Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14458/902
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Ενας γνωστός μου έχει ps3 και θέλει να βάλει Ιντερνετ.

    Γνωρίζω ότι ένα ps3 (playstation 3) συνδέεται με το Ιντερνετ. Ξέρετε άν κάνει κανείς τα πάντα που κάνει και με το pc και τι περιορισμοί υπάρχουν?

    Ξέρω ότι κατεβάζεις demo για Ps3. Επίσης ότι έχει δικό του interface, αλλά μπορείς να βάλεις και keyboard.

    Θα μπαίνει παντού άνετα (forums κλπ) και θα μπορεί να γράφει στα Ελληνικά?

    Μπορεί να κατεβάζει ό,τι θέλει (YouTube videos, ταινίες κλπ) και να τα σώζει στον σκληρό του ps3?

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.196
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FritzBox 7530 AX
    κοιτα μεσω του browser μπορεις να κανεις ΟΤΙ κανει και το pc οπως λες ΕΚΤΟΣ απο το να κατεβαζεις ταινιες...νταξι εκτος αν βρεις καμια σελιδα ( λιγο απιθανο) που να δινει ταινιες και τραγουδια μεσω direct link...μονο τοτε..ναι μπορει να μπαινεις σε forum κτλπ υποστιριζει και ελληνικα ολα κομπλε...και φυσικα να βλεπεις youtube

  3. #3
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Μηνύματα
    557
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7.860/1.088
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Thomson 585v8
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 35.5(dB)
    ναι γινετε αυτο παντως καλυτερα ειναι να το προτιμησεις για παιχνιδια του πλαιστατιον.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14458/902
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sportguy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι γινετε αυτο παντως καλυτερα ειναι να το προτιμησεις για παιχνιδια του πλαιστατιον.

    Ο φίλος, δεν θέλει να πάρει pc.
    Απ' ό,τι έχω καταλάβει, θέλει να βλέπει YouTube.
    Μάλλον καλύπτεται άν γίνεται αυτό.

    Ξέρετε ποιά εταιρεία (ISP) έχει καλύτερη υποστήριξη για ps3 και Ιντερνετ ή είναι όλες το ίδιο καλές σ' αυτό?

  5. #5
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Ξέρετε ποιά εταιρεία (ISP) έχει καλύτερη υποστήριξη για ps3 και Ιντερνετ ή είναι όλες το ίδιο καλές σ' αυτό?
    ολες πανω κατω τα ιδια χαλια ειναι και απλα βασιζεσαι στην τυχη σου και στο τι θα σου κατσει...

  6. #6
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    υποψιν στο ps3 τα microsft πληκτρολογια δεν παιζουν... εγω εχω παρει ενα Logitech usb και εχω και ενα logitech g5 mouse παιζουν μια χαρα ειτε στα Linux(yellow dog) ειτε στο Interface του ps3. Ταινιες λογικα μπορεις να κατεβασεις απο το linux μια χαρα εγω δεν το εχω δοκιμασει ακομα, σερφαρεις αψογα παλι απο Linux αλλα και απο τον browser του ps3 βεβαια η sony hellas δεν εχει κανει κατι νομιζω για τα ελληνικα στο Ps3 Και τα διχνει καπως περιεργα... αλλα απο Linux ειναι σαν να εχεις κανονικο pc. Μπορεις να κατεβαζεις demos,full games πχ αγορασα το tekken 20euro απο το καταστημα(psn store) ,high definition movie trailers ,games trailers,extra game packs,διαφορα video πχ απο playstation day που μαλιστα ενα απο αυτα διχνει οτι το Ps3 ξεπερασε σε πωλησεις το xbox στην ευρωπη...

    Το Playstation 3 κατα την γνωμη μου αξιζει πολλα γιατι μπορεις να βλεπεις τα divx σου τα blue ray απο το video club και να παιζεις games μοναδικα οπως Metal gear solid 4 , grand turismo Κλπ
    επισεις μπορεις να παιζεις σχεδον ολα τα games με keyboard και Mouse.

    ........Auto merged post: Lagman πρόσθεσε 4 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    ειναι απιστευτη κονσολα ....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lagman : 29-06-08 στις 19:42. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.603
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    υποψιν στο ps3 τα microsft πληκτρολογια δεν παιζουν... εγω εχω παρει ενα Logitech usb και εχω και ενα logitech g5 mouse παιζουν μια χαρα ειτε στα Linux(yellow dog) ειτε στο Interface του ps3. Ταινιες λογικα μπορεις να κατεβασεις απο το linux μια χαρα εγω δεν το εχω δοκιμασει ακομα, σερφαρεις αψογα παλι απο Linux αλλα και απο τον browser του ps3 βεβαια η sony hellas δεν εχει κανει κατι νομιζω για τα ελληνικα στο Ps3 Και τα διχνει καπως περιεργα... αλλα απο Linux ειναι σαν να εχεις κανονικο pc. Μπορεις να κατεβαζεις demos,full games πχ αγορασα το tekken 20euro απο το καταστημα(psn store) ,high definition movie trailers ,games trailers,extra game packs,διαφορα video πχ απο playstation day που μαλιστα ενα απο αυτα διχνει οτι το Ps3 ξεπερασε σε πωλησεις το xbox στην ευρωπη...

    Το Playstation 3 κατα την γνωμη μου αξιζει πολλα γιατι μπορεις να βλεπεις τα divx σου τα blue ray απο το video club και να παιζεις games μοναδικα οπως Metal gear solid 4 , grand turismo Κλπ
    επισεις μπορεις να παιζεις σχεδον ολα τα games με keyboard και Mouse.
    Φίλε μου το δικό μου MS Comfort Curve 2000 παίζει κανονικότατα.

    Να ρωτήσω, DivX με εξωτερικούς .srt υποτίτλους παίζει; Δεν το δοκίμασα. Δεν έχω και κάνα USB Flash Disk εδώ πρόχειρο για να δοκιμάσω, μου τα έχουν πάρει όλα.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    2 comfort curve 2000 εχω και εεγω, παντως στο unreal δεν επαιζε.δεν ξερω αν με καποιο firmware update το φτιαξανε...

    divx με εξωτερικους srt παιζουν αλλα οχι ελληνικα ακομα θα το φτιαξουν... οι ελληνικοι trackers εχουν embeded subtitles.. η αλλιως το κανεις μονος σου απο το pc... η απο το Linux του ps3 ?

    εγω αρχισα και βλεπω high definition Καμια σχεση με divx...

  9. #9
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.603
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    2 comfort curve 2000 εχω και εεγω, παντως στο unreal δεν επαιζε.δεν ξερω αν με καποιο firmware update το φτιαξανε...

    divx με εξωτερικους srt παιζουν αλλα οχι ελληνικα ακομα θα το φτιαξουν... οι ελληνικοι trackers εχουν embeded subtitles.. η αλλιως το κανεις μονος σου απο το pc... η απο το Linux του ps3 ?

    εγω αρχισα και βλεπω high definition Καμια σχεση με divx...

    Και 'γω 2 έχω, βασικά δεν δοκίμασα να παίξω game με keyboard/mouse. Απλά χρειάστηκε να πληκτρολογώ συνεχώς διαφορετικά passwords στο PES2008 (επειδή το είχα χάσει) και δεν γινόταν με το SIXAXIS. Θα δοκιμάσω να βάλω και κανένα mouse.


    Ναι το ξέρω οτι υπάρχουν DivXes είναι με embedded subtitles καθώς έχω και τέτοια αλλά έχω και μερικά με εξωτερικούς... Για αυτό ρωτάω. Άντε να δούμε λοιπόν πότε θα φτιάξουν τα Ελληνικά (γενικά και στον browser είναι χάλια - δεν μπορείς να διαβάσεις).

    HD υλικό ναι, παίζει .mkv; (απο το internet, πολλά υπάρχουν) (βέβαια δεν έχω και HDTV, αλλά αυτό είναι άλλο καπέλο )

  10. #10
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    speedtouch 585
    και γω επιβεβαιώνω οτι σχεδον ολα τα usb πληκτρολογια/ποντικια παιζουν κανονικα (εγω εχω αυτο το ασυρματο σετ). Εξωτερικους υποτιτλους δεν παιζει αμεσα.Μπορεις ομως εμμεσα να στησεις σε ενα πισι στο ιδιο διτκυο με το πσ3 το TVercity και απο εκει να κανεις streaming στο ps3 οτιδηποτε θελεις συμπεριλαμβανομενου avi+srt, mkv +srt Κτλ.
    συνδεοντας το πσ3 στο ιντερνετ εχεις πολλα οφέλη εκτος απο το κατεβασμα ντεμο και τρειλερ.παιρνεις τα Updates της κονσολας καθως και τα patches των παιχνιδιων.

  11. #11
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.603
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m3fisto Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γω επιβεβαιώνω οτι σχεδον ολα τα usb πληκτρολογια/ποντικια παιζουν κανονικα (εγω εχω αυτο το ασυρματο σετ). Εξωτερικους υποτιτλους δεν παιζει αμεσα.Μπορεις ομως εμμεσα να στησεις σε ενα πισι στο ιδιο διτκυο με το πσ3 το TVercity και απο εκει να κανεις streaming στο ps3 οτιδηποτε θελεις συμπεριλαμβανομενου avi+srt, mkv +srt Κτλ.
    συνδεοντας το πσ3 στο ιντερνετ εχεις πολλα οφέλη εκτος απο το κατεβασμα ντεμο και τρειλερ.παιρνεις τα Updates της κονσολας καθως και τα patches των παιχνιδιων.
    Χμ, με ψήνεις να στήσω και server αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά. Έτσι και αλλιώς αφού τα κάνει όλα αυτά το HTPC μου είναι άχρηστο.

    Πάω να ψάξω αν υπάρχει κάνα linuxοπρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά, να σερβίρει media στο PS3.

    Αν λές εμένα για την σύνδεση του PS3 με το Internet, απαντώ οτι εννοείται πως το έχω συνδεμένο (μου βγήκε η ψυχή να patchάρω τις ethernet πρίζες, να τρυπήσω και να περάσω τα καλώδια ) .

  12. #12
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμ, με ψήνεις να στήσω και server αποκλειστικά για αυτή τη δουλειά. Έτσι και αλλιώς αφού τα κάνει όλα αυτά το HTPC μου είναι άχρηστο.

    Πάω να ψάξω αν υπάρχει κάνα linuxοπρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά, να σερβίρει media στο PS3.

    Αν λές εμένα για την σύνδεση του PS3 με το Internet, απαντώ οτι εννοείται πως το έχω συνδεμένο (μου βγήκε η ψυχή να patchάρω τις ethernet πρίζες, να τρυπήσω και να περάσω τα καλώδια ) .
    ο azureus για Linux Και win εχει media server αλλα δεν μου παιζει σωστα.. αν βρεις κατι για Linux πες και εμενα. Προς το παρον το ps3 Παιζει τα παντα σε συνδιασμο με tversity...

  13. #13
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Μηνύματα
    557
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7.860/1.088
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Thomson 585v8
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 35.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος, δεν θέλει να πάρει pc.
    Απ' ό,τι έχω καταλάβει, θέλει να βλέπει YouTube.
    Μάλλον καλύπτεται άν γίνεται αυτό.

    Ξέρετε ποιά εταιρεία (ISP) έχει καλύτερη υποστήριξη για ps3 και Ιντερνετ ή είναι όλες το ίδιο καλές σ' αυτό?
    πανω κατω τα ιδια ειναι!

  14. #14
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος, δεν θέλει να πάρει pc.
    Απ' ό,τι έχω καταλάβει, θέλει να βλέπει YouTube.
    Μάλλον καλύπτεται άν γίνεται αυτό.

    Ξέρετε ποιά εταιρεία (ISP) έχει καλύτερη υποστήριξη για ps3 και Ιντερνετ ή είναι όλες το ίδιο καλές σ' αυτό?
    κοιταξε στα online games οι ISP ΔΕΝ ειναι ιδιοι... αλλα Ping δινει ο ΟΤΕ αλλα η FORTHnet αλλα η τελλας αλλα η ΟΝ, τα καλύτερα ping σιγουρα τα εχει ο ΟΤΕ.

  15. #15
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.603
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο azureus για Linux Και win εχει media server αλλα δεν μου παιζει σωστα.. αν βρεις κατι για Linux πες και εμενα. Προς το παρον το ps3 Παιζει τα παντα σε συνδιασμο με tversity...
    Βρήκα το MediaTomb.

    Καλό δείχνει, το αναγνωρίζει το PS3 αλλά δεν βρίσκω άκρη.


    A, μόλις βρήκα και το Elisa και το GMediaServer.


    Δοκίμασε και εσύ κανένα και πές μου τι έκανες.

    Edit: [ Δοκίμασα κάτι avis και κάτι mp3s αλλά μου λέει unsupported media. ]

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ταχυτητα ιντερνετ και τηλεοραση
    Από altebaran στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 02:19
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-08, 02:07
  3. Ιντερνετ και Linux
    Από goddammit στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-08, 01:05
  4. Έφηβοι και ίντερνετ
    Από hellenicsun στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-07, 15:57
  5. ps3 & pc ταυτοχρονα στο ιντερνετ
    Από thunderock στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-07, 19:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας