Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι κάνετε ως πεζός όταν κάποιος οδηγός αγνοεί την προτ

Ψήφισαν
101. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Τον αφήνω να περάσει και προσεύχομαι οι επόμενοι να με αφήσουν να περάσω όσο έχω πράσινο.

    16 15,84%
  • Βγάζω το πόδι μου δειλά-δειλά στο δρόμο μπας και φιλοτιμηθεί να σταματήσει.

    10 9,90%
  • Ξεκινάω να διασχίζω το δρόμο κοιτώντας τον πλαγίως για καλό και για κακό.

    56 55,45%
  • Ξεκινάω να περνάω κι όποιον πάρει ο Χάρος.

    18 17,82%
  • Δεν απαντώ.

    1 0,99%
Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 89
  1. #46
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Οι οδηγοι βγαζουν ολα τ απωθημενα της μιζερης καθημερινοτητας τους
    στο τιμονι, κατι σαν τον τυπο σε διακοπες της προσφατης διαφημισης
    μεταφορας υπολοιπων απο δανεια και καρτες γνωστης τραπεζας (καθολου τυχαιο)...
    Κρατανε ενα καλαζνικοφ τετρατροχο/διτροχο κι οποιον παρει ο χαρος!!!
    Εχω βαρεθει ν ακουω αναιδεστατα επιμονα ασκοπα κορναρισματα και
    να βλεπω οδηγους να γκαζωνουν ακομη και στα πιο μικρα στενα δρομακια
    λες και πανε να προλαβουν το αεροπλανο ...
    Οι πεζοι ελεγε ο καθηγητης Παπαδοπουλος (ειδικος στα τροχαια) ειναι υπο καταδιωξη εν Ελλαδι.
    {{σε αντιθεση με παμπολλες χωρες ακομη και εκτος ΕΕ όπου θεωρουνται ιεροι
    και τα οχηματα κολλωνουν ετσι και κατεβασει ποδι απ το πεζοδρομιο οπουδήποτε σχεδον!}}

    Περναω παντα προσεκτικα αφου ελεγξω ακομη και εντος διαβασεων, οταν υπαρχει σταθερο πρασινο για πεζους,
    καθοτι μια φορα επι της Ποσειδωνος παρα τριχα γλυτωσα την πεθερα μου (ναι-ναι))
    απο φορτηγο που περασε με κατακοκκινο για τ αυτοκινητα. Ξερετε αυτο το φαναρι
    που επανειλημμενα εχουν σε ρεπορταζ για την παραλιακη στο υψος Μαρινας Φλοισβου - Ταεκ-Βο-Ντο...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #47
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...μια φορα επι της Ποσειδωνος παρα τριχα γλυτωσα την πεθερα μου...
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν της είπες: "περάστε μητέρα απέναντι και έρχομαι κι εγώ σε λιγάκι..."

  3. #48
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι να μπαίνεις σε έξοδα... κάθε σπίτι χρειάζεται κλειδιά...
    Στην γειτονιά μου δεν υπάρχει θέση για πάρκινγκ και όλοι παρκάρουμε καβάλα το μισό αμάξι στο πεζοδρόμιο. Περιττό να σου πω οτι αν δω-πετύχω άτομο με κλειδί δίπλα στο μωρό μου το κλειδί θα δουλευτεί στη μάπα του-της.
    Κάναμε όλοι στη γειτονιά αίτηση στο δήμο για να χρησιμοποιούμε ένα αδειανό οικόπεδο δίπλα αλλά δεν μας αφήνει γιατί είναι της εκκλησίας...Πάρκινγκ κλειστό δεν υπάρχει και ελπίζουμε όλοι να τελειώσει το υπόγειο δίπλα στην πλατεία...

    Υγ άσχετο αλλά μόλις γύρισα απο πάτρα. τη παρασκευη το βράδυ είχα τη "τιμή" να με περάσει τζιπ(!!!!!!) με 200+ ενώ έκανα προσπέραση με 120, ο οποίος δεν είχε φλας, δεν άναψε φώτα, και με πέρασε πάνω σε στροφή στη Παναγοπούλα (με τα φαναράκια ανα 50 μέτρα). Πέρασε ξυστά και χρησιμοποίησε και τις 2 απέναντι λωρίδες για να μην πέσει πάνω μου ενώ εγώ κόλλησα πάνω στη νταλίκα (ακούμπησε ο καθρέφτης). Εγώ ήμουνα στη λωρίδα μου φυσικά με φλας και με τη νταλίκα στα 80 δεξιά μου.
    Τον πέτυχα στα διόδια στο Ρίο και του χώθηκα απο μπροστά (μπροστά στους μπάτσους) και τον σταμάτησα με το ζόρι. Κατέβηκα, άνοιξα τη πόρτα του και είδα έναν 50ρι κόκκαλο στη μαστούρα να με κοιτάει με απορία....είχε και το στριφτό στο χέρι....
    Ανέλαβε η αστυνομία μετα (τυχερός ήταν στην ατυχία του), και έφυγα. Τί άλλο να πω...

    ........Auto merged post: iloxos πρόσθεσε 4 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagskarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι δεν της είπες: "περάστε μητέρα απέναντι και έρχομαι κι εγώ σε λιγάκι..."


    μην ξεχνάς όμως 99% η πεθερά παίρνει σύνταξη και την προσέχουν όλοι πιο πολύ και απο τα παιδιά τους...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iloxos : 14-07-08 στις 11:22. Αιτία: auto merged post

  4. #49
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Μια ζωη στις εξαιρεσεις ειμαστε ... Και την γλυτωσα επανειλημμενα (οχι μονο στην παραλιακη)
    και συνταξη δεν εχει: τωρα προσπαθουμε να της βγαλουμε αυτη των ανασφαλιστων μεσω ΟΓΑ...

    Οσο για τους πεζους γενικα ειπαμε ειδος υπο καταδιωξιν
    τους βλεπουν και γκαζωνουν οπως στο κλασικο Carmageddon!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #50
    Εγγραφή
    14-12-2007
    Περιοχή
    Στο PC μου
    Μηνύματα
    242
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou
    Οι οδηγοι βγαζουν ολα τ απωθημενα της μιζερης καθημερινοτητας τους στο τιμονι, κατι σαν τον τυπο σε διακοπες της προσφατης διαφημισης
    μεταφορας υπολοιπων απο δανεια και καρτες γνωστης τραπεζας (καθολου τυχαιο)...
    Κρατανε ενα καλαζνικοφ τετρατροχο/διτροχο κι οποιον παρει ο χαρος!!!
    Εχω βαρεθει ν ακουω αναιδεστατα επιμονα ασκοπα κορναρισματα και
    να βλεπω οδηγους να γκαζωνουν ακομη και στα πιο μικρα στενα δρομακια
    λες και πανε να προλαβουν το αεροπλανο ...
    Πρέπει να μπείς στην ψυχολογία του οδηγού όταν βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητο του αισθάνεται οτι βρίσκεται μέσα σε κάτι δικό του ιδιοκτησία του, σάν να βρίσκεται στο σπίτι του οπότε και μπορεί να κάνει ότι θέλει.
    Δέν συμβαίνει το ίδιο όταν βρίσκεται πεζός στον δρόμο, σε μιά μαγαζί, σε μιά καφετέρια, σε κάποιον δημόσιο χώρο εκεί αισθάνεται φιλοξενούμενος κάποιου όχι αφεντικό όπως όταν βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητο του. Αλλά δέν του κόβει καθόλου οτι η τροχαία κάθε στιγμή παραμονεύει να του αλλάξει τον αδόξαστο, αυτή ποτέ δέν χωρατεύει.

  6. #51
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iloxos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην γειτονιά μου δεν υπάρχει θέση για πάρκινγκ και όλοι παρκάρουμε καβάλα το μισό αμάξι στο πεζοδρόμιο. Περιττό να σου πω οτι αν δω-πετύχω άτομο με κλειδί δίπλα στο μωρό μου το κλειδί θα δουλευτεί στη μάπα του-της.
    Και δε μου λες, τα άτομα με ειδικές ανάγκες ειμαι σίγουρος σας συμπονούν;
    Κατανοω -προφανώς- οτι υπάρχει πρόβλημα στη γειτονιά σας, ομως γιατι να τη πληρώνουν οι πεζοί;

    (Κάποιοι πρέπει να την πληρώνουν ε ; )

    Κάναμε όλοι στη γειτονιά αίτηση στο δήμο για να χρησιμοποιούμε ένα αδειανό οικόπεδο δίπλα αλλά δεν μας αφήνει γιατί είναι της εκκλησίας...Πάρκινγκ κλειστό δεν υπάρχει και ελπίζουμε όλοι να τελειώσει το υπόγειο δίπλα στην πλατεία...
    Ελλάς το μεγαλείο σου...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #52
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δε μου λες, τα άτομα με ειδικές ανάγκες ειμαι σίγουρος σας συμπονούν;
    Κατανοω -προφανώς- οτι υπάρχει πρόβλημα στη γειτονιά σας, ομως γιατι να τη πληρώνουν οι πεζοί; (Κάποιοι πρέπει να την πληρώνουν ε ; )
    Τα άτομα με ειδικές ανάγκες πάνε απο το δρόμο όπως και εμείς. Και να ήθελαν πεζοδρόμιο είναι μόλις 40εκ με ανα 2 μέτρα "δέντρο"... Ευτυχώς ο δρόμος είναι ψιλοφαρδής..

    Μακάρι να είχαμε κάτι διαφορετικό....

  8. #53
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iloxos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην γειτονιά μου δεν υπάρχει θέση για πάρκινγκ και όλοι παρκάρουμε καβάλα το μισό αμάξι στο πεζοδρόμιο.
    Να ρωτήσω τώρα πως όταν το αμάξι είναι πάνω στο πεζοδρόμιο πιάνει λιγότερο χώρο σε πλάτος; Το ίδιο είναι είτε είναι κάτω στο δρόμο είτε πάνω. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ, είναι πως ο δρόμος είναι στενός και χωράει μόνο μία λωρίδα parking...
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  9. #54
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Εγώ ξεκινάω, κοιτάω πλαγίως και αν δεν φαίνεται να σταματάει τον αγριοκοιτάζω και αν συνεχίσει τον λούζω και με τα γνωστά Ελληνικά επίθετα...

  10. #55
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξεκινάω, κοιτάω πλαγίως και αν δεν φαίνεται να σταματάει τον αγριοκοιτάζω και αν συνεχίσει τον λούζω και με τα γνωστά Ελληνικά επίθετα...
    και εγω τα ιδια και μιλαμε για πολυ αγριο βλεμμα ο ατιμος
    Quality is not an act, it is a habit.

  11. #56
    Το avatar του μέλους iloxos
    iloxos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ESP1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω τώρα πως όταν το αμάξι είναι πάνω στο πεζοδρόμιο πιάνει λιγότερο χώρο σε πλάτος; Το ίδιο είναι είτε είναι κάτω στο δρόμο είτε πάνω. Το μόνο που μπορώ να φανταστώ, είναι πως ο δρόμος είναι στενός και χωράει μόνο μία λωρίδα parking...
    Περνάει λεωφορείο και χωράνε. Αν φυσικά είσαι στο δρόμο και δεις το λεωφορείο να έρχεται την κάνεις στα πλάγια αλα κάβουρας.

  12. #57
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω τα ιδια και μιλαμε για πολυ αγριο βλεμμα ο ατιμος
    Όταν συνοδεύεται από 110 κιλά και 1.90 ύψος... Ναι είναι άγριο το βλέμμα...!!!

  13. #58
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Παίδες το έκανα σε μπετονιέρα, αλλά ... δεν την είδα γιατί κοίταζα τα ράφια μίας τύπισσας με ωραία πραγμάτια. Συνειδητοποίησα τη μλκία όταν άκουσα το αερόφρενο και συνειδητοποίησα ότι αυτό που μου έκοβε τη θέα ήταν μία ροδάρα 200 κιλών και 60" που από πίσω της είχε άλλη μία τέτοια, μία καρότσα 5 τόνων και τουλάχιστον 10 τόνους τσιμέντο μέσα.

    Τώρα ξέρω ότι κάποιοι χτυπάνε το χέρι στο τραπέζι λέγοντας «φτου σου! μα γιατί;» αλλά c'est la vie.

    υ.γ. μη βρίζετε, μολύνετε το κάρμα σας. Κλωτσάτε πόρτες, φεύγουν και οι λάσπες από τα παπούτσια.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  14. #59
    Εγγραφή
    24-07-2004
    Περιοχή
    Sydney
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    Μια φίλη μου (Ελληνίδα από Ελλάδα) έχει παντρευτεί έναν Αυστραλό και θα τον πάρει να ζήσουν μαζί Ελλάδα. Της είπα ξέρω γιατί το κάνεις αυτό, θα πάει στην Ελλάδα θα πάει να περάσει το δρόμο σε μια διάβαση θα τον πατήσουν και θα βρεις άλλον γιατί τον βαρέθηκες
    http://www.betglory.com Προγνωστικά για το στοίχημα

  15. #60
    Εγγραφή
    05-08-2004
    Περιοχή
    N. Smirni
    Μηνύματα
    72
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    1. οι ίδιοι που είμαστε πεζοί είμαστε οδηγοί και τούμπα

    2. οκ με τις διαβάσεις στα φανάρια αλλα διάβαση στη παραλιακή με 3 λωρίδες και όριο 70 είναι λάθος σχεδιασμός. Εγώ σταματάω αλλά είναι θέμα χρόνου να πέσει κάποιος πίσω μου.

    3. γενικά δε βάζω το κορμί μου μπροστά από 1 τόνο σίδερα αλλά κάνω το γνωστό κόλπο σπρώχνω το αυτοκίνητο στο πίσω μέρος και σχηματίζεται η εντύπωση στον οδηγό ότι κάτι χτύπησε.

Σελ. 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-08, 22:24
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 20:19
  3. 9108 δεν αναβει πρασινο. χελπ!
    Από makis22 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-07, 16:22
  4. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-05, 03:57

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας