Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μεταφορά γραμμής εννοώ από το ένα σπίτι στο άλλο κάτι σαν μετακόμιση ένα πράμα!!!.
    Όχι μεταφορά αριθμού.
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-08-2008
    Μηνύματα
    234
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από guzel Εμφάνιση μηνυμάτων
    η χολ συνεχιζει να συντηρει ενα ανερπαρκες λογιστηριο με πολλα προβληματα.Θεωρω οτι ειναι το σημαντικοτερο προβλημα της εταιριας,

    πρεπει μηνιαιως να ασχολειται κανεις μαζι τους και να στελνει αποδειξεις καταθεσεων ωστε να περαστει το ποσο

    αν υπαρχει προβλημα συνεργασιας με τις τραπεζες που συνεργαζονται ας το λυσουν , εμενα δεν με ενδιαφερει ουτε προκειτε να μπαινω σε διαδικασιες αποστολης αποδειξεων και να χανω το χρονο μου

    αν και παντοτε με παιρνουν μετα απο λιγες μερες και μου ζητουν συγνωμη για την αναστατωση και οτι το προβλημα διορθωθηκε.. το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει, πολλες φορες εμφανιζονται ανυπαρκτα ποσα ως οφειλωμενα

    Στην περίπτωσή μου με τη hol έχω προσέξει πως πάντα μου έρχεται φουσκωμένος κι ο προηγούμενος μήνας που ήδη έχω πληρώσει. Στις διαμαρτυρίες μου στο λογιστήριο γιατί συμβαίνει αυτό και με αναστατώνει χωρίς λόγο, μου είπαν το εξής αμίμητο - που συνέπεσε: Πότε πλήρωσες τον προηγούμενο λογαριασμό; Στις 15 του προηγούμενου μήνα; Δες την ημερομηνία έκδοσης του τωρινού λογαριασμού. Είναι από τις 14 του μήνα! Είχαν δίκιο δυο φορές :-) Μπορεί να παρεμβάλλεται το "βαλέρ" της τράπεζας, για μια ή οι δυο μέρες. Τώρα πλήρωσα 15 μέρες νωρίτερα. Για να δούμε τι θα προκύψει....

    Για το πρόβλημά της διατήρησης των αποδείξεων των λογαριασμών. Αν έχεις ebanking , πληρώνεις όλους τους λογαριασμούς με αυτό - όχι όμως με πάγιες εντολές. Σαν από το easypay.gr αλλά με πιστωτική κάρτα. Τα αρχεία αποδείξεων πληρωμών στο ebanking είναι διαθέσιμα στον πελάτη από το web περιβάλλον για 6 μήνες (τουλάχιστον στην Εμπορική). Από εκεί και μετά πας στο κατάστημα με το βιβλιάριο και στα τυπώνουν. Και τα φυλάς για 5 χρόνια... για πόσον καιρό δικαιολογούνται τελοσπάντων οικονομικές απαιτήσεις τρίτων στον αστικό κώδικα. Δηλαδή φυλάς την τελευταία απόδειξη.

    ----

    Όχι απόλυτα σχετικό με το πρόβλημα που θίγεται στο μήνυμα αυτό, αλλά ας έχετε υπόψη πως η κατάσταση κατασκευής λογαριασμών σε εκκρεμότητα, είναι κι ένας τρόπος στο να διατηρούνται αρχεία και πελατολόγια, σε καταστρατήγηση ίσως του νόμου για τα προσωπικά δεδομένα. Υποτίθεται πως όταν φύγεις από μια εταιρεία, και λογικά - δε χρωστάς - πρέπει να σβήσουν τα στοιχεία σου από τα αρχεία τους. Συνήθως αυτή η επεξήγηση παραλείπεται σαν όρος στα ψιλά γράμματα, εκεί που λένε για πιθανή μελλοντική χρήση των στοιχείων σου για διαφημιστικούς λόγους εντός της εταιρείας ή των συνεργαζόμενων με αυτήν. Αν διαμαρτυρηθείς, θα απαντήσουν, πως δεν το ζήτησες γραπτά για να αφαιρεθούν.

    Έτσι λοιπόν, αν υπάρχει στα υπολογιστικά τους συστήματα ένα χρέος λίγων ευρώ ή λίγων λεπτών του ευρώ, τους νομιμοποιεί ώστε να σε έχουν στο πελατολόγιο "στον αιώνα τον άπαντα"! Κι αυτό πλέον (το πελατολόγιο) είναι σημαντικό περιουσιακό υλικό.

    Ιδιαίτερα στις διαδικτυακές φόρμες της hol, παραμένουν και περιμένουν υποχρεωτική συμπλήρωση από τον υποψήφιο πελάτη πολλά πεδία, χωρίς λόγο. Δεν περιορίζονται στα λίγα αναγκαία που θα βοηθήσουν π.χ. την επικοινωνία... έτσι λοιπόν αναγκάζεσαι να δηλώσεις για επάγγελμα π.χ. "τραγουδιάρης", "στιχοπλόκος" , "καρεκλοκένταυρος" κλπ αλλιώς δεν προχωρά το σύστημα! Κι αν πάνε καμιά φορά στη εφορία, αλλοίμονό σου, θα σου ζητάνε φόρους εισοδήματος ετών...

    Κι ακόμα, στους λογαριασμούς που στέλνουν, και παραμένουν διαθέσιμοι στον καθένα κακόβουλο ή περίεργο στα κουτιά των γραμματοκιβωτίων στην είσοδο της πολυκατοικίας ή πεταμένα χύμα, γράφονται τόσα στοιχεία σου πάνω στο λογαριασμο, που ακόμα και ταυτότητα μπορεί να φτιάξει ο άλλος που θα αρπάξει το λογαριασμό!
    Κι αν΄σκεφτούμε την περίπτωση διασταύρωσης - ενιαιοποίησης των ιδιωτικών αρχείων αυτών των εταιρειών, ακόμα και δικό τους ιδιωτικό Τειρεσία μπορούν να φτιάξουν. Κι ο άλλος έτσι κάπως ξεκίνησε.

    Με τα παραπάνω, οι κίνδυνοι του λογιστηρίου δεν είναι μόνο όσοι φαίνονται!

  3. #33
    Εγγραφή
    11-06-2007
    Περιοχή
    Τρίκαλα Θεσσαλίας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.104
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10328/896
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΡΙΚΑΛΑ
    Router
    NetFaster IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από testos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τα παραπάνω, οι κίνδυνοι του λογιστηρίου δεν είναι μόνο όσοι φαίνονται!
    Σωστή σκέψη.
    Αυτό μας έλειπε. ΤΕΙΡΕΣΙΑ στις τηλεπικοινωνίες!!!!!
    Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από Λευκούς.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 96
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-08, 21:11
  2. Yπηρεσια επανακλησης απο την Hellas onLine
    Από guzel στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-08, 03:20
  3. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-08, 22:37
  4. Χρονια πολλα απο την Hellas onLine
    Από energie στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-06, 00:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας