Σελ. 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 611141516
Εμφάνιση 226-237 από 237
  1. #226
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    Δ.Ν.Τ.λανδία
    Μηνύματα
    2.067
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.900 / 1.000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Oπώς και να έχει το πράγμα εγω τους θαυμάζω για την υπομόνη και την επιμόνης τους όπου μετά απο 4-5 φορές άκαρπες προσπάθειες τους να επικοινωνήσουν τα καταφέραν σήμερα αλλα με άλλο μέλος της οικογένειας το οποιο δεν γνωριζει περι adsl κτλπ και δεν έλαβαν κάποια "θετικη" απάντηση ελπίζω να μην συνεχίσουν τις προσπάθειες τους, απουσιάζω!!!!

    Επίσης να επισημάνω οτι δεν ειναι απαραίτητο να ειμαστε αγενής και επιθετικοί απένταντι σε αυτους που παίρνουν τηλέφωνο και αυτοί ανθρωπου του θεού είναι που προσπάθουν να βγάλουν το ψωμί τους (ειδικά τώρα με τους Γερμανους θα έχουν αναβιωση του Νταχάου) μην λύπομαστε μόνο αυτους στην Αλτεκ αν τυχόν χασουν την δουλεια τους.
    Μην νομίζεται οτι ειναι τίποτα υψηλόμισθοι, μεροκάματο βγάζουν και αυτοι, απλά τους έδωσαν μιά λίστα με τηλέφωνα που πρεπει να πάρουν. Αυτους που τους έδωσαν τις λίστες και παιρνουν τις αποφάσεις κάθονται σε ωραίες δερματίνες πολύθρονες και δεν νομίζω οτι εχουμε πιθανότητα να έρθουμε σε επαφή μαζί τους και να τους εκφέρουμαι τα παράπονα μας, μας έχουν γραμμένους.

    Ελπίζω να μην ακολουθήσουν μυνήματα τύπου οτι ειμαι "εγκαθετος" ή "τσάτσος" του ΟΤΕ.
    Eiμαι στην Αλτεκ εδώ και 5-6 χρονια (απο pstn) και ήμουν πάντοτε ευχαριστημένος με τις υπηρεσίες που λάμβανα εως τις 22/8/08 και όπου απο χθές έχω κάνει αιτηση μεταφοράς του τηλεφωνού και του adsl στο δίκτυο της forthnet,

    Αααα!! ουτε ειμαι της fothnet τίποτα εγκάθετος.

    Intel Core 2 Quad Q9450@2.66 GHz (O/C 3.40 GHz), Asus P5Q Pro, Thermalright Ultra 120 Extreme, Enerman Pro82+ 425W,
    Mushkin XP2-8500 2x2024MB DDR2 1066 [5-5-5-15], Gainward Nvidia 8500GT 512MB, Intel SSD X25-M 80GB + WD Caviar Black 1TB

  2. #227
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tedd
    Oπώς και να έχει το πράγμα εγω τους θαυμάζω για την υπομόνη και την επιμόνης τους όπου μετά απο 4-5 φορές άκαρπες προσπάθειες τους να επικοινωνήσουν τα καταφέραν σήμερα αλλα με άλλο μέλος της οικογένειας το οποιο δεν γνωριζει περι adsl κτλπ και δεν έλαβαν κάποια "θετικη" απάντηση ελπίζω να μην συνεχίσουν τις προσπάθειες τους, απουσιάζω!!!!

    Επίσης να επισημάνω οτι δεν ειναι απαραίτητο να ειμαστε αγενής και επιθετικοί απένταντι σε αυτους που παίρνουν τηλέφωνο και αυτοί ανθρωπου του θεού είναι που προσπάθουν να βγάλουν το ψωμί τους (ειδικά τώρα με τους Γερμανους θα έχουν αναβιωση του Νταχάου) μην λύπομαστε μόνο αυτους στην Αλτεκ αν τυχόν χασουν την δουλεια τους.
    Μην νομίζεται οτι ειναι τίποτα υψηλόμισθοι, μεροκάματο βγάζουν και αυτοι, απλά τους έδωσαν μιά λίστα με τηλέφωνα που πρεπει να πάρουν. Αυτους που τους έδωσαν τις λίστες και παιρνουν τις αποφάσεις κάθονται σε ωραίες δερματίνες πολύθρονες και δεν νομίζω οτι εχουμε πιθανότητα να έρθουμε σε επαφή μαζί τους και να τους εκφέρουμαι τα παράπονα μας, μας έχουν γραμμένους.

    Ελπίζω να μην ακολουθήσουν μυνήματα τύπου οτι ειμαι "εγκαθετος" ή "τσάτσος" του ΟΤΕ.
    Eiμαι στην Αλτεκ εδώ και 5-6 χρονια (απο pstn) και ήμουν πάντοτε ευχαριστημένος με τις υπηρεσίες που λάμβανα εως τις 22/8/08 και όπου απο χθές έχω κάνει αιτηση μεταφοράς του τηλεφωνού και του adsl στο δίκτυο της forthnet,

    Αααα!! ουτε ειμαι της fothnet τίποτα εγκάθετος.
    Όχι μόνον είσαι εγκάθετος της Altec αλλά και της Forthnet και τα παίρνεις και από τους δύο για να γράφεις κατά του ΟΤΕ και των όμορφων τηλεφωνητριών του.

    Κατά τα άλλα συμφωνώ με αυτά που γράφεις

  3. #228
    Εγγραφή
    04-02-2008
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    ISP
    First
    Question
    και εμενα με ειχαν παρει τηλεφωνο...μολις με ρωτησαν αν εχω internet και σε ποια εταιρεια καταλαβα που το πηγαν... η "πλακα" ηταν οταν αρχισε να μου λεει για την "πραματια του οτε" ( ποτε δεν το κλινω, τα παιδια που τηλ φοιτητουδια ειναι σαν και μενα... ) με επιασε νευρικο γελιο και αποριμενη με ρωτουσε αν ηθελα να συνεχισει να μου μιλαει... εκει της ειπα οτι ο οτε ειναι πολυ ακριβος για εμενα και μου το εκλεισε. ακομα δεν με εχουν ξαναπαρει...
    αυτο με την υπομονη στα τηλεφωνιματα που ελεγαν και οι αλλοι ισχυει ειχαν ξανατηλεφωνησει αλλες 3 φορες...


    τελικα εγινε τιποτα απο την ΕΕΤΤ ;

    γιατι τυχαιο τηλ δεν ηταν...

  4. #229
    Εγγραφή
    21-01-2008
    Μηνύματα
    494
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΙΒΩΤΟΣ
    Στην ΕΕΤΤ μετράνε σε πρώτη φάση τα Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενα Αντικείμενα (ΑΤΙΑ) ή UFΟ (Unidentified Flying Objects) που εμφανίστηκαν μετά τις 22/08...
    Μόλις τελειώσουν θα αρχίσουν να μετράνε τις καταγγελίες σε αυτό το thread και μετά θα ξεκινήσουν με το φτυάρι να βάλουν σε τάξη τους τόνους απο fax που έχουν πάρει για το θέμα...

  5. #230
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6.082
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Producer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ΕΕΤΤ μετράνε σε πρώτη φάση τα Άγνωστης Ταυτότητας Ιπτάμενα Αντικείμενα (ΑΤΙΑ) ή UFΟ (Unidentified Flying Objects) που εμφανίστηκαν μετά τις 22/08...
    Μόλις τελειώσουν θα αρχίσουν να μετράνε τις καταγγελίες σε αυτό το thread και μετά θα ξεκινήσουν με το φτυάρι να βάλουν σε τάξη τους τόνους απο fax που έχουν πάρει για το θέμα...
    Γιατί προτρέχεις...; Σε λίγο καιρό θα μάθουμε την απόφαση της, είτε είναι έτσι είτε αλλιώς.

  6. #231
    Εγγραφή
    17-11-2004
    Περιοχή
    Βόρεια Ήπειρο
    Μηνύματα
    218
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1.020 / 16.214
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    TG585 v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 15,5(dB)
    11/09/08 αποσταλθηκε επιστολη στον Οτε απο τη ΕΕΤΤ σχετικα με τις καταγγελιες 7 συνδρομητων.
    Η απαντηση θα πρεπει να δοθει εντος 1 μηνος απο την ημερομηνια ληψης της επιστολης.

  7. #232
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    καλη σας τυχη.

  8. #233
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pasas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    11/09/08 αποσταλθηκε επιστολη στον Οτε απο τη ΕΕΤΤ σχετικα με τις καταγγελιες 7 συνδρομητων.
    Η απαντηση θα πρεπει να δοθει εντος 1 μηνος απο την ημερομηνια ληψης της επιστολης.
    Ήσουν από αυτούς που έδωσαν στοιχεία στην ΕΕΤΤ ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #234
    Εγγραφή
    17-11-2004
    Περιοχή
    Βόρεια Ήπειρο
    Μηνύματα
    218
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1.020 / 16.214
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    TG585 v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 15,5(dB)
    Αν και δεν καταλαβαινω προς τι η ερωτηση,
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...95#post2315195

  10. #235
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pasas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν καταλαβαινω προς τι η ερωτηση,
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...95#post2315195
    Απλά πληροφοριακά για να δω αν ανταποκρίθηκε κόσμος στην πρόσκληση της ΕΕΤΤ για συγκέντρωση στοιχείων.

    thanks
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #236
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    Δ.Ν.Τ.λανδία
    Μηνύματα
    2.067
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.900 / 1.000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά πληροφοριακά για να δω αν ανταποκρίθηκε κόσμος στην πρόσκληση της ΕΕΤΤ για συγκέντρωση στοιχείων.

    thanks
    Πότε έγινε αυτό ; δεν το πήρα είδηση.

    Intel Core 2 Quad Q9450@2.66 GHz (O/C 3.40 GHz), Asus P5Q Pro, Thermalright Ultra 120 Extreme, Enerman Pro82+ 425W,
    Mushkin XP2-8500 2x2024MB DDR2 1066 [5-5-5-15], Gainward Nvidia 8500GT 512MB, Intel SSD X25-M 80GB + WD Caviar Black 1TB

  12. #237
    Εγγραφή
    21-12-2006
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    Fritz!Box 7590
    Να προσθέσω πως κατά τα λεγόμενα της μητέρας μου (δεν έτυχε να είμαι σπίτι να μιλήσω εγώ) στο σπίτι μας πήραν 2 φορές από την On Telecoms δηλώνοντας με αυστηρό ύφος "H ALTEC ΕΚΛΕΙΣΕ! ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΙΑ INTERNET;;;;"
    (Το πρώτο τηλεφώνημα πριν μια εβδομάδα περίπου, την ημέρα που κόπηκε οριστικά η διασύνδεση της Altec και το δεύτερο τηλεφώνημα σήμερα το πρωί)

    Φυσικά τα τηλεφωνήματα του ΟΤΕ που αναφέρουν την Altec συνεχίζονται και είναι άφθονα (ακόμα και αφού ξεκίνησα διαδικασίες ενεργοποίησης Conn-X).

    Κατά σύμπτωση επίσης, την ημέρα που έπεσε οριστικά η Altec είχαν καλέσει και από τη Vivodi, δεν ανέφεραν όμως καθόλου την Altec, οπότε υποθέτω πως ήταν τυχαίο.

Σελ. 16 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 611141516

Παρόμοια Θέματα

  1. Σχετικά με ΟΤΕ και χρέη προς αυτόν απο άλλους παροχούς
    Από dimismc101 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-05, 11:35
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-04, 03:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας