Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 100
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εκανα ενα search, απορω πως δεν υπαρχει θεμα σχετικο.

    Τριχοπτωση λοιπον, και να ναι καλα το θαυματουργο regain, μια λοσιον που οντως φερνει αποτελεσματα.

    Αλλα τελευταια υπαρχει ελλειψη σε αυτο, κι ετσι η δερματολογος μου ειπε οτι μπορω να χρησιμοποιω αλλα σκευασματα με μινοξιδιλη που ειναι η βαση και του regain. Μου ειπε οτι θα εχει την ιδια αποτελεσματικοτητα.
    Και δεν το εκανε για να μου προωθησει κατι αλλο, απλα οταν ψαχνεις 10 φαρμακεια και δεν βρισκεις regain, υπαρχει προβλημα.

    Μου ειπε οτι το regain ειναι το πιο γνωστο γιατι βγηκε πρωτο στην αγορα.
    Αλλα πλεον υπαρχουν και αλλες λοσιον με μινοξιδιλη, την ουσια που βοηθα στην καταπολεμηση της τριχοπτωσης.

    Για αρχη, αφου δεν βρισκω regain το οποιο εβαζα για χρονια, μου ειπε να παρω το minoxidil target.

    Εχει ακουσει κανεις γι' αυτο, ή για αλλες λοσιον με μινοξιδιλη, και ποια τα δικα σας αποτελεσματα και εμπειριες?

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    τωρα τελευταια πολυ τριχοπτωση πευτει.. εσυ εχεις τριχοπτωση ?η θελεις να βγαλεις μαλλια ?

    εγω σου προτεινω φυσικα προιοντα οπως ειναι ο κορρες , παιρνω το σαμπουαν μαγνησιο με σιταρι και ουδεποτε ειχα προβλημα τριχοπτωσης.. ειναι πραγματικα πολυ καλο... βεβεια θα κανεις οτι σου πει ο γιατρος η γνωμη μας δεν νομιζω οτι εχει κ πολυ σημασια.. σε τετοιες περιπτωσεις κανουμε οτι μας πουν οι ειδικοι

  3. #3
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6000/600
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    linux
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Κ εδώ τριχόπτωση κ εμένα συνταγή για regain μου έδωσε ο γιατρός. Τόσο καλό είναι όντως φίλε cool11;
    Πάντως κατα μεγάλο ποσοστό η κληρονομικότητα φέρει την ευθύνη για το φαινόμενο.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Πρόσεξε μην το παρακάνεις και εκπέσουν οι ικανότητες στο άλλο επίπεδο..

  5. #5
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρόσεξε μην το παρακάνεις και εκπέσουν οι ικανότητες στο άλλο επίπεδο..
    lol σασκουατς
    επισης μην σου πεσει καθολου regain πουθενα αλλου στο σωμα περαν της κεφαλης για να μην γινει η τριχα καγκελο και πουλοβερ (σοβαρα το λεω)
    Quality is not an act, it is a habit.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karakou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κ εδώ τριχόπτωση κ εμένα συνταγή για regain μου έδωσε ο γιατρός. Τόσο καλό είναι όντως φίλε cool11;
    Πάντως κατα μεγάλο ποσοστό η κληρονομικότητα φέρει την ευθύνη για το φαινόμενο.
    Εχοντας περιδιαβει κι εγω απο διαφορα 'προιοντα', ναι ,το regain ηταν το μονο με το οποιο...κρατησα τα μαλλια μου!

    Αλλα υπαρχει τρομερη και συχνη ελλειψη στην αγορα, κι επειδη δεν θελω να μενω χωρις αγωγη, πηρα αλλο φαρμακο, που παλι εχει μινοξιδιλη, αυτη ειναι η βασικη ουσια.

    Αλλα ειπα να το συζητησουμε εδω αν καποιος βαζει αλλη λοσιον με μινοξιδιλη.

  7. #7
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Οταν υπάρχει έλλειψεη το προϊόν γίνεται παράλληλη εξαγωγή. Κοινώς το παίρνει η φαρμακαποθήκη από την εταιρία (στην ελλάδα οι τιμές είναι πιο χαμηλές από ότι έξω) και το στέλνει σε άλλες χώρες όπου η τιμή είναι ψηλότερη. Ορισμένες φαρμακαποθήκες έχουν και τμήμα εξαγωγών. ΚΑΡΓΑ παράνομο αλλά γίνεται και βγάζουν τρελά κέρδη. Και αυτό όχι μόνο για τα δερμοκαλλυντικά. Ολα τα φάρμακα που παρουσιάζουν έλλειψη για αυτό παρουσιάζουν.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    sorry gia ta greeklish, postaro meso kinhtou kai eida oti postarei kinezika

    to thema einai oti den brisko regain kai prepei me kapoio tropo na synexiso na pairno thn katallilh ousia gia thn diathrhsh tvn mallion.

    skeftike h dermatologos, alla skeyasmata me minoxidili pou einai h basikh ousia.
    yparxei allh lysh? (ti dhladh, mayrh agora gia to regain?)

  9. #9
    Εγγραφή
    01-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6000/600
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    linux
    SNR / Attn
    11(dB) / 34(dB)
    Eγω Θεσσαλονίκη το βρήκα πάντως, θα το δοκιμάσω για 1η φορά (αν κ δεν έχω εμφανή σημάδια έλλειψης μαλλιών ακόμα) παροδική θα είναι η έλλειψη του πιστεύω, αν ψάξεις σε αρκετά φαρμακεία θα το βρείς.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βιταμινη Ε και ψευδαργυρος σε καψουλες.
    They see me postin', they hatin'...

  11. #11
    Εγγραφή
    05-11-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    5mbps/512kbps
    ISP
    Cablenet
    Router
    Apple Time Capsule
    Regain από το ebay έχω πάρει παλιά μόνο για 2 χρόνια. Ούτε έχω δοκιμάσει να βρω σε φαρμακείο.

    Πάντως παιδιά δεν αξίζει.... βρες τε τα με τον εαυτό σας και όλα θα είναι καλύτερα.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  12. #12
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.397
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Μονο αυτο θα χρειαστώ όταν, σε 2-3 χρόνια, τα χάσω ( τα μαλιά ετσι;; )
    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ER-206K503.jpg 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  14,3 KB 
ID: 41667
    Socii stamus Cadimus dividui

  13. #13
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Ρε συ, όλοι οι διάσημοι sexy άντρες ήταν καραφλοί - γεωργάτος, στυλιανός πατακός, βασίλειος κωστέτσος...

    άσε το regain, να δίνεις ένα σωρό λεφτά σε τσατσάρες και ρεύμα για το πιστολάκι....

  14. #14
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Το πρόβλημα με αυτό είναι ότι μοιάζει κάποιος με χρυσαυγίτη και ότι αν ανήκεις στη κατηγορία των καρπουζοκέφαλων, ότι όταν πλησιάζεις κάπου, οι περισσότεροι να νομίζουν ότι ξημέρωσε.

    Το regain ότι με το που θα το κόψεις, κάνεις μία καράφλα σα ταψί για τυρόπιτες φούρνου με ξύλα (Φ-500) διότι δεν πέφτουν μόνο αυτά που αδυνάτιζαν, αλλά και αυτά πέριξ που πήγαινε αυτό το πράγμα.

    Επίσης, ότι μπορεί να σου κάνει κάνα καρδιακό επεισόδιο, να παχύνεις και να έχεις στυτικά προβλήματα.

    Το θέμα πάντως δεν είναι καθαρά ψυχολογικό ή γκομενικό.

    Έχει και πρακτικές προεκτάσεις και αισθητικές.

    Για κάποιο λόγο η φύση αποφάσισε να εξελίξει το είδος μας σε ακόμα πιο άτριχες μαϊμούδες, αλλά το έκανε σε μία περίοδο που εμείς προφτάσαμε και σκίσαμε το όζων της ατμόσφαιρας και κάναμε το ήλιο να βαράει στο κεφάλι.

    Αν ζεσταίνεσαι και ιδρώνεις ως γάιδαρος, το καπέλο και το στυλάκι Κότζακ είναι πρόβλημα, ειδικά αν πρέπει να πας σε παραλία κλπ.

    Δηλαδή, το μαλλί παραμένει το φυσικότερο μονωτικό υλικό ακόμα για τη CPU και οι λύσεις θα βάλω λοσιόν δεν είναι οι πιο κατάλληλες, ειδικά αν συχνάζεις σε μέρη που μπορεί να σου πετάξουν μέχρι και τόξο με βεντούζα στην άκρη μόλις γυρίσεις στο πίνακα.

    Πάντως, δεν χάνουμε μαλλιά, απλά αυτά... μετακομίζουν και γινόμαστε τριχωτές μαϊμούδες στο σώμα και μαυρό-ΓΥΑΛΟΥΡΟΙ (μαύροι και γυαλιστεροί ντε!) στο καούκαλο.
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  15. #15
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Το μαλλιά είναι θέμα χρημάτων μάλλον σήμερα, αν έχεις λεφτά και δεν έχεις μαλλιά φυτεύεις, αν δεν έχεις λεφτά γίνεσαι απλά πιο sexy (βλέπε mach).
    I see dead pixels

Σελ. 1 από 7 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Hobbies? [Εκτός υπολογιστών καί συναφή]
    Από Θάνος στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 72
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-10, 23:23
  2. Ασφάλεια Η/Υ οταν τρέχουμε Folding@Home και άλλα συναφή?
    Από dhatz στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-06, 23:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας