Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 33
  1. #16
    Εγγραφή
    27-09-2007
    Μηνύματα
    241
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Κωδικουs για το myon ερχονται σε sms απο την πρωτη ημερα που καταχωρείται η παραγγελία. Αν δεν εχειs δηλωσει κινητο, παρε τηλ στο call center. για να τουs στειλουν.

  2. #17
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Hunter 85

    Στο τηλεφωνικό κέντρο που δούλεψες καλούν μόνο οι δυσαρεστημένοι πελάτες. Το ότι άκουγες όλους τους δυσαρεστημένους πελάτεες δεν σημαίνει ότι είναι όλοι δυσαρεστημένοι.

    Αν ρωτούσες τους συναδέλφους σου που έχουν ΚΟΨΕΙ τον οτε (ούτε σαν εφεδρικό τον έχουν) θα έβλεπες ότι δεν έχουν πρόβλημα. Όπως δεν έχω πρόβλημα ούτε εγώ, ούτε ο κολητός μου, ούτε ο θείος μου, ούτε η γιαγιά μου. Μόνο ο πατέρας μου είχε, αλλά αυτό ήταν πέρσυ το καλοκαίρι που συνδέθηκε.

    Το ότι δεν σε κρατήσαν πάνω από 15 μέρες υποδηλώνει από μόνο του πόσο σχετικός είσαι με το αντικείμενο, δεν θα σχολιάσω παραπάνω.

    ........Auto merged post: beatnick πρόσθεσε 11 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από William Wallace Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε θα παραλάβω κωδικούς για να βλέπω την πορεία της αίτησής μου και πόσο καιρό πιστεύετε ότι λογικά θα κάνει να ενεργοποιηθεί η γραμμή?
    Τον κωδικό έπρεπε να τον είχες ήδη παραλάβει στο κινιτό σου. Αν όχι πάρε 13801 να σου στείλουν. Λογικά θα σου πουν και ακριβή ημερομηνία φορητότητας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος beatnick : 26-09-08 στις 01:45. Αιτία: auto merged post
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  3. #18
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hunter 85

    Στο τηλεφωνικό κέντρο που δούλεψες καλούν μόνο οι δυσαρεστημένοι πελάτες. Το ότι άκουγες όλους τους δυσαρεστημένους πελάτεες δεν σημαίνει ότι είναι όλοι δυσαρεστημένοι.

    Αν ρωτούσες τους συναδέλφους σου που έχουν ΚΟΨΕΙ τον οτε (ούτε σαν εφεδρικό τον έχουν) θα έβλεπες ότι δεν έχουν πρόβλημα. Όπως δεν έχω πρόβλημα ούτε εγώ, ούτε ο κολητός μου, ούτε ο θείος μου, ούτε η γιαγιά μου. Μόνο ο πατέρας μου είχε, αλλά αυτό ήταν πέρσυ το καλοκαίρι που συνδέθηκε.

    Το ότι δεν σε κρατήσαν πάνω από 15 μέρες υποδηλώνει από μόνο του πόσο σχετικός είσαι με το αντικείμενο, δεν θα σχολιάσω παραπάνω.

    ........Auto merged post: beatnick πρόσθεσε 11 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Τον κωδικό έπρεπε να τον είχες ήδη παραλάβει στο κινιτό σου. Αν όχι πάρε 13801 να σου στείλουν. Λογικά θα σου πουν και ακριβή ημερομηνία φορητότητας.
    Εκτος απο εμένα που εδιωξαν καθως και άλλα 15 άτομα θα σου πω οτι παίρναμε για προωθηση προιόντος!!! Δεν είμασταν τεχνική υποστήριξη!!!

    Οπότε το σχόλιο σου περι σχεσης με αντικείμενο είναι άκυρο!!!!

    Το 95% απο τη λίστα δεν απαντούσαν στα τηλέφωνα!! Λογικό διοτι ήταν πρωι κ ο κόσμος πήγαινε για δουλειά!
    Και δεν ηταν καν λιστα με ονοματα. Μια αριθμημενη λιστα μεσω Excel (απο το 001 - 999) ήταν και μπροτσα καλούσαμε 210-66χχ.

    Το υπόλοιπο 5% δεν πείθονταν, ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΝ Η ΕΒΡΙΖΕ Κ ΤΟ ΚΛΕΙΝΕ!!.
    Mε όσους μιλήσαμε που ήταν συνδρομητές 1-2 ηταν ευχαριστημενοι. Οι υπόλοιποι απο μετρια εως καθόλου!!

    Γιαυτό διαβαζε πριν σχολιάσεις διοτι είσαι εκτος!!!!

    Αν παρουμε ενα δειγμα 1000 ατόμων, είμαι σίγουρος οτι θα βρούμε περισότερους με προβλήματα παρα χωρις! Κ εσυ το ξέρεις αλλα παραλληλα δεν θες ίσως να το δεχθείς.

    Και ουτε θα δεχόσουν πιστεύω (επειδη το call center δεν έκανε αιτησεις κ μείωσε προσωπικό ωστε να μειώσει τα εξοδά του) να βαλεις στο σπιτι , στη γιαγια σου κ σε όλο το σοι ωστε να κάνεις αιτησεις. Τουλάχιστον εγω δεν υπέκυψα στον εκβιασμο!

  4. #19
    Εγγραφή
    27-12-2006
    Περιοχή
    Γλ.Νερά
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport W 724V Ci
    SNR / Attn
    30(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χμ .. ο κάθε νέος συνδρομητής οφείλει να συνδέεται με το Pirelli ? Υπάρχει κύρωση ή κάποια δυσκολία ή κάτι "κακό" τέλοσπάντων ? Υπάρχει πρόβλημα στην σύνδεση αν χρησιμοποιήσει κάποιο άλλο modem/router ?

  5. #20
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    14400/1988
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ΔΕΝ ΛΕΩ
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν υπαρχει καμμια κυρωση να χρησιμοποιησεις οτι θες ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ !!!!
    Απλα οι τεχνικοι της εταιριας δεν μπορουν να σου παρεχουν υποστηριξη γιατι απλα δεν μπορουν να μπουν σε αλλο μοντεμ !!!
    Οσο για τον φιλο hunter αυτο λεω ! συμφωνα με τις εμπειριες μας παραπληροφορουμε!!!!Καθε μερα τα πραγματα αλλαζουν
    , ο ανθρωπος ντε και καλα να εχει προβλημα ? Ακομα και στον οτε ειναι λαχειο να σου κατσει καλη γραμμη (ασε τα ψαχνω !!!) ασε τον να το δοκιμασει και το πολυ πολυ φευγει , μπααααααααααααααααααα

  6. #21
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stef128 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει καμμια κυρωση να χρησιμοποιησεις οτι θες ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ !!!!
    Απλα οι τεχνικοι της εταιριας δεν μπορουν να σου παρεχουν υποστηριξη γιατι απλα δεν μπορουν να μπουν σε αλλο μοντεμ !!!
    Οσο για τον φιλο hunter αυτο λεω ! συμφωνα με τις εμπειριες μας παραπληροφορουμε!!!!Καθε μερα τα πραγματα αλλαζουν
    , ο ανθρωπος ντε και καλα να εχει προβλημα ? Ακομα και στον οτε ειναι λαχειο να σου κατσει καλη γραμμη (ασε τα ψαχνω !!!) ασε τον να το δοκιμασει και το πολυ πολυ φευγει , μπααααααααααααααααααα
    Eγω δεν είπα οτι ντε κ καλά θα έχει πρόβλημα!
    Απλά οτι η εταιρεία δεν έχει το πιο αξιόπιστο όνομα. Πράγμα το οποίο το γνωρίζουν και εργαζόμενοι της εν λόγω εταιρείας εδω μέσα.

    Και οπως αυτοί σχολιάζουν (γιατι έχουν το δικαίωμα) έτσι έχω κ εγω το δικαίωμα να το κάνω!!

  7. #22
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    14400/1988
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ΔΕΝ ΛΕΩ
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Mηπως λες φιλε μου να γυρισω και εγω στον οτε τωρα που τον πηραν οι γερμανοι και δεν γινονται τα λεφτα μου βιλλες αλλα δικτυο ??? Δεν ειναι κακη ιδεα !!! Επειδη ομως τελευταια εκανα αιτηση για δευτερη sip γραμμη στην on και μου ειπαν οτι σε 8 μερες θα ενεργοποιηθει και οντως ενεργοποιηθηκε σε 8 ακριβως λεω να κατσω ακομα να δω τι αλλο μπορουν να καλυτερευσουν και αυτα τα παιδια!!!ΑΝ κλεισει ? δεν με ενδιαφερει και τοσο , εδω φαληρησε ολοκληρη al italia που ηταν και κρατικη και δεν την περνει κανενας , εγω θα βρω να παω καπου αλλου !!!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Hunter, λές να με πληρώνουν για να γράφω στο forum σαβατόβραδο; Θες να ξεκινήσω με τα προβλήματα που είχα εγώ στον ΟΤΕ (που τα έζησα κιόλλας); Αν θές μείνε στον ΟΤΕ, και μίλα για την δική σου γραμμή. Απλώς ζηλεύεις γιατί δεν έχεις tv και σε υπερχρεώνουν κάθε φορά που καλείς εξωτερικό.

    Δεν εκβίασα το σόι μου να βάλει ΟΝ. Απλώς το σόι μου την είδε στο σπίτι μου και την ήθελαν κι αυτοί.

    Όταν βάλεις ΟΝ και αναβαθμίσεις την γραμμή από adsl σε adsl2+ έλα και μίλα. Μέχρι τότε δοκίμασε να κάνεις πωλήσεις για τον ΟΤΕ να δείς τι βρισίδι θα ακούσεις.

    Και πολύ βγήκαμε off topic.
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  9. #24
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από beatnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Hunter, λές να με πληρώνουν για να γράφω στο forum σαβατόβραδο; Θες να ξεκινήσω με τα προβλήματα που είχα εγώ στον ΟΤΕ (που τα έζησα κιόλλας); Αν θές μείνε στον ΟΤΕ, και μίλα για την δική σου γραμμή. Απλώς ζηλεύεις γιατί δεν έχεις tv και σε υπερχρεώνουν κάθε φορά που καλείς εξωτερικό.

    Δεν εκβίασα το σόι μου να βάλει ΟΝ. Απλώς το σόι μου την είδε στο σπίτι μου και την ήθελαν κι αυτοί.

    Όταν βάλεις ΟΝ και αναβαθμίσεις την γραμμή από adsl σε adsl2+ έλα και μίλα. Μέχρι τότε δοκίμασε να κάνεις πωλήσεις για τον ΟΤΕ να δείς τι βρισίδι θα ακούσεις.

    Και πολύ βγήκαμε off topic.
    Γράφω την άποψη μου!
    Εσυ σχολίασες πρώτος. Παρεπιπτόντως την εταιρεια σου τη δοκιμασαμε στο συγγενη που μένει δίπλα μου στο ιδιο κτιριο κ εχουμε τα ιδιια ( οι γραμμες μπήκαν μαζι)
    Ποτε δε δουλεψε σωστά.

    Και μη μου λες για tv διοτι πολύ απλά θα σου πω οτι στο ιντερνετ βρισκεις οτι θες..

    Διαβαζες πριν αρχισεις να κρινεις ατομα...

    Τέλος!

  10. #25
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    14400/1988
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ΔΕΝ ΛΕΩ
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εγω εχω βαλει 22 ατομα στην ontelecoms , τα 2 προσφατα , δεν μπορει να παιξει σε ολους για λογους τεχνικους που μαλλον δεν γνωριζεις hunter φιλε μου , παντως 45 ατομα που ξερω μεσα και οι 22 μια χαρα λενε οτι ειναι στην on , τωρα τι να σου πω δεν ξερω για αλλους και δεν με ενδιαφερει εαν δεν παιξει το full llu σε ολους απο ολες τις εταιριες , εξαλου αυτοι ας μεινουν οτε χαχαχαχα. Σημερα πηγα σε συναδελφο που εχει tellas να του συνδεσω το μοντεμ γιατι εκενε αιτηση και για ιντερνετ , 1,5 χρονο ειναι tellas ( ναι σε αυτους που καποτε τους βριζανε ολοι ) και ηταν χωρις παγιο οτε μονο δηλαδη τηλεφωνια , μια χαρα ευχαριστημενος ειναι ο ανθρωπος και πιανει και 12 mbps , 39,90 και μιλαει και η γυναικα του οσο θελει πια ρουμανια , τι να λεμε!!!

  11. #26
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Me ton kwdiko pou mou dwthike, mpika sto site ths on kai eida oti prasinisan 3/5 pedia, to 1o me ta dikaiologitika, to 4o me thn paralavh eksoplismou kai to 2o me thn apostolh tou aitimatos ston ote. Menoun h diadikasia foritotitas (3o) kai h oloklirwsh ths diadikasias (5o pedio).. Ante na doume..

    Sorry gia ta greeklish alla kapoio provlima mou emfanise to pc ksafnika kai den grafei ellinika!!! :-S

  12. #27
    Εγγραφή
    18-10-2007
    Περιοχή
    ΔΑΣΟΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    14400/1988
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Wind - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    ΔΕΝ ΛΕΩ
    SNR / Attn
    8(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε μου απο τι εγραψες εκανες αιτηση 22/9 , τωρα εχουμε 28 , ουτε μια βδομαδα δεν εχει περασει !!! Σου ειπανε 18 με 25 μερες , εχω δει να κανουν και 2 μηνες !!! Βασικα ο νομος λεει 13 με 18 εργασιμες μερες οπου ειναι υποχρεωμενος ο οτε να παραδωσει την γραμμη στον αλλο παροχο
    Σε μενα κανανε ακριβως μηνα , να περιμενεις να σου στειλουν μυνημα στι κινητο για το ποτε θα ενεργοποιηθεις!!!!! ΚΑΙ μην βιαστεις να βαλεις εξοπλισμο

  13. #28
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Περιοχή
    Ingolstadt DE
    Μηνύματα
    3.266
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    23.524 /1024
    ISP
    On, M-net Sdsl
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Διάφορα
    SNR / Attn
    7(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σαν Χρήστης εδώ και 1.5 χρόνο απλά διαπιστώνω τα εξής:
    Υπάρχει πολύ μεγάλη βελτίωση στην ΟΝ και σε κάποιους άλλους παρόχους το τελευταίο εξάμηνο.
    Κάποια προβλήματα παραμένουν ....αλλα πάμε καλύτερα(εννοώ σαν χρήστες).
    Φυσικά έχω πολύ καλλή γραμμή και δεν είναι αντιπροσωπευτική του τι συμβαίνει...
    Ομως δεν μιλάω για την γραμμή μου αλλα για το τί παρατηρώ γενικότερα...

  14. #29
    Εγγραφή
    02-06-2002
    Περιοχή
    Ν. Ιωνία
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100Mb/100Mb
    ISP
    Inalan
    Ευχαριστώ για την συμπαράσταση παίδες, γιατί εδώ όποιος έχει διοχθεί από την εταιρία λόγω του ότι δεν έκανε σωστά την δουλειά του αποκτά αυτόματα και δικαίωμα να την δυσφημεί...
    Όταν είχατε PSTN, είχα ISDN. Όταν περιμένατε να πάει 22:00 για να πληρώσετε μισή χρονοχρέωση, εγώ είχα flat rate GPRS. Όταν βάλατε ADSL Shared LLU, εγώ είχα SDSL full LLU. Όταν αναβαθμίσατε σε 2play ADSL2, εγώ είχα 3play ADSL2+ Annex M. Kαι τώρα που ψάχνετε για VDSL, εγώ έχω ήδη FTTH.

  15. #30
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Πρασίνισε και το τρίτο κουτάκι... Τώρα μένει γκρίζο το τελευταίο "Ολοκλήρωση Διαδικασίας Μεταφοράς" και όταν περνάω το ποντίκο από πάνω του μου λέει σε αναμονή ανακοίνωσης τελικής ημερομηνίας..

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-07, 10:57
  2. on telecoms νεα προβλήματα
    Από aposperittis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-07, 15:15
  3. Νέα σύνδεση στα Νέα Λιόσια/Ίλιον
    Από LaNuit στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-05, 01:26
  4. Νεα σύνδεση, νεα πρόβληματα
    Από obelix3 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-05, 00:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας