Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    04-06-2005
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Question
    Μιάς που άλλες εταιρίες *γκουχ* μας άφησαν νωρίς, σκέφτομαι να πάω σε HOL έχω κάνει σχεδόν την αίτηση, το μόνο που λείπει είναι η αποστολή των απαιτούμενων δικαιολογητικών, οπότε πρίν τα στείλω πρέπει να ρωτήσω...

    Είναι ιδιόκτητο όντως το δίκτυο της HOL (έχει στην περιοχή μου internet ktl υπηρεσίες), ή θα βαρέσει κανένα κανόνι λόγω χρωστούμενων ΟΤΕ καμια ανύποπτη στιγμή;

  2. #2
    Εγγραφή
    04-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Αγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    763
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99000/11998
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedPort Plus 2
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανόνι δεν πρόκειται να βαρέσει (τουλάχιστον προς το παρόν). Ιδιόκτητο δίκτυο (και καλά) υποτίθεται πως έχει όπως και άλλοι πάροχοι αλλά πάντα στην μέση παρεμβάλεται και ο ΟΤΕ οπότε κάνεις τον σταυρό σου.
    Εγώ πάντως επειδή εχω ταλαιπωρηθεί πολύ απο αυτούς (την hol) και σύντομα θα τους κουνησω μαντήλι, θα σου συνιστούσα να το ξανασκεφτείς
    Οχι άλλο κάρβουνο ...

  3. #3
    Εγγραφή
    15-11-2005
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    53
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bathan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως επειδή εχω ταλαιπωρηθεί πολύ απο αυτούς (την hol) και σύντομα θα τους κουνησω μαντήλι, θα σου συνιστούσα να το ξανασκεφτείς
    ΣΩΣΤΟΣ
    Ποτέ δεν είναι αργά να σταματήσετε το κάπνισμα. Έρευνες έχουν αποδείξει ότι 10 χρόνια μετά την διακοπή του καπνίσματος ο οργανισμός επανέρχεται στα ίδια περίπου επίπεδα που βρισκόταν, πριν ξεκινήσει.



  4. #4
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    @chibioni προχωρα με hellas on line

    μιλαμε για την hol ,δεν προκειτε να βαρεσει κανονι

  5. #5
    Εγγραφή
    04-07-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-X OTE/Otenet
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    20(dB) / 11(dB)
    Να βαρέσει κανόνι είναι λίγο δύσκολο, αλλά η οικονομική της κατάσταση είναι κάκιστη.

    Το πρόβλημα είναι με την ποιότητα των υπηρεσιών της, για την οποία σου απάντησε ήδη ο bathan

  6. #6
    Εγγραφή
    04-06-2005
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εμπειρία με HOL έχω (επαρχιακό δίκτυο), όμως σχετικά με τα τελευταία γεγονότα (λέγε με altec) είχα ενδοιασμούς. Αρκεί που δεν θα πληρώνω τα κερατά μου στον ΟΤΕ (τα ίδια λεφτά που θα δίνω hol έχω 1024/128 στον ΟΤΕ, λόγω isdn) και θα μπορώ να μπινελικώνω άφοβα (οχι οτι θα το κάνω αλλά ενα μπινελίκι όπου χρειάζεται θα πέφτει σε σχέση με το βράχο ΟΤΕ που δεν τους νοιάζει).

    Υποθέτω voip είναι όλα τα τηλέφωνα Αθήνα, όπως επαρχία; Μιλάω για κέντρο Καρόλου οπου και τυχαίνει να βρίσκομαι αρκετά κοντά.

  7. #7
    Εγγραφή
    04-06-2005
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Επανέρχομαι πάλι (και ζητώ συγνώμη για το 2πλο ποστ)...

    Ύστερα απο μια εβδομάδα που έστειλα την αίτηση, δεν είχε γίνει process ακόμα (δηλαδή δεν ενημερώθηκαν κάν οτι είχα στείλει την δήλωση) και την ακύρωσα μέσω τηλεφώνου. Μήπως θα πρέπει να στείλω και γραπτό fax γιατι πρόκειται να πάω σε άλλο πάροχο, μη μου το κόψουν καμια μέρα;

    Τελικά καλύτερη εξυπηρέτηση έχουν της επαρχίας... πάντως και εκεί 2 μέρες έχουν προβλήματα...

  8. #8
    Το avatar του μέλους kkkar
    kkkar Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chibioni Εμφάνιση μηνυμάτων
    την ακύρωσα μέσω τηλεφώνου. Μήπως θα πρέπει να στείλω και γραπτό fax γιατι πρόκειται να πάω σε άλλο πάροχο, μη μου το κόψουν καμια μέρα;
    Έχω την εντύπωση πως πρέπει να στείλεις με fax (δυστυχώς δε θυμάμαι τον αριθμό) μια φωτοτυπία της αστυνομικής σου ταυτότητας υπογεγραμμένη και πάνω σε αυτό το χαρτί να αναφέρεις ότι το fax αφορά ακύρωση της υπηρεσίας που ζήτησες, καλό είναι να αναφέρεις και τη ημερομηνία που το έστειλες.

    Τουλάχιστον μέχρι πριν ένα εξάμηνο αυτή τη διαδικασία ακολουθούσαν ακόμη και σε περιπτώσεις που ο πελάτης δεν είχε ενεργοποιηθεί ακόμη, ρώτησέ το στο cc τους.

Παρόμοια Θέματα

  1. ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ ΔΙΚΤΥΟ HOL ΣΤΗ ΣΠΑΡΤΗ ΠΟΤΕ?
    Από potoula στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-07-08, 03:46
  2. Ιδιόκτητο δίκτυο HOL - Κοροϊδία;
    Από tiatrou στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-08, 10:30
  3. Μετάβαση στο ιδιόκτητο δίκτυο της HOL
    Από dimnikol στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-09-07, 14:54
  4. ιδιόκτητο δίκτυο HOL
    Από dimnikol στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-07, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας