Σελ. 1 από 23 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 343
  1. #1
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL 931VII
    Καλησπέρα σας,
    Το τελευταίο διάστημα στο από πάνω διαμέρισμα έχει εγκατασταθεί μια οικογένεια με 2 παιδία και όπως καταλαβαίνεται κάθε μέρα και ανεξαρτήτως ώρας κοπανάνε τα πατώματα τους. Με τους συναγωνιστές στον ίδιο όροφο έχουμε φωνάξει αστυνομία, έχουν γίνει παρατηρήσεις από τον διαχειριστή αλλά όλα αυτά έχουν σαν σκοπό να τους σωπάσουν για λίγες μέρες και μετά να ξεκινούν πάλι τα ίδια. Δηλαδή η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο, τα παιδία τους τρέχουν όλη μέρα στο σπίτι ακόμη και 3 ώρα το βράδυ! Τι μουσικές να βάζουμε στη διαπασόν και τέρμα τα woofer δεν καταλαβαίνουν τίποτα!
    Από το μυαλό μου πλέον περνάνε όλες οι ακραίες πράξεις για το τι να τους κάνω. Λολ αλλά παρόλες τις πολιτισμένες απόπειρες που κάναμε μαζί τους ώστε να κάνουν ησυχία τουλάχιστον τις ώρες κοινής ησυχίας και δείχνουν να μην καταλαβαίνουν από αυτά, είπαμε να κινηθούμε δικαστικά.
    Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να γίνει σε τέτοιες περιπτώσεις? Είμαστε και φοιτητές και δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για δικηγόρους κτλ, αλλά κάτι πρέπει να γίνει!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές σας.

  2. #2
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σίγουρα, το να καλέσεις την αστυνομία, όπως και να βάλεις την μουσική στην διαπασόν είναι "πολιτισμένες απόπειρες".

    Είναι η πρώτη φορά που ακούω φοιτητή να παραπονιέται για τον θόρυβο των γειτόνων. Συνήθως κατηγορούν τους φοιτητές...

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Περιοχή
    Ιεράπετρα
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    383
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/320
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    speedtouch
    SNR / Attn
    32(dB) / 21(dB)
    καιρός να ψάχνετε για άλλο σπίτι... αν το νοικιάζετε φυσικά.
    Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πώς δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει

  4. #4
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL 931VII
    Χαχα όντως, εντάξει εμείς είμαστε και ισόγειο δεν ενοχλούμε κανένα γύρω μας.
    Η πλάκα είναι ότι η παλιά μου γειτόνισσα που καλούσε συνέχεια την αστυνομία ξενοίκιασε λίγο πριν το καλοκαίρι… και δεν μάθαμε το γιατί. λολ

  5. #5
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Ενδιαφερον θεματακι.Καλο θα ηταν να πει καποιος καμια ακραια μεθοδο που πιανει σιγουρα.Με ψιλοενδιαφερει και μενα το θεμα
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  6. #6
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cataract Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχα όντως, εντάξει εμείς είμαστε και ισόγειο δεν ενοχλούμε κανένα γύρω μας.
    Η πλάκα είναι ότι η παλιά μου γειτόνισσα που καλούσε συνέχεια την αστυνομία ξενοίκιασε λίγο πριν το καλοκαίρι… και δεν μάθαμε το γιατί. λολ
    Μαθε να παιζεις ηλεκτρικη κιθαρα-φτιαξε και ενα death metal συγκροτημα-κανε και προβες μεσα στο διαμερισμα...Αυτοι θα ειναι που θα φυγουν...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-05-2007
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Thomson ST 536i v6
    Σχεδιάζεις και οργανώνεις τη δραπέτευση Παλαιοκώστα. Αν όλα πάνε καλά, του ζητάς να "εξαφανίσει" τα παιδιά! Αν αποτύχεις αγοράζεις ωτοασπίδες από φαρμακείο.
    Case: Aerocool Xpredator X1 Black Edition, Mobo: GIGABYTE B450 AORUS PRO, CPU: AMD Ryzen 5 2600, RAM: 16 Gb HyperX 2666Mhz, GPU: Sapphire RX 580 Nitro+ 8Gb, HDDs: Samsung SSD 970 EVO PLUS 500 Gb, Toshiba 2 Tb.

  8. #8
    Το avatar του μέλους giannhs1984
    giannhs1984 Guest
    φοβεριζεις τα παιδια απλο ειναι
    αμα ειναι κοπελες υπαρχει και η λυση του μπαμπουλα

  9. #9
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Περιοχή
    Καματερό, Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7.001
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ
    Router
    RB951G2HnD
    SNR / Attn
    14(dB) / 6(dB)
    Φέρε τον Michael Jackson...

  10. #10
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    η πιανεις τους γονεις και τους "φοβεριζεις" οτι η θα μαθουν στα παιδια τους τι σημαινει ΩΡΑ ΚΟΙΝΗΣ ΗΣΥΧΙΑΣ η θα καλεις την αστυνομια και την προνοια λεγοντας τους οτι ειναι ΑΝΑΞΙΟΙ να εχουν παιδια.

    αυτο με την προνοια παντως επιασε σε μενα και ησυχασα απο τα "διαβολοπαιδα" αν και εγω ειμαι τυχερος (ρετιρε + 2 μαυρα λυκοσκυλα αμα θελουν ας κανουν μαγκια τα "διαβολοπαιδα")

    υπαρχουν και πιο "ακραια μετρα" που τα εχω εφαρμοσει και μετακομισαν οι "ατιθασοι γειτονες" εντος 3 ημερων.

  11. #11
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ρε Ηρώδη, όχι και έτσι.

  12. #12
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL 931VII
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    η πιανεις τους γονεις και τους "φοβεριζεις" οτι η θα μαθουν στα παιδια τους τι σημαινει ΩΡΑ ΚΟΙΝΗΣ ΗΣΥΧΙΑΣ η θα καλεις την αστυνομια και την προνοια λεγοντας τους οτι ειναι ΑΝΑΞΙΟΙ να εχουν παιδια.

    αυτο με την προνοια παντως επιασε σε μενα και ησυχασα απο τα "διαβολοπαιδα" αν και εγω ειμαι τυχερος (ρετιρε + 2 μαυρα λυκοσκυλα αμα θελουν ας κανουν μαγκια τα "διαβολοπαιδα")

    υπαρχουν και πιο "ακραια μετρα" που τα εχω εφαρμοσει και μετακομισαν οι "ατιθασοι γειτονες" εντος 3 ημερων.
    Πωωω αυτό με την πρόνοια πρέπει να μετρήσει άσχημα! Αν δεν πιάσει (πολύ πιθανό) πες μου τα «ακραία μέτρα» pleaaase

    Στην τελική θα απαγάγουμε τον μικρό και αντί για λίτρα θα ζητήσουμε να κάνουν ησυχία ! χαχαχα

    btw ξέρεται αν τα woofer πειράζουν στους πάνω ορόφους?

  13. #13
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε Ηρώδη, όχι και έτσι.
    ελα με παρεξηγησες.

    ηρωδης δεν ειμαι? (χεχε) τα παιδια τα αγαπαω οταν ειδικα η οικογενεια τους μαθαινει τροπους και να σεβονται τους γειτονες.

    αλλιως υπαρχει ο "μπαμπουλας"

    χεχε

    και πιστεψε με πιανει και στους γονεις.

    (αμα με δεις να καθαριζω την καραμπινα η τα σπαθια μου η τα τοξα μου η να ταιζω τα σκυλια) θα φυγεις την επομενη μερα.

    χεχε

    ........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 3 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cataract Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πωωω αυτό με την πρόνοια πρέπει να μετρήσει άσχημα! Αν δεν πιάσει (πολύ πιθανό) πες μου τα «ακραία μέτρα» pleaaase

    Στην τελική θα απαγάγουμε τον μικρό και αντί για λίτρα θα ζητήσουμε να κάνουν ησυχία ! χαχαχα

    btw ξέρεται αν τα woofer πειράζουν στους πάνω ορόφους?
    να σου πω αν εχεις ενισχυτη οπως εγω για το Home Cinema και τον βαλεις να παιζει με μια καλη ταινια που εχει μπασα τοτε μαλλον δεν θα μεινει ΤΖΑΜΙ στην περιοχη δεν ξερω αν θα τους κανει να φυγουν ομως.

    αυτο με την "προνοια και την αστυνομια" ειναι το καλυτερο.

    αλλιως παρε τιποτα φιλους σου στησε την κατω στην εισοδο και οταν κατεβει η μαμα με τα παιδια της πεστους να την φοβερισουν. (πλακα κανω)

    τα "ακραια μετρα" δεν τα συνιστω γιατι μπορει να καταληξεις στο "φρεσκο"

    αν ειναι πλουσια οικογενεια πεσμου και κανω εγω την απαγωγη και τα παω τα παιδακια για κανενα ταξιδακι μεχρι την "disneyland" χωρις επιστροφη βεβαια.

    χεχε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 27-09-08 στις 18:54. Αιτία: auto merged post

  14. #14
    Εγγραφή
    24-01-2006
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ΖΤΕ ZXDSL 931VII
    Ναι θα το δοκιμάσω το κόλπο με την πρόνοια λιαν συντόμως!
    Πάντως είμαι απογοητευμένος με την αναισθησία τους. Αλλεπάλληλες επισκέψεις της αστυνομίας, παράπονα από τους ενοίκους, φασαρίε,ς κακό και συνεχίζουν τα ίδια. Δηλαδή τι μπορεί να φταίει για να είναι κάποιος τόσο μα!@#κας? Φταίει το μορφωτικό τους επίπεδο? Νομίζουν ότι τους ανήκουν όλα τα διαμερίσματα? Πάντως λυπάμαι που συμβαίνουν τέτοια πράγματα σε πολυκατοικίες, θα έπρεπε τουλάχιστον να υπάρχει ένας στοιχειώδης σεβασμός απέναντι στους γείτονες? Κάνουν αυτοί φασαρία βάζουν οι άλλοι δυνατά μουσικοί γιατί δεν μπορούν να τους ακούουν κάθε μέρα και η γιαγιά στον τρίτο δεν μπορεί να ξεκουραστεί που στο κάτω κάτω δεν φταίει και σε τίποτα η κακομοίρα.
    Κανονικά θα έπρεπε ο διαχειριστής να παίρνει απόφαση και να μαζέψει υπογραφές ώστε να πάρουν πόδι. Πιο αυστηροί νόμοι. Όλοι πληρώνουμε για να μένουμε στα σπίτια μας, όχι για να έχουμε το κάθε ένα να παπαρίζεται πάνω από το κεφάλι μας!

  15. #15
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ειπες οτι ειναι ενοικιαστες?

    αν ειναι ετσι πιεστε τον διαχειριστη να πιασει τον ιδιοκτητη του διαμερισματος να τους κανει παρατηρηση η να συμμορφωθουν με τους κανονισμους περι κοινης ησυχιας η να ψαξουν για νεο σπιτι.

    αυτο πιανει καλυτερα πιστεψε με.

Σελ. 1 από 23 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. αγορά speedtouch απο 536 και πάνω
    Από spartacus στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-08, 21:50
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-08, 22:48
  3. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-06, 12:36
  4. χάρη από γείτονες...!!!
    Από voudas στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-03, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας