Σελ. 52 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 766-780 από 4466
  1. #766
    Εγγραφή
    03-03-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mmoukiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υπηρεσία που θα διαλέξει ο καθένας έχει να κάνει με τα γούστα του και με το τί θέλει να βλέπει. Δεν μας κάνει εξυπνότερους ή πιό βλάκες αν έχουμε nova ή conn-x ή ότι άλλο θέλουμε. Απλά όμως, για την τάξη, θέλω να πω ότι δεν είναι τέσσερις φορές πιο ακριβή η nova από το connx-tv όπως αναφέρθηκε, ούτε η nova μόνο κοστίζει κοστίζει 70-80 ευρώ (τόσο είναι το κόστος για forth.2play & nova full pack). Δεν μπορώ να καταλάβω την επιμονή να περιοριζουμε το κόστος του connx-tv στα 10 ευρώ το μήνα (15 μετά την λήξη του 12-μήνου, στην καλύτερη περίπτωση), από τη στιγμή που προυποθέτει και όλα τα άλλα πάγια του ΟΤΕ. Με την προσφορά forthnet & nova, πλέον, τιμολογιακά είναι στο ίδιο επίπεδο, σε ορισμένες περιπτώσεις είναι και φθηνότερο να έχει κανείς nova, μάλιστα (για υπολογίστε πόσο κάνει το connx-tv με connx-talk και αναγνώριση κλήσης). Έτσι, ο καθένας διαλέγει ότι θέλει. Και παίρνει και τα ρίσκα του, εφ'όσον αλλάζει πάροχο internet. Όσο για το champions league, η nova δείχνει όλα τα ματς κάθε αγωνιστικής, πλην ενός που δείχνει η ΝΕΤ (Τετάρτη) και ενός που δείχνει το MEGA (Τρίτη), τα οποία δύο δεν είναι πάντα τα καλύτερα...πχ αύριο 16/9 η ΝΕΤ θα δείξει ΟΣΦΠ-Αλκμααρ, και όχι Inter-Barcelona

    Δεν μιλάω "απ'όξω", είχα connx-tv για έναν χρόνο περίπου. Προσωπικά θεώρησα καλύτερο για μένα να βλέπω nova με τα ίδια χρήματα και να "ρισκάρω" με την forthnet στο internet (αν και δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, παρά αυτά που λέγονται). Το connx-tv αυτή την στιγμή δεν με ελκύει πλέον. Του χρόνου, πάλι, βλέπουμε αν...
    Συμφωνω με τον προλαλλήσαντα. Είχαν ConnxTv για εναν χρόνο και τελικά το έβγαλα. Τα μπουκετα με τη ΝΟΒΑ συνυπήρχαν στο σπίτι μου αφου ΝΟΒΑ εχω πανω απο μια 8ετια και έχω μάθει ως τώρα. Καταρχήν με το PVR δεν παίζει το επιχείρημα όποτε θελει η ΝΟΒΑ να βλέπω τις ταινιες αφού τις γράφω στο σκληρό και τις βλεπω όποτε και όταν θέλω. Αυτο επίσης που δεν μπορούν αρκετοί να καταλάβουν ειναι πως με τον ΟΤΕ το κόστος ισοσταθμίζεται με την ΝΟΒΑ μονο αν κάποιος το έχει και βλέπει μηδαμινές ταινίες απο τις ακριβές πάντα αφού μετα το κόστος ξεφεύγει επικίνδυνα. Ενω στη ΝΟΒΑ βλέπω οτι θέλω όποτε το θέλω ας ειναι και 2μηνες αργότερα αλλά το βλεπω τζάμπα (πληρωμένο στη συνδρομή εννόω). Καλό το Ondemand σαν υπηρεσία αλλά δεν ειναι για πολλά πολλά. Ιδιως οταν μετα τις τελευταίες εξελίξεις η ΝΟΒΑ ανανέωσε με ΟΛΑ τα studios του Hollywood και έτσι εβαλε φρένο στις επεκτατικές βλέψεις του ΟΤΕ στο κινηματογραφικό κομμάτι. Γιατί άλλο να δείχνει τα παντα και να τα βλεπω έστω και με 49 το μήνα λόγω της προσφοράς που τρέχει με την ΝΟΒΑ και να βλεπω μεσα στα λεφτά αυτά ΤΑΙΝΙΕΣ Α'ΠΡΟΒΟΛΗΣ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΑΙΣΘΗΣΙΑΚΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ (ΑΡΙΑΝΑΡΑ) ΣΕΙΡΕΣ και ούτω καθ΄εξής και πάνω απο όλα χρησιμοποιώντας και τον PVR με 7,5ε παραπάνω το σύστημα της ΝΟΒΑ μετατρέπεται σε ένα τεραστιο PVR ONdemand σύστημα αφόύ ο ΟΤΕ δεν σε αφήνει να κάνεις εγγραφη της ταινίας αφού τη ζητήσεις αλλά σε 24 ωρες πρέπει να την έχεις ήδη δει.
    Δεν ξερω αλλά νομιζω πως ακόμα το πακέτο του ΟΤΕ έχει πολλά ψωμια να φτάσει την ΝΟΒΑ σε ποιοτητα (υπηρεσιών όχι εικόνας).
    Και μη μου πει καποιος για το FIlmClub (βάλτε Star, ALter, ANt1, κτλ κτλ ) όλες οι ταινίες ειναι χιλιοπαιγμένες στα κανάλια μας.
    Χώρια που βλέπω πως η ΝΟΒΑ στα πλαίσια ενός ατυπου ανταγωνισμού τις ταινίες που παίζει το Filmclub σαν κράχτες με μεγάλα ονοματα και σχετικά καινούριες της παίζει τους ιδιους μήνες με τον ΟΤΕ (Συνεντευξη με εναν βρικόλακα και άλλες...ψαχτε το τυχαια το ειδα και εγώ).

    SO.....Nova προς το παρών και βλέπουμε αργότερα όταν ο ΟΤΕ με πείσει για κάτι αρκετά καλύτερο.


  2. #767
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5495/54999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    SNR / Attn
    26.5(dB) / 4.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να υπενθυμισω σε ολους τους υποστηρικτες του ΝΟΒΑ που λενε οτι το κοστος ειναι ιδιο(4net adsl economy+nova full με παγιο οτε +conn-x 24+conn-x tv) οτι ναι μεν ειναι σχεδον το ιδιο (με λιγο πιο ακριβο το NOBA) αλλα για ενα νεο συνδρομητη της ΝΟΒΑ δεν πρεπει να ξεχναμε και το κοστος του εξοπλισμου+εγκαταστασης το οποιο ειναι 50 ευρω για πιατο+αποκωδικοποιητη(αν το αγορασει απο καταστημα 4net) και 70 ευρω για την εγκατασταση δηλαδη αλλα 120 ευρω επιπλεον...

  3. #768
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ionized Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υπενθυμισω σε ολους τους υποστηρικτες του ΝΟΒΑ που λενε οτι το κοστος ειναι ιδιο(4net adsl economy+nova full με παγιο οτε +conn-x 24+conn-x tv) οτι ναι μεν ειναι σχεδον το ιδιο (με λιγο πιο ακριβο το NOBA) αλλα για ενα νεο συνδρομητη της ΝΟΒΑ δεν πρεπει να ξεχναμε και το κοστος του εξοπλισμου+εγκαταστασης το οποιο ειναι 50 ευρω για πιατο+αποκωδικοποιητη(αν το αγορασει απο καταστημα 4net) και 70 ευρω για την εγκατασταση δηλαδη αλλα 120 ευρω επιπλεον...
    Και άλλο ένα μείον είναι ότι πρέπει να μπει κάπως το καλώδιο από την ταράτσα στο σαλόνι... (προσωπικά στο μπαλκόνι το αποκλείω καθώς για τα γούστα μου είναι αντιαισθητικό)

    Κατά τα άλλα μην τσακώνεστε τζάμπα, άλλος προτιμάει την μία υπηρεσία, άλλος την άλλη... Τι να λέει...
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  4. #769
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15155/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ionized Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υπενθυμισω σε ολους τους υποστηρικτες του ΝΟΒΑ που λενε οτι το κοστος ειναι ιδιο(4net adsl economy+nova full με παγιο οτε +conn-x 24+conn-x tv) οτι ναι μεν ειναι σχεδον το ιδιο (με λιγο πιο ακριβο το NOBA) αλλα για ενα νεο συνδρομητη της ΝΟΒΑ δεν πρεπει να ξεχναμε και το κοστος του εξοπλισμου+εγκαταστασης το οποιο ειναι 50 ευρω για πιατο+αποκωδικοποιητη(αν το αγορασει απο καταστημα 4net) και 70 ευρω για την εγκατασταση δηλαδη αλλα 120 ευρω επιπλεον...
    Πολύ σωστά. Και κακώς που δεν το έβαλα στην ανάλυση που έκανα πριν λίγες μέρες. Αν βέβαια κάποιος είναι τυχερός και έχει κάποιον να τον βοηθήσει ή ξέρει από μόνος του να εγκαταστήσει το πιάτο, μπορεί να γλυτώσει το 70άρι, δεν είναι υποχρεωτικό.
    Αν βάλουμε το 120άρι στην προηγούμενη συγκριση τιμών, η nova με forth. βγαίνει κατά μέσο όρο 15 ευρώ (το πολύ) ακριβότερα από ΟΤΕ, με το κόστος έτσι υπολογισμένο, ώστε στον ΟΤΕ η κατανάλωση να είναι μηδενική (καμία ενοικίαση ταινίας). Αλλά υπάρχει και άλλο ένα tip: Η ευελιξία των πακέτων nova, που μπορείς το καλοκαίρι, που δεν έχει πρωτάθλημα, δεν πολυβλέπεις tv, ή λείπεις διακοπές, να μεταβαίνεις στο start pack για 2-3 μήνες (19,90 το μήνα -20%), οπότε το κόστος μειώνεται κι άλλο. Το έχω ψάξει πολύ πριν το αποφασίσω.
    Σε καμία περίπτωση δεν είμαι φαν της nova. Οι μονοπωλιακές της πολιτικές, η κακή εξυπηρέτηση, η ελάχιστη ποιότητα υπηρεσιών σε σχέση με αυτά που ζητάει είναι γεγονότα.
    Το έγραψα και πιό πάνω. Αν δεν έδινα ήδη στον ΟΤΕ τα (τουλάχιστο) 60 ευρώ το μήνα (χωρίς να νοικιάζω ούτε μια ταινία) και με ελάχιστα τηλεφωνήματα, ούτε που θα το σκεφτόμουν το πακέτο forth. & nova. Αφού ανταπεξήλθα στο κόστος αυτό επί 1 χρόνο, θεώρησα, πως για μένα είναι καλύτερο να δίνω αυτά τα χρήματα και να έχω nova που σε σχέση με το connx-tv την θεωρώ πολύ ανώτερη υπηρεσία (σε περιεχόμενο). Προσωπική άποψη πάντα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mmoukiou : 16-09-09 στις 15:39.

  5. #770
    Γειά σας κι από μένα, φίλοι.

    Αμφιταλαντευόμουν αρκετό καιρό για το αν αξίζει να βάλω conn-x tv, και τελικά το αποφάσισα.

    Ο λόγος που με έκανε να πάρω την απόφαση ήταν (όχι βέβαια η ανακοίνωση της συμφωνίας με τη Β'Εθνική, αλλά) η ανακοίνωση του ESPN America που παραθέτω:

    http://www.espnmediazone.com/press_r...artnership.htm

    Σύμφωνα με την ως άνω ανακοίνωση, το ESPN Αmerica μεταδίδει απο φέτος και για 4 χρόνια στην Ελλάδα και άλλες 40 ευρωπαικές χώρες τους αγώνες του NFL δηλ. για τους μη γνώστε του επαγγελματικού πρωταθλήματος αμερικανικού ποδοσφαίρου.

    Παρόλα αυτά και παρά το σαφές της ανακοίνωσης, την περασμένη Κυριακή -πρώτη αγωνιστική του NFL- αντί για τους 3 αγώνες που υπόσχεται το κείμενο, εμείς βλέπαμε αγώνες baseball και μάλιστα σε επανάληψη!!!

    Αναζητωντας τα αίτια αυτής της απαράδεκτης ασυνέπειας, ενημερώθηκα από άλλους συνδρομητές στο internet, ότι προφανέστατα το Conn-x δεν μεταδίδει το πρόγραμμα του ESPN America της ηπειρωτικής Ευρώπης, όπως εγώ τουλάχιστον θεωρούσα ως αυτονόητο, αλλά αυτό της Βρετανίας, στο οποίο το NFL δεν συμπεριλαμβάνεται, διότι τα δικαιώματά του τα έχει το Sky Sports!!!

    Επικοινώνησα στις 14/9 με το customer service του Conn-x tv, αλλά όπως περίμενα, δεν μπορούσαν να μου πουν τίποτα και μου ζήτησαν να τους στείλω ένα email σχετικό. Πράγμα που έκανα και αναμένω την γραπτή απάντησή τους.

    Απ’ότι φαίνεται, πάντως την πάτησα. Δεν καταλαβαίνω πάντως πως κάποιος "υπεύθυνος προγράμματος"( αποφάσισε από τις δύο 'εκδοχές' του καναλιού να μας προσφέρει τη λιγότερο ελκυστική!...Μήπως γιατί αυτή ήταν τσάμπα;! Πως δηλαδή το πρόγραμμα του ESPN America που απολαμβάνουν χώρες όπως η Γερμανία, η Γαλλία, η Ιταλία, το Βέλγιο και τόσες άλλες δεν μπορούμε να το δούμε κι εμείς στη ψωροκώσταινα, όταν μάλιστα το ίδιο το ESPN το ανακοινώνει επίσημα;!...

    Αν κάποιος φίλος ξέρει κάτι περισσότερο, παρακαλώ, ας με διαφωτίσει...

    Κατά τα λοιπά, μέχρι στιγμής, δεν έχω τρελλαθεί με το πακέτο, ειδικά αν δε σου αρέσουν τα αθλητικά, η Nova, παρά και τα δικά της τα χάλια, ακόμα υπερτερεί κατά τη γνώμη μου.

  6. #771
    Εγγραφή
    05-06-2007
    Μηνύματα
    213
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mmoukiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ σωστά. Και κακώς που δεν το έβαλα στην ανάλυση που έκανα πριν λίγες μέρες. Αν βέβαια κάποιος είναι τυχερός και έχει κάποιον να τον βοηθήσει ή ξέρει από μόνος του να εγκαταστήσει το πιάτο, μπορεί να γλυτώσει το 70άρι, δεν είναι υποχρεωτικό.
    Αν βάλουμε το 120άρι στην προηγούμενη συγκριση τιμών, η nova με forth. βγαίνει κατά μέσο όρο 15 ευρώ (το πολύ) ακριβότερα από ΟΤΕ, με το κόστος έτσι υπολογισμένο, ώστε στον ΟΤΕ η κατανάλωση να είναι μηδενική (καμία ενοικίαση ταινίας). Αλλά υπάρχει και άλλο ένα tip: Η ευελιξία των πακέτων nova, που μπορείς το καλοκαίρι, που δεν έχει πρωτάθλημα, δεν πολυβλέπεις tv, ή λείπεις διακοπές, να μεταβαίνεις στο start pack για 2-3 μήνες (19,90 το μήνα -20%), οπότε το κόστος μειώνεται κι άλλο. Το έχω ψάξει πολύ πριν το αποφασίσω.
    Σε καμία περίπτωση δεν είμαι φαν της nova. Οι μονοπωλιακές της πολιτικές, η κακή εξυπηρέτηση, η ελάχιστη ποιότητα υπηρεσιών σε σχέση με αυτά που ζητάει είναι γεγονότα.
    Το έγραψα και πιό πάνω. Αν δεν έδινα ήδη στον ΟΤΕ τα (τουλάχιστο) 60 ευρώ το μήνα (χωρίς να νοικιάζω ούτε μια ταινία) και με ελάχιστα τηλεφωνήματα, ούτε που θα το σκεφτόμουν το πακέτο forth. & nova. Αφού ανταπεξήλθα στο κόστος αυτό επί 1 χρόνο, θεώρησα, πως για μένα είναι καλύτερο να δίνω αυτά τα χρήματα και να έχω nova που σε σχέση με το connx-tv την θεωρώ πολύ ανώτερη υπηρεσία (σε περιεχόμενο). Προσωπική άποψη πάντα.
    Καταρχήν να πω ότι θεωρώ πολυ καλή την ανάλυση που έχεις κάνει, προς όφελος όλων, αλλά κατά τη γνώμη αναφέρεται σε triple play πακέτο και όχι μόνο στην τηλεόραση.
    Ας μην ξεχνάμε ότι η τιμή της τηλεφωνίας και του Internet είναι ρυθμιζόμενα από την ΕΕΤΤ, τουλάχιστον για τισ υπηρεσίες του ΟΤΕ. Οπότε ακόμα και αν ήθελε ο ΟΤΕ να ρίξει τις τιμές σε αυτά τα δύο δεν θα μπορούσε χωρίς την έγκριση της ΕΕΤΤ, με αποτέλεσμα όλα τα double-play πακέτα των ανταγωνιστών του ΟΤΕ να είναι φτηνότερα.

    Για να είμαστε λοιπόν ακριβοδίκαιοι μάλλον θα έπρεπε να συγκρίνουμε το κόστος απόκτησης μόνο της NOVA με αυτό του conn-x TV.
    Για το conn-x TV είναι 46.25€ (14,75 (PSTN) + 16,5 (conn-x 2Mbps) + 15 (conn-x Tv)), το οποίο είναι πιο ακριβό από το Start και το Value Pack της NOVA αλλά πιο φτηνό από τα υπόλοιπα (χωρίς να συνυπολογίζω το κόστος του εξοπλισμού και της εγκατάστασης).
    Εξαρτάται λοιπόν από τα γούστα, τις σύνηθειες και τη χρήση που κάνει ο καθένας πιο πακέτο είναι καλυτερο.

    Θέλω να πω πάντως ότι συγκρίνουμε μια πλατφόρμα που είναι στον αέρα 10 χρόνια και έχει γύρω στους 310Κ συνδρομητές με μια άλλη που δεν έχει κλείσει ούτε 10 μήνες και είναι ζήτημα εάν έχει 10Κ συνδρομητές.

    Αντί λοιπόν να χαιρόμαστε που υπάρχει ανταγωνισμός, ο οποίος λογικά θα μας οφελήσει άσχετα με την τελική μας επιλογή, ορισμένοι από εμάς συνεχίζουν να γκρινιάζουν χωρίς να προτείνουν κάτι που θα μπορούσε να βελτιώσει τα πράγματα και πιθανών να φτάσει στα αυτιά του ΟΤΕ και της ΝOVA

    Αυτό δεν είναι άλλωστε και το ζητούμενο να υπάρχουν πολλές επιλογές και ανταγωνισμός στις τιμές.

  7. #772
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15155/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,5(dB)
    Δεν διαφωνώ σε τίποτα απ'όσα λες. Σκοπός μου, ως καταναλωτής, είναι να διαλέξω τί ταιριάζει περισσότερο στα γούστα μου και παράλληλα να θεωρώ πως κάνω αυτό που με συμφέρει. Οι περιορισμοί που έχει ο ΟΤΕ από την ΕΕΤΤ δεν με αφορούν και τόσο. Με αφορά το τί τελικά πληρώνω. Και -αλίμονο- δεν συγκρίνουμε υπηρεσίες για να βγάλουμε το ένα προϊόν καλό και το άλλο άχρηστο. Είναι χρησιμότατα και τα δύο και ο καθένας διαλέγει αυτό που θέλει. Ξαναλέω: είχα ένα χρόνο το connx-tv και δεν πέρασα καθόλου άσχημα. Για τα προσωπικά μου γούστα, με δελέασε η προσφορά άλλης εταιρείας. Και του χρόνου πάλι, αναλόγως, μπορεί να δοκιμάσω κάτι άλλο.
    Είναι καλό για εμάς ως καταναλωτές να υπάρχει ανταγωνισμός και να έχουμε προϊόντα να διαλέξουμε σε προσιτές τιμές. Το μονοπώλιο της Nova πρέπει απαραίτητα να σπάσει. Η βλακεία του alpha digital προ ετών, δεν πρέπει όμως να επαναληφθεί. Τότε, και ο κόσμος είχε χασούρα, και ενισχύθηκε τελικά το μονοπώλιο της nova.
    Περιμένω με ενδιαφέρον την δορυφορική κίνηση του ΟΤΕ (προσωπικά πιστεύω πως η iptv δεν είναι τόσο ελπιδοφόρα), που με το κατάλληλο περιεχόμενο και HD κανάλια, θα αναγκάσει την nova να εκσυγχρονιστεί (ακόμα δεν έχουμε ούτε το 16:9 στις περισσότερες εκπομπές) και να προσφέρει καλύτερη υπηρεσία σε πιο συμφέρουσα τιμή.

  8. #773
    Εγγραφή
    02-12-2004
    Περιοχή
    ΔΗΜΟΣ ΘΕΡΙΣΟΥ
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8300/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    ZTE 108
    SNR / Attn
    6(dB) / 44(dB)
    Path Level
    Interleaved
    να συμπληρωσω βεβαια σε ολα αυτα που αναφερονται παραπανω, οτι καπου αναφερθηκε οτι ενα χρονο τωρα , τα ντοκυμονταιρ στο πακετο του οτε, ειναι τα ιδια και επαναλαμβανονται, ,επειδη εχω και τα 2 πακετα, [νοβα, οτε] να πληροφορησω οτι και στην νοβα , ειναι τα ιδια και τα ιδια συνεχεια. . τα αθλητικα ετσι οπως αναφερει η νοβα οτι εχει 7 αθλητικα καναλια,ναι μεν σωστα , αλλα δεν παιζουν συνεχεια , αρα μιλαμε για 2 που εχουν 24ωρο προγραμμα, και τα αλλα κατα διαστηματα και ορισμενες μερες και ωρες,αναλογα, το προγραμμα.εκτος το νοβα 5, που επαναλαμβανει καθε 10 λεπτα τα γκολ αγωνων,
    ναι ειναι αληθεια οτι εχει γυρω στους 300.000 συνδρομητες αλλα μην ξεχνατε οτι εχει και τα καναλια πανελληνιας εμβελειας αρα μεγαλο μερος συνδρομητων,,ειναι ελληνες εξωτερικου , και σε περιοχες με προβληματικη επιγεια ληψη. .τωρα σαν καταναλωτης νομιζω πιο χρησιμο ειναι για μας το πακετο του οτε ,χωρις τα αθλητικα,εννοω, . περιμενω και εγω να δω πακετο αντιστοιχο της θυγατρικης του στην ρουμανια[DOLCE] μια και εκανε την αρχη να ενταξει καναλια εδω , πιου εχει ηδη και εκει στο αλλαο πακετο, αρα να περιμενουμε ειτε μεσω δορυφορου, η μεσω IPTV περισσοτερα καναλια,σε καλυτερες τιμες

  9. #774
    Εγγραφή
    02-07-2007
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καμια καφετερια με Conn-x tv στην Αθηνα ξερει κανενας; Θελω να δω το ματς της Β' Εθνικης αυριο

  10. #775
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mmoukiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... θα αναγκάσει την nova να εκσυγχρονιστεί...
    Ζούμε στην ίδια χώρα;
    Μιλάμε για την ίδια εταιρεία;
    Αυτην που έχει το χειρότερο σήμα της Ευρώπης;
    Αυτην που έχει το ακριβότερο μπουκέτο της Ευρώπης;
    Αυτήν που εκμεταλλεύεται περισσότερο απ'όλους τους πελάτες της;
    Αυτήν που έφτυσε όλους τους πελάτες της καλωδιακής;
    Αυτήν που έχει να κάνει σοβαρή ανανέωση στο περιεχόμενο της εδώ και 10 χρόνια;
    Αυτήν που αν δεν είχε την μπάλα θα έκλεινε σε 1 χρόνο;
    Αυτήν που το καλύτερο στοιχείο της είναι οι διαφημίσεις;
    Αυτην που όταν το irdeto 2 έσπασε κανένας δεν έβγαζε κλειδιά για το μπουκέτο της γιατί το θεωρούσαν ανούσιο;
    Αυτήν που δίνει τους χειρότερους και πιο φθηνιάρικους αποκωδικοποιητές στην αγορά;
    Αυτήν που ζει κάνοντας μηνύσεις και αγωγές;
    Αυτήν που το customer support είναι άγνωστη λέξη;
    Αυτήν που έκανε συμφωνία με την forthnet ώστε να συναγωνίζονται ποια είναι η χειρότερη εταιρεία της Ελλάδας;
    Θυμάται κανένας την NOVA τον πρώτο χρόνο λειτουργίας της;

    Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.... Θα προτιμούσα να βλέπω ΥΕΝΕΔ με χιόνια!
    Και τους αγώνες στο τρανζιστοράκι!

    Πριν βγει ο καθένας και πει για το Conn-x TV ας έχει στο μυαλό του τα παραπάνω πρώτα.
    Και ας αρχίσουμε (ΟΛΟΙ) να το κριτικάρουμε μετά απο μια 3ετία, όταν τρέχει και η ενσύρματη (IPTV) και η ασύρματη (δορυφορική) έκδοση του.

    Πιτσιρικάδες που μου λένε είναι ακριβα τα 10 και 15 ευρώ για 40 κανάλια > /dev/null. Ή ακόμη καλύτερα μην μας ακούτε, βάλτε NOVA!

  11. #776
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15155/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimple Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζούμε στην ίδια χώρα;
    Μιλάμε για την ίδια εταιρεία;

    ...
    Φυσικά στην ίδια χώρα ζούμε. Και για την ίδια εταιρεία μιλάμε.
    Αν διαβάσεις προσεκτικά ότι έγραψα σε αυτό που κάνεις quote, θα το καταλάβεις. Είπα πως η ανάπτυξη μιας ακόμα δορυφορικής πλατφόρμας, ίσως αναγκάσει την nova να βελτιωθεί.
    Από εκεί και πέρα, είπαμε. Είναι καθενός δικαίωμά του, το τί αγοράζει. Θες ΥΕΝΕΔ με χιόνια? Δες YENEΔ. Θες connx? Δες connx. Θες nova? Πάρε nova. Δεν θες τίποτα από αυτά? Ακόμα καλύτερα.

  12. #777
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsadreas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια καφετερια με Conn-x tv στην Αθηνα ξερει κανενας; Θελω να δω το ματς της Β' Εθνικης αυριο
    To connx-tv διατιθεται μονο σε οικιακους πελατες οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις τετοια καφετερια. Εκτος κι αν παρανομησει

  13. #778
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geofak Εμφάνιση μηνυμάτων
    To connx-tv διατιθεται μονο σε οικιακους πελατες οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις τετοια καφετερια. Εκτος κι αν παρανομησει
    'Όπως επίσης απαγορεύεται και στα ΠΡΟΠΟτζιδικα , αλλά ...
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

  14. #779
    Εγγραφή
    03-03-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mmoukiou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά στην ίδια χώρα ζούμε. Και για την ίδια εταιρεία μιλάμε.
    Αν διαβάσεις προσεκτικά ότι έγραψα σε αυτό που κάνεις quote, θα το καταλάβεις. Είπα πως η ανάπτυξη μιας ακόμα δορυφορικής πλατφόρμας, ίσως αναγκάσει την nova να βελτιωθεί.
    Από εκεί και πέρα, είπαμε. Είναι καθενός δικαίωμά του, το τί αγοράζει. Θες ΥΕΝΕΔ με χιόνια? Δες YENEΔ. Θες connx? Δες connx. Θες nova? Πάρε nova. Δεν θες τίποτα από αυτά? Ακόμα καλύτερα.

  15. #780
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimple Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιτσιρικάδες που μου λένε είναι ακριβα τα 10 και 15 ευρώ για 40 κανάλια > /dev/null. Ή ακόμη καλύτερα μην μας ακούτε, βάλτε NOVA!
    Πιτσιρικάδες?

    Γεια σου έξυπνε, μάγκα που έχεις ConnX. Υποκλίνομαι.

    (πολλά παπαγαλάκια κι εδώ μέσα. κρίμα)
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

Σελ. 52 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 3242475051525354576272 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 14:50
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 03:05
  3. Conn-x + 50E μονο για νεους συνδρομητες?
    Από InCoRrEcT στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 16:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας