Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39

Θέμα: ONTV Premium

  1. #1
    Εγγραφή
    27-10-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    13db(dB) / 20dB(dB)

    Θα ήθελα, όποιος ξέρει κάποιες πληροφορίες για την συγκεκριμένη υπηρεσία της ΟΝ
    να βοηθήσει και τους υπόλοιπους να ενημερωθούμε λιγάκι.

    Εγώ, κάνοντας την αρχή, θα ρωτήσω αν ισχύει αυτό που μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών
    δηλ. είτε κάνεις την ενεργοποίηση στις 1 του μήνα είτε στις 30 θα χρεωθείς κανονικά 15 ευρώ για ολόκληρο το μήνα κι ας έχει μείνει μόνο μια ημέρα μέχρι να τελειώσει
    με λίγα λόγια η χρέωση γίνετε ημερολογιακά.

    και δεύτερον τι ισχύει όταν θέλεις να κάνεις διακοπή της συγκεκριμένης υπηρεσίας?
    πια είναι τα χρονικά περιθώρια και τι δεσμεύσεις υπάρχουν?

    Αν υπάρχει κάποιος που έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία ONTV Premium να μας πει τις εντυπώσεις του

    Ευχαριστώ!

    Υ.Γ «Ξέρω πως τα πιο πολλά υπάρχουν στους ειδικούς και γενικούς ορούς των υπηρεσιών αλλά καλό θα ήταν να τα πούμε με πιο απλά λόγια»

  2. #2
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Θα ήθελα, για να ξεσκουριάσω περισσότερο , να το απαντήσω αυτό το θέμα όσο καλύτερα μπορώ … και να προτρέψω και άλλους φίλους χρήστες του ON Premium αν δεν ζεσταίνονται και δεν βαριούνται πολύ να μοιράζονται τις εντυπώσεις τους και πιθανά προβληματάκια που διαπιστώνουν στις υπηρεσίες του ON Premium …

    Σε ότι αφορά την συνδρομή του των 15 ΕΥΡΩ, προπληρώνεται ...π.χ. στον λογαριασμό μου του Ιουνίου που ήταν πληρωτέος για τις 15 Ιουνίου περιελάμβανε και την συνδρομή του ΟΝ Premium από 15/6-15/7 ... Συνεπώς αν ποτέ διακόψεις θα πρέπει να γνωρίζεις ότι θα πρέπει να έχεις πληρώσει ήδη την συνδρομή του μηνός που τρέχεις ...

    Καταρχήν … σαν συνδρομητής του ΟΝ Premium είμαι άκρως ικανοποιημένος … η τηλεόραση απέκτησε πάλι ενδιαφέρον για εμένα … μετά από πολλά χρόνια λάσπης και σαβούρας προερχόμενης από τα κάκιστα ελληνικά κανάλια … Με 15 ΕΥΡΩ τον μήνα extra έχεις καλές υπηρεσίες ... Ειδικότερα λοιπόν …

    Το National Geographic WILD και το Discovery Science κάνουν την μεγάλη διαφορά …άκρως ενδιαφέροντα, επιμορφωτικά και ψυχαγωγικά κανάλια …αυτό που δεν έχουν τα υπόλοιπα … ζούγκλα και επιστήμη … σε καλή εικόνα …

    Σε ότι αφορά τα Discovery Travel και Discovery World … συνήθως είναι αρκετά καλά και ψυχαγωγικά απλά είναι λιγάκι πιο δύσκολο να πετύχεις και εκείνο που θα σε ενδιαφέρει ειδικότερα … αν όμως το βρεις … είσαι τέλειος …

    Για τα Baby TV και τα τρία αθλητικά κανάλια δεν έχω άποψη γιατί δεν τα παρακολουθώ … θα ενδιαφέρουν όμως άλλους υποθέτω …ειδικά εκείνους με πολύ μικρά παιδιά …το Extreme Sport φαίνεται να έχει ωραία και πρωτότυπα θέματα …

    Για το ON Multiplex πιστεύω ότι είναι και η μεγάλη παροχή και extra του πακέτου … με έξι ταινίες την εβδομάδα … συνήθως αν έχεις ελεύθερο χρόνο …μπορείς σχεδόν πάντα να βρεις κάτι που να παρακολουθήσεις … όμως έχω παρατηρήσει ότι ενώ με την IPTV και τα ζωντανά κανάλια δεν έχω πρόβλημα … με την παρακολούθηση κάποιας ταινίας από το ΟΝ Mutiplex μπορεί μερικές φορές να έχεις … κάποιες φορές έχει pixeliasmata … κάποιες φορές μάλιστα μου έχει κολλήσει για λίγο ή και τελείως …και πρέπει να ξαναξεκινήσω την ταινία και να βρω εκεί που είχα σταματήσει ... μάλλον κάτι παίζεται με τον MULTICAST Server που θέλει λίγο ρεγουλάρισμα …

    Για το ON Games δεν έχω άποψη … όμως αν προσθέτανε και άλλα παιγνιδάκια όπως τάβλι και σκάκι και μάλιστα interactive μεταξύ χρηστών της ΟΝ θα είχε πλάκα το θέμα … είναι απλά παραπάνω επιλογές απλού παιγνιδιού …

    Για το DORCEL TV απλά να πω ότι είναι καλά κλειδωμένο …δηλαδή χρειάζεσαι να χρησιμοποίησεις τον κωδικό του κάθε φορά που το αναζητάς αλλά ακόμα κι αν το χρησιμοποιήσεις αρκετή ώρα …μετά από λίγο ξαναζητάει τον κωδικό ώστε να μην κινδυνέψεις να ξεχαστείς με την τηλεόραση κλειστή και το sagem/Dorcel ανοιχτό και όταν ανοίξει κάποιο πιτσιρίκι να αρχίσει την εκπαίδευση … το κανάλι είναι φυσικά αυστηρά ακατάλληλο και το περιεχόμενο απευθύνεται αυστηρά σε ενήλικους για εκμάθηση περίεργων αεροπλανικών και ζογκλερίστικων κόλπων …

  3. #3
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το ON Multiplex πιστεύω ότι είναι και η μεγάλη παροχή και extra του πακέτου … με έξι ταινίες την εβδομάδα … συνήθως αν έχεις ελεύθερο χρόνο …μπορείς σχεδόν πάντα να βρεις κάτι που να παρακολουθήσεις … όμως έχω παρατηρήσει ότι ενώ με την IPTV και τα ζωντανά κανάλια δεν έχω πρόβλημα … με την παρακολούθηση κάποιας ταινίας από το ΟΝ Mutiplex μπορεί μερικές φορές να έχεις … κάποιες φορές έχει pixeliasmata … κάποιες φορές μάλιστα μου έχει κολλήσει για λίγο ή και τελείως …και πρέπει να ξαναξεκινήσω την ταινία και να βρω εκεί που είχα σταματήσει ... μάλλον κάτι παίζεται με τον MULTICAST Server που θέλει λίγο ρεγουλάρισμα …
    Το έκανε (και μερικές φορές το κάνει ακόμα) και σε εμένα. Ίσως βρήκα ένα workaround... αν μόλις κολλήσει πατήσεις το Fast Forward, ξεκολλάει και παίζει μια χαρά. Αν όμως το αφήσεις μερικά δευτερόλεπτα... τότε πρέπει να αρχίσεις τη ταινία από την αρχή...
    Για δοκίμασέ το την επόμενη φορά
    no comment...

  4. #4
    Εγγραφή
    12-08-2007
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το National Geographic WILD και το Discovery Science κάνουν την μεγάλη διαφορά …άκρως ενδιαφέροντα, επιμορφωτικά και ψυχαγωγικά κανάλια …αυτό που δεν έχουν τα υπόλοιπα … ζούγκλα και επιστήμη … σε καλή εικόνα …

    Σε ότι αφορά τα Discovery Travel και Discovery World … συνήθως είναι αρκετά καλά και ψυχαγωγικά απλά είναι λιγάκι πιο δύσκολο να πετύχεις και εκείνο που θα σε ενδιαφέρει ειδικότερα … αν όμως το βρεις … είσαι τέλειος …
    Υπότιτλους έχει κάποιο απ'αυτά;

  5. #5
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπότιτλους έχει κάποιο απ'αυτά;
    όχι ακόμα, αλλά το έχουν υποσχεθεί... ελπίζουμε σύντομα
    no comment...

  6. #6
    Εγγραφή
    12-08-2007
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    On Telecoms - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι ακόμα, αλλά το έχουν υποσχεθεί... ελπίζουμε σύντομα

  7. #7
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι ακόμα, αλλά το έχουν υποσχεθεί... ελπίζουμε σύντομα
    Πάντως και τα δύο έχουν άψογα και "καθαρόαιμα" αγγλικά ... γεγονός που ίσως θα πρέπει να το σκεφτείτε για την εξάσκηση στα αγγλικά σας μέχρι να έρθουν και οι υπότιτλοι ...

    ........Auto merged post: CMS πρόσθεσε 2 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έκανε (και μερικές φορές το κάνει ακόμα) και σε εμένα. Ίσως βρήκα ένα workaround... αν μόλις κολλήσει πατήσεις το Fast Forward, ξεκολλάει και παίζει μια χαρά. Αν όμως το αφήσεις μερικά δευτερόλεπτα... τότε πρέπει να αρχίσεις τη ταινία από την αρχή...
    Για δοκίμασέ το την επόμενη φορά
    Κωστή ... το έχω δοκιμάσει ήδη ... μερικές φορές πιάνει ...αλλά μερικές φορές πιο σπάνια θα κολλήσει για τα καλά ... δεν το γλυτώνεις το restart ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος CMS : 09-07-08 στις 15:35. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κωστή ... το έχω δοκιμάσει ήδη ... μερικές φορές πιάνει ...αλλά μερικές φορές πιο σπάνια θα κολλήσει για τα καλά ... δεν το γλυτώνεις το restart ...

    Όταν έθεσα το πρόβλημα στην On (ξέρεις που ) μου απάντησαν ότι δεν το έχουν συναντήσει σαν γενικό πρόβλημα. Αυτό που σκέφτονται να κάνουν (στο μέλλον... μάλλον σχετικά μακρινό... ) είναι να βάλουν chapters στο video stream, έτσι θα μπορούμε ποιο γρήγορα να μετακινούμαστε από το ένα σημείο στο άλλο. Πιθανότατα, αν υπάρξει μεγάλο πρόβλημα και μέχρι να βάλουν τα chapters, θα επιτρέψουν στο fast forward να φτάσει μέχρι 32x αντί του 16x που είναι τώρα...
    no comment...

  9. #9
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όταν έθεσα το πρόβλημα στην On (ξέρεις που ) μου απάντησαν ότι δεν το έχουν συναντήσει σαν γενικό πρόβλημα. Αυτό που σκέφτονται να κάνουν (στο μέλλον... μάλλον σχετικά μακρινό... ) είναι να βάλουν chapters στο video stream, έτσι θα μπορούμε ποιο γρήγορα να μετακινούμαστε από το ένα σημείο στο άλλο. Πιθανότατα, αν υπάρξει μεγάλο πρόβλημα και μέχρι να βάλουν τα chapters, θα επιτρέψουν στο fast forward να φτάσει μέχρι 32x αντί του 16x που είναι τώρα...
    Άψογος για μια ακόμη φορά ...

    Φαίνεται ότι κάποιο προβληματάκι παίζεται στο θέμα αυτό γιατί η ζωντανή μετάδοση των καναλιών δεν έχει τέτοια προβλήματα ...

  10. #10
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CMS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άψογος για μια ακόμη φορά ...

    Φαίνεται ότι κάποιο προβληματάκι παίζεται στο θέμα αυτό γιατί η ζωντανή μετάδοση των καναλιών δεν έχει τέτοια προβλήματα ...
    Θα πρέπει να το "κολλήσω"... και να στείλω email στον υπεύθυνο της IPTV της On για να με πιστέψει
    Tο ίδιο έκανα για να τους πείσω ότι μερικές φορές η IPTV είναι κλειστή αλλά αφήνει ανοικτό κανάλι... και τρώει bandwidth, μέχρι τότε μου έλεγαν ότι.... αυτό δε μπορεί να συμβαίνει
    no comment...

  11. #11
    Εγγραφή
    25-08-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    425
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14884/1011
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Michelin Pilot exalco
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    όντος αυτό που λες ισχύει.
    το βλέπω από τα power line που συνεχώς κάποιες φορές αναβοσβήνουν σαν τρελά.
    χρειάζεται να ανοίξεις τον αποδικοποιητή ξανά να συνδεθεί και μετά να τον σβήσεις για να κλείσει το κανάλι του δικτύου.

  12. #12
    Το avatar του μέλους CMS
    CMS Guest
    Είναι λίγο offtopic ...αλλά υπάρχει και το άλλο το θέμα ...με το bug που χωρίς να έχεις τίποτα συνδεδεμένο το bandwidth είναι δεσμευμένο είτε με κλειστή είτε με ανοιχτή την IPTV ... εδώ ήταν δεσμευμένο σε άνθρωπο που είχε μήνες να βάλει πάνω το tvbox ... αλλά ας αφήσουμε το νήμα ανοιχτό για το ON Premium ...

  13. #13
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LEFTKOYL Εμφάνιση μηνυμάτων
    όντος αυτό που λες ισχύει.
    το βλέπω από τα power line που συνεχώς κάποιες φορές αναβοσβήνουν σαν τρελά.
    χρειάζεται να ανοίξεις τον αποδικοποιητή ξανά να συνδεθεί και μετά να τον σβήσεις για να κλείσει το κανάλι του δικτύου.

    Αυτό το πρόβλημα έχει μπει σε τροχιά επίλυσης (μετά από πολλές προσπάθειες να τους πείσουμε ότι συμβαίνει ) και πρέπει ήδη να έχει μειωθεί η εμφάνισή του. Το Σεπτέμβριο (υπάρχει υπόσχεσή τους) θα λυθεί οριστικά με νέο firmware στο sagem και στους multicast servers (αυτά μου λένε τουλάχιστον).
    έχει δίκιο ο CMS
    no comment...

  14. #14
    Εγγραφή
    22-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    142
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11350/850
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ngeront Εμφάνιση μηνυμάτων

    ...θα ρωτήσω αν ισχύει αυτό που μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών
    δηλ. είτε κάνεις την ενεργοποίηση στις 1 του μήνα είτε στις 30 θα χρεωθείς κανονικά 15 ευρώ για ολόκληρο το μήνα κι ας έχει μείνει μόνο μια ημέρα μέχρι να τελειώσει
    με λίγα λόγια η χρέωση γίνετε ημερολογιακά.

    ...
    Σχετικά με τη χρέωση εγώ που το ενεργοποίησα στις 20 του μήνα χρεώθηκα 20-30 (1/3 μήνα) + 1μήνα.

  15. #15
    Εγγραφή
    27-10-2007
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    15227/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΡΕΝΤΗΣ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    13db(dB) / 20dB(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CostasBal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με τη χρέωση εγώ που το ενεργοποίησα στις 20 του μήνα χρεώθηκα 20-30 (1/3 μήνα) + 1μήνα.

    Ευχαριστω CostasBal, εισαι ο πρωτος που απαντησες αμεσα στην ερωτηση μου.
    Αρα απο την ΟΝ μου ελεγαν μπαρουφες.
    Αυτοι δεν ηξεραν να μου απαντησουν με σιγουρια σε πολλα θεματα.
    Ολο με εβαζαν στην αναμονη 2 και 3 λεπτα για να το ελεγξουν,
    και στο τελος μου τα ειπαν και λαθος.
    Εγω παντως θα περιμενω λιγο καιρο ακομα να σταθεροποιηθουν τα πραγματα στην συγκεκριμενη υπηρεσια.
    Ετσι κι αλλιως καλοκαιρακι ειναι, που καιρος για Τν
    Απο Σεπτεμβρη και βλεπουμε.
    Thanks!

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ONTV site
    Από kouliss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 11:03
  2. Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-08, 10:54
  3. OnCinema OK - OnTV, OnRec NOK
    Από CostasBal στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-08, 11:17
  4. Μια αρχή για την OnTV? Θα δείξει...
    Από papakion στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-07, 10:13
  5. OnTV πρόβλημα με το widescreen (16:9) format
    Από ahat στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-07, 10:06

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας