Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Παιδιά έχω shared llu vivodi και θέλω να το διακόψω ώστε να πάω σε λύσεις double play κ.τ.λ.
    Έχω αορίστου. Για τη διακοπή στέλνω fax με το αίτημα και με εκτύπωση ταυτότητας? Πόσο καιρό για να ελευθερωθεί η γραμμή?
    Ευχαριστώ

    Σημ: Το σταθερό είναι στο όνομα του πατέρα μου , αλλά στη vivodi φαίνομαι εγώ, οπότε φοβάμαι τις λαλακίες του ΠΟΤΕ, για αυτό και προτιμώ να κόψω πρώτα τη γραμμή.
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimarass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά έχω shared llu vivodi και θέλω να το διακόψω ώστε να πάω σε λύσεις double play κ.τ.λ.
    Έχω αορίστου. Για τη διακοπή στέλνω fax με το αίτημα και με εκτύπωση ταυτότητας? Πόσο καιρό για να ελευθερωθεί η γραμμή?

    Σημ: Το σταθερό είναι στο όνομα του πατέρα μου , αλλά στη vivodi φαίνομαι εγώ, οπότε φοβάμαι τις λαλακίες του ΠΟΤΕ, για αυτό και προτιμώ να κόψω πρώτα τη γραμμή.
    Κάνεις αίτηση κατευθείαν στο νέο πάροχο, επιλέγοντας μετάβαση "από Shared LLU παρόχου Α' σε Full LLU παρόχου Β' με φορητότητα".

    Δεν εχει σχέση ποιός φαίνεται στη Vivodi, τα στοιχεία κατόχου τηλ. γραμμής είναι αυτά που πρέπει να προσέξεις να είναι τα σωστά.

    Αφου ενεργοποιηθείς στο νέο πάροχο, μπορείς να στείλεις ένα email/fax στη vivodi απλώς ενημερώνοντάς τους ότι δεν είσαι πλέον πελάτης λόγω μετάβασης σε άλλο πάροχο (όχι αίτηση διακοπής) για την αποφυγή έκδοσης λανθασμένων λογαριασμών.

    Ενώ κάνοντας διακοπή θα μείνεις χωρίς Internet για απροσδιόριστο χρονικό διάστημα και μπορεί να καθυστερήσουν να σε διακόψουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις αίτηση κατευθείαν στο νέο πάροχο, επιλέγοντας μετάβαση "από Shared LLU παρόχου Α' σε Full LLU παρόχου Β' με φορητότητα".

    Δεν εχει σχέση ποιός φαίνεται στη Vivodi, τα στοιχεία κατόχου τηλ. γραμμής είναι αυτά που πρέπει να προσέξεις να είναι τα σωστά.

    Αφου ενεργοποιηθείς στο νέο πάροχο, μπορείς να στείλεις ένα email/fax στη vivodi απλώς ενημερώνοντάς τους ότι δεν είσαι πλέον πελάτης λόγω μετάβασης σε άλλο πάροχο (όχι αίτηση διακοπής) για την αποφυγή έκδοσης λανθασμένων λογαριασμών.

    Ενώ κάνοντας διακοπή θα μείνεις χωρίς Internet για απροσδιόριστο χρονικό διάστημα και μπορεί να καθυστερήσουν να σε διακόψουν.
    Ερώτημα: Αν ο ΟΤΕ πάει να κάνει την εναλαγή από isdn shared σε pstn full llu, τότέ δε θα βρει το κύκλωμα στο όνομα του πατέρα μου αλλά στο δικό μου. Σίγουρα είναι καθαρά θέμα ονόματος κατόχου σταθερού???
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

  4. #4
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Αυτό το λέω γιατί αφού στην αίτηση δηλώνεις υπάρχον πάροχο, δηλαδή ο πατέρας μου δηλώνει υπάρχον πάροχο adsl, τότε δε θα βρεθεί κάτι στο όνομά του αφού είναι στο δικό μου!!
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.337
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimarass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτημα: Αν ο ΟΤΕ πάει να κάνει την εναλαγή από isdn shared σε pstn full llu, τότέ δε θα βρει το κύκλωμα στο όνομα του πατέρα μου αλλά στο δικό μου. Σίγουρα είναι καθαρά θέμα ονόματος κατόχου σταθερού???

    Αυτό το λέω γιατί αφού στην αίτηση δηλώνεις υπάρχον πάροχο, δηλαδή ο πατέρας μου δηλώνει υπάρχον πάροχο adsl, τότε δε θα βρεθεί κάτι στο όνομά του αφού είναι στο δικό μου!!
    Ο ΟΤΕ γνωρίζει μόνο το όνομα του κατόχου της τηλεφωνικής γραμμής (το ονομα που εμφανίζεται στο λογαριασμό ΟΤΕ).

    Η Vivodi την αίτηση για το Shared LLU την είχε στείλει στον ΟΤΕ με το όνομα του ΚΑΤΟΧΟΥ της γραμμής, όχι με το δικό σου.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ γνωρίζει μόνο το όνομα του κατόχου της τηλεφωνικής γραμμής (το ονομα που εμφανίζεται στο λογαριασμό ΟΤΕ).

    Η Vivodi την αίτηση για το Shared LLU την είχε στείλει στον ΟΤΕ με το όνομα του ΚΑΤΟΧΟΥ της γραμμής, όχι με το δικό σου.
    Ευχαριστώ πολύ, με γλιτώνεις από κόπο. (το κρίμα στο λαιμό σου!!!!)
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

  7. #7
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Τις προσεχείς μέρες με βλέπω και έμενα για αλλαγή παρόχου, 3 μήνες και ακόμα δεν έχω τηλέφωνο (μπορώ να πάρω και αυτό μόνο μετά από restart του ρούτερ).
    Bye bye!!

Παρόμοια Θέματα

  1. Διακοπή συμβολαίου
    Από oxyd στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-08, 15:23
  2. ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ TELLAS
    Από toulge στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-08, 10:45
  3. ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ
    Από lucifer στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-07, 05:23
  4. Διακοπή συμβολαίου adsl in a box....
    Από balander στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-07, 17:44
  5. Διακοπή συμβολαίου - Απόδειξη;
    Από sakistsalikis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-07, 04:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας