καλημέρα συμφορουμίτες , τι κάνουμε , πως περνάμε ;

σήμερα είχα μία ανέλπιστη αναβάθμιση ( ίσως; ) σε adsl2+ από adsl σκέτο ( από τα minidslam που είχαν μπει στην αρχή της adsl ) αλλά δεν είμαι σίγουρος αν διαβάζω σωστά τις ενδείξεις , δλδ μπορεί να κάνω λάθος και να είμαι ακόμη με τον περιορισμό των 2mb ( είμαι σε πακέτο με 4 mb )

πως μπορώ να διαβάσω σωστά την ένδειξη ;

DSL Parameters and Status Vendor ID: 0039 Revision Number: E.37.5.30 Serial Number: *********** Local Tx Power: 11.7 dB Remote Tx Power: 20.5 dB Local Line Atten.: 46.5 dB Remote Line Atten.: 20.5 dB Local SNR Margin: 26.5 dB Remote SNR Margin: 27.0 dB Self Test: Passed DSL Standard: ADSL2+ Profile: Main Tx Line Rate: 252 Kbps Rx Line Rate: 2047 Kbps Max Attainable Line Rate(Down Stream): 7879 Kbps SRA Parameters Auto SRA: Disable SRA CRC Error Rate: 1800 SRA FEC Error Rate: 60 SRA Up Shift Obs. Period: 3600 Secs SRA Down Shift Obs. Period: 600 Secs Power Management Mode: L2, L3 Both Allowed


ΥΓ μην κάνετε ερωτήσεις για τα 4mb - είναι δώρο στην ίδια τιμή , δώρον άδωρον , αλλά σήμερα ίσως αλλάξουν τα πράγματα !!!