Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    καλησπερα!εχω προβλημα με τους ελληνικους υποτιλους στον υπολογιστη μου κατεβαζω ελληνικους υποτιτλους για μια ταινια και οταν παω να ανοιξω αυτο το αρχειο δεν μου εμφανιζει ελληνικους χαρακτηρες αλλα κατι συμβολα εχω windows xp sp2 πριν λιγο καιρο τους κατεβαζα κανονικα ξαφνικα δεν ξερω τι εγινε πηγα και στο πινακα ελεγχου τοπικες ρυθμισεις να δω μηπως φταιει η γλωσσα αλλα ελληνικα ηταν επιλεγμενα ουτε το notepad ουτε με word αναγνωριζονται ελληνικα μηπως θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει παρακαλω?αν ξερει να μου πει τι φταιει και καποια λυση ευχαριστω προκαταβολικα

  2. #2
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Μηνύματα
    2.221
    Downloads
    56
    Uploads
    18
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    speedtouch(Thomson..)
    SNR / Attn
    17(dB) / 45(dB)
    Σε .srt τα κατεβαζεις?

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    δοκιμασε να συγχρονισεις τους υποτιτλους με το subtitle workshop και να τους βαλεις ως input fps το 23,976 αλλιως αν το εχουν ηδη βαλε για fps το 25.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    517 / 6.151 Telephonet+
    ISP
    Vivodi
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    15,5(dB) / 36,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nanron23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα!εχω προβλημα με τους ελληνικους υποτιλους στον υπολογιστη μου κατεβαζω ελληνικους υποτιτλους για μια ταινια και οταν παω να ανοιξω αυτο το αρχειο δεν μου εμφανιζει ελληνικους χαρακτηρες αλλα κατι συμβολα εχω windows xp sp2 πριν λιγο καιρο τους κατεβαζα κανονικα ξαφνικα δεν ξερω τι εγινε πηγα και στο πινακα ελεγχου τοπικες ρυθμισεις να δω μηπως φταιει η γλωσσα αλλα ελληνικα ηταν επιλεγμενα ουτε το notepad ουτε με word αναγνωριζονται ελληνικα μηπως θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει παρακαλω?αν ξερει να μου πει τι φταιει και καποια λυση ευχαριστω προκαταβολικα
    Δες αν το non-unicode είναι Ελληνικά και όχι το region.


  5. #5
    καλησπερα.δυστυχως ηταν επιλεγμενα στο unicode τα ελληνικα,σε srt κατεβαζω τους ελληνικους υποτιτλους οταν βεβαια κατεβαζω αγγλικους υποτιτλους σε srt μια χαρα μου τος εμφανιζει τι μπορει να φταιει;ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια που θα μου προσφερετε.

  6. #6
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    αυτο το ειδες η τσαμπα το γραψα;
    δοκιμασε να συγχρονισεις τους υποτιτλους με το subtitle workshop και να τους βαλεις ως input fps το 23,976 αλλιως αν το εχουν ηδη βαλε για fps το 25.
    με ελαχιστο ψαξιμο στο google θα βρεις ανετα το subtitle workshop

  7. #7
    το προσπαθησα και αυτο τους αγγλικους υποτιτλους στο subtitle workshop τους εμφανιζει κανονικα τους αντιστοιχους ελληνικους δεν ανοιγει καν το αρχειο πως εξηγειται αυτο?τους ιδιους ελληνικους υποτιτλους απο το ιδιο site τους κατεβασα απο αλλο pc και τους εμφανισε κανονικα με ελληνικους χαρακτηρες και τους περασα με φλασακι στον δικο μου και εμφανιστηκαν κανονικα οταν εγω τους κατεβαζω ειναι αλαμπουρνεζικα μηπως φταιει το bitcomet με το οποιο τους κατεβαζω?

  8. #8
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν θυμαμαι καλα, ανοιξε το .srt αρχειο με ενα notepad και σωσε το ξανα σαν ANSI και οχι σαν unicode ή UTF-8 (ή το αντιστροφο, ενα απο τα 2 μαλλον θα σου λυσει το θεμα..ξαναλεω, αν θυμαμαι καλα) και τοτε πηγαινε να το ανοιξεις με το subtitle workshop

  9. #9
    Εγγραφή
    12-05-2008
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    15
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    1. όταν ανοίγεις το word για να δεις τους υπότιτλους σου βγάζει σε τι γλώσσα θες να στους διαβάσεις!!
    εσύ θα επιλέξεις ελληνικά!!
    και αν το nero show time για παράδειγμα που χρησιμοποιής για να δεις την ταινία σου με υπότιτλους στους βγάζει κινέζικους θα πας πάλι στις ρυθμίσεις του nero show time και θα διαλέξεις στους υπότιτλους την ελληνική γλώσσα!! και θα είσαι μια χαρά!! επίσης αν οι υπότιτλοι δεν είναι σε μορφή .srt θα τους βάλεις στο πρόγραμμα subtitles workshop θα πατήσεις save as και θα τους αποθηκεύσεις στην μορφή subrip

  10. #10
    Δυστυχως ο υπολογιστης μου δεν βλεπω να συγκινειται και πολυ ολα αυτα που μου ειπες τα εκανα και τα ξανα εκανα ομως τιποτα......σε ευχαριστω παρα πολυ που προσπαθεις να με βοηθησεις.Καποια λαθος εντολη δεχεται δεν εξηγειται αλλιως αλλα τι?πως γινεται να κατεβασω τους υποτιτλους με ενα προγραμμα των windows ισως και οχι bitcomet μηπως φταιει αυτο?

  11. #11
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    επειδη ακρη δεν βγαζεις δοκιμασε μηπως υπαρχουν και αλλοι υποτιτλοι για αυτο που ψαχνεις εδω
    http://www.greeksubs.com/
    http://subs4u.gr/
    http://www.opensubtitles.com/en/sear...ng/fixinput-on

  12. #12
    Εγγραφή
    12-05-2008
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    15
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    και το www.greeksubtitlesproject.com
    κατά την γνώμη μου το καλύτερο!!

  13. #13
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Μηνύματα
    2.221
    Downloads
    56
    Uploads
    18
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    speedtouch(Thomson..)
    SNR / Attn
    17(dB) / 45(dB)

  14. #14
    παιδια να ειστε καλα τελικα εφταιγαν τα site απο οπου και τα κατεβαζα ευχαριστω παρα μα παρα πολυ

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση σχετική με τα startup αρχεία.
    Από Τοξότης στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-08, 19:55
  2. Ερώτηση για rar αρχεία
    Από Tripakis στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-08-07, 15:59
  3. ερώτηση για αρχεία *vob
    Από omkara στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-07, 20:00
  4. Εισαγωγη Υποτιτλων σε αρχεια AVI
    Από jpentz στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-06, 21:55
  5. Ερωτηση για αρχεια...
    Από dpetka2001 στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-04, 20:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας