Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    25-07-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Όσοι έχετε connx σύνδεση adsl γνωρίζετε την διαδικασία που ο πελάτης λαμβάνει 2 κωδικούς, τα λεγόμενα customer ID και password ID τα οποία χρησιμοποιεί για την ενεργοποίηση της adsl στο σχετικό site της otenet….
    Προσοχή λοιπόν σε όσους επιθυμούν να αγοράσουν το πακέτο connx από κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ, γιατί πολύ απλά, το κατάστημα δεν δίνει στον πελάτη τους κωδικούς αυτούς άμεσα .
    Ενώ λοιπόν με διαβεβαίωσαν ότι τους κωδικούς θα τους είχα την ίδια μέρα που παρέλαβα το πακέτο , ο υπάλληλος μάλιστα υποσχέθηκε ότι θα μου τα παραδώσει τηλεφωνικώς , αυτό ποτέ δεν έγινε.
    Επιστρέφοντας στο ίδιο κατάστημα στον ίδιο υπάλληλο την επομένη μέρα, με ύφος έκπληκτο, λες και είδε φάντασμα, είπε πως κανονικά θα έπρεπε να είμαι χαρούμενος αν τους λάβω σε 14 μέρες….14 μέρες για μια απλή αίτηση ρε παιδιά στην otenet;;;;;
    Εξήγησα ότι δεν ζητώ username και password και την ενεργοποίηση της adsl σε 1 μέρα, τα καταραμένα τα ID ζητώ! Όχι όμως …οι υπάλληλοι ΔΕΝ καταλάβαιναν , ή καταλάβαιναν και παρίσταναν τους κινέζους.
    Φυσικά μετά από 10 – 15 λεπτά που ο υπάλληλος μόνο έκπληκτες γκριμάτσες έκανε, ο υπεύθυνος του καταστήματος που πολύ καλά ήξερε τι συμβαίνει, με ενημέρωσε πως τα καταστήματα ΓΕΡΜΑΝΟΣ δεν έχουν την εφαρμογή στα PC τους για σύνδεση με την Otenet που δίνει τα ID , παγαίνουνε λοιπόν της αιτήσεις στην otenet για να τις προωθηθεί το αίτημα παραπέρα.
    Ακλούθησε τηλεφώνημα στο 1242 , όπου με ενημέρωσαν και από εκεί ότι συγκεκριμένα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ τα ID τα παραδίδει μετά από αρκετές (;!) μέρες στους πελάτες …..

    Πάθημα λοιπόν και μάθημα: Αν θέλετε στις 15 εργάσιμες που δίνει ο ΟΤΕ για ενεργοποίηση της ADSL να προσθέσετε ακόμα τόσες, περάστε από ΓΕΡΜΑΝΟ……Όπως μου εξήγησε και ο υπάλληλος στον ΓΕΡΜΑΝΟ εμείς κατάστημα OTESHOP δεν είμαστε….

  2. #2
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Μπύθουλας Κατσικοχωρίου
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    372
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    tp-link w8970
    "Tι 'χες Γιαννη,τι 'χα παντα".

    3 χρονια πριν οταν ειχα πρωτοκανει αιτηση για adsl (384/128) περιπου τα ιδια ειχα παθει και 'γω φιλε μου στο Γερμανο....(μαλλον ο Γερμανος θελει το Γερμανο του)
    cpu: intel 15.600mhz RR GT με 52cores - m/b:assus XXturbo R - καρτα γρ.:nvidia RALLY KB GTRRR-psu:3.867watt+ανεμογεννήτρια RX DTD -sound card:το "Ποσειδώνιο" (παραλιακή) -tower:"National Bank Of Greece" με 18 εκ. ανεμιστηράκια

  3. #3
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Για αυτό πάμε σε oteshop.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    5.619
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό πάμε σε oteshop.
    ή στο 134

  5. #5
    Το avatar του μέλους eeop
    eeop Guest
    Για την πιο σωστή , άμεση και πληρέστερη εξυπηρέτηση , να πηγαίνεις στα oteshop.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-03-2004
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
    Router
    SPEEDSTREAM 4200
    Πέρσι πάντως που έκανα αίτηση connex Πέμπτη μεσημέρι στο 134, Παρασκευή μεσημέρι ήμουν ενεργοποιημένος και Παρασκευή βράδυ πήρα και τους κωδικούς και ήμουν online. (και ναι για την ΙΔΙΑ εβδομάδα μιλάω). Είχα μείνει κατάπληκτος από την ταχύτητα. Αντίθετα με φέτος που θέλω να πάω στην Tellas και έχω δυο μήνες τώρα που περιμένω και δεν υπάρχει πόρτα. Ο ΟΤΕ όταν θελει να σε κάνει πελάτη του (από HOL) τρέχει τρελλά αλλά όταν είναι να σε χάσει εξαντλεί όλες τις προθεσμίες και εφευρίσκει και καινούριες. Πάρε τηλ. στο 134 μπορεί να μπορούν να σε βοηθήσουν.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZXHN H168N
    Αύριο πρωί πρωί θα πας και θα απαιτήσεις να σου δώσουν τους κωδικούς!!!! Από 21 Ιουλίου μπορούν να τους δώσουν απευθείας τα καταστήματα Γερμανός. Μη δεχτείς καμία δικαιολογία! Είναι δύο λεπτά δουλειά. Προφανώς τα παιδιά προτίμησαν να πάνε στο σπιτάκι τους το μεσημέρι, παρά να κάτσουν να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό που είχαμε όλα τα καταστήματα ειδικά γι'αυτό το θέμα. Τί να πεις! Δεν είναι παντού έτσι...υπομονή. Αν δε βγάζει πουθενά μ'αυτούς, pm me μήπως και μπορέσω να σου τους βγάλω εγώ.


    @takis222 Τρία χρόνια πριν, ο Γερμανός δεν είχε τέτοια δυνατότητα. Όπως αναφέρω πιο πάνω, μόλις μία βδομάδα πριν ξεκίνησε αυτό. Οπότε στην περίπτωσή σου, για όλα φταίει ο ΟΤΕ

  8. #8
    Εγγραφή
    02-04-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eeop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την πιο σωστή , άμεση και πληρέστερη εξυπηρέτηση , να πηγαίνεις στα oteshop.
    Καλο!Σαν διαφημιση ακουγεται!!

  9. #9
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    οντως και εγω σε oteshop τα πηρα αμεσως και σε 4 ημερες εγινε και η συνδεση

  10. #10
    Εγγραφή
    11-08-2007
    Περιοχή
    Ναύπακτος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    Με το ζόρι 4 mbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Router
    CL-110, Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 51(dB)
    Πιο γρήγορα ναι στο 134 και στα Oteshop, για περισσότερο συμφέρον στο Γερμανό όμως....

  11. #11
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Για περισσότερο συμφέρον εννοείς διάφορα δώρα που κάνουν;

  12. #12
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο!Σαν διαφημιση ακουγεται!!
    Δεν είναι διαφήμιση ! Λύση είναι!
    Αλλά κοιτεχτε και απο κάτω πως ενημέρωσε η κοπέλα που θέλει να κάνει την δουλεία της!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lb058 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο πρωί πρωί θα πας και θα απαιτήσεις να σου δώσουν τους κωδικούς!!!! Από 21 Ιουλίου μπορούν να τους δώσουν απευθείας τα καταστήματα Γερμανός. Μη δεχτείς καμία δικαιολογία! Είναι δύο λεπτά δουλειά. Προφανώς τα παιδιά προτίμησαν να πάνε στο σπιτάκι τους το μεσημέρι, παρά να κάτσουν να παρακολουθήσουν το εκπαιδευτικό που είχαμε όλα τα καταστήματα ειδικά γι'αυτό το θέμα. Τί να πεις! Δεν είναι παντού έτσι...υπομονή. Αν δε βγάζει πουθενά μ'αυτούς, pm me μήπως και μπορέσω να σου τους βγάλω εγώ.


    @takis222 Τρία χρόνια πριν, ο Γερμανός δεν είχε τέτοια δυνατότητα. Όπως αναφέρω πιο πάνω, μόλις μία βδομάδα πριν ξεκίνησε αυτό. Οπότε στην περίπτωσή σου, για όλα φταίει ο ΟΤΕ

    Τουλάχιστον να το ξέρουν οσοι έχουν σκοπό να πανε! Αν και κατα τη γνώμη μου αυτό αποτελεί ειδηση

  13. #13
    Εγγραφή
    11-08-2007
    Περιοχή
    Ναύπακτος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    Με το ζόρι 4 mbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Router
    CL-110, Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 51(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για περισσότερο συμφέρον εννοείς διάφορα δώρα που κάνουν;
    Nαι. Γιατί να μην πάρεις ακριβώς το ίδιο πράγμα (Conn-x) από τον Γερμανό με ένα πολυμηχάνημα HP δώρο ή από τα Multirama με μια φωτογραφική δώρο; Συμφέρει έστω και αν έχεις λίγο περισσότερο αναμονή.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZXHN H168N
    Αυτό για την αναμονή δεν ισχύει. Σε 4 μέρες είχα ίντερνετ και ας έγινε από Γερμανό. Και μη νομίζετε ότι εμάς μας εξυπηρετούν αλλιώς, γιατί το αντίθετο συμβαίνει.

  15. #15
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lb058 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό για την αναμονή δεν ισχύει. Σε 4 μέρες είχα ίντερνετ και ας έγινε από Γερμανό. Και μη νομίζετε ότι εμάς μας εξυπηρετούν αλλιώς, γιατί το αντίθετο συμβαίνει.
    Εγω πάλι απο oteshop εκανε 20 μερες!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ερωτηση για νεα συνδεση conn-x
    Από lonegath στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-08, 19:16
  2. Πρόβλημα σε νέα σύνδεση Conn-x
    Από maruko στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-08, 13:54
  3. Νεα σύνδεση 24αρα Conn-X. Εμπειρία Ζωής
    Από hellome στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-08, 14:43
  4. ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ Conn-X
    Από pasculine στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-07, 19:20
  5. ΓΕΡΜΑΝΟΣ κατάστημα Ν.Φιλαδέλφεια
    Από vasalos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-07, 16:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας