Σελ. 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 257
  1. #166
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρα πολύ ωραία!
    Να φτιάξουμε ένα μεγάλο ντουλάπι για να κρατάμε εφ όρου ζωής όλες τις αποδείξεις που αφορούν την Forthnet. Ποτέ δεν ξέρεις τι σου επιφυλάσσουν στο μέλλον...
    Να ήταν μόνο για την Forthnet καλά θα ήταν. Δυστυχώς αυτό ισχύει γενικώς.

  2. #167
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ήταν μόνο για την Forthnet καλά θα ήταν. Δυστυχώς αυτό ισχύει γενικώς.
    Στον τομέα adsl στην Ελλάδα, ναι μόνο η forthnet είναι

  3. #168
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον τομέα adsl στην Ελλάδα, ναι μόνο η forthnet είναι
    Νομίζω και για τη HOL έχει αναφερθεί στο forum ότι θυμήθηκε οφειλή χρήστη μετά από μήνες, αλλά εν πάσει περιπτώσει, επρόκειτο για μεμονωμένο γεγονός επομένως δεν αποκλείεται απλά να έγραφε ανοησίες ο χρήστης.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι μόνο η Forthnet έχει καταφέρει να θυμηθεί μετά από μήνες ότι της χρωστά η μισή της πελατειακή βάση και μάλιστα για ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ!

    ........Auto merged post: lewton πρόσθεσε 1 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pk33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς σητν περίπτωσή σου οι απατεώνες είναι η ON, γιατί αυτή θα έπρεπε να έχει ενημερώσει την Forthnet γιατί η ενημέρωση μέσω του WCRM του ΟΤΕ. Διάβασε το RUO και μετά πήγαινε στην ΟΝ και απαίτησε να πληρώσουν αυτοί. Αν διάβαζες το forum στην αρχή τουλάχιστον υπήρχαν πολλά τέτοια προβλήματα γιατί ακριβώς ο νέος πάροχος (ON για σένα) δνε ένημέρωνε τον πάροχο απ όπου έφευγες(forthnet) με αποτέλεσμα ο παλιός πάροχος απλά να συνεχίσει να σε χρεώνει
    Δυστυχώς στην περίπτωσή σου η forthnet είναι σωστή.

    Πολύ καλά θα κάνεις να κάνεις καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ΓΓΚ αλλά μάλλον εναντίον της ΟΝ θα πρέπει να κινηθείς.
    Να διαβάσεις καλύτερα το RUO γιατί δεν ισχύει αυτό που γράφεις.
    Από τη στιγμή που η γραμμή πέρασε από τη Forthnet στην On, είναι δεδομένο ότι η On έκανε ολόσωστα ό,τι έπρεπε να κάνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lewton : 29-11-08 στις 21:22. Αιτία: auto merged post

  4. #169
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω και για τη HOL έχει αναφερθεί στο forum ότι θυμήθηκε οφειλή χρήστη μετά από μήνες, αλλά εν πάσει περιπτώσει, επρόκειτο για μεμονωμένο γεγονός επομένως δεν αποκλείεται απλά να έγραφε ανοησίες ο χρήστης.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι μόνο η Forthnet έχει καταφέρει να θυμηθεί μετά από μήνες ότι της χρωστά η μισή της πελατειακή βάση και μάλιστα για ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ!
    η Hol έχει αλλό πρόβλημα, δεν μπορεί να παρεί λεφτά απο την κάρτα σου

  5. #170
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Αυτό ρε παιδιά είναι όντως περίεργο, πως μπορεί ο κόσμος να χρωστάει, όταν κάποια στιγμή η Forthnet έδινε μόνο ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΑ πακέτα, ενώ για τα μηνιαία ήθελε πιστωτική κάρτα;;;

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  6. #171
    Καλησπέρα και από μένα

    Έλαβα κι εγώ το μαγικό χαρτάκι.
    Ανεξόφλητος λογαριασμός 86,29 και με τους τοκους 100 και κατι

    Η δικηγόρος δεν ήξερε και πολλά να μου πει.
    Στο τηλέφωνο με υπάλληλο της Forthnet μου είπε οτι πρόκειται για χρέος από 6μηνη ανανέωση dialup που έγινε τον Νοέμμβριο του 2005. Η συγκεκριμένη υπηρεσία ήταν προπληρωμένη και την είχα αγοράσει μέσω του forthnet eshop με πιστωτική κάρτα.

    Μου είπανε το μαγικό " ναι αλλά εμείς δεν έχουμε την εγγραφή". Τους λέω τον αριθμό παραστατικού που μου δίνει το winbanking αλλά το θέλουν λέει εγγράφως από αντιγραφο λογαριασμού της τράπεζας αλλιώς θα πρέπει να τα πληρώσω.
    Επίσης ο αγενέστατος υπάλληλος που ηταν στο τηλέφωνο μου ειπε ότι δεν μπορώ να μιλήσω με κάποιον υπέυθυνο ουτε με το λογιστήριο γιατι είναι πολιτική της εταιρείας.
    Επίσης μου είπε οτι θα έπρεπε να κρατάω όλους τους λογαριασμούς της πιστωτικής μου και οτι αντι να χάνω τον χρόνο μου στα τηλέφωνα να παω στην τράπεζα να ζητησω αντιγραφο του συγκεκριμένου λογαριασμου.
    Μου είπε ακόμη οτι τα διαχειριστικά προγράμματα τα φτιάχνουν άνθρωποι οπότε είναι λογικό κάποια στιγμή να γίνονται και λάθη και να χάνονται κάποια στοιχεία.

    Η δικηγόρος ήταν οφείλω να ομολογήσω ευγενική αλλά φυσικά τηρούσε αποστάσεις ασφαλείας αφού η forthnet είναι ο πελάτης της.

    Επίσης μου έστειλαν την επιστολή στην παλιά μου διεύθυνση ενώ ειμαι ακόμη πελάτης με double play εδω και 1.5 χρόνο ενεργοποιημένη σε νέα διεύθυνση.
    πάλευα 1 χρόνο και 3 μήνες με email τηλέφωνα και 5 επισκέψεις σε forthnet shop για να αλλάξουν την διεύθυνση αποστολής λογαριασμών. Το κατάφεραν πριν από δυο μηνες.
    Προφανώς το λογιστηριο τους ειναι μπαχαλο.

    Εγω πάντως δεν σκοπέυω να χανω το χρόνο μου στις τράπεζες. Θα τους στειλω τον αριθμό συναλλαγής που μου δινει το winbanking και άμα θέλουν ας το ψαξουν αυτοί. Δαιαφορετκά υπάρχει και ο συνηγορος του καταναλωτη
    Και εννοείται οτι την κάνω με ελαφρά και επιστρέφω στον ΟΤΕ.

  7. #172
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Μήπως σου είχαν κάνει αυτόματη ανανέωση?
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  8. #173
    οχι αναφέρονται στο κόστος της εξάμηνης ανανέωσης. Μου το είπανε και στο τηλέφωνο
    Μετά πήγα σε adsl in a box και έπειτα σε 2play
    Απλά θέλουν να μας βάλουν σε διαδικασία να ψάχνουμε αποδείξεις 3 χρόνων ή να πάμε να τα ξαναπληρώσουμε ενώ είναι δικό τους λάθος

  9. #174
    Εγγραφή
    08-10-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπε ακόμη οτι τα διαχειριστικά προγράμματα τα φτιάχνουν άνθρωποι οπότε είναι λογικό κάποια στιγμή να γίνονται και λάθη και να χάνονται κάποια στοιχεία.


    file > open > folder "Greece" > data? > empty!!!

  10. #175
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Εγώ έχω οφειλή 34€ γιατί μου έστειλαν δίμηνο λογαριασμό (αορίστου μετά από προπληρωμένο) στις 20/6/08 και η αίτηση διακοπής μου είναι καταχωρημένη στις 7/7/08 (αν και εγώ την έστειλα 2/7/08) και ότι θέλει 10-12 εργάσιμες για να διακοπεί. Το adsl το έκοψαν 17/8/08. Δεν θα έπρεπε κανονικά να μην πληρώσω τον 2ο μήνα; Δε φταίω αν αυτοί δε φρόντισαν να κόψουν τη συνδρομή εγκαίρως. Έτσι και αλλιώς δε χρησιμοποιούσα τις υπηρεσίες τους από 30/6 λόγω μετακόμισης.
    Παρεμπίπτοντος, υπάρχει περίπτωση να με πάνε στα δικαστήρια για 34€;

  11. #176
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και εγω μιλησα και με το δικηγορικο γραφειο και με Forthnet σημερα. Η Forthnet βασικα αρνειται οτι εγινε χρεωη στην electron visa με την οποια ειχα αγορασει μια 6μηνη συνδρομη απο αυτους τον Απριλιο του 2006. Οποτε ζητησα απο την τραπεζα μου να επανεκδωσει τους μηνιαιους λογαριασμους της καρτας μου για εκεινη την περιοδο, για να βγαλουμε ακρη. Και η υπαλληλος της Forthnet και η δικηγορος με τις οποιες μιλησα ηταν ευγενεστατες.

  12. #177
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Θα το ξαναπώ....πως γίνεται σε ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ υπηρεσία να μην έχετε πληρώσει και μετά να σας τι δίνουν;;; Η υπόθεση είναι χαμένη από χέρι.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  13. #178
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 15.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakistsalikis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτησω και κατι αλλο. Δεν ειναι υποχρεωμενες οι εταιριες να σου κοψουν τη συνδεση (ΔΕΗ, τηλεπικοινωνιες) οταν για καποιο διαστημα (3-4 μηνες) δεν πληρωσεις; Δεν υπαρχει νομος που να προστατευει τον καταναλωτη στο θεμα αυτο;

    Ξερω οτι σιγουρα ο ΟΤΕ και η ΔΕΗ μετα απο καποιους μηνες που χρωστας σου κανουν αυτοματα διακοπη και δε σε χρεωνουν πλεον παγιο.
    Δεν ξέρω τι κάνει ο ΟΤΕ, αλλά η εμπειρία μου ως ιδιοκτήτη ακινήτου είναι ότι έξι μήνες αφού έφυγε ο ενοικιαστης η ΔΕΗ δεν είχε διακόψει το ρεύμα (5 λογαριασμοί, εκ των οποίων ο μόνο ο πρώτος ήταν εκκαθαριστικός). Το χρέος ήταν 900 ευρώ, Όσο για την ΕΥΔΑΠ άφησαν τον λογαριασμό να φτάσει σε χιλιάδες ευρώ χωρίς να έχουν εισπράξει για 18 μήνες. Το κάνουν και οι δύο διότι μπορούν να κινηθούν κατά τον ιδιοκτήτη του ακινήτου.

  14. #179
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    η Hol έχει αλλό πρόβλημα, δεν μπορεί να παρεί λεφτά απο την κάρτα σου
    Τι λες τώρα...και η Forthnet το κάνει αυτό εγγυημένα. 4 εξάμηνες αναενώσεις μέσω πιστωτικής και δεν έχει τραβήξει λεφτά καμία Forthnet...όπως καταλαβαίνεις έλαβα κι εγώ το μαγικό χαρτάκι.

  15. #180
    Εγγραφή
    24-08-2005
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10250/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    SNR / Attn
    9(dB) / 20(dB)
    καλησπερα να μαι και εγω


    Έλαβα κι εγώ το χαρτάκι.
    Ανεξόφλητος λογαριασμός 67.71

    Στο τηλέφωνο με υπάλληλο της Forthnet μου είπε οτι πρόκειται για χρέος από 3μηνη ανανέωση adsl που έγινε απο 13/09/05 με 03/01/06 Η συγκεκριμένη υπηρεσία ήταν προπληρωμένη και αφορα 3μηνη ανανέωση, την είχα πληρωση σε τραπεζα με μετρητα.
    Και φυσικα ουτε λογος να γινεται για αποδείξεις πλεων
    καμια ιδεα για το τι να κανω?

Σελ. 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112131417 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. λογαριασμός
    Από Lagman στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 06:49
  2. Λογαριασμος
    Από puzzle στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-08, 12:00
  3. Λογαριασμός
    Από turboirc στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 16:53
  4. 5η εθελοντική αιμοδοσία ADSLgr.com 15/6/2006 έως 20/6/2006
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-06, 06:45
  5. Ανεξοφλητος Λογαριασμος Και Adsl.
    Από peiraiotakos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-05, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας