Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Πιστεύετε ότι θα πρέπει να διατηρηθεί και ν' αναπτυχθεί η υπηρεσία e-Voice

Ψήφισαν
109. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΝΑΙ, μ' ενδιαφέρει να συνεχιστεί η διάθεση της υπηρεσίας e-Voice.

    88 80,73%
  • ΌΧΙ, δεν μ' ενδιαφέρει να συνεχιστεί η διάθεση της υπηρεσίας e-Voice.

    8 7,34%
  • Μάλλον. Δεν γνωρίζω τα πλεονεκτήματα της υπηρεσίας e-Voice.

    5 4,59%
  • Δ.Ξ / Δ.Α. Μου είναι αδιάφορο.

    8 7,34%
Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-38 από 38
  1. #31
    Εγγραφή
    07-10-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    339
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15/1
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    fritz
    ναι αλλα στην pots δεν εχει τα 213 τα εξτρα(αυτα που εδιναν τοσο καιρο με καθε νεα συνδεση ή φορητοτητα) ... που ειναι πολυ χρισημα για φαξ για 2η γραμμη ... κτλ μπορουμε να στειλουμε μια μαζικη επιστολη υπογεγραμενη που να λεει οτι αμα δν μας ξαναεχουν e-voice θα φυγουμε απο πελατες ... μπας ...

  2. #32
    Εγγραφή
    24-08-2002
    Περιοχή
    Jamaica...θά'θελα
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1.117
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ναι οπως δή ποτε πρέπει να συνεχιστεί η υπηρεσία.
    Οχι τίποτε άλλο, αλλά να λέμε ότι έχουμε και εμείς έναν πάροχο που δίνει και καθαρό ελέυθερο VoIP, απο την άποψη ότι δεν δεσμεύεσαι με συμβόλαιο μηνιαιου παγιου, ( βάζεις credits κάνεις τηλέφωνα, δεν έχεις credits, δεν κάνεις τηλέφωνα)
    Και ομολογώ ότι άν και χρησιμοποιώ διεθνείς παρόχους, που έχουν πολύ καλή ποιότητα και πολύ δωρεάν ή πάμφθηνες χρεώσεις, ρίχνω το περισσότερο βάρος στους Ελληνικούς.
    Πάντως εάν νομίζουν ότι καταργώντας την υπηρεσία, θα με αναγκάσουν να κάνω συμβόλαιο VoIP, με μηνιαίο πάγιο, είναι πολύ γελασμένοι

  3. #33
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Asus WL-500GP (openWrt)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ogenikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οπως δή ποτε πρέπει να συνεχιστεί η υπηρεσία.
    Οχι τίποτε άλλο, αλλά να λέμε ότι έχουμε και εμείς έναν πάροχο που δίνει και καθαρό ελέυθερο VoIP, απο την άποψη ότι δεν δεσμεύεσαι με συμβόλαιο μηνιαιου παγιου, ( βάζεις credits κάνεις τηλέφωνα, δεν έχεις credits, δεν κάνεις τηλέφωνα)
    Και ομολογώ ότι άν και χρησιμοποιώ διεθνείς παρόχους, που έχουν πολύ καλή ποιότητα και πολύ δωρεάν ή πάμφθηνες χρεώσεις, ρίχνω το περισσότερο βάρος στους Ελληνικούς.
    Πάντως εάν νομίζουν ότι καταργώντας την υπηρεσία, θα με αναγκάσουν να κάνω συμβόλαιο VoIP, με μηνιαίο πάγιο, είναι πολύ γελασμένοι
    Δηλαδή εσύ μπορείς και χρησιμοποιείς ακόμη και σήμερα την eVoice υπηρεσία; Και για εξεργόμενες και για εισερχόμενες κλήσεις;

    Και αν ναι, είσαι συνδρομητής σε κάποια άλλη υπηρεσία της HOL ή χρήστης μόνο στην eVoice;

    (ρωτάω φιλικά γιατί το post σου ήρθε ξαφνικά σε ένα θέμα που συζητούσαμε πριν από 3 μήνες, και έχουν συμβεί διάφορα στο ενδιάμεσο διάστημα).

  4. #34
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ δεν έχω άλλη υπηρεσία εκτός του Evoice, πλέον έρχεται μηνιαίος λογαριασμός.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #35
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Είσαι σε forthnet και σου στέλνουν μηνιαίους λογαριασμούς???

    Αυτό σημαίνει ότι δεν το διακόπτουν τελικά.

    Καλά νέα.
    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  6. #36
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    yeap..
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #37
    Εγγραφή
    13-08-2006
    Μηνύματα
    1.589
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Shared
    Ταχύτητα
    3,6 Mbps / 0,5 Mbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    FBF WLAN 7050
    SNR / Attn
    8(dB) / 38(dB)
    Κι εγώ, εκτός από Ιnternet, δεν έχω καμμιά άλλη υπηρεσία από τη HOL. Το eVoice το χρησιμοποιώ πάνω από τρία χρόνια. Μαζί με το λογαριασμό του Internet, έρχονται και τα τέλη για τη χρήση του eVoice.
    (Τελευταία έχω προσθέσει και την Omnivoice).

  8. #38
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Asus WL-500GP (openWrt)
    Ενδιαφέρον, γιατί η προσωπική μου εμπειρία με τη HOL και την eVoice ήταν η ακόλουθη:

    - ήμουν χρήστης της eVoice από τον Αύγουστο 2008 (στην prepaid μορφή της) με το κλασικό 213... νούμερο για εισερχόμενες

    - τον Δεκέμβριο (2008) ζήτησα να μεταφερθεί ο αριθμός μου από το i-Call στην e-Voice και ενώ στην αρχή μού είπαν κανένα πρόβλημα, μετά μού το αρνήθηκαν λέγοντας ότι έτσι κι αλλιώς δεν μπορώ να συνεχίσω με την eVoice αφού δεν υπήρχε τρόπος - σύμφωνα με αυτούς - να πληρώνω τις χρεώσεις (είχαν κόψει την προπληρωμή και ενώ μού είχαν στείλει ήδη δύο μηνιαίους λογαριασμούς για την eVoice, μού έλεγαν ότι πλέον δεν ισχύει ούτε η συνδρομή). Μοναδική λύση - μού είπαν - είναι να πάρω και κάποια άλλη υπηρεσία της HOL (προφανώς double play)

    - σε συνέχεια των παραπάνω, τους κατήγγειλα στην ΕΕΤΤ η οποία ζήτησε επίσημα έγγραφη εξήγηση από την HOL, κυρίως για την άρνησή τους να δεχθούν τη φορητότητα του αριθμού της i-Call (αλλά και τη συμπεριφορά τους απέναντί μου σχετικά με την eVoice υπηρεσία)

    - η HOL απάντησε εγγράφως (κοιν. σε μένα) ότι δεν υπάρχει εμπορική υπηρεσία που να ταιριάζει στις απαιτήσεις μου. Ανεπίσημα με πήραν τηλέφωνο και ήθελαν - φαντάζομαι - να μού κάνουν κάποια προσφορά αλλά είχα βαρεθεί να χάνω τόσο χρόνο μαζί τους για μήνες για κάτι τόσο απλό, που τους έκλεισα το τηλ στα μούτρα (δεν το έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου...)

    - από τον Φεβρουάριο έχω μεταφερθεί στην Omnivoice (και τον πρώην i-Call αριθμό) και έχω βρει την υγειά μου...

    Γι'αυτό ρωτούσα, εξακολουθεί να μού κάνει τεράστια εντύπωση η πολιτική (ή η έλλειψη πολιτικής) αυτής της εταρείας... άλλα μού έλεγε ένας υπάλληλος άλλα κάποιος άλλος. Άλλα μού είπαν τελικά (και μού έγραψαν) και άλλα κάνουν με άλλους συνδρομητές τους. Χάος... δυστυχώς ίσως είναι ελληνικό φαινόμενο. Από την πλευρά μου τους έχω γράψει στα μαύρα κατάστιχα forever. Αυτά τα λίγα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να δημοσιοποιήσω και τις επιστολές που ανέφερα για τα παραπάνω.

    Φαντάζομαι ότι πλέον κρατάνε όσους παλιούς έχουν (ίσως και να προσπαθήσουν με την πρώτη ευκαιρία να τους ξεφορτωθούν όπως εμένα)...

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Τι πιστεύετε ότι θα κάνει ο ΟΤΕ;
    Από ipo στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 172
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-07, 10:29
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-07, 23:16
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-07, 11:52
  4. Τι πιστεύετε ότι πρέπει να γίνει στο Μαλιακό;
    Από lewton στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-04, 10:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας