Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    11-11-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Γεια σου φιλε μου! εχω κ εγω το μοντεμ αυτο της κονεξ κ θελω να το κανω αccess point καταφερα να το βαλω bridged και να απενεργοποιησω το Dhcp αλλα θελω να μου πεις τι εννοεις καρφωτη Ιp και πως γινεται αυτο?? το κυριο ρουτερ ειναι της Intrakom netfaster και θελω ασυρματα να περνει (αccess point) το connex για να συνδεω μεσω της ethernet του connx την τηλεοραση, playstation, mediaplayer..
    τι ρυθμισεις πρεπει να κανω σε παρακαλω αν γνωριζεις βοηθησε με!! ευχαριστω για τον χρονο σου!

  2. #17
    Εγγραφή
    24-03-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να σου πω την αληθεια δεν θυμαμαι σε πιο σημειο του web interface ειναι αλλα νομιζω εκει που εβγαλες τον dhcp πρεπει να εχει την επιλογη να βαλεις ip. Δεν το εχω πλεον οποτε δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω εκτος και αν βγαλεις μερικα print sceens και μου τα στειλεις.

    Οταν λες οτι θελεις να συνδεεις μεσω της ethernet τις παραπανω συσκευες τι εννοεις? Η λογικη του συγκεκριμενου router ως access point ειναι να παιρνει δικτυο απο μια ethernet (οχι την 4η γιατι αυτη ειναι σετερισμενη συνηθως για την iptv) και να το δινει ασυρματα. Δεν νομιζω να μπορει να υποστηριξει WDS ωστε να τα "δεσεις" ασυρματα. Επισης ακομα και αυτο να γινεται, τι εννοεις να κουμπωσεις την τηλεοραση? Εχεις tv με ethernet η εχεις το iptv του connx? Στην δευτερη περιπτωση νομιζω οτι δεν θα πετυχει γιατι τα routing, vlan κτλ δεν το κανει το baudtec αλλα το netfaster. Γι αυτο δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αλλα μονο με δοκιμη θα το δεις. Αν σε μπερδεψα στειλε μου για να τα πουμε πιο αναλυτικα.

  3. #18
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παρόμοιο θέμα:
    Εχω ενα linksys wag354g που συνδέεται στο ιντερνετ και πάνω σε αυτό έχω με utp καλώδιο τον υπολογιστή μου.
    Σε δωμάτιο που βρίσκεται ακριβώς πίσω από τον τοίχο που είναι το linksys, εχω δεύτερο pc που θέλω να αποκτήσει πρόσβαση. Δυστυχώς να τρυπήσω τον τοίχο δεν γίνεται (υπάρχει βιβλιοθήκη μπροστά) αλλά ούτε να περάσω καλώδιο από το διάδρομο του σπιτιού διότι θέλω γύρω στα 30+ μέτρα και πολλή βαβούρα.

    Μπορώ το δεύτερο υπολογιστή να τον συνδέσω με καλώδιο με ένα baudtec του οτε που μου περισεύει, και τα 2 ρουτερ να επικοινωνούν ασύρματα;

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Sagem] Sagem 1540, πως γίνεται access point?
    Από blugosi στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 02:11
  2. [Sagem] 1540 wg ως δεύτερο access point - γίνεται;
    Από soiram στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-08, 16:17
  3. wag354 γινεται access point - wireless καρτα δικτυου
    Από parkos στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-07, 23:13
  4. βοηθεια με wireless linksys & access point πως γινεται?
    Από wannaplay στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-07-07, 14:26
  5. Speedtouch 585 σαν Access point,γινεται ?
    Από jaco στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-07, 12:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας