Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    Πριν κατι μηνες αγορασα ενα adsl in a dox .
    Περιμενα 3 μηνες για ενεργοποιηση και τιποτα,με τα πολλα ζητησα τα λεφτα μου πισω με το παρακατω e mail.



    Kυριοι,
    Στις 27/12/2007 αγορασα απο το καταστημα πλαισιο ενα προπληρωμενο πακετο προσβασης στο ιντερνετ με σειριακο
    OB3A-82EB-A232-18C5 238824
    Η αιτηση σταλθηκε ταχυδρομικος στις 4/1/2008 οπως υποδεικνυετε στις οδηγιες χρησης.
    Δευτερη αιτηση σταλθηκε μετα απο ανεπαλληλα τηλ στο κεντρο εξυπηρετησης στις 5/2/2008 παλι ταχυδρομικος με Συστημενο με αριθμο RE909833479GR.
    Μετα απο ανεπαλληλα τηλεφωνηματα στο κεντρο εξυπηρετησης τελικα στις 13/2 καταχωρηθηκε επιτυχως και με δικαιολογια καθυστερησης καταχωρησης η ελλειψη αφμ συνδρομητη .
    Στην συνεχεια μετα απο συνεχεις διαβεβαιωσεις οτι η διαδικασια ενεργοποιησης κυλαει ομαλα στις 8/3/2007 σε εποοινωνια με το κεντρο εξυπηρετησης και με την υπαλληλο "ΑΝΘ" ενημερωθηκα οτι η γραμμη στην οποια θα γινει η ενεργοποιηση υπαρχει προβλημα και δεν γνωριζετε ποσο καιρο θα κανει να επισκευαστει-φτιαχτει."ΠΡΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ Η ΓΡΑΜΜΗ -ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ Ο ΟΤΕ"
    Στισ 12/3/2008 σας απεστειλα με φαξ ΑΙΤΗΜΑ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ
    Οι λογοι διακοπης ειναι, το μεγαλο διαστημα απο την αγορα του εν λογο προιοντος μεχρι την πιθανη ενεργοποιηση του.
    Η κακη μηχανοργανωση του κεντρου εξυπηρετησης ,κακη και λανθασμενη πληροφοριση απο μερος υπαλληλων του.
    Και γενικα η εταιρια σας νομιζω οτι δεν εχει τηρησει τις υποχρεωσεις της απεναντι μου με εχει ζημειωσει εδω και 2.5 μηνες με το ποσο τον 69.90 ευρο για τα οποια ζηταω να μου επιστραφουν το συντομοτερο και επιφυλασομαι για καθε νομιμο δικαιωμα μου .


    ......................
    τα λεφτα τα πηρα πισω με εντολη που εδωσε η forthnet στο πλαισιο και ουτε γατα ουτε ζημια....

    σημερα μου ηρθε να πληρωσω ενα τελος απενεργοποιησης 70 ευρο.
    μαλλον οι μαγκες νομιζουν οτι τα βρισκουμε και τα χαριζουμε .
    τους εστειλα το παρακατω .

    κυριοι ονομαζομαι εχετε εκδωσει ενα λογαριασμο τελων στο ονομα μου με αριθμο παραστατικου 6795998
    στο οποιο μου ζητατε να πληρωσω 70 τελος αποσυνδεσης για μια υπηρεσια που λογο υπαιτιοτητας σας δεν χρεισιμοποιησα ποτε και ειχε σαν συνεπεια να με ζημιωσετε με 69.00 ευρο για 3 μηνες μεχρι να μου επιστραφουν τα χρηματα μου.μετα απο πιεσεις μου παραδεχτηκατε την υπαιτιοτητα της εταιριας σας και με εντολη σας στο καταστημα πλαισιου του "ΠΕΙΡΑΙΑ" εκδωθηκε στο ονομα μου το παραστατικο επιστροφης με στοιχεια ΣεΙΡΑ ΑΕ136 ΑΡΙΘΜΟΣ 8682 ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 31/03/2008
    Σας πληροφορω επισης οτι προσωπικα δεν ειμαι διαθετημενος να πληρωσω κανενα τελος αποσυνδεσης η οτιδηποτε αλλο στην εταιρια σας ,θεωρω οτι υπαρχει δολος στις ενεργειες σας και σας ενημερωνω οτι θα προβω σε καταγγελια σε καθε νομιμη αρχη.
    παρακατω σας στελνω το e mail που σας ειχα στειλει για την επιστροφη του προιον σας .
    παρακαλω για επικοινωνια καλεστε στο .


    και ρωταω τωρα τι κανουμε; οποιος εχει βγαλει ακρη με παρομοια κατασταση να ριξει τα φωτα του.ευχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Αγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    762
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99000/11998
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedPort Plus 2
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν πληρωνεις με μετρητά (όχι κάρτα δλδ) μην πληρώσεις τίποτε και στείλε τους email/fax πως θα τους καταγείλεις.
    Αλλιώς αν συνεχίσουν κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ και κοινοποίησε την και σε αυτούς. Εγώ αυτό έχω κάνει με την HOL και δεν πρόκειται να πάρουν ούτε σεντ τσακιστό
    Οχι άλλο κάρβουνο ...

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Περιοχή
    Ιεράπετρα
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    383
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/320
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    speedtouch
    SNR / Attn
    32(dB) / 21(dB)
    Τίποτα από εδώ και πέρα. Ας επικοινωνήσουν αυτοί αν έχουν πρόβλημα αλλά δεν νομίζω ότι θα σε ξαναενοχλήσουν.
    Θα ανακάλυψαν την βλακεία τους.(Πιστεύω)
    Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πώς δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει

  4. #4
    Εγγραφή
    14-03-2008
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Net One - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑΣ
    μπορει να βγει διαταγη πληρωμης αν το αφησω;να μας πανε κανα τειρεσια και να τρεχουμε για κατι το οποιο επρεπε να μας πληρωνουνε;
    θελω βεβαιωση οτι δεν χρωσταω τιποτα στην φορθνετ πλεον για να ηρεμησω.
    αν εχει ξεμπλεξει κανεις απο τετοια ιστορια να πει τι ακριβως πρεπει να κανω .

  5. #5
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.629
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Εχεις αντίγραφα από αυτά που έστειλες για τη διακοπή;Την αναφορά παράδοσης;Αν ναι δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Δεν πληρώνεις και τελείωσε.Τι τέλος αφού δεν σε ενεργοποίησαν ποτε.Εχουν κάνει λάθος.Πιστεύω ότι αν μιλήσεις μαζί τους θα βρεις άκρη.Δεν θα βγει καμμία διαταγή μην ανησυχείς.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-03-2008
    Περιοχή
    Ιεράπετρα
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    383
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/320
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
    Router
    speedtouch
    SNR / Attn
    32(dB) / 21(dB)
    Τι Τειρεσία. Επιταγή τους έκοψες και δεν την κάλυψες?
    Ας τους να σου στείλουν εξώδικο
    Τι να ζητήσουν τέλη απενεργοποίησης από μια ενεργοποίηση που δεν έκαναν ποτέ?
    Ας σου στείλουν τα Kbits που χρησιμοποίησες κατά την σύνδεσή σου που δεν έγινε.
    Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πώς δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει

  7. #7
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Kαλύτερα αυτές οι δουλειές να γίνονται από κοντά.

  8. #8
    Εγγραφή
    04-07-2008
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    896
    Downloads
    2
    Uploads
    1
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-X OTE/Otenet
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    20(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ethnikarasss Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει να βγει διαταγη πληρωμης αν το αφησω;να μας πανε κανα τειρεσια και να τρεχουμε για κατι το οποιο επρεπε να μας πληρωνουνε;
    θελω βεβαιωση οτι δεν χρωσταω τιποτα στην φορθνετ πλεον για να ηρεμησω.
    αν εχει ξεμπλεξει κανεις απο τετοια ιστορια να πει τι ακριβως πρεπει να κανω .
    Καταρχήν καλό είναι να επικοινωνείς με την εταιρεία είτε μέσω fax με απόδειξη, είτε μέσω συστημένης επιστολής.
    Αν δεν σου απαντήσουν εντός 20 ημερών ή σου απαντήσουν αρνητικά, τότε κατευθείαν καταγγελία σε ΕΕΤΤ και θα δεις πώς θα διορθωθεί το πρόβλημα.
    Απλώς προσπαθούν να βρούν κορόιδα και ότι "αρπάξουν".

  9. #9
    Εγγραφή
    11-09-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    και σε εμένα έτσι έγινε πήγα να ακυρώσω πριν γίνει η ενεργοποιήση και μου είπαν πως δεν μπορώ μέχρι να γίνει η ενεργοποιήση δηλαδή τότε θα πληρώσω 34 ευρο επειδή είναι καινούργια γραμμή συν τα 70 ευρο για την απενεργοποιήση

Παρόμοια Θέματα

  1. Τέλος απενεργοποίησης
    Από .alexcity στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-08, 23:03
  2. τέλος απενεργοποίησης
    Από kostis1974 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-07, 15:25
  3. τέλος απενεργοποίησης
    Από Alex1001 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-07, 13:18
  4. Ισχύει το τέλος απενεργοποίησης?
    Από falas στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-07, 22:37
  5. Τελος Απενεργοποιησης???
    Από h_ananiadis στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-06, 22:40

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας