Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Question
    Καλημερα σας,
    θα ηθελα μια ξεκαθαρη απαντηση στο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω οπως και πολλοι αλλοι συνδρομητες σας και το αναφερουν καθημερηνα εδω.

    Τους τελευταιους μηνες δεν εχω λαβει λογαριασμο, αλλα επισης και το e-bill εχει παραμεινει σταθερο στο τελευταιο λογαριασμο που μου ηρθε ο οποιος εκδοθηκε στις 30-4-2007.

    Να σας υπενθυμισω οτι συμφωνα με τις συμβατικες σας υποχρεωσεις πρεπει να εκδιδετε λογαριασμο ειτε σε εντυπη μορφη ειτε σε ηλεκτρονικη, αναλογα με τις προτιμισεις του εκαστοτε πελατη σας ( στην δικια μου και με τους 2 τροπους) καθε δυμηνο.

    Εγω απο την ανωθεν αναφερομενη ημερομηνια δεν εχω λαβει κανεναν αλλο λογαριασμο.

    Θα ηθελα ειλικρινα μια απαντηση για τους λογους για τους οποιους δεν εχουν αποσταλει ειτε εκδοθει ακομη οι τρεχοντες λογαριασμοι. Επισης να σας υπενθυμησω οτι σε καμια περιπτωση δεν κανει υπολογισμους ενα νοικοκυριο για να πληρωνει 3-4 λογαριασμους μαζεμενους. Αν λοιπον εκ των υστερων ζητησετε μαζεμενα τα χρηματα για 3-4 μηνες η και 6 ακομη τοτε μαλλον θα εισπραξετε αερα κοπανιστο, δεδομενης της αδυναμιας καταβολης ενος ποσου που αντι για 74 ευρω περιπου το δυμηνο θα ειναι της ταξης των 210 κτλπ.

    Επιπλεον μπορει να εκλαβει κανεις την μη εκδοση λογαριαμσου απο την μερια σας ως παραδοχη απο εσας για την μη υποχρεωση καταβολης παγιου εξαιτειας των οσων καθημερινων προβληματων παρουσιαζονται με τις υπηρεσιες σας (βλεπε seabone, ανεξηγητες μακροχρονιες διακοπες σε πελατες, DNS Server που δεν δουλευουν κτλπ).

    Ελπιζω να εγινα κατανοητος.....και περιμενω αμεσα την απαντηση σας.

  2. #2
    Το avatar του μέλους Netone2
    Netone2 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σας,
    θα ηθελα μια ξεκαθαρη απαντηση στο προβλημα που αντιμετωπιζω εγω οπως και πολλοι αλλοι συνδρομητες σας και το αναφερουν καθημερηνα εδω.

    Τους τελευταιους μηνες δεν εχω λαβει λογαριασμο, αλλα επισης και το e-bill εχει παραμεινει σταθερο στο τελευταιο λογαριασμο που μου ηρθε ο οποιος εκδοθηκε στις 30-4-2007.

    Να σας υπενθυμισω οτι συμφωνα με τις συμβατικες σας υποχρεωσεις πρεπει να εκδιδετε λογαριασμο ειτε σε εντυπη μορφη ειτε σε ηλεκτρονικη, αναλογα με τις προτιμισεις του εκαστοτε πελατη σας ( στην δικια μου και με τους 2 τροπους) καθε δυμηνο.

    Εγω απο την ανωθεν αναφερομενη ημερομηνια δεν εχω λαβει κανεναν αλλο λογαριασμο.

    Θα ηθελα ειλικρινα μια απαντηση για τους λογους για τους οποιους δεν εχουν αποσταλει ειτε εκδοθει ακομη οι τρεχοντες λογαριασμοι. Επισης να σας υπενθυμησω οτι σε καμια περιπτωση δεν κανει υπολογισμους ενα νοικοκυριο για να πληρωνει 3-4 λογαριασμους μαζεμενους. Αν λοιπον εκ των υστερων ζητησετε μαζεμενα τα χρηματα για 3-4 μηνες η και 6 ακομη τοτε μαλλον θα εισπραξετε αερα κοπανιστο, δεδομενης της αδυναμιας καταβολης ενος ποσου που αντι για 74 ευρω περιπου το δυμηνο θα ειναι της ταξης των 210 κτλπ.

    Επιπλεον μπορει να εκλαβει κανεις την μη εκδοση λογαριαμσου απο την μερια σας ως παραδοχη απο εσας για την μη υποχρεωση καταβολης παγιου εξαιτειας των οσων καθημερινων προβληματων παρουσιαζονται με τις υπηρεσιες σας (βλεπε seabone, ανεξηγητες μακροχρονιες διακοπες σε πελατες, DNS Server που δεν δουλευουν κτλπ).

    Ελπιζω να εγινα κατανοητος.....και περιμενω αμεσα την απαντηση σας.


    Αγαπητέ Avvocato

    To πρόβλημα που έχει παρουσιασθεί το τελευταία διάστημα οφείλεται σε δυσλειτουργία (μηχανογραφικό πρόβλημα) του συστήματος billing. Λόγο του ότι έχουν σταλεί μερικές φορές λανθασμένοι λογαριασμοί και αυτό έχει ταλαιπωρήσει συνδρομητές , οι μηχανικοί της εταιρείας μας εργάζονται για την αποκατάσταση του το συντομότερο δυνατόν. Προτιμούμε να καθυστερήσουμε την έκδοση λογαριασμών, κάτι το οποίο όπως καταλαβαίνετε δεν μας είναι ούτε εμάς ευχάριστο από την άποψη εισροής εσόδων, προκειμένου να επιλύσουμε όλα τα προβλήματα και να εκδώσουμε πλέον σωστούς λογαριασμούς. Ζητάμε την κατανόηση όλων και επιβεβαιώνουμε πως τίποτα δεν θα γίνει εις βάρος των συνδρομητών καθώς πάντα εργαζόμαστε προς την κατεύθυνση αυτή διορθώνοντας τυχόν λάθη που προκύπτουν. Όσο για τα DNS προβλήματα που αναφέρεις είναι κατανοητό το πώς ένας συνδρομητής αντιλαμβάνεται ένα πρόβλημα από την μεριά του αλλά δεν είναι απαραίτητο πως το πρόβλημα αυτό οφείλεται οπωσδήποτε στον πάροχο στον οποίο είναι συνδεδεμένος. Σχετικά με τα όσα αναφέρεις για αργό internet είμαστε προσεκτικοί σε όσα διαβάζουμε εδώ μέσα και παρακολουθούμε συνεχώς τα αναγραφόμενα αλλά σου γνωρίζω ότι το πρόβλημα αυτό στο οποίο αναφέρεσαι δεν το αντιμετωπίζει η συντριπτική πλειοψηφία των συνδρομητών. Στο παρελθών είχα ζητήσει από συμφορουμιτη σας να οργανώσει μια έρευνα με τεχνικές πληροφορίες από όσους εδώ μέσα αντιμετωπίζουν αυτό το πρόβλημα έτσι ώστε να το εξετάσουμε κατά περίπτωση και να βρούμε τι ακριβώς είναι το πρόβλημα , κάτι που ξεκίνησε αλλά δεν προχώρησε από όσο γνωρίζω καθώς δεν λάβαμε καμία περεταίρω ενημέρωση σχετικά. Παρ αυτά είμαι στην διάθεση σου να το ξανά οργανώσουμε αν το επιθυμείτε και μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου σχετικά με αυτό με pm.

    Φιλικά
    Netone2

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-08, 15:06
  2. Eκκαθάριση λογαριασμού!
    Από parafuelos στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 21:35
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-07, 02:03
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-06, 23:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας