις ένα οκτάωράκι. Μετά την Τουζλα μπαίνει στον παραλιακό δρόμο γιατί δεν έχουν δώσει εγνατία ακόμη εκει και ως την Ηρακλείτσα πας πιο αργά

    Ευχαριστω. Βαζω εννιαωρο για να εχω κ το κεφαλι μου ησυχο απο θεμα καθυστερησεων - συνεννοησεων, αρα θα πρεπει να την κανω κατα τις 11 το πρωι

  6. #6
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από applebite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω. Βαζω εννιαωρο για να εχω κ το κεφαλι μου ησυχο απο θεμα καθυστερησεων - συνεννοησεων, αρα θα πρεπει να την κανω κατα τις 11 το πρωι
    Τελικά απ'ό,τι βλέπω δεν έχει ΟΣΕ στην Καβάλα .

    Πάντως, αν προτιμήσεις μέσω ΟΣΕ, μπορείς να πάρεις το απλό το τρένο (15ευρώ έχει περίπου) που ξεκινά απ'την Αθήνα 9.20 το πρωί.

    Γύρω στις 3 το μεσημέρι θα 'χεις φτάσει Θεσσ.

    Θα αράξεις να πιεις το καφεδάκι σου να γουστάρεις () και μετά επιλέγεις να πας Καβάλα με ό,τι γουστάρεις.

    150χλμ δρόμος είναι.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AddictedToChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά απ'ό,τι βλέπω δεν έχει ΟΣΕ στην Καβάλα .

    Πάντως, αν προτιμήσεις μέσω ΟΣΕ, μπορείς να πάρεις το απλό το τρένο (15ευρώ έχει περίπου) που ξεκινά απ'την Αθήνα 9.20 το πρωί.

    Γύρω στις 3 το μεσημέρι θα 'χεις φτάσει Θεσσ.

    Θα αράξεις να πιεις το καφεδάκι σου να γουστάρεις () και μετά επιλέγεις να πας Καβάλα με ό,τι γουστάρεις.

    150χλμ δρόμος είναι.

    Αυτο ακουγεται ιδιαιτερα καλο σα σχεδιο, εχω πολλα χρονια να αραξω στις καφετεριες της Salonica με εκεινον τον κουβα που φερνουν για φραπε
    Ασε που οι γυναικες εκει πανω ειναι τελειως αλλη φαση, χαιρεσαι που εισαι Ελληνας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος applebite : 17-06-08 στις 13:56.

  8. #8
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από applebite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο ακουγεται ιδιαιτερα καλο σα σχεδιο, εχω πολλα χρονια να αραξω στις καφετεριες της Salonica με εκεινον τον κουβα που φερνουν για φραπε
    Εγώ με το συγκεκριμένο τρένο, τη συγκεκριμένη ώρα γυρίζω πάντα όταν κατεβαίνω στην Αθήνα.

    Και μόνο που θα ξεκινήσεις πρωί, θα σου φτιάξει η διάθεση, αν έχει και καλό καιρό βέβαια

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από applebite Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε που οι γυναικες εκει πανω ειναι τελειως αλλη φαση, χαιρεσαι που εισαι Ελληνας
    Τα βλέπεις έξω απ'το χορό τα πράγματα, γι'αυτό σου φαίνονται όμορφα

  9. #9
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AddictedToChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα βλέπεις έξω απ'το χορό τα πράγματα, γι'αυτό σου φαίνονται όμορφα
    Ναι, σε αυτο εχεις δικιο. Κ παλι ομως, φαινονται πολυ πολυ ομορφα οταν ανεβαινω

    EDIT:

    Λοιπον, 2 Ιουλιου θα ανεβω, εχει συναυλια των Primavera En Salonico στην Καβαλα, με σεφαραδιτικα παραδοσιακα τραγουδια των Εβραιων της Θεσσαλονικης. Addicted δε νομιζω οτι θα ειναι your cup of tea, μαζι κανονιζουμε οταν ερθουν οι Haunted. Για οποιον ομως ξερει ποιοι ειναι (εξαιρετικοι τζαζ μουσικοι ολοι τους που κανουν απιστευτους αυτοσχεδιασμους σε παραδοσιακα θεματα - κ πανω απο ολα αυτα η φωνη του Θεου... εεε, της Σαβινας), ας κρατησει το thread ανοικτο μπας κ κανονισουμε να παμε ευρυζωνικη παρεα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος applebite : 17-06-08 στις 13:57.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Εγώ ένα έχω να πω σαν τις γυναίκες τις απο κει χάμου δεν έχει. Οι Θεσσαλονικιές είναι άστα-βράστα...


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  11. #11
    Το avatar του μέλους blend
    blend Guest
    Το μετέφερα στα "Εκτός Θέματος"

  12. #12
    Εγγραφή
    31-01-2005
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΡΟΣΙΑ
    Router
    Linksys wag200g
    Υπολόγιζε 8-10 ώρες. Εξαρτάται από τον οδηγό. Στάσεις σε Σαλόνικα, Λάρισα, Λαμία. Δυστυχώς κάνει όση ώρα έκανε και πριν από 5-10 χρόνια όταν δεν υπήρχαν τελειωμένοι οδικοί άξονες.

  13. #13
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AddictedToChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά απ'ό,τι βλέπω δεν έχει ΟΣΕ στην Καβάλα .

    Πάντως, αν προτιμήσεις μέσω ΟΣΕ, μπορείς να πάρεις το απλό το τρένο (15ευρώ έχει περίπου) που ξεκινά απ'την Αθήνα 9.20 το πρωί.

    Γύρω στις 3 το μεσημέρι θα 'χεις φτάσει Θεσσ.

    Θα αράξεις να πιεις το καφεδάκι σου να γουστάρεις () και μετά επιλέγεις να πας Καβάλα με ό,τι γουστάρεις.

    150χλμ δρόμος είναι.
    Έτσι το είχα κάνει και εγώ πριν χρόνια και βόλεψε.
    Μετά Θεσσ. - Καβάλα με ΚΤΕΛ.
    Επιστροφή Καβάλα - Δράμα με ΚΤΕΛ και μετά τρένο για Αθήνα.

  14. #14
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Το ΚΤΕΛ πάντως είναι προς την πλευρά του σταθμου, δυτικά συνεχίζοντας τη μοναστηρίου. Δεν σε βλέπω να πηγαίνεις σε καλά μέρη για καφέ και ο κουβάς που λές μάλλον δεν παίζει στο σταθμό!
    Πάρε και κανένα μαγιό, οι παραλίες της καβάλας είναι 20 λεπτά από την πόλη και είναι όμορφες

  15. #15
    Εγγραφή
    20-12-2004
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    bus 50e 9 ωρες 75 με επιστοφη.
    καρβουνιαρης μεχρι δραμα ειναι δραμα (11-13 χωρις καθυστερηση) και μετα 30-60' κτελ

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. DSLAM ΦΙΛΛΙΠΟΥ - ΚΑΒΑΛΑ
    Από Mike-Dealer στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 168
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-09, 17:04
  2. aDSL στην Καβάλα
    Από babisaok στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-07, 18:14
  3. Καβαλα ποτε?!
    Από peugeott στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-06, 17:56
  4. adsl στην καβαλα
    Από katdoc στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-06, 10:40
  5. Vivodi στην Καβάλα!
    Από Darkman_ στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-05, 21:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας