Σελ. 12 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 924
  1. #166
    Εγγραφή
    23-01-2009
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας ειμαι νέος στο φορουμ και θα ηθελα καταρχας να εκφρασω τα συγχαρητηρια μου για την υπεροχη δουλεια που κανετε ολοι εδω!! Και τωρα ας ερθουμε στο προβλημα μου. Εχω και εγω το thomson tg585v7 αλλα δεν συνδεεται μεσω ethernet, στο εικονιδιο της τοπικης συνδεσης μου βγαζει το μηνυμα low connectivity... κατι... και ενα θαυμαστικο.... Τι μπορει να φταιει?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!!

  2. #167
    Εγγραφή
    01-05-2007
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster
    SNR / Attn
    12 d(dB) / 8 dB(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από crypter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω το netlimiter σου δινει αυτην την δυνατοτητα.
    ειναι για windows

  3. #168
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Εγώ πάντως όποτε το σετάρω για το ιντερνετ, βάζει μόνο του username και pass και δεν μπορώ να μπω στο interface του μετά παρά μόνο με reset.

  4. #169
    Εγγραφή
    20-10-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    γειά χαρά!

    είμαι και εγώ εδω και λίγες μέρες κάτοχος του tg585 v7. έχω ενα προβληματακι όμως .... δεν μπορω να μπω στο inteface του wlan . ψάχνοντας στο internet είδα ότι sto configuration του wlan έχει μια επιλογή interface enable . εγώ πρέπει να την έχω "ξετικαρει" για αυτό δεν μπορώ να μπω (σαν καλό παιδί και εγώ τεστάρω τα μηχανήματα μου όταν τα παίρνω και προφανώς έκανα "πατάτα") . μηπως ξέρει κανείς πως μπορώ να δω το παραπάνω interface χωρίς να κάνω reset.... ???

  5. #170
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gregorym Εμφάνιση μηνυμάτων
    γειά χαρά!

    είμαι και εγώ εδω και λίγες μέρες κάτοχος του tg585 v7. έχω ενα προβληματακι όμως .... δεν μπορω να μπω στο inteface του wlan . ψάχνοντας στο internet είδα ότι sto configuration του wlan έχει μια επιλογή interface enable . εγώ πρέπει να την έχω "ξετικαρει" για αυτό δεν μπορώ να μπω (σαν καλό παιδί και εγώ τεστάρω τα μηχανήματα μου όταν τα παίρνω και προφανώς έκανα "πατάτα") . μηπως ξέρει κανείς πως μπορώ να δω το παραπάνω interface χωρίς να κάνω reset.... ???
    αν ειναι ενεργοποιημενη και το ασυρματο Led σβηστο,δοκιμασε να το απενεργοποιησεις και μετα να το ενεργοποιησεις απο το web interface.
    για να εχεις wlan επιλογες το αντιστοιχο check box πρεπει να ειναι τικαρισμενο.

  6. #171
    Εγγραφή
    24-10-2008
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    ....(dB) / ...(dB)
    Καλησπέρα,έχω το εν λόγω modem εδώ και καιρό.Ωστόσο έκανα πατάτα και μάλιστα χοντρή.Μπήκα στο inteface του router και έσβησα το WLAN,Πως θα το επαναφέρω?Εχω το laptop και δεν μπορεί να μπεί ασύρματα.Επίσης διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον το 1o μέρος παρουσιάσης του router,το 2ο έχει είπωθεί πουθενά?Βοηθάει αρκετά και είναι σημαντικό.

    Παρακαλώ για μιά σύντομη απάντηση..

  7. #172
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Μηνύματα
    13.037
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Σπαρτιάτης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,έχω το εν λόγω modem εδώ και καιρό.Ωστόσο έκανα πατάτα και μάλιστα χοντρή.Μπήκα στο inteface του router και έσβησα το WLAN,Πως θα το επαναφέρω?Εχω το laptop και δεν μπορεί να μπεί ασύρματα.Επίσης διάβασα με μεγάλο ενδιαφέρον το 1o μέρος παρουσιάσης του router,το 2ο έχει είπωθεί πουθενά?Βοηθάει αρκετά και είναι σημαντικό.

    Παρακαλώ για μιά σύντομη απάντηση..
    Τι εννοεις εσβησες το ασυρματο; Μια επιλογη ειναι μονο για το αν ειναι enabled η οχι η συνδεση νεων δεκτων στο ασυρματο δικτυο. Διαβασε και το manual του μοντεμ(το εχει στο κουτι).
    Quality is not an act, it is a habit.

  8. #173
    επιτελους βρεθηκε λυση στο προβλημα του port forwarding.

    συγκεκριμενα εγω ειχα προβλημα με το windows firewall οπου για καποιο λογο δεν ανοιγε.
    πρωτα εφτιαξα αυτο το προβλημα κι οταν καταφερα να μπω στο firewall ανοιξα το πορτ του τορρεντ απο κει μεσα!
    πλεον δειχνει Open!

  9. #174
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lefterisrr Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιτελους βρεθηκε λυση στο προβλημα του port forwarding.

    συγκεκριμενα εγω ειχα προβλημα με το windows firewall οπου για καποιο λογο δεν ανοιγε.
    πρωτα εφτιαξα αυτο το προβλημα κι οταν καταφερα να μπω στο firewall ανοιξα το πορτ του τορρεντ απο κει μεσα!
    πλεον δειχνει Open!
    Xμμμμμ...Θα μου δειξεις και μενα πως το εκανες?
    Ειναι απιστευτα δυστροπο το 585 ρε θιαολε...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  10. #175
    Εγγραφή
    31-01-2009
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ρε αδερφια μια γρηγορη ερωτηση γιατι θα με τρελανει.Εχω 24αρα γραμμη και αντι να εχει modulation adsl2+(G.992.5) εχει συνεχεια T1.413.Μπαινω απο τελνετ και με την εντολη xdsl debug multimode config=g992.5_annex_a γυρναει σε adsl2+ και ολα κομπλε μπαινει με 20κατι.Οταν ομως κανει restart το router για οποιοδηποτε λογο(ειτε εγω το κανω,ειτε φαω disconnect)μετα μπαινει παλι με T1.413 και σταθερα στα 8.Τι μπορει να παιζει πειτε μου αν μπορειτε γιατι ειμαι στο τσακ να το αρχισω στις κουτουλιες
    Ευχαριστω προκαταβολικα :P

  11. #176
    Εγγραφή
    24-10-2008
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    ....(dB) / ...(dB)
    Εγω πάλι εχω να κάνω μια ερωτηση γενική..
    Θέλω να με βοηθήσετε για τον εν λόγω modem στις ρυθμίσεις του,γιατί το άτιμο το εγχείριδιο δεν αναγράφει τα σημαντικά.Ερώτημα:Να ποστάρω εδώ ή να ανοίξω νεό θέμα?

    Ευχαριστώ..

  12. #177
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Εγω μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με Port Forwarding. Εχοντας ενεργοποιημενο το upnp ολα τα ports ανοιγουν αυτοματα

  13. #178
    Εγγραφή
    24-01-2004
    Περιοχή
    Σταυρούπολη Θεσσαλονίκης
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    5.624
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    Nokia κάτι
    Path Level
    Fastpath
    πωπω, τι έγινε εδώ ρε παιδιά;
    Ορμήξατε όλοι μέσα στο thread;

    Λοιπόν, panoshp, κάποια στιγμή θα τον ολοκληρώσω αλλά βλέπω ότι με πρόλαβε ο kanenas3 και έβγαλε έναν φοβερό οδηγό σχετικά με το εν λόγω ρούτερ.Θα το παλέψω και απο τη δική μου πλευρά όμως.

    Προς όλους:

    1) Κάποιο firmware(νομίζω το 7.4.3.2) είχε πρόβλημα με τους κωδικούς εισόδου στον ρούτερ. Αλλάξτε το Administrator και βάλτε π.χ roulis με password 123 και αφήστε το έτσι.

    2) Το upnp θα το έχετε πάντα ενεργοποιημένο στο ρούτερ όπως και στα windows. Προσοχή στην περίπτωση που το μηχάνημά σας είναι μολυσμένο.

    3) CendoredX: κάτι τέτοια μου κάνει και μένα με firmware 8.2.1.5. Αν δεν είναι κάποια ρύθμιση του dslam, τότε το ρούτερ,μάλλον,ελέγχει τα λάθη στη γραμμή και σου αλλάζει αυτόματα το modulation. Εγώ το λύνω κάθε φορά με επανεκκίνηση.

    4) gregory: κάνε κλικ στο LAN Interface και εκεί θα εμφανιστεί το WLAN. Δεν έχει να σβήσεις κάτι. Τικάρεις και έχεις enable το ασύρματο, ξετικάρεις και ασύρματο γιοκ.

    5) το ρούτερ έχει τρομερή πατέντα. Ακόμα και να έχεις ενεργοποιημένο το dhcp, το ρούτερ έχει τη δυνατότητα να ορίζει αυτή τη διεύθυνση που παίρνει η κάθε συσκευή, ως σταθερή έτσι ώστε κάθε φορά που παρουσιάζεται η συγκεκριμένη συσκευή(σταθερός,φορητός π.χ) να λαμβάνει μια σταθερή dhcp διεύθυνση, π.χ 192.168.1.134

    6) Όσον αφορά το δικό μου ρούτερ με τη δική μου γραμμή, το firmware 8.2.1.5 είναι από τα πιο σταθερά.

    εύχομαι να βοήθησα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kadronarxis : 01-02-09 στις 23:23.
    Greece.
    Chosen by the Gods.

  14. #179
    λοιπόν γεια σας μια ερώτηση!! Εφτιαξα δικό μου κωδικό οπως μου ζήτησε αλλα μάλλον τον ξέχασα..!!! Πώς μπορώ να απενεργοποιήση το wireless? SOS!!

  15. #180
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE
    Καλημερα!
    Εχω linksys wag200g. Τι πρεπει να κανω για να συνδεσω το pc και το laptop μου στο internet?

Σελ. 12 από 62 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με tg585 v7
    Από chaos38 στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-09, 16:13
  2. Connectivity problem with Thomson TG585 v7
    Από pmamatsis στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-08, 14:52
  3. WRT54GC και TG585 v7
    Από golinari στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-08, 10:27
  4. Thomson 536i v6
    Από denial στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-08, 00:05

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας