Εμφάνιση 1-7 από 7

Θέμα: Επιλογή isp

  1. #1
    Εγγραφή
    03-10-2005
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Καλησπέρα!Επειδή είμαι καινούργιος θα ήθελα τη γνώμη σας ρε παιδιά.Θέλω να βάλω adsl.Τι προτείνετε?
    (από αυτά που λέτε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή η otenet είναι η καλύτερη λύση από πλευράς τιμών,αλλά και ποιότητας! Ή κάνω λάθος?).Για την tellas τη γνώμη έχετε?(ισχύει ότι επειδή ο isp είναι στην Ιταλία δεν είναι τόσο γρήγορη?).Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fran
    Καλησπέρα!Επειδή είμαι καινούργιος θα ήθελα τη γνώμη σας ρε παιδιά.Θέλω να βάλω adsl.Τι προτείνετε?
    (από αυτά που λέτε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή η otenet είναι η καλύτερη λύση από πλευράς τιμών,αλλά και ποιότητας! Ή κάνω λάθος?).Για την tellas τη γνώμη έχετε?(ισχύει ότι επειδή ο isp είναι στην Ιταλία δεν είναι τόσο γρήγορη?).Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!
    Καλός ήρθες
    Να πάρεις γραμμή στο όνομά σου και μετά παίρνεις demo από τους ISPs και επιλέγεις τον καλύτερο για σένα.
    Η ΤELLAS δεν είναι στην Ιταλία και είναι και από τους ποιο γρήγορους τουλάχιστον στην διασύνδεση στο εξωτερικό
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  3. #3
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.042
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fran
    Καλησπέρα!Επειδή είμαι καινούργιος θα ήθελα τη γνώμη σας ρε παιδιά.Θέλω να βάλω adsl.Τι προτείνετε?
    (από αυτά που λέτε καταλαβαίνω ότι αυτή τη στιγμή η otenet είναι η καλύτερη λύση από πλευράς τιμών,αλλά και ποιότητας! Ή κάνω λάθος?).Για την tellas τη γνώμη έχετε?(ισχύει ότι επειδή ο isp είναι στην Ιταλία δεν είναι τόσο γρήγορη?).Ευχαριστώ για όποια βοήθεια!
    Καλώς ήρθες.

    Η OTEnet είναι μέτριος ISP. Υπάρχουν πολύ καλύτεροι και φτηνότεροι. Προτείνω να πάρεις Altec.

    Η Tellas έχει τα κέντρα της στην Ελλάδα, επομένως δεν διαφέρει η ποιότητα ως προς τους άλλους ISP σε αυτό το θέμα. Έχει όμως από πίσω την Ιταλική Wind με αποτέλεσμα να έχει το καλύτερο bandwidth με το εξωτερικό σε σχέση με όλους τους εμπορικούς ISP.

    Μην ακούς τι λέγεται έξω. Πέφτεις θύμα παραπληροφόρησης.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  4. #4
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Επίσης πρέπει να κοιτάξεις αν χρειάζεσαι σύνδεση τηλεφώνου. Με το adsl by OTE η σύνδεση τηλεφώνου είναι υποχρεωτική. Δηλαδή άλλα ~13 ευρά. Επίσης κοίταξε αν δε σου χρειάζεται τηλέφωνο και τη δυνατότητα που σου προσφέρει η vivodi με το full LLU (αν σε καλύπτει το ιδιόκτητο δίκτυο της Vivo) όπου γλιτώνεις το "χαράτσι" του ΟΤΕ για το τηλέφωνο.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-10-2005
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά για το ενδιαφέρον!

  6. #6
    Εγγραφή
    03-10-2005
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    Μην ακούς τι λέγεται έξω. Πέφτεις θύμα παραπληροφόρησης.
    Η αλήθεια είναι ότι ακούς πολλααααααααά και διάφορα γι αυτό το θέμα.Ο καθένας λέει "το μακρύ του και το κοντό του"!Κι άντε βρες άκρη μετά!
    Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι ακόμα. Έχω παραπάνω απο έναν υπολογιστή στο σπίτι και θέλω όλοι να έχουν adsl! Πρώτη λύση, ασύρματο router.Όλα αυτά που λένε για ακτινοβολίες,ότι είναι βλαβερό(γιατί θα δουλεύει και όλη μέρα στην καλύτερη περίπτωση)ισχύουν ή είναι ανυπόστατα .Δεύτερη λύση ενσύρματο router(είναι και πιο φθηνό) ή απλό καλώδιο(κάρτες δικτύου κτλ.) ή άλλος τρόπος ?(με διπλανό σπίτι γίνεται τίποτα?)
    Για να μην σας κουράζω άλλο, μάλλον θα καταλήξω στην tellas γιατί δίνει δωρεάν εξοπλισμό και από ότι μου είπατε δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα στην ποιότητα και έτσι κι αλλιώς έχω σταθερή τηλεφωνία tellas και θα μου έρχεται ένας λογαριασμός λογικά!
    Μια γνώμη και στα παραπάνω θα βοηθούσε πολύ! Ευχαριστώ και πάλι!

    Υ.Γ.Υπάρχει μήπως, εκτός από τα παραπάνω, για παροχή adsl σε δύο ή περισσότερους υπολογιστές, κανένα μηχάνημα(όπως splitter)το οποίο να χρησιμοποιείται για τέτοιου είδους παροχή!(κάτι μου είπανε σχετικό, γι αυτό ρωτάω)!

  7. #7
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Για να μην σας κουράζω άλλο, μάλλον θα καταλήξω στην tellas γιατί δίνει δωρεάν εξοπλισμό και από ότι μου είπατε δεν έχει ιδιαίτερο πρόβλημα στην ποιότητα και έτσι κι αλλιώς έχω σταθερή τηλεφωνία tellas και θα μου έρχεται ένας λογαριασμός λογικά
    Ένας λογαριασμός έρχεται μετά.


    Για να μην σας κουράζω άλλο, μάλλον θα καταλήξω στην tellas γιατί δίνει δωρεάν εξοπλισμό
    Ο δωρεάν εξοπλισμός περιλαμβάνει modem και όχι router οποτε, χρειάζεσαι switch.....καλύτερα πάρε ένα φτηνό router έγώ προτείνω http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.533057

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

Παρόμοια Θέματα

  1. Καβάλα - Επιλογή ISP
    Από Morpheah στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-08, 06:16
  2. Επιλογή ISP
    Από BananaTzo στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-07, 00:21
  3. Επιλογή Isp Θεσσαλονίκη
    Από agleouras στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-05, 12:58
  4. Επιλογή ISP
    Από teo_L20 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-05, 14:42
  5. ΕΠΙΛΟΓΗ ISP
    Από oikein στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-03, 17:33

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας