Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 257
  1. #121
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο έχει γίνει και στο σπίτι μου στην Αθήνα, αλλά και σε εμένα στην Ηγουμενίτσα... Στην Αθήνα λένε ότι τους χρωστάμε 280 ευρώ (αν θυμάμαι καλά) από το 2003 ή το 2004 που είχαμε τηλεφωνία με το 1789. Θυμάμαι ότι τους είχαμε πληρώσει και πριν 1-2 χρόνια είχε έρθει ένας λογαριασμός ο οποίος έλεγε ότι χρωστούσαμε 0,68 ευρώ και ΤΙΠΟΤΑ άλλο. Πήρα στην Forthnet (και όχι στους εισπράκτορες) , έψαξαν την λογιστική καρτέλα (στο όνομα της μητέρας μου ήταν) και λένε ότι και καλά χρωστάμε ενώ είμαι σίγουρος ότι είχαν πληρωθεί. Είπαν ότι βρήκαν και τον λογαριασμό με τα 0,68 ευρώ. Πως όμως είναι δυνατό να σου λέει ότι χρωστάς μόνο 0,68 ευρώ και ΔΕΝ έχει προηγούμενο υπόλοιπο, ενώ παντού οι λογαριασμοί γράφουν το προηγούμενο υπόλοιπο; Ψάχνω όλο το σπίτι και δεν βρίσκω τον λογαριασμό. Μου φαίνεται ότι θα χρειαστεί μια επίσκεψη μαζί με την μάνα μου σε κατάστημά τους για να λυθεί το θέμα. 280 ευρώ ενώ τα έχουμε πληρώσει δεν πρόκειται να τα πάρουν. Επίσης όταν ζήτησα να στείλουν με fax την λογιστική καρτέλα είπαν ότι το στέλνουν αμέσως και φυσικά εδώ και μια εβδομάδα ακόμα έρχεται το fax Α και κάτι ακόμα: σήμερα ήμουν το πρωί στο Multirama της Ηγουμενίτσας για να αγοράσω άδεια dvd και ήταν εκεί κάποιος που είχε λάβει και αυτός επιστολή ότι χρωστάει στην Forthnet. Μίλησα με μια υπάλληλο του καταστήματος και μου είπε ότι έχουν πάει πολλοί στο κατάστημα οι οποίοι έχουν λάβει την επιστολή. Και πάντα από το ίδιο δικηγορικό γραφείο όπως έχουν λάβει και τα μέλη στο site. Η πλάκα με την Ηγουμενίτσα είναι ότι όλοι έκαναν τις συνδρομές τους στο Multirama και τις πλήρωναν εκεί. Πείτε μετά ότι δεν είναι απατεώνες...
    Δεν κατάλαβα τι ακριβώς περιμένεις να κάνεις στο κατάστημα...

  2. #122
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα τι ακριβώς περιμένεις να κάνεις στο κατάστημα...
    Να μου εμφανίσουν την λογιστική καρτέλα να την δω εγώ μαζί με την μάνα μου.

  3. #123
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μου εμφανίσουν την λογιστική καρτέλα να την δω εγώ μαζί με την μάνα μου.
    Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;

  4. #124
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 24.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λοιπόν,

    Χρεή κάτω απο 150 ευρώ δεν τα κυνηγαει κανείς δικαστικά, αυτό είναι νόμος!
    Για μένα τελείωσε η υπόθεση...
    Γεια χαρά σου forthnet, δεν ξέρω αν θα γυρνούσα ποτέ, ύστερα απο αυτό....ποτέ ξανά...


  5. #125
    Εγγραφή
    19-05-2002
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Vodafone TV
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από octap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν,

    Χρεή κάτω απο 150 ευρώ δεν τα κυνηγαει κανείς δικαστικά, αυτό είναι νόμος!
    Αφού είναι νόμος δε μας δίνεις και εμάς που ακριβώς βρίσκεται αυτή η νομοθεσία (εφημερίδα της κυβερνήσεως) ώστε εμάς που μας ενδιαφέρει να κάνουμε κάτι;

    Πηγαίνωντας στην τράπεζα έμαθα πως αυτός ο Λογαριασμός Πληρωμής που μου έδωσαν είναι εσωτερικός της εταιρείας και δεν έχει να κάνει με την τράπεζα, μιλήσαμε και με τα κεντρικά και είπαν τα ίδια... Απίστευτο παιδιά είμαι πλέον σε αδιέξοδο.

    Πάντως εφόσον είχα και πριν από αυτή την ημερομηνία που μου λένε ότι χρωστάω τρίμηνη σύνδεση (15/3/2005 - 14/6/2005) πάει να πει για να συνεχίσω την υπηρεσία δεν είναι ανάγκη να προπληρώσω, απλά θα έρθει λογαριασμός για την νέα περίοδο κάποια στιγμή μέσα στο νέο τρίμηνο, ή αν δεν προπληρώσεις δεν υπάρχει συνέχεια;

  6. #126
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/768
    ISP
    HOL
    Router
    Fritz!Box Fon 7140
    Ακόμα ένα ελλεινό παράδειγμα ότι εδώ που είμαστε ο καταναλωτής είναι απροστάτευτος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paralizer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους,

    εγώ αντιμετωπίζω λίιιιιγο διαφορετικό θέμα από εσάς. Μου ήρθε κι εμένα το χαρτί από το δικηγορικό γραφείο. 1ον έχει καταφέρει κανείς να επικοινωνήσει με το γραφείο αυτό; Εδώ και 3 μέρες παλεύω και τίποτα. Αν έχει κανένας κανένα τηλέφωνο διαφορετικό plz PM me.

    Εγώ αυτό που αντιμετωπίζω έχει ως εξής. Είχα πάρει πρώτα το πακετάκι in a box. Από κει και μετά έκανα συνεχώς ανανεώσεις 6μηνες και πάντα τους έλεγα στο τηλέφωνο ότι θέλω να πληρώσω μέσω πιστωτικής κάρτας. Πάντα τους έδινα τα στοιχεία μου και τους έστελνα φωτοτυπία ταυτότητας. Το θέμα όμως με εμένα είναι ότι από τον Οκτώβριο του 2005 μέχρι τον Ιούνιο του 2008 (όπου και διέκοψα) η πιστωτική μου κάρτα δεν χρεώθηκε ΠΟΤΕ από τη Forthnet. Αποτέλεσμα είναι και να μην έχω πληρώσει ποτέ, αλλά επίσης δεν έχω λάβει ποτέ κανένα χρεωστικό χαρτί από την εταιρία, αλλά επίσης και καμία ενημέρωση - ειδοποίηση ότι χρωστάω λεφτά.

    Ώσπου έσκασε το χαρτί από το δικηγορικό γραφείο και μου ζητάνε 450€. Με ρωτάνε αν εγώ τώρα έχω να δώσω αυτά τα χρήματα; Γιατί δεν με χρεώσανε τόσο καιρό;Γιατί δεν είχα ποτέ καμία ενημέρωση επί του θέματος;Γιατί ξαφνικά μου σκάει ένα τέτοιο χαρτί και εγώ πρέπει να χάσω τον ύπνο μου και να αγχωθώ και για άλλα πράγματα παραπάνω από αυτά που ήδη έχω;; Προσπαθώ μάταια να επικοινωνήσω με την κυρία @@άτου που αναφέρει το χαρτί αλλά όλο βγαίνει ο τηλεφωνητής και μόλις πάω να αφήσω μήνυμα μου λέει ότι δεν υπάρχει άλλος χώρος για νέα μηνύματα. Έλεος πια.
    Φίλε μου κακώς επαναπαύτηκες τόσα χρόνια και δεν το κοίταξες! Προφανώς σε "βόλευε" κι εσένα, αλλά δεν θα έπρεπε να πιστεύεις ότι κάποια στιγμή δεν θα σου τα ζητήσουν όλα μαζί.

  7. #127
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Καλημέρα. Πριν λίγες ημέρες μου ήρθε και εμένα μια τέτοια επιστολή με δήθεν οφειλόμενα από 1,5 χρόνο πριν που είχα adsl1 bill μέσω ΑΡΥΣ αλλά αφορόυν περίοδο που εγώ ήμουν στην On και σύμφωνα με το RUO 2007 θα έπρεπε να είχαν διακοπεί αυτόματα. Αυτό που έκανα είναι να συντάξω μια επιστολή - διαμαρτυρία - εξώδικο προς τη Forthnet για την οποία περιμένω απάντηση και φυσικά θα τη κοινοποιήσω σε ΕΕΤΤ και Γενική Γραμματεία Καταναλωτή

    Τελικά πρόκειται για ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ...

  8. #128
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Περιοχή
    Βουλιαγμένη
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Zyxel VMG1312-B10D
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα,
    είχα κάνει σύνδεση στις 26-4-2006 και εχθές ήρθε ένα χαρτί από το γνωστό δικηγορικό γραφείο...Είχα πληρώσει με πιστωτική μέσω του e-shop της forthnet. Δεν βρήκα κάποια απόδειξη αλλά βρήκα το χαρτί της τράπεζας που έρχεται κάθε μήνα και βλέπω μία πληρωμή στη forthnet στις 28-4-2006 αλλά γράφει μόνο "forthnet iraklio". Μπορώ να πάω στην τράπεζα και να ρωτήσω για αυτή τη συναλλαγή (αν υπάρχει αναλυτικά με username ή κάτι άλλο που να δείχνει ότι η πληρωμή έγινε για αυτή τη σύνδεση)? Μετά μου είπαν να στείλω fax στη forthnet αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι..αν "χαθεί"? Ξέρετε αν γίνεται να περάσω από τα γραφεία στην Καλλιθέα?

    Παίρνω τηλέφωνο το λογιστήριο και συνέχεια μιλάει..

  9. #129
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;
    Γιατί, μήπως θα αρνηθούν να το κάνουν; Αν ήταν κανένα μικροποσό δεν θα καθόμουν να σκάσω... Τώρα μιλάμε για 280 ευρώ και βάλε, τα οποία έχουν πληρωθεί. Αφού με φαξ που ζήτησα ακόμα δεν έχουν στείλει την καρτέλα τι άλλο να κάνω; Δεν μου αρκούν αυτά που λένε από το τηλέφωνο, εγώ θέλω να τα δω με τα μάτια μου. Θα επιχειρήσω να τους πάρω τηλέφωνο όταν θα γυρίσω στο σπίτι μου και θα ηχογραφήσω όλη την συνομιλία αφού πρώτα το αναφέρω στην τηλεφωνήτρια, ώστε να είμαι καλυμένος. Μετά από αυτό το τηλεφώνημα που θα κάνω, θα εξαρτηθεί και τι ενέργειες θα κάνω μετά.

  10. #130
    Παρομοιως και σε μενα, μου ηρθε απο το γραφειο για 119ευρω, 133 με τους φορους.

    Πηρα στο δικηγορικο γραφειο, οπου και με γραψανε εντελως, απλα μου ειπαν να πληρωσω και πως ΔΕΣ ΕΔΩ! Με επαιρνε η Forthnet τηλεφωνα για ειδοποιηση. @@ μαντολες.

    Απο Forthnet οταν πηρα τηλεφωνα μου ειπαν πως εκανα συνδεση και πως η πληρωμη γινοταν απο τραπεζα. Δεν ισχυει γιατι ηταν in-a-box απο το πλαισιο.
    Τους ρωτησα αν μπορουν να μου επιβεβαιωσουν πως μου στειλαν ειδοποιησεις, μου ειπαν ΟΧΙ.
    Τους ρωτησα αν μπορω να παρω αντιγραφο της αιτησεως μου, ΠΑΛΙ ΟΧΙ. Αν μου εδιναν την αιτηση μου θα εβλεπα ημερομηνια που εσταλη με Φαξ απο το πλαισιο και ΙΣΩΣ να διασταυρωνα κατι, αλλα μαλλον δεν τους συμφερει.

    Τους ρωτησα αν υπαρχει καποιος υπευθυνος να μιλησω face to face, και παλι η απαντηση ηταν αρνητικη.
    Δεν εχουν ρε ενα μερος να μιλησουμε, μονο απο τα παιδακια που ειναι στο τηλεφωνικο κεντρο.

    Στα καταστηματα τους μην πατε, δεν εχουν εξουσιοδοτηση να κανουν τιποτα εκει, ουτε να δουν λογαριασμουσ ουτε τιποτα.

    Οποτε τι? πουλο? θα πληρωσω τα Edit: [ ] τους τωρα?

    Συνηγορο του πολιτη? <-- εχει καποιος εμπειρια απο εκει να μου πει αν αξιζει?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 27-11-08 στις 20:04.

  11. #131
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Γιατί δεν μιλάτε με κάποιον φίλο σας δικηγόρο να σας πει τι παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις?
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  12. #132
    Επισης Θα ήθελα να με πληροφορήσει καποιος εαν γνωριζει πότε η Forthnet αλλαξε το συστημα απο το in-a-box που αγοραζαμε απο το πλαισιο (η οποιοδηποτε συνεργατη τους) σε σύνδεση όπου και πληρώναμε μέσω τραπεζικού λογαριασμού. Καποιος υπαλληλος τους μου πέταξε μια σπόντα πως το σύστημα πληρωμής in-a-box με τραπεζα το ξεκινήσανε απο ο 2007, και μιας και εγώ πήρα in-a-box κατα τον μαιο του 06 δεν υπάρχει περίπτωση να μην πλήρωσα στο πλαίσιο.
    μα ειναι δυνατόν ετσι κι αλλιως?

  13. #133
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, μήπως θα αρνηθούν να το κάνουν;
    Μάντεψε.

  14. #134
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Μηνύματα
    2.404
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 ~
    ISP
    INALAN
    Router
    ΖΤΕ F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john2002 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ξεκάθαρα "λάθος" της Forthnet και βάζω και στοίχημα ότι τα "λάθη" αυτά συμβαίνουν μόνο σε παλιούς συνδρομητές, δηλαδή σε άτομα που εδώ και 1+ χρόνο έχουν διακόψει τις όποιες επαφές με την εν λόγο εταιρία.
    Μπαα σε μένα το έκαναν ενώ ήμουν πελάτης τους. Πήγα να κάνω μια νέα σύνδεση γιατί μετακόμισα και άφησα την παλιά στον αδερφό μου. Πάω λοιπόν και μου λένε έχετε χρέος 119€. Ρε παιδιά λέω έχω πληρώσει μέσω πιστωτικής, όχι μου λένε χρωστάς. Πήγα στην τράπεζα και ζήτησα όλους τους λογαριασμούς του 2006. Ευτυχώς είχε περαστεί η χρέωση, τον πήρα πήγα Καλλιθέα, μην χαθεί πάλι, τον έδωσα και ευτυχώς ξεμπέρδεψα. Βέβαια ούτε ειδοποίηση ούτε τίποτα. Κατά λάθος το βρήκαν.

  15. #135
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vikonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνηγορο του πολιτη? <-- εχει καποιος εμπειρια απο εκει να μου πει αν αξιζει?
    Συνήγορος του πολίτη είναι μόνο για θέματα με το δημόσιο.

    Έχω αναφέρει εδώ που να απευθυνθείτε.

Σελ. 9 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. λογαριασμός
    Από Lagman στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 06:49
  2. Λογαριασμος
    Από puzzle στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-08, 12:00
  3. Λογαριασμός
    Από turboirc στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 16:53
  4. 5η εθελοντική αιμοδοσία ADSLgr.com 15/6/2006 έως 20/6/2006
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-06, 06:45
  5. Ανεξοφλητος Λογαριασμος Και Adsl.
    Από peiraiotakos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-05, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας