Εμφάνιση 1-1 από 1
  1. #1
    Εγγραφή
    29-08-2008
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    (dB) / 33.5(dB)
    Καλημέρα σας, είμαι νέος εδώ και χρειάζομαι την βοήθεια των ειδικών!
    Μόλις χτες αγόρασα το Netgear DGN2000, και έχω conn-x στα 24mbps. Αφού μου βγήκε η πίστη να το εγκαταστήσω (ξέρετε δεν είμαι και πολύ σχετικός με τα δίκτυα ), γιατί ζητούσε ip adresses, DNS κλπ κλπ, μπαίνω στην σελίδα των ρυθμίσεων... Είδα λοιπόν τα εξής χαρακτηριστικά:
    Connection Speed: Downstream: 12542kbps, Upstream: 1023kbps. Line Attenuation: Downstream: 33.5db, Upstream: 16.1db. Noise Margin: Downstream: 8.8db, Upstream:11.0db.

    Και βλέπω στο router να ανοίγει πράσινο το λαμπάκι Ιντερνετ. Ωραία λέω (δεν δάγκωνα την γλώσσα μου καλύτερα ). Πατάω Logout και από κει και έπειτα.... το χάος! Δεν μπορώ να μπω στην σελίδα του router μου να κάνω κάποιες ρυθμίσεις για το wireless που θέλω, η ταχύτητα σέρνεται, πήγα απο το site της NV να κατεβάσω κάτι να δω πως πάει, και κατεβάζει με 75Kbps! Χειρότερα και από το 1mbps όταν ήμουν (εκεί κατέβαζα με 104!). Η σελίδα του router μου (192.168.0.1) αρνήται να ανοίξει, μου λέει HTTP 404 page not found καθώς και σε όποιον άλλον browser και να δοκιμάσω (opera, firefox, safari) τίποτα, τα ίδια!
    Τι μπορεί να φταίει και σε τι οφείλεται η τόσο χαμηλή ταχύτητα; (υπάρχει ένταση στην γραμμή
    Ευχαριστώ πολύ.

    ........Auto merged post: KnightGA πρόσθεσε 110 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Λοιπόν το πρόβλημα με το Menu του ρουτερ λύθηκε, μετά από αρκετές επανεγκαταστάσεις, τα κατάφερα, και έγινε σωστή εγκατάσταση... Τώρα το πρόβλημα με την ταχύτητα παραμένει... από nv που κατέβαζα ήταν 67kbps και από ατι που κατεβάζω τώρα 74kbps... Τι να φταίει άραγε;; Τα χαρακτηριστικά της γραμμής είναι τα ίδια με πάνω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος KnightGA : 29-08-08 στις 12:12. Αιτία: auto merged post

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα Πρόβλημα (πες μου πως το λύνεις :P )
    Από Andim στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-10, 17:10
  2. πρόβλημα με port forwarding..προβλημα απο ΟΤΕ?
    Από rem451 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-08, 11:56
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-06, 01:04
  4. Πρόβλημα Σύνδεσης SpeedTouch 585[Πρόβλημα Οτέ]
    Από trypokaridos στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-06, 01:06
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-05, 18:11

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας