Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Το avatar του μέλους kostthem
    kostthem Guest
    Όπως πρωτοδιαβάσαμε στο www.wewantapplegreece.com , πλέον, στον τηλεφωνικό αριθμό 0080044145417, τις καθημερινές από 09:00 έως 17:00, μας απαντάει το τμήμα Υποστήριξης Πελατών της ίδιας της Apple στα Ελληνικά.

    Κάλλιο αργά παρά ποτέ.

    Ας ελπίσουμε αυτό να είναι μόνο η αρχή!

  2. #2
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Περιοχή
    Guangzhou-China
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    289
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    i-Guangdong
    Router
    Xiaomi wifi 3
    Είναι με χρέωση αυτός ο αριθμός ?
    Έχετε αναρωτηθεί πότε σε πόσα τετραγωνικά μέτρα (m2) ζούμε τη ζωή μας ?
    Κάντε κανά ταξίδι !!! .

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bail77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι με χρέωση αυτός ο αριθμός ?
    Όχι, οι κλήσεις σε αριθμούς 00800xxxxx είναι ατελείς
    Ανυπόγραφος

  4. #4
    Το avatar του μέλους desertman
    desertman Guest
    καλόοο...!!!
    άντε και ελληνικό πληκτρολόγιο στο iphone/ipod touch...

  5. #5
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από desertman Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλόοο...!!!
    άντε και ελληνικό πληκτρολόγιο στο iphone/ipod touch...
    νομίζω ότι το Ελληνικό πληκτρολόγιο που πήραμε απο γνωστότατο Ελληνικό forum (μπράβο στα παιδιά που το κατασκεύασαν) είναι πάρα πολύ καλό και αυτό που θα μας δώσει η Apple θα είναι χειρότερο, άλλωστε δεν δείχνει να υπολογίζει και πολύ την Ελληνική αγορά κατά την ταπεινή μου άποψη!
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  6. #6
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Για να σας κουφάνω λίγο, διαβάστε αυτό. Πριν απο 2 μήνες είμουν Αγγλία για προσωπικούς λόγους. Στο σπίτι που έμενα η κοπέλα (άρωστη με τα mac) πήρε το costumer service της apple γιατι το dvd sto imac της είχε κάποιο πρόβλημα. Μέτα απο κανά 10λεπτο συζήτησης συνηδητοποίησε ότι μίλαγε με Έλληνα στην άλλη άρκη της γραμμής και αφού το επιβεβαιώσαν του είπε μήπως μπορεί να περάσει απο το apple store στην oxford street να συναντήσει τον ίδιο, μιάς και καταλαβαίνονται καλύτερα και, όσο να ναι 2 Έλληνες στο εξωτερικό βοηθούνται αρκετά μεταξύ τους. Το κουφό της υπόθεσης είναι πως το παιδί αυτό ήταν στην Ελλάδα. Μετά απο λίγη συζήτηση της εξήγησε πως η apple έχει μεταφέρει όλα τα τηλεφωνικά της κέντρα στην Αθήνα. Οποιαδήποτε γραμμή technical support της apple στην ευρώπη καταλήγει στην Αθήνα. Της εξήγησε πως με 900 ευρώ το μήνα έχουν στη διάθεση τους παιδία με πτυχείο AEI στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές και η μόνη χώρα στην EU που το προσφέρει αυτό είναι η Ελλάδα. Το κομμάτι του costumer service έχει πάει στην Ινδία αλλά το tech support είναι εδώ

  7. #7
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Η κατάντια αυτής της χώρας δεν έχει όρια...

  8. #8
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Γιατί ρε? Εδώ το μεγαλύτερο ποσοστό 23-30 δουλευουν χωρίς πρόσληψη. Μπλοκάκι και άγιος ο θεός. Τουλάχιστον η apple σε προσλαμβάνει. χαχα είμαστε για κλάματα

  9. #9
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000
    ISP
    forthnet vsdl 50
    Router
    forthnet
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μια χαρα ειναι το νεο τμημα τις APPLE...

    Ελληνικο phone support "θελατε" και νομιζω αξιζει με 1000!
    I love it

  10. #10
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Ποιός είπε ότι είναι κακό? Τέλειο είναι. Ένα απλό σχόλιο κάνουμε για την κατάσταση που επικρατεί με τους μισθούς στη χώρα αυτη.

  11. #11
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000
    ISP
    forthnet vsdl 50
    Router
    forthnet
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    οι μισθοι παιζουν απο πολυ καιρο............ χρονια τωρα....

    το θεμα ειναι οτι πλεον "Εχουμε" και Apple support.
    I love it

  12. #12
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ένα πολύ καλό άρθρο:

    Βρέ μπάς και είμαι κοροϊδο;
    Δημοσίευθηκε στις 06/10/2008 | Συντάκτης: Μιχάλης Σ.

    Το Σαββατοκύριακο πήρα την μεγάλη απόφαση: έβγαλα χαρτί και μολύβι και έκατσα να υπολογίσω πόσα χρήματα έχω ξοδέψει τα τελευταία χρόνια στην αγορά προϊόντων της Apple (iMacs, Mac Pros, MacBooks, iBooks, iPods, iPhones, αξεσουάρ κλπ.). Οταν ολοκλήρωσα τους υπολογισμούς μου όμως το μετάνιωσα και αυτομάτως μου ήρθε στο μυαλό η φράση που λέει πως η άγνοια είναι ευτυχία. Εξωφρενικό το ποσόν. Αφού ανοιγόκλεισα τα μάτια μου αρκετές φορές προκειμένου να χωνέψω το ποσόν, βυθίστηκα σε σκέψεις.

    Ο λόγος που με ώθησε να ξεκινήσω την καταμέτρηση και τους υπολογισμούς ήταν το άνοιγμα μιας ντουλάπας που έχω αποθηκεύσει όλες τις συσκευασίες από τα προϊόντα της Apple (ναί το ψώνιο μου είναι τόσο μεγάλο που δεν πετάω ποτέ τίποτα). Θυμάστε όταν είμασταν πιτσιρικάδες που φτιάχναμε ρομπότ από πακέτα τσιγάρων; Ενα τέτοιο πράμα τα κουτιά μές την ντουλάπα. Με την πόρτα της ντουλάπας ανοιχτή και το χαρτί με το ποσόν στο χέρι, πήρα μπρός, έφαγα φλάς που λένε, την είδα αλλιώς. Και η σκέψη ότι μπορεί να είμαι κορόϊδο άρχισε να μου τριγυρίζει το μυαλό.

    Μα γιατί θα αναρωτηθείτε πιθανώς. Για τον απλούστατο λόγο ότι όλα αυτά τα χρόνια ξοδεύω τα λεφτά μου σε μια εταιρία που ούτε λίγο ούτε πολύ με έχει γραμμένο κανονικότατα ή κατά το νεοελληνικόν, με έχει γειώσει με Καϊρο. Θα μου πείς μεγάλος άνθρωπος είσαι, νιονιό έχεις, τα θελες και τα παθες. Δεν αντιλέγω. Η κοροϊδία έγινε και θα εξακολουθήσει να γίνεται εν γνώση μου, δεν υπάρχει αμφιβολία περί αυτού. Απλά δεν αντέχω με την φαμφαρολογία που κι εμείς οι ίδιοι πολλές φορές εδώ στο MacLife.gr ανακοινώνουμε ένα μικρό βήμα πρός καλύτερη εξυπηρέτηση από την Apple, στους Ελληνες χρήστες. Ας πάρουμε για παράδειγμα την πρόσφατη λειτουργία της τηλεφωνικής υποστήριξης στην χώρα μας. Βγήκαμε όλα τα sites και blogs και το ανακοινώσαμε ώς το μεγάλο γεγονός. Μα είμαστε καθόλου καλά;

    Το γεγονός είναι πως η Apple όφειλε όλα αυτά τα χρόνια που εμείς τα κορόϊδα ρίχνουμε χρήμα για να αγοράσουμε τα προϊόντα της, να μας έχει στα ώπα ώπα, για να μην πώ να μας χορεύει στο ένα πόδι ντάχ ντιρντί. Και υποστήριξη της προκοπής έπρεπε να έχουμε, και λειτουργικό στην γλώσσα μας που δεν θα μας αναγκάζει να γίνουμε με το έτσι θέλω αγγλοσάξωνες, και εκτεταμένη εγγύηση πέραν του ενός έτους που για έναν υπολογιστή αποτελεί καθαρή πλάκα, και άλλα πολλά. Αντ’ αυτού, όταν αποφασίσει να καταδεχθεί η μαμά Apple να ρίξει την ματιά της κατά δώ, βγαίνουμε με δάφνες να στρώσουμε τον δρόμο της υποτιθέμενης υποστήριξης.

    Κι από την άλλη, τα προϊόντα της Apple γίνονται όσο το δυνατόν πιο εξαρτώμενα από την ίδια την εταιρία, αφού ως επί το πλείστον τα καθιστά πολύ δύσκολα να βάλεις χέρι. Αν πέσει στα χέρια μου ένα PC για παράδειγμα μπορώ να του αλλάξω τα φώτα. Το HTPC μου το έφτιαξα μόνος μου κομμάτι κομμάτι. Στον τελευταίο iMac όμως δεν μπορώ να του αλλάξω ούτε σκληρό δίσκο σε περίπτωση που κάνει μπάμ! Κι εντάξει, ας υποθέσουμε πως θέλει να με προστατεύσει απ΄το να βάλω το χεράκι μου και να κάνω καμμιά κουταμάρα, εμ φτιάξε μου όμως την υποστήριξη ώστε όταν σκάσει ο σκληρός να μην πρέπει να πάρω ηρεμηστικά για να καλμάρω τα νεύρα μου, μέχρι να επιστρέψει το μηχανάκι πίσω σώο και αβλαβές.

    Μέχρι λοιπόν να αποκτήσουμε μια υποστήριξη και αντιμετώπιση της προκοπής, θα εξακολουθώ να αισθάνομαι ότι με κοροϊδεύουν. Οχι δεν θα σταματήσω να αγοράζω (είπαμε είμαι συνειδητοποιημένο κορόϊδο) τα είδη που έχω ανάγκη, γιατί μέχρι στιγμής μ’αυτά κάνω καλύτερα την δουλειά μου. Αναγκαίο κακό. Τουλάχιστον τώρα που είμαι συνειδητοποιημένο κορόϊδο, θα σταματήσω να κρίνω τις εξελίξεις στο θέμα υποστήριξη, λές και έρχεται κάθε φορά ο μπάρμπας από την Αμερική φέρνοντας δώρα. Είμαι σοβαρά γιατρέ μου;
    http://www.maclife.gr/index.php/site...apple_related/
    مفاجأة

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να σας κουφάνω λίγο, διαβάστε αυτό. Πριν απο 2 μήνες είμουν Αγγλία για προσωπικούς λόγους. Στο σπίτι που έμενα η κοπέλα (άρωστη με τα mac) πήρε το costumer service της apple γιατι το dvd sto imac της είχε κάποιο πρόβλημα. Μέτα απο κανά 10λεπτο συζήτησης συνηδητοποίησε ότι μίλαγε με Έλληνα στην άλλη άρκη της γραμμής και αφού το επιβεβαιώσαν του είπε μήπως μπορεί να περάσει απο το apple store στην oxford street να συναντήσει τον ίδιο, μιάς και καταλαβαίνονται καλύτερα και, όσο να ναι 2 Έλληνες στο εξωτερικό βοηθούνται αρκετά μεταξύ τους. Το κουφό της υπόθεσης είναι πως το παιδί αυτό ήταν στην Ελλάδα. Μετά απο λίγη συζήτηση της εξήγησε πως η apple έχει μεταφέρει όλα τα τηλεφωνικά της κέντρα στην Αθήνα. Οποιαδήποτε γραμμή technical support της apple στην ευρώπη καταλήγει στην Αθήνα. Της εξήγησε πως με 900 ευρώ το μήνα έχουν στη διάθεση τους παιδία με πτυχείο AEI στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές και η μόνη χώρα στην EU που το προσφέρει αυτό είναι η Ελλάδα. Το κομμάτι του costumer service έχει πάει στην Ινδία αλλά το tech support είναι εδώ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάντια αυτής της χώρας δεν έχει όρια...

    Υπάρχουν και αλλές Ευρωπαικές χώρες με ποιο μικρούς μισθους, τα 900 είναι πολύ καλά για την ελλάδα, πάνω απο τον βασικό, μακάρι και άλλες εταίριες στην Ευρώπη κάναν το ίδιο

  14. #14
    Εγγραφή
    27-11-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50000
    ISP
    forthnet vsdl 50
    Router
    forthnet
    SNR / Attn
    9(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    900 προφανως χωρις τα μπονους

    πολυ καλα λεφτα ειναι
    I love it

  15. #15
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Για πιά bonus μιλάς σε τμήμα εξυπηρέτησης πελατών? Τα 900 ευρώ είναι πολύ καλά για έναν ανθρωπο 28 χρονών με πτυχίο ΑΕΙ? Αν είσαι της λογικής "ζω με τους γονείς μου μέχρι να παντρευτώ" τότε είναι ανεκτά. Διαφορετικά δε βγαίνουν τα μαθηματικά. Πολλές εταιρίες στην ευρώπη κάνουν το ίδιο, μεταφεροντας τα τηλεφωνικά τους κέντρα σε χώρες με μισθούς πείνας. Ενδεικτικα θα σου αναφέρω Vodafone Uk, Bt, Orange (Uk,Fr) O2 (Uk, Ger). Όλα αυτά τα τηλεφωνικά κέντρα βρίσκονται στην Ινδία και πόσα άλλα που δε τα γνωρίζω. Τέλωσπάντων, δεν είπα το σχολιό μου για να ανοίξω κοινωνικοπολιτική συζήτηση, απλά ως ένα ενδιαφέρον γεγονός και τίποτα παραπάνω. Ούτε το κρίνω ως αρνητικό.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η Apple σταματάει την υποστήριξη για επεξεργαστές intel?
    Από arkara στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-08, 18:59
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-07, 20:28
  3. 2 adsl providers από την ίδια γραμμή ??
    Από leasedline στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-07, 21:21
  4. Πληροφορίες για την όπερα στα Ελληνικά, που;
    Από kubiak στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-06, 19:20
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-06, 16:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας