Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημερα σε ολους !
    Εχω τεραστιο προβλημα και εχω σπασει το κεφαλι μου εδω και τρεις μερες !
    Αγορασα ενα BELKIN WIRELESS USB stιck G+ MIMO (F5d9050) , Εχω σαν modem to Baudtec του ΟΤΕ με την 24αρα και Windows XP SP3...

    Εκανα την εκγατασταση του stick κανονικα,Μπηκα στα properties tou Wireless,εβαλα την IP στα properties του TCP/IP του wireless που εχω φτιαξει για τα P2P,ακριβως οπως τα εχω οταν περνουσα με το καλοδιο ...
    Συνδεεται στο modem kanonika αλλα οταν προσπαθω να μπω στο internet δεν ανοιγει με τιποτα σελιδα ,προσπαθησα τα παντα (firewall , Format ,καλοδιο modem kai restart, ktl) αλλα τιποτα , συνδεεται στο ΟΤΕ connex αλλα δεν μπαινει στο ιντερνετ ...Μπηκα και στην σελιδα του router ,ολα ειναι ενταξει (IP address , SSID Enable , ktl)...

    Παρενθεση , οταν ανοιγεις το προγραμμα της belkin , δεν βλεπει τιποτα απο συνδεσει , ουτε τις επιλογες δεν μπορω να αλλαξω , μπαινω απο το κλασσικο τροπο για το Wireless...

    Οταν ειχα το laptop δεν υπειρχε προβλημα με το ενσοματομενο του Wireless , Εβαζα IP και τα υπολοιπα στα properties του Wireless και εμπαινε κατευθειαν ...

    Δεν μπορω να καταλαβω τη γινεται , δεν ειναι συμβατω με το baudtec , exo kanei kapoio laθος αλλα δεν υπηρχε προβλημα με το laptop και το δικο του wireless !

    Please help me παιδια , εχω τρελαθει ....
    Ευχαριστο απο τωρα ...
    Καλη συνεχεια Παιδες !!!

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    To G+ μηπως ειναι καποιο mode για ταχυτητες ανω των 54, δηλαδη ψευτο n ας πουμε ; Μηπως αυτο ειναι ενεργοποιημενο ; Αν ναι κλειστο.

    Τοπικο δικτυο εχεις ή μονο στο ιντερνετ στο κανει ;

  3. #3
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    Linksys Wag200g
    Αν το συνδεσεις με καλωδιο εχεις internet η και παλι οχι; Το usb stick εχει δοκιμαστει σε καποιο αλλο pc για να δεις μηπως υπαρχει καποιο προβλημα; Αλλαξε καναλι εκπομης του modem router και αστα στο αυτοματο την ip , dns servers κτλπ.

  4. #4
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    ΣΑΜΟ
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    belkin g plus mimo
    λοιπον ολη την ζημια στην κανει το bauteck του οτε.εχει μεγαλο προβλημα με το sp3.αν εχω δικιο τα λαμπακια σου αναβοσβηνουν σαν τρελα συνεχεια.εχω και εγω το belkin αλλα λιγο πιο καλο και σαν royter.το g ειναι η εμβελεια και το mimo η ενταση του ασυρματου.συνηθος τα g mimo+ με mimo g σε ασυρματη συνδεση εχουν τρελη εμβελεια.πανω απο 300μ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση στο Internet μέσω USB Stick
    Από Kotsolis στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 19:10
  2. Πρόβλημα με usb stick.
    Από vaggos_fromhell στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-08, 02:04
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ: BELKIN Wireless G+ USB Adapter
    Από michalo στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-07, 02:35
  4. Πρόβλημα με USB stick
    Από Cool19 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-05, 21:44
  5. Πρόβλημα με usb stick
    Από tschris στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-05, 02:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας