Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 36
  1. #16
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Εχω ενα πιστωτικό απο το ΙΚΕΑ των 369ευρω, απο ένα στρωμα Husselback, απο το οποίο έμεινα εξαιρετικά δυσαρεστημένος.
    Στην αρχή ήταν καλό. Στην συνέχεια, έκατσε πολύ. Εχασε την φόρμα του, και πραγματικά καθόσουν και βυθιζόταν! Ασε που ήταν 28 πόντους, και δεν έβρισκα σεντόνι για να στρωθεί καλά.

    Είμαι σε αναζήτηση καινούργιου στρώματος.
    Καμιά ιδέα?
    Είμαι 1.85 και 110 κιλά.
    Είδα σήμερα το HJARTDAL που έχει και ένα ανόστρωμα 4.5πόντων, απο αφρο. Μου φάνηκε αρκετά καλό σαν πρώτη εντύπωση.
    Το HAMVIK που δεν ενθουσιάστηκα και ιδιαίτερα. (μου φαίνεται πολύ μαλακό. Βουλιάζει πολύ και είναι σαν τραμπολίνο)
    Και είδα και 2 latex.
    Το ELSFJORD και το ENGENES.
    Το elsfjord μου φάνηκε αρκετά καλό, αλλά είναι πολύ λεπτό. Μόλίς 14 πόντους. Φοβάμαι ότι σε φυσιολογικό κρεββάτι και όχι στα κρεββάτια του ΙΚΕΑ, που έχουν τις σανίδες με τις αναρτήσεις, θα είναι ΠΟΛΥ σκληρό.
    Λίγο καλύτερο νομίζω είναι το ENGENES που είναι στους 18 πόντους.

    Οποιος έχει να προσφέρει κάτι, ας το κάνει λίγο σύντομα, γιατί κοιμάμαι στο πάτωμα!

  2. #17
    Το avatar του μέλους Antonis33
    Antonis33 Guest
    Όταν στις περισσοτερες βιοτεχνίες στρωμάτων, διαθέτοντας 1000 ευρώ παίρνεις ότι καλύτερο έχουν και στα επώνυμα παίρνεις απλά ένα μέτριο στρώμα,τι να λεμε???
    Η μήπως είναι προτιμότερο να πάρω ένα φτηνό στρώμα από ένα πολυκατάστημα που πουλάει από χαλάκι μέχρι πιρούνια και φυσικά ουδεμία σχέση έχει με στρώματα???
    Με λίγο ψάξιμο, βλέπεις πως υπάρχουν και άλλες λύσεις...

  3. #18
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Αγοραζεις στρωμα που να καλυπτει το βαλαντιο σου και επιπλεον να ξερεις τι παιρνεις.

    Πχ το Onar της Candia Strom που εχω, εχει φερμουαρ που μπορεις να ανοιξεις και να δεις τα υλικα του στρωματος εσωτερικα.

    Επιπροσθετα απαραιτητα για εμενα μαζι με αλλαγη στρωματος πρεπει να αλλαξεις και τις ταβλες του κρεβατιου, κατα προτιμηση με ανατομικες, αυτες που ειναι κοιλες, οχι τις επιπεδες.

    Το στρωμα απο μονο του δεν δουλευει, παιζει μεγαλο ρολο και η βαση που το κραταει. Επισης αν δεις ολες οι εταιρειες στις εκθεσεις τους σπανια ως ποτε δεν εχουν κρεβατια με ταβλες (ουτε καν τις ανατομικες) αλλα κρεβατια με ενιαιο πατο (σαν 2ο μεγαλο στρωμα) ωστε το στρωμα να παταει σε μια ενιαια επιφανεια χωρις κενα.

    Γενικα ισχυει το οτι πληρωσεις παιρνεις αλλα για εμενα 1500-2000 ευρω για ενα στρωμα ειναι πολλα (εκτος και αν τους εχεις κανει ενδελεχως test drive).

    Πχ πριν απο 3 χρονια ετυχε να περασω 2 βραδια στον Αστερα Βουλιαγμενης, στις κυριλε σουϊτες. Το στρωμα πρεπει χωρις υπερβολη να ηταν γυρω στους 30 ποντους. Πιστεψτε με δεν εχω κανει ποτε στη ζωη μου καλυτερο υπνο. Κοιμηθηκα σαν πουλακι και ξυπνησα ορεξατος και ξεκουραστος, χωρις να ξυπνησω ουτε μια φορα στον υπνο μου.
    Μακακια μου που δεν εψαξα να μαθω τι στρωμα ηταν αυτο. Αξιζε και το τελευταιο σεντ απο τα λεφτα του.

  4. #19
    Εγώ πάντως παιδιά με το παλιό στρώμα ξυπνούσα συνέχεια πιασμένος. Με το tempur δεν είναι υπερβολή αν πώ ότι δεν έχω πιαστεί ποτέ!

  5. #20
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Χρησιμοποιώ ένα ανατομικό στρώμα της Media Strom στην φοιτητική μου κατοικία και ομολογώ ότι άξιζε κάθε ευρώ που έδωσα (παρεπιπτόντως, από όσο θυμάμαι, δεν ήταν ιδιαίτερα ακριβό). Ξεκούραστος ύπνος και κανένα απολύτως πρόβλημα. Διαθέτει και πλαϊνό φερμουάρ - για να αποφύγουμε τον σουγιά - για πρόσβαση στο εσωτερικό του όπου μπορείς να δεις το τι περιέχει (ελατήρια κτλ.). Πλέον, κάθε φορά που γυρνώ στο πατρικό μου σπίτι, θέλω να παίρνω και το στρώμα μου μαζί . Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά και ενός ανατομικού μαξιλαριού αλλά το φοβάμαι λίγο μιας και έχω ιδιαίτερα συχνούς πονοκεφάλους και ίσως το πρώτο διάστημα μέχρι να το συνηθίσω, να επιδεινωθούν.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  6. #21
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από icsd08063 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά και ενός ανατομικού μαξιλαριού αλλά το φοβάμαι λίγο μιας και έχω ιδιαίτερα συχνούς πονοκεφάλους και ίσως το πρώτο διάστημα μέχρι να το συνηθίσω, να επιδεινωθούν.
    To αντίθετο, προχώρα άφοβα (παθών ).

    Μπορεί να σου φανεί λίγο περίεργο στην αρχή το πως θα "καθεται" το κεφαλι, αλλα οταν θα ξυπνησεις με χαλαρωμενους τους μυς της αυχενικης μοιρας θα με θυμηθεις.

    Εξετασε μονο τη σε βολεβει. Υπαρχουν μαξιλαρια τα οποια εχουν ανατομικο σχημα για να στηριζουν τον αυχενα (αλλα βολευουν μονο αν κοιμασαι με το πλαι), υπαρχουν μαξιλαρια απο υλικο foam σαν το Tempur το οποιο βουλιαζει και περνει το σχημα του κεφαλιου εκεινη τη στιγμη και μετα επανερχεται (memory foam) το οποιο δεν ιδρωνει, αεριζεται και κραταει δροσερο το κεφαλι (χρησιμο για το καλοκαιρι για να μην ξυπνας λουσμενος στον ιδρωτα). Τελος πριν 2 χρονια ειχα βρει ενα στα ΙΚΕΑ το οποιο ειναι ανατομικο (αυτο με την κουρμπα) για τον αυχενα αλλα ειναι φτιαγμενο κατα τετοιο τροπο που η πανω κουρμπα ειναι μεγαλυτερη (για οταν κοιμασαι με το πλαι) και η κατω ειναι μικροτερη για οταν κοιμασαι ανασκελα. Αρα αναλογα με το στυλ υπνου σου απλα περιστρεφεις το μαξιλαρι 180 μοιρες και εισαι ετοιμος.

    Οπως και με το στρωμα, πριν επιλεξεις δοκιμασε.

  7. #22
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sebu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελος πριν 2 χρονια ειχα βρει ενα στα ΙΚΕΑ το οποιο ειναι ανατομικο (αυτο με την κουρμπα) για τον αυχενα αλλα ειναι φτιαγμενο κατα τετοιο τροπο που η πανω κουρμπα ειναι μεγαλυτερη (για οταν κοιμασαι με το πλαι) και η κατω ειναι μικροτερη για οταν κοιμασαι ανασκελα. Αρα αναλογα με το στυλ υπνου σου απλα περιστρεφεις το μαξιλαρι 180 μοιρες και εισαι ετοιμος.

    Οπως και με το στρωμα, πριν επιλεξεις δοκιμασε.
    Αυτό να πάρεις που λέει ο φίλος απο πάνω...είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο απο οτιδήποτε άλλο. Το ίδιο έxω και εγώ και τί να πώ...άλλος ύπνος. Τα άλλα "ανατομικά" είναι όντως πολύ σκληρά και σε πονάει το κεφάλι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Valhalla : 08-06-10 στις 23:41.

  8. #23
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό να πάρεις που λέει ο φίλος απο πάνω να πάρεις...είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερο απο οτιδήποτε άλλο. Το ίδιο έγω και εγώ και τί να πώ...άλλος ύπνος. Τα άλλα "ανατομικά" είναι όντως πολύ σκληρά και σε πονάει το κεφάλι.
    Τώρα γύρισα σπίτι και το κοίταξα, η ετικέτα λέει ΙΚΕΑ 365+ fast

  9. #24
    Εγγραφή
    09-06-2008
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.130
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109073 kbps / 10990 kbps
    ISP
    COSMOTE S.A.
    Router
    AVM FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Interleaved
    Το βρήκα εδώ. Πολύ καλό φαίνεται. Θα το κοιτάξω μόλις ανέβω Θεσσαλονίκη. Προρτέινετε να περάσω πρώτα από ΙΚΕΑ και μετά από κάποιο γνωστό κατάστημα που ασχολείται αποκλειστικά με τέτοια θέματα;
    Γενικά γνωρίζω ότι προκειμένου να συνηθίσει το σώμα την νέα στάση (ειδικά μετά από παρατεταμένη χρήση ενός απλού μαξιλαριού) απαιτείται αρκετός χρόνος, που συνήθως είναι λίγο επίπονος . Π.χ. ένας γνωστός μου που έκανε την μετάβαση αυτή, αντιμετώπιζε πολλά προβλήματα (συχνούς πονοκεφάλους, πόνους στον αυχένα κτλ.) κατά την διάρκεια του 1ου μήνα χρήσης του ανατομικού μαξιλαριού. Στην πορεία βέβαια, τα περισσότερα προβλήματα εξαφανίστηκαν, αν και οι υπάρχοντες πονοκέφαλοι του οφείλονται στον ίδιο τον οργανισμό του. Δυστυχώς ανήκω στην ίδια κατηγορία και αυτός είναι και ο λόγος που καθυστέρησα την αγορά του ανατομικού μαξιλαριού.

    Intel Core i7-3930K | Gigabyte GA-X79-UD5 | Corsair Hydro Series H100i | G.Skill Ares 64GB | Asrock Arc A380 6GB OC | Creative SoundBlaster Z | OCZ Vector SSD 128GB | WD CaviarBlack 640GB | WD RED 2TB | Coolermaster Silent Pro M600 | Coolermaster 690 Pure Black Edition Case | Triple Monitor: Dell U2311H - 2 x Dell U2312HM
    MacBook Pro (Retina 13-inch / 16GB Ram)
    iPhone 15 Pro 128GB Black Titanium

  10. #25
    Πράγματι υπάρχει το ενδεχόμενο πονοκεφάλων. Αλλά χαλαρά αξίζει το κόπο...σου λέω δεν έχεις ξανακοιμηθεί τόσο άνετα. Μετά την περίοδο προσαρμογής δεν πρόκεται να ξαναέχεις ΠΟΤΕ πόνους και πιασίματα στον αυχένα.

    Γενικότερα σε μαγαζιά με ορθοπεδικά θα βρείς μαξιλάρια ίδου στυλ - με τις δύο κούρμπες και απο αφρό μνήμης. Αλλά εγώ το δικό μου το είχα πάρει 35€. Πάντως εγώ την χαμηλή κούρμπα χρησιμοποιώ και για τον πλαινό ύπνο γιατί με βολεύει λίγο καλύτερα απο τη μεγάλη...αλλά περι ορέξεως

  11. #26
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valhalla Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι υπάρχει το ενδεχόμενο πονοκεφάλων. Αλλά χαλαρά αξίζει το κόπο...σου λέω δεν έχεις ξανακοιμηθεί τόσο άνετα. Μετά την περίοδο προσαρμογής δεν πρόκεται να ξαναέχεις ΠΟΤΕ πόνους και πιασίματα στον αυχένα.

    Γενικότερα σε μαγαζιά με ορθοπεδικά θα βρείς μαξιλάρια ίδου στυλ - με τις δύο κούρμπες και απο αφρό μνήμης. Αλλά εγώ το δικό μου το είχα πάρει 35€. Πάντως εγώ την χαμηλή κούρμπα χρησιμοποιώ και για τον πλαινό ύπνο γιατί με βολεύει λίγο καλύτερα απο τη μεγάλη...αλλά περι ορέξεως
    Τα παρομοια στα γνωστα καταστηματα στρωματων ξεκινανε απο 60 ευρω (τοτε που ειχα ψαξει) τα σκληρα (που ειναι σαν να κοιμασαι σε φελιζολ) και ανεβαινανε στα 100-120 αυτα που ηταν πιο μαλακα και περναν το σχημα του κεφαλιου/αυχενα (τυπου memory foam). Στο ΙΚΕΑ με 30-35 εκανες την δουλεια σου. Μπορει στην αρχη να σου φανει λιγο "μικρο" (εχει πιο μαζεμενες διαστασεις) αλλα μολις το συνηθισεις δεν θα μπορεις να βολευτεις σε αλλο μαξιλαρι.

    Για να αποφυγεις ασκοπους πονοκεφαλους και πιασιματα παντως, συνισταται να χρησιμοποιεις καθε πλευρα αναλογα με το πως κοιμασαι. Αν πχ κοιμασαι ανασκελα να κοιμασαι απο την μικρη κουρμπα και αν κοιμασαι με το πλαι με την μεγαλη κουρμπα. Αλλιως το μαξιλαρι δεν αγκαλιαζει σωστα/τελειως τον αυχενα σου και ειτε δεν θα βολευεται είτε θα μένει μετέωρος (αν πχ κοιμηθεις ανασκελα με τη μεγαλη κουρμπα, θα υπαρχει κενο αναμεσα στο πισω μερος του αυχενα σου και το μαξιλαρι, αρα ο λαιμος σου και μερος του κεφαλιου σου ειναι στον "αερα" και για να "κρατηθουν" στη θεση τους, επιβαρυνουν τους μυς του αυχενα, δημιουργωντας πιασιματα και πονοκεφαλους).

    ........Auto merged post: Sebu πρόσθεσε 2 λεπτά και 21 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Τελος να σημειωσω οτι εχει καλυμμα που βγαίνει και πλενεται (το καλυμμα οχι το μαξιλαρι ) ενω γενικα τα μαξιλαρια καλο ειναι να βγαινουν ανα διαστηματα στον ηλιο. Εκτος του οτι αεριζονται αν βαλεις ενα μαξιλαρι στο μπαλκονι στον ηλιο, οσο πατικωμενο και να ειναι υστερα απο ωρα θα διαπιστωσεις οτι εχει "φουσκωσει" και "ανορθωθει" σαν καινουριο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 09-06-10 στις 15:16. Αιτία: auto merged post

  12. #27
    Το avatar του μέλους mikevelt
    mikevelt Guest
    Καλημερα παιδια, ειμαι νεος στο forum και ψανωντας για στρωμα επεσα πανω στην συζητηση σας και θα ηθελα να σας πω για την δικη μου εμπειρεια. Αφου λοιπον επισκεφτηκα ολες τις γνωστες εταιρειες συμπεριλαμβανομενου και του ΙΚΕΑ, κατεληξα στην CANDIA για ενα βασικο λογο. Οπου και αν πηγαινα (εκτος ισως απο το ΙΚΕΑ) μου ξεκινουσαν το δειγματισμο απο τα πιο ακριβα τους στρωματα και ποτε δεν ημουν σιγουρος για το αν μου αρεσει η οχι. Σαφως επηρεαζομουν απο τιμες αλλα και απο μαρκετινιστικα τυπου φυκια, μελια, βιταμινες, και αλλες χαζομαρες αλλα τελικα στην CANDIA ειχαν ενα συστημα που βρισκει ποιο στρωμα ειναι το καλυτερο για το σωμα μου! η πωλητρια πολυ εξυπηρετικη αλλα χωρις να με σπρωχνει σε καποια συγκεκριμενη ποιοτητα. Το συστημα αυτο τελικα μας προτεινε (εμενα και της γυναικας μου) το BODYFIX SOFT οπου και με "φυσικα υλικα" ειναι, και χειροποιητο. Νομιζω οτι το συστημα το λενε x-sensor. Επιπλεων εχουν και ενα μαξιλαρι παρομοιο με το tempur (εχω θεμα και με τον αυχενα μου) μονο που εχει επιπλεων και ενα gel που σε δροσιζει (ιδρωνω και λιγο). Ολα αυτα τα δοκιμασα πρωτα για λιγες ημερες πριν σας γραψω, καθοτι ποτε δεν ξερεις!

  13. #28
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.815
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Και μια σχετικη "κουφη" επιστημονικη ερευνα (που αφορα στρωματα). Αυτα με coil (ελατηρια) συντονιζονται με, και κανουν amplify τα FM / κυματα της TV. Υπαρχει μια θεωρια οτι ισως εχει σχεση με αυξημενα κρουσματα καρκινου (!).

    http://www.scientificamerican.com/bl...-an-2010-07-02

  14. #29
    Το avatar του μέλους Antonis33
    Antonis33 Guest
    Γεια χαρά!Μετά από πολύ ψάξιμο, ομολογώ πως βρήκα κάτι πολύ ενδιαφέρον στο Περιστέρι...Είναι μία βιοτεχνία σχετικά μικρή αλλά μου φάνηκαν πολύ ειλικρινείς και έμπειροι στο θέμα των στρωμάτων. Κατ'αρχήν συζητήσαμε περί στρωμάτων καμιά ώρα και μου λύθηκαν όλες οι απορίες...
    ξάπλωσα σε δέκα διαφορετικές ποιότητες και με άφησαν να διαλέξω τι μου ταιριάζει και όχι το ακριβότερο...
    όλα τα στρώματα είχαν μεγάλο φερμουάρ για να βγαίνει και να πλένεται το κάλυμμα...
    μου δειγμάτισαν το στρώμα μου την ώρα που κατασκευαζόταν(!)...
    δεν πλήρωσα πάνω από 1000 ευρώ για ένα διπλό στρώμα...
    και το σημαντικότερο είναι ότι κοιμάμαι υπέροχα ως τώρα!
    Να την πω τη βιοτεχνία???

  15. #30
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Σήμερα πέρασα απο τα ΕΝΤΟΣ για καινούργιο στρωματάκι, μπορώ να πω ότι εντυπωσιάστηκα από το Luxury:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Clipboard01.jpg 
Εμφανίσεις:  20 
Μέγεθος:  56,9 KB 
ID: 83612
    και τα χαρακτηριστηκά του:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Clipboard02.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  19,8 KB 
ID: 83613

    Τελική τιμή βγαίνει στα 325€ (Τα ΕΝΤΟΣ έχουν σε όλα τα είδη 50%), αξίζει? το έχει αγοράσει κάποιος, υπάρχει κάποια εναλλακτική λύση ?
    Δοκίμασα και το ακριβότερο Zen biocotton αλλά δεν μου άρεσε, ίσως φταίει η παρουσία ελατηρίων....
    Ομολογώ ότι είμαι τελείως άμπαλος από στρώματα και η επιλογή είναι τελείως υποκειμενική.

    Επίσης μου φάνηκε παράξενο ότι το luxury ενώ αναφέρεται ως 'μαλακό', είναι σκληρότερο απο το Zen biocotton που χαρακτηρίζεται μέτριας σκληρότητας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leros2004 : 08-02-11 στις 05:54.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. χρονοδιακόπτης ύπνου σε λαπτοπ?
    Από kinezos69 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 21:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας