Σελ. 10 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 58910111215 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 257
  1. #136
    Εγγραφή
    04-07-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-X OTE/Otenet
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    20(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vikonia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρομοιως και σε μενα, μου ηρθε απο το γραφειο για 119ευρω, 133 με τους φορους.

    Πηρα στο δικηγορικο γραφειο, οπου και με γραψανε εντελως, απλα μου ειπαν να πληρωσω και πως ΔΕΣ ΕΔΩ! Με επαιρνε η Forthnet τηλεφωνα για ειδοποιηση. @@ μαντολες.

    Απο Forthnet οταν πηρα τηλεφωνα μου ειπαν πως εκανα συνδεση και πως η πληρωμη γινοταν απο τραπεζα. Δεν ισχυει γιατι ηταν in-a-box απο το πλαισιο.
    Τους ρωτησα αν μπορουν να μου επιβεβαιωσουν πως μου στειλαν ειδοποιησεις, μου ειπαν ΟΧΙ.
    Τους ρωτησα αν μπορω να παρω αντιγραφο της αιτησεως μου, ΠΑΛΙ ΟΧΙ. Αν μου εδιναν την αιτηση μου θα εβλεπα ημερομηνια που εσταλη με Φαξ απο το πλαισιο και ΙΣΩΣ να διασταυρωνα κατι, αλλα μαλλον δεν τους συμφερει.

    Τους ρωτησα αν υπαρχει καποιος υπευθυνος να μιλησω face to face, και παλι η απαντηση ηταν αρνητικη.
    Δεν εχουν ρε ενα μερος να μιλησουμε, μονο απο τα παιδακια που ειναι στο τηλεφωνικο κεντρο.


    Στα καταστηματα τους μην πατε, δεν εχουν εξουσιοδοτηση να κανουν τιποτα εκει, ουτε να δουν λογαριασμουσ ουτε τιποτα....
    Το περιβάλλον είναι εσκεμμένα διαμορφωμένο κατά αυτόν τον τρόπο.
    Έχουν μελετήσει καλά τον Κάφκα...

  2. #137
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Ηγουμενίτσα
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
    Router
    ST 585V6
    SNR / Attn
    :((dB) / 52,5(dB)
    Ηρθε κι εμενα αυτο το περιβοητο χαρτι. Ακουστε την δικια μου ιστορια: Στις 14-2-08 εληγε η εξαμηνη προπληρωμενη μου συνδεση της φορθνετ και εγω μια βδομαδα πριν τους πηρα την και τους ειπα να μην γινει αοριστου (μετα το περας του 6 μηνου) και οτι επιθυμω να την διακοψω. Η κοπελα στο τηλ μου ειπε οτι πρεπει να κανω μια αιτηση αλλα κανονικα θα επρεπε να ειχα κανει αυτην την αιτηση 1 μηνα πριν τελειωσει το 6 μηνο και οχι μια βδομαδα πριν γιατι απαιτειται καποιος χρονος, Επισης μου ειπε οτι επειδη δεν προλαβαινουν να κανουν την διακοπη θα μου ερθει ενας λογαριασμος με τα παγια ενος διμηνου(??) Της λεω γιατι διμηνου και οχι μηνα και μου ειπε οτι οι λογαριασμοι της εταιρειας βγαινουν καθε διμηνο κλπ κλπ
    Της ειπα τοτε στο τηλ οτι δεν φταιω εγω που αυτοι θελουν 1 μηνα κτλ και πιστευω οτι σωστα εκανα και μια βδομαδα πριν τους κανω την αιτηση διακοπης.
    Τεσπα πηρα τοτε τηλ στο 134 και μου ειπαν αυτοι οτι με μια αιτηση- εξουσιοδοτηση μπορουν να κανουν αυτοι την αιτηση διακοπης
    Σημερα που πηρα τηλ τον οτε γιατι φανταστηκα οτι αυτοι θα ειχαν αργησει να κανουν την αιτηση διακοπης προς την φορθνετ μου ειπαν οτι η αιτηση διακοπης ειναι καταχωρημενη στις 8-2-2008 (και την οποια αιτηση φαινεται στην φορθνετ μεσω καποιου ηλεκρονικου συστηματος) δηλαδη σχεδον μια βδομαδα πριν την ληξη του 6 μηνου.
    Μετα απο κανα μηνα τοτε μου ηρθε ενας λογαριασμος της φορθνετ με ποσο καπου 38 ευρω τον οποιον εγω αγνοησα σκεπτομενος οτι δεν θα ειχε ενημερωθει το λογιστηριο της φορθνετ η κατι τετοιο τελος παντων
    Το χαρτι που μου ηρθε τωρα λεει οτι χρωσταω 95,35 € και λογω καθυστερησης εχει παει στα 101,24€ .

  3. #138
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokonik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Της ειπα τοτε στο τηλ οτι δεν φταιω εγω που αυτοι θελουν 1 μηνα κτλ και πιστευω οτι σωστα εκανα και μια βδομαδα πριν τους κανω την αιτηση διακοπης.
    το λέει στο συμβόλαιο αυτό νομίζω (κοίτα το δικό σου αν και τι λέει ακριβώς)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokonik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο κανα μηνα τοτε μου ηρθε ενας λογαριασμος της φορθνετ με ποσο καπου 38 ευρω τον οποιον εγω αγνοησα σκεπτομενος οτι δεν θα ειχε ενημερωθει το λογιστηριο της φορθνετ η κατι τετοιο τελος παντων
    Στο συμβόλαιο πάλι λέει (κοίτα το δικό σου αν και τι λέει ακριβώς) ότι ο συνδρομητής εξετάζει το λογαριασμό και θα ειδοποιεί την 4νετ για τυχόν λάθη κτλ...Μετά από 30 μέρες λέει ότι συμφωνείς ότι ο λογαριασμός είναι ακριβής και ότι έγινε ορθή χρέωση κτλ κτλ..
    Επομένως φταις και εσύ που επαναπαύθηκες...
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  4. #139
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5118/33760 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267N
    Path Level
    Interleaved
    Τα παιδάκια στο τηλεφωνικό κέντρο έχουν έναν οδηγό τυφλοσούρτι και δεν γνωρίζουν τίποτα ουσιαστικό να σας απαντήσουν επί οποιουδήποτε θέματος.
    Τώρα όπως έχω ξαναγράψει το καλύτερο που έχετε να κάνετε όλοι όσοι σας έχουν έρθει αυτά τα "χρωστούμενα" είναι να μαζευτείτε όλοι μαζι και να δράσετε συντονισμένα. Μόνο όταν θα γίνει γνωστό το θέμα, θα μαζευτούνε από τη φορθνετ.Μέχρι τότε θα κοιτάνε να τα πάρουνε από όποιον μπορούν.

    Πάντως όταν πέρασα από τον ΟΤΕ στη φόρθνετ μου ήρθε λογαριασμός της οτενέτ για έναν μήνα, ενώ είχα περάσει ήδη στην φορθνετ. Με ένα απλό μέιλ τους είπα ότι τον συγκεκριμένο μήνα δεν ήμουν στον ΟΤΕ . Με πήραν τηλέφωνο να μην πληρώσω τον λογαριασμό και τον επόμενο μήνα μου ήρθε και επιστροφή να εισπράξω! Πραγματικά δεν περίμενα να διαβάζω εδώ για τέτοιες π@@@ από τη φόρθνετ.

  5. #140
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Ηγουμενίτσα
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
    Router
    ST 585V6
    SNR / Attn
    :((dB) / 52,5(dB)
    Λοιπον μολις μιλησα με φορθ και η κοπελα μου ειπε οτι η οφειλη ειναι απο το 2006!! και συγκεκριμενα καποιο ανεξοφλητο τιμολογιο για συνδεση adsl με ποσο 62,36
    Εψαξα στα τιμολογια της επιχειρησης μου μολις τωρα και βρηκα το τιμολογιο αυτο - το οποιο ειχα πληρωσει βεβαια!!-
    Την ρωτησα για την περιπτωση που αναγραφω 2 ποστ παραπανω και μου ειπε οτι απο αυτο το θεμα δεν προκυπτει καμια χρεωση εις βαρος μου και οτι η διακοπη εγινε κανονικα.

    Ελπιζω οταν τους στειλω φαξ με το πληρωμενο τιμολογιο να τελειωσει αυτη η ιστορια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sokonik : 27-11-08 στις 22:27.

  6. #141
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sokonik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...η κοπελα μου ειπε οτι το οφελος ειναι απο το 2006!!
    Η οφειλή εννοείς

  7. #142
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Περιοχή
    Ηγουμενίτσα
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑ
    Router
    ST 585V6
    SNR / Attn
    :((dB) / 52,5(dB)
    Oυπςς σωστα!! mod

  8. #143
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manual2100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το λέει στο συμβόλαιο αυτό νομίζω (κοίτα το δικό σου αν και τι λέει ακριβώς)


    Στο συμβόλαιο πάλι λέει (κοίτα το δικό σου αν και τι λέει ακριβώς) ότι ο συνδρομητής εξετάζει το λογαριασμό και θα ειδοποιεί την 4νετ για τυχόν λάθη κτλ...Μετά από 30 μέρες λέει ότι συμφωνείς ότι ο λογαριασμός είναι ακριβής και ότι έγινε ορθή χρέωση κτλ κτλ..
    Επομένως φταις και εσύ που επαναπαύθηκες...

    Στο συμβόλαιο μπορεί να λέει πολλά πράγματα, το θέμα είναι πότε αυτοί οι όροι είναι καταχρήστικοί

  9. #144
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Εγώ βλέπω ότι σχεδόν όλοι βρήκατε απόδειξη ότι τελικά είχατε πληρώσει και η εταιρία το μόνο που λέει είναι ένα συγνώμη.
    Αυτό λέει πολλά για το λογιστήριό της.

  10. #145
    Εγγραφή
    08-10-2008
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Για εμένα αυτό λέει πολλά για την ίδια την εταιρία. Το λογιστήριο κάνει ότι του λένε.

  11. #146
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    siemens
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 23.0(dB)
    Και εγώ μια από τα ίδια για σύνδεση με 4thnet που είχα πριν 4-5 χρόνια ούτε που θυμάμαι, ευτυχώς η σύνδεση ήταν σε εταιρία οπότε κάπου θα βρεθεί η απόδειξη! Μου είχανε στείλει και στην πρώτη φουρνιά πριν 2-3 χρόνια νομίζω από το ίδιο δικηγορικό γραφείο , τότε τους είχα στήλη την απόδειξη πληρωμής με fax και δεν με ξανά ενοχλήσανε.
    Και τώρα είμαι πελάτης της 4thnet (σαν φυσικό πρόσωπο) και με όλα αυτά που γίνονται με την συγκεκριμένη εταιρία, τον τελευταίο καιρό με βλέπω σιγά σιγά να τα μαζεύω!!
    Έχουν χάσει την μπάλα και το γήπεδο μαζί!!!!!!!!!!
    CPU: INTEL Q6600 @ 2.4 MHz / Cpu Cooler:CoolerMaster V8 / MOBO: MSI P31 NEO-F / VGA: xfx 8800GT ΧΧΧ / RAM: A-DATA 2X2GB 1066MHz 5-5-5-15 / HD:Western Digital 640GB HDD / DVDRW: LG GH22LS30 / PSU: Corsair VX 550W / CASE: VB1000BWS SOPRANO

  12. #147
    Εγγραφή
    19-05-2002
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Vodafone TV
    Επιτέλους κι εγώ καθάρισα! Βρήκα την απόδειξη, μίλησε με λογιστήριο η κοπελιά από την τηλεφωνική υποστήριξη και όλα μια χαρά... Είναι απίστευτοι ρε παιδιά! Μου είπε δεν είχαν περάσει την απόδειξη στο πρόγραμμα! Απίστευτοι Λ Ε Μ Ε !

    Αν είναι πάντως να πέσει καταγγελία είμαι μέσα! Στα καλά καθούμενα να με βάζουν σε τέτοια ιστορία και να είναι το κεφάλι μου κουρκούτι μέχρι σήμερα μπας και βγάλω άκρη από το πουθενά για να πάρουν το δώρο τους τα "golden boys" της FORTHnet, θα δουν και την ανάποδη από μαζική καταγγελία όμως...

  13. #148
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 24.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όπως ανέφερα και πιο πάνώ, εγω απόδειξη δεν πρόκειται να βρω, αλλά δεν πρόκειται ανα ασχοληθώ καθόλου απο δω και πέρα. Έκανα μια προσπάθεια πριν μερικά ποστ, να μαζευτούμε όλοι μαζί οι θιγώμενοι και να κάνουμε μια ομαδική επιστολή αλλά κανένας (πλην ενός) δεν ασχολήθηκε.
    Ο καθένας κοιτάει να τα βγάλει πέρα μόνος του....παρόλο που βλέπετε ότι πρόκειται για καραγκιοζιλίκη απο την πλευρά της forthnet.
    Αν θέλετε να κινηθούμε μαζικά, είμαι μέσα, μόνο και μόνο για το γαμώτο της υπόθεσης.
    Εγώ δεν ασχολούμαι πλέον με το θέμα σε προσωπικό επίπεδο. αΚόμα και μια εκτύπωση του παρόντος θέματος φτάνει για να μου γαργαλίσουν τα @@ στο δικαστήριο (που ΔΕΝ πρόκειται να κάνουν για ποσό ΚΑΤΩ των 150 Ευρώ)

  14. #149
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από octap Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ποσό ΚΑΤΩ των 150 Ευρώ)
    αυτό μήπως είναι μόνο για το δημόσιο?
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  15. #150
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΜΑΤΕΡΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 24.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Επειδή και κάποιος άλλος ρώτησε νωρίτερα...
    Το ξέρω μέσα απο φίλο μου που δουλευει σε αντιστοιχο τμήμα εταιρίας κινητής τηλεφωνίας.
    Υπάρχει ένα όριο στο....ποσό για το οποίο δικαιολογούνται τα έξοδα τους να κάνουν δικαστήριο...
    αυτό είναι τα 150 Ευρώ...

    Δεν προτρέπω κανέναν να κάνει το ίδιο με εμένα....ο καθένας ας κάνει ότι νομίζει.

    υ.γ. Να προσθέσω ότι ΔΕΝ με φοβιζει σε καμία περίπτωση το να μου κάνουν δικαστήριο. Θα χαρώ να πάω γιατί εκεί γιατί θα βγω εγώ κερδισμένος + ότι αν χρειαστεί την απόδειξη θα την βρω.

Σελ. 10 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 58910111215 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. λογαριασμός
    Από Lagman στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 06:49
  2. Λογαριασμος
    Από puzzle στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-06-08, 12:00
  3. Λογαριασμός
    Από turboirc στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-08, 16:53
  4. 5η εθελοντική αιμοδοσία ADSLgr.com 15/6/2006 έως 20/6/2006
    Από opimis στο φόρουμ Ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Adslgr.com
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-06, 06:45
  5. Ανεξοφλητος Λογαριασμος Και Adsl.
    Από peiraiotakos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-05, 18:00

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας