Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Περιοχή
    Στα Βουνά
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    THOMSON ST780
    SNR / Attn
    8,5(dB) / 35,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μια και θέλετε να ακούτε τις εμπειρίες χρηστών θα σας πω κι γω την δικά μου

    είχα OTE και Otenet ADSL 1mbps περιοχή Παπάγου και μάλιστα στην καινούργια περιοχή που είναι κάπως μακριά από το κέντρο του ΟΤΕ Χολαργου που ανήκω (απόσταση 3045 μέτρα).

    μετά από έρευνα και συζήτηση με φίλους χρήστες αποφάσισα να πάω NetOne. έκανα την αίτηση στις 26/8/2008 για ολοκληρο το πακέτο, 37.90 (με Φ.Π.Α.) χωρίς πάγιο ΟΤΕ, σε αυτούς. μου είπαν ότι ήθελε 15-20 μέρες.

    σε πέντε μέρες ήρθες courier και μου άφησε το router και πήραν φωτοτυπία τον τελευταίο λογαριασμό του ΟΤΕ και της ταυτότητος μου. στις 12/9/2008 το πρωί κόβεται η γραμμή μου και τους παίρνω τηλέφωνο στο γνωστό 13860. μου είπαν να εγκαταστήσω το router. το βάζω σε 10 λεπτά. ανοίγουν λαμπάκια κακό και πάω στο PC μου και βλέπω ότι το Internet δουλεύει κανονικά. τηλέφωνο όχι ακόμα. υπ'όψιν ότι η NetOne δίνει δύο τηλεφωνικές γραμμές.

    ξαναπαίρνω τηλέφωνο (να μη το ξεχάσω να σας το πω, ότι ΚΑΘΕ φορά που παίρνω τηλέφωνο μιλάω με κάποιον μέσα σε 30 δευτερόλεπτα) και μου λέει ο υπάλληλος να περιμένω μερικές ώρες. το κάνω αλλά ακόμή τίποτα. ξαναπαίρνω και μου λέει να κάνω reset από πίσω το router, να το ξανανοίξω πάλι σε 10 λεπτά. το έκανα και η γραμμές δουλέψανε με τη πρώτη.

    συμπέρασμα. χρόνος από την αίτηση μέχρι να δουλεύει ADSL και τηλέφωνα 12 εργάσιμες μέρες. χρόνος που δεν είχα τηλέφωνα 3 ώρες. αναμονή στο τηλέφωνο σχεδόν μηδέν. εξυπηρέτηση από τους υπαλλήλους άψογη έως και απίστευτη για τα Ελληνικά δεδομένα.

    λόγο των 3045 μέτρων από το κέντρο του ΟΤΕ Χολαργου δεν πιάνω πάνω από 6100/333mbps. που βέβαια μπροστά στο 1mbps που είχα είναι πολύ καλύτερο. φίλος στην ίδια περιοχή έχει τις ίδιες ταχύτητες.

    σε κάποια φάση 10:30 το βράδι της Παρασκευή το ADSL σερνόταν. τηλέφωνο στο 13860. μιλούσα με άνθρωπο πάλι μέσα σε 30 δευτερόλεπτα. μέσα σε 15 λεπτά μου λύσαν το πρόβλημα και ο υπάλληλος είχε την καλοσύνη να μου εξηγήσει ότι κάνανε ρυθμίσεις στο router για να φτειάξουν την σχέση ADSL και Voice της γραμμής. τώρα πάει καλά. αλλά μου τόνισε ο υπάλληλος να ξαναπάρω εάν έχω πάλι πρόβλημα.

    "καλά στην Ελλάδα βρίσκομαι" σκέφτηκα από μέσα μου! δεν είναι δυνατόν τέτοια εξυπηρέτηση! αυτή είναι η εμπειρία μου με την NetOne μέχρι τώρα. τα συμπεράσματα δικά σας.

    Ευγένιος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eugenios : 21-09-08 στις 11:06.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-11-2008
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    Hol & Conn-x
    Μακαρι να συμβαιναν σε ολες τις εταιριες αυτο..Στο λεω εγω που δουλεω στο ιδιο ποστο(τεχνικη υποστιριξη στο connx)βλεπω πολλα!

  3. #3
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    (24mbps) 2,5mbps
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    Linksys
    SNR / Attn
    9db(dB) / 33db(dB)
    Μπράβο! Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Πολύ τυχερός είσαι φίλε μου.
    ADSL? Yes thank's

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:26
  2. Μηνύματα: 109
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-08-07, 20:02
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-07, 17:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας