Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-28 από 28
  1. #16
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.684
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/1024
    ISP
    Forthnet
    Twilight's Hammer για Horde.
    Πρώτο πράγμα που έκανα όταν έκανα transfer εκεί πρόσφατα
    Κώδικας:
    /leave 2
    Το spam είναι ότι πιο ηλίθιο έχω δει ποτέ μου σε θέματα (όχι εμείς είμαστε Έλληνες και @!#$#!$ κτλ), άπειρο, όλο greeklish (με τελείως λάθος "ορθογραφία") είτε πολύ σπασμένα Αγγλικά. Με μια λέξη περιγράφεται : "Ελληνάρες".

    Ναι, υπάρχουν Έλληνες που νιώθουν, υπάρχουν και αρκετοί που δεν νιώθουν. Δεν είναι ανάλογα τι γλώσσα μιλάς και σε ποια χώρα μένεις, αλλά την "δική" μας βαλκανική νοοτροπία "ο φωνακλάς και μάγκας" δεν την έχουν αρκετοί ξένοι.

    PS. Διακοπές τέλος για μένα
    Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.

  2. #17
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Ποιον χαρακτηρα εχεις;

  3. #18
    Εγγραφή
    28-05-2007
    Μηνύματα
    680
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    +1 ΑΠΕΦΥΓΕ σαν τρελός servers με μεσογειακούς λαούς..

    Ο main μου ήταν από beta σε Dutch/Norwegian/Portugeese Burning Blade-->Grim Batol server και ο Horde Alt μου σε Ελληνοιταλικό Server Cruthridge-->Twillight Hammer

    Σου παραθέτω συνοπτικά τις διαφορές που εντόπισα.Με High End Raiding Including...

    -1)H οικονομία στον ελληνικoιταλικό Server ήταν κατεστραμένη.Λίγα ατόμα λυμαίνονταν το AH ανεβάζοντας τις τιμές περιζήτητων υλικων σε περίπου 4-6 φορές παραπάνω από τον ξένο..

    2)Τα general,Trade channels είχαν συνεχώς βρισίες σε ελληνικά και ιταλικά και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ spam ενώ ανά 15 λέπτο ξεκινούσε καυγάς γιατί δεν χρησιμοποιούν english

    3)Tα PUGS ήταν κατά ποσοστό 70% τραγικά και διαλύονταν πρίν κάν φτάσεις στο instance.Στον ξένο αυτό συνέβαινε σε 30% τις εκατό ποσοστό

    4)Δεν ξέρεις τι σημαίνει ganking αν δεν σε βάλει στο μάτι ένας ελληνάρας....Παντού υπάρχουν nolifers αλλά πραγματικά δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ασπαζόμαστε σαν λαός την νοοτροπία wanna have fun?Ruin Someones day...

    5)Raiding wise.Και στους δυο ήμουν σε raiding guild που έκανε clear τα παντα.Χρησιμοποιώντας ως μετρό το Blackrock Clearing που ήταν η μεγαλύτερη περιόδος που ένα instance έχει γίνει farmed στον Ελληνικό έιχαμε 12 Guilds Killing Nefarian και στον ξένο 47....(Για να είμαι δκαιος οι Burning Blade Burning Legion είναι από τους Beta Servers και είναι αρχαίοι οπότε με που έγινε το merge αυτών των 2 στον Grim Batol στη κυριολεξία έβλεπες 1000 άτομα στο BRM...

    6)Το καλό με τον ελληνικό server είναι πως κάνεις και παρέες καλές και meetings αν είσαι σε μεγάλη πόλη...Και έχει και πολύ γέλιο γενικά η όλη γενική προχειρότητα που προσεγγίζουμε το game...
    Το καλό με τους ξένους και ιδαίτερα τα βόρεια φύλλα είναι πως οταν είναι σε raid είναι μηχανές και όταν είναι εκτός είναι party animals(πως δουλευον όλη μέρα και μετά μεθάνε και τα πίνουν)Χαρακτηριστικά αναφέρω ότι είχαμε μέσο όρο αργοπορίας στην εκκίνηση του raid 40 ατόμων τα 10 λεπτά και μέσο όρο αποχωρήσεων στην μέση 2 παντα με αναπληρωματικούς.Στον ελληνικό ο μέσος όρος εκκίνησης ήταν 45 λεπτά και αποχωρήσεις ~10....

    Δεν ξέρω αν αλλάξαν τα πράγματα τον καιρό που ήμουν φαντάρος αλλά δεν νομίζω οτί είναι σύμπτωση που και στα games κάνουμε τις κοινoτhτες μας όπως κάνουμε την χώρα μας...

  4. #19
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    έχω παίξει genjuros k twillight hammer. πήγα στον chromaggus με τους horde μου και έχω βρει την υγειά μου. αν κ ήταν low population server ανεβήκαμε σε high end raiding σχετικά γρήγορα. τώρα η κίνηση έπεσε πολύ, πιθανώς λόγω καλοκαιριού και μείναμε μόνο 4 guild (2horde+2 alliance) που raidάρουν SWP (το τελευταίο instance ως τώρα στο WoW). Chromaggus έχει τόσους έλληνες ώστε να φτιάχνεις αμιγώς ελληνικά γκρουπάκια για heroics, αλλά όχι τόσους πολλούς ώστε να κάνεις /leave 2 (trade) :P. άν και λίγο χαβαλέδες, οι έλληνες είναι αρκετά καλοί gamers (τουλάχιστον από 18 κ πάνω - ή τόσο ώστε να μπορείς να κάνεις ένα ακόμη try χωρίς να περιμένει το γκρουπ να ψήσεις τη μάνα σου ότι είναι ακόμη νωρίς για ύπνο)...

  5. #20
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Eνας καλος server ειναι ο sylvanas.ειμαι σε μια ελληνικη guild με πολλους Έλληνες:λεγεται trap.Ειναι Έλληνες μετρημενοι αλλα δεν κανουν raids.ειπαν οτι θα ξεκινησουν απο Δεκεμβριο.Ομως καλος server ειναι και ο Stormreaver........
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gamemaniac : 23-08-08 στις 21:21.

  6. #21
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MariosX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως λεει το topic.
    Αναζητω ενα server με πολυ μεγαλο Ελληνικο Community παρακαλω αν μπορειτε προτεινετε μου καποιον Server ευχαριστω.
    Να σου κάνω μια ερώτηση;;

    Επειδή ρωτάς για community...

    Εσυ πως το φαντάζεσαι τον εαυτό σου σε αυτό το παιχνίδι;;

    Δηλαδή τι θές;;;

    Να κάνεις φιλίες να παίζετε μαζί και να κάνετε χαβαλέ;;;
    Θες να κυνηγάς τα καλύτερα items κτλ;;

    Γενικά οι Έλληνες είναι μια χαρά αρκεί να είσαι στο σωστό guild κτλ.

    O Genjuros είναι ο server με μακράν τους περισσότερους Έλληνες.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  7. #22
    Εγγραφή
    27-04-2004
    Περιοχή
    Mαρουσι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    465
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14.915/963
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 17(dB)
    Προσωπικα,δεν θα διαλεγα Ελληνικο Guild.
    Bρισκομαι στον Eonar,στον οποιο υπαρχουν αρκετοι Ελληνες.Υπαρχει επισης και ελληνικο channel /join patriotes.Αμα επιθυμεις progression και οχι χαβαλε,ψαξε να βρεις κανενα σοβαρο Guild.
    Η αποψη μου ειναι οτι εχει πλακα να εισαι με Ελληνες,αλλα MHN διαλεξεις Ελληνικο Guild.Δυστηχως ο χαβαλες που μας διακρινει σαν Ελληνες,γινεται Απελπισια στους Server με πολλους Ελληνες και Ελληνικα Guilds.
    Χαβαλες>Progression

  8. #23
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    οι σκανδιναβικοι λαοι παιζουν πολυ πιο "σοβαρα", βλεπω εναν φιλο μου που παιζει και το μονο προβλημα ειναι η συννενοηση στα αγγλικα κατα τα αλλα ειναι αψογη ομαδα
    Quality is not an act, it is a habit.

  9. #24
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από B3rny Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαβαλες>Progression
    Μα για το χαβαλέ παίζεις! For fun!

  10. #25
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexandrozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα για το χαβαλέ παίζεις! For fun!
    καποιο παιζουν για να παρουν items . Πιστεψε με ποτε δεν ακουσα ενα φιλο μου να λεει θελω να κανω αυτο το instance για να περασω καλα. ολοι λεγανε θελω να παω σε αυτο το instanceγια να παρω items (αυτο στον Genjuros με τα ελληνακια πατριοτακια) ενω μετα στον Tarren Mill που ειμουν σε ενα guild που επαιζε ΜΟΝΟ για χαβαλε κ ειχαμε κ καποιες αρχες τα πραγματα ηταν πολυ καλυτερα μονο κ μονο το /g εφτανε
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  11. #26
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Και εγώ προσωπικά μόνο σε βόρεια Guilds είμαι και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος. Δεν έχει τύχει να δοκιμάσω βεβαίως σε Ελληνικό αλλά
    τόσα χρόνια με αυτά που ακούω μόνο τυχαίο δεν μπορω να το χαρακτηρίσω...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lmih : 07-08-13 στις 18:54.

  12. #27
    Εγγραφή
    20-02-2005
    Περιοχή
    Peristeri
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Full
    Ταχύτητα
    6016/512
    ISP
    ForthNet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    USR 9108 A

  13. #28
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Έχει παρατηρήσει κανείς fps drops στiς ζώνες του Warlords of Draenor ή μόνο εγώ έχω το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Το World of Warcraft έφτασε τους 10.000.000 συνδρομητές
    Από MNP-10 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-08, 03:47
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-05, 11:06
  3. Ποιος ISP έχει τον καλύτερο news server?
    Από Dead_ στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-04, 02:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας