Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Αλιμος
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    fritz 7140
    Πριν λίγες ήμερες έγινα συνδρομητής στην ΟΤΕΝΕΤ στην ταχύτητα των 2048 kbs. Μετα λύπης μου διαπίστωσα δυο πράγματα.

    1.Η ονομαστική ταχύτητα των 2048kbs πέφτει μετά το μεσημέρι πολύ κάτω των 512 kbs με αποτέλεσμα να έχω σοβαρό πρόβλημα.

    2. Την ανυπαρξία ύπαρξης ON LINE τεχνικής βοηθείας αλλά της ανακοίνωσης μέσω τηλεφωνήτριας αφού πήρε τα στοιχεία επικοινωνίας ότι το αρμόδιο τμήμα θα επικοινωνήσει μαζί μου εντός 48 ωρών.

    Μέχρι στιγμής η παροχή υπηρεσιών είναι χειρότερη από τον προηγούμενο πάροχο που είχα επί τριετία την HOL η οποία παρά τα παράπονα που είχα μέχρι στιγμής φαίνεται να ήταν πολύ πιο αξιόπιστη παροχος από τον ΟΤΕ.
    Έδωσα την βλάβη στο 1242 και σε περίπτωση που δεν διορθωθεί η αστάθεια της γραμμής και η παροχή ταχύτητας 2048 kbs που πληρώνω την στιγμη μαλιστα που διαφιμιζει οτι προσφερει 24mb/s θα θεωρήσω άστοχη ενέργεια την επιστροφή μου στον ΟΤΕ και μετα την παροδο του 6μηνου θα διακοψω καθε υπηρεσια απο αυτόν επιστρέφοντας στον παλαιό παροχο

  2. #2
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες ήμερες έγινα συνδρομητής στην ΟΤΕΝΕΤ στην ταχύτητα των 2048 kbs. Μετα λύπης μου διαπίστωσα δυο πράγματα.

    1.Η ονομαστική ταχύτητα των 2048kbs πέφτει μετά το μεσημέρι πολύ κάτω των 512 kbs με αποτέλεσμα να έχω σοβαρό πρόβλημα.

    2. Την ανυπαρξία ύπαρξης ON LINE τεχνικής βοηθείας αλλά της ανακοίνωσης μέσω τηλεφωνήτριας αφού πήρε τα στοιχεία επικοινωνίας ότι το αρμόδιο τμήμα θα επικοινωνήσει μαζί μου εντός 48 ωρών.

    Μέχρι στιγμής η παροχή υπηρεσιών είναι χειρότερη από τον προηγούμενο πάροχο που είχα επί τριετία την HOL η οποία παρά τα παράπονα που είχα μέχρι στιγμής φαίνεται να ήταν πολύ πιο αξιόπιστη παροχος από τον ΟΤΕ.
    Έδωσα την βλάβη στο 1242 και σε περίπτωση που δεν διορθωθεί η αστάθεια της γραμμής και η παροχή ταχύτητας 2048 kbs που πληρώνω την στιγμη μαλιστα που διαφιμιζει οτι προσφερει 24mb/s θα θεωρήσω άστοχη ενέργεια την επιστροφή μου στον ΟΤΕ και μετα την παροδο του 6μηνου θα διακοψω καθε υπηρεσια απο αυτόν επιστρέφοντας στον παλαιό παροχο

    Moνο που δεν δινουν βλαβες στο 1242......αλλα στο 121.Μη μου πεις οτι κατεγραψαν την βλαβη στο 1242;;;


    Δωσε μας τα στατιστικα του ρουτερ σου....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος utp : 10-10-08 στις 22:16.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες ήμερες έγινα συνδρομητής στην ΟΤΕΝΕΤ στην ταχύτητα των 2048 kbs. Μετα λύπης μου διαπίστωσα δυο πράγματα.

    1.Η ονομαστική ταχύτητα των 2048kbs πέφτει μετά το μεσημέρι πολύ κάτω των 512 kbs με αποτέλεσμα να έχω σοβαρό πρόβλημα.

    2. Την ανυπαρξία ύπαρξης ON LINE τεχνικής βοηθείας αλλά της ανακοίνωσης μέσω τηλεφωνήτριας αφού πήρε τα στοιχεία επικοινωνίας ότι το αρμόδιο τμήμα θα επικοινωνήσει μαζί μου εντός 48 ωρών.

    Μέχρι στιγμής η παροχή υπηρεσιών είναι χειρότερη από τον προηγούμενο πάροχο που είχα επί τριετία την HOL η οποία παρά τα παράπονα που είχα μέχρι στιγμής φαίνεται να ήταν πολύ πιο αξιόπιστη παροχος από τον ΟΤΕ.
    Έδωσα την βλάβη στο 1242 και σε περίπτωση που δεν διορθωθεί η αστάθεια της γραμμής και η παροχή ταχύτητας 2048 kbs που πληρώνω την στιγμη μαλιστα που διαφιμιζει οτι προσφερει 24mb/s θα θεωρήσω άστοχη ενέργεια την επιστροφή μου στον ΟΤΕ και μετα την παροδο του 6μηνου θα διακοψω καθε υπηρεσια απο αυτόν επιστρέφοντας στον παλαιό παροχο
    Και γιατί αλλάξατε παρόχο;

  4. #4
    Εγγραφή
    07-05-2008
    Μηνύματα
    805
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585v8
    Path Level
    Interleaved
    Από πού βλέπεις ότι η ταχύτητα πέφτει κάτω από 512 kbps και ποιό ρούτερ έχεις;

  5. #5
    Εγγραφή
    14-03-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    21,5(dB) / 6,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πολλες ανακριβειες στο συγκεκριμενο post....ρε παιδια 1000 συγγνωμη αλλα απο κατι τετοια posts μου φαινεται οτι ειναι βαλτοι μερικοι μερικοι...και απο την αλλη,δεν κλωνιζεται η αξιοπιστεια του οτε απο μια γραμμη που εχει καποιο προβλημα,στο συνολο ειναι ο πιο αξιοπιστος απο ολους ( η δικη μου εκτιμηση ειναι αυτη...)

  6. #6
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Περιοχή
    Αλιμος
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    fritz 7140
    MODEM εχω το SAGEM 1540

    ........Auto merged post: enakos πρόσθεσε 1 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomXxXx Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλες ανακριβειες στο συγκεκριμενο post....ρε παιδια 1000 συγγνωμη αλλα απο κατι τετοια posts μου φαινεται οτι ειναι βαλτοι μερικοι μερικοι...και απο την αλλη,δεν κλωνιζεται η αξιοπιστεια του οτε απο μια γραμμη που εχει καποιο προβλημα,στο συνολο ειναι ο πιο αξιοπιστος απο ολους ( η δικη μου εκτιμηση ειναι αυτη...)
    ελπιζω να λυθει το προβλημα μου διοτι πραγματικα δεν γυρισα στον ΟΤΕ για να ξαναφυγω αλλα με σκοπο να μεινω

    ........Auto merged post: enakos πρόσθεσε 0 λεπτά και 38 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γιατί αλλάξατε παρόχο;
    ειχα οικονομικες διαφορες

    ........Auto merged post: enakos πρόσθεσε 1 λεπτά και 16 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 030366 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πού βλέπεις ότι η ταχύτητα πέφτει κάτω από 512 kbps και ποιό ρούτερ έχεις;
    ειχα βαλει το SAGEM 1540 αλλα πριν λιγο το εβγαλα και δοκιμαζω το BAUDTEC

    ........Auto merged post: enakos πρόσθεσε 1 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 030366 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πού βλέπεις ότι η ταχύτητα πέφτει κάτω από 512 kbps και ποιό ρούτερ έχεις;
    το βλεπω εδω στο forum μετρωντας την βλεποντας την ταχυτητα μου μικρη.
    Βεβαια αυτο δεν συμβαινει ολη την ημερα
    αλλα το απογευμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enakos : 10-10-08 στις 23:48. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ
    121 ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑΣ ΒΛΑΒΩΝ
    ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ PSTN, ISDN BRA, ADSL όταν καλείτε από σταθερό τηλέφωνο ΟΤΕ. (ατελώς για όλη την Ελλάδα)
    Ώρες Λειτουργίας: Καθημερινά 07:00-22:00 Σάββατο-Κυριακή -Αργίες: 08:00-14:00
    13888 ΚΕΝΤΡΟ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑΣ ΒΛΑΒΩΝ
    ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΒΛΑΒΗΣ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ PSTN, ISDN BRA, ADSL όταν καλείτε από κινητό τηλέφωνο ή από σταθερό τηλέφωνο εκτός ΟΤΕ.
    Ώρες Λειτουργίας: Καθημερινά 07:00-22:00 Σάββατο-Κυριακή -Αργίες: 08:00-14:00
    1242 Για θέματα εξοπλισμού και εγκατάστασης ADSL modems. (αστική χρέωση για όλη την Ελλάδα)
    Ώρες Λειτουργίας: Καθημερινά 9:00 - 21:00
    Κυριακές 10:00 - 14:00
    1200 ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΑΤΤΙΚΗΣ
    Ώρες Λειτουργίας: Καθημερινά 07:00 - 22:00
    1303 ΒΛΑΒΟΛΗΠΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ
    24ωρη Εξυπηρέτηση

  8. #8
    Εγγραφή
    01-06-2007
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23010/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    7,5(dB) / 4(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    βλεπω εδω στο forum μετρωντας την βλεποντας την ταχυτητα μου μικρη.
    Βεβαια αυτο δεν συμβαινει ολη την ημερα
    αλλα το απογευμα
    Η αρχική σου περιγραφή δεν ήταν ξεκάθαρη για το που βλέπεις την πτώση αλλά τώρα οκ.
    Το πρόβλημα που έχεις ενδεχομένως οφείλεται σε φόρτο του DSLAM(κυρίως της ώρες αιχμής) και δεν συνιστά βλάβη.
    Τα δύσκολα δεν πέρασαν αλλά...αγώνας είναι και θα τον κερδίσω!!

  9. #9
    Εγγραφή
    12-09-2005
    Μηνύματα
    722
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8961NB
    SNR / Attn
    7.7(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από enakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το βλεπω εδω στο forum μετρωντας την βλεποντας την ταχυτητα μου μικρη.
    Βεβαια αυτο δεν συμβαινει ολη την ημερα
    αλλα το απογευμα
    Δοκίμασε και από εδώ, http://www.speedtest.net/

  10. #10
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprog111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε και από εδώ, http://www.speedtest.net/

    Mη τον μπερδευεις.....βασικα διαβασες αυτο ? πιστευω θα σου λυθουν πολλες αποριες .. http://adslgr.com/features/ADSLgr_in...ne_problem.php

  11. #11
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AmaZona Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αρχική σου περιγραφή δεν ήταν ξεκάθαρη για το που βλέπεις την πτώση αλλά τώρα οκ.
    Το πρόβλημα που έχεις ενδεχομένως οφείλεται σε φόρτο του DSLAM(κυρίως της ώρες αιχμής) και δεν συνιστά βλάβη.
    Σωστός!
    enakos μάλλον τα έχεις μπερδεψει! Και εγω ωρες ωρες εχω χαμηλότερη ταχυτητα. Αλά είναι μπουκωμενο το dslam (Ηλιούπολης). Οπότε τι να κάνουμε.

    Παρόλα αυτά αν συνεχιστεί ανεφερε το αλλα στο 121 και οχι στο 1242 .

  12. #12
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    536
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Shared
    Ταχύτητα
    18.317/983
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Netfaster IAD2
    SNR / Attn
    10(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hunter 85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός!
    enakos μάλλον τα έχεις μπερδεψει! Και εγω ωρες ωρες εχω χαμηλότερη ταχυτητα. Αλά είναι μπουκωμενο το dslam (Ηλιούπολης). Οπότε τι να κάνουμε.

    Παρόλα αυτά αν συνεχιστεί ανεφερε το αλλα στο 121 και οχι στο 1242 .
    αυτο το τι να κανουμε μας εφαγε...
    Στο άδειο δωμάτιο και στον κρύο αέρα
    Να σ’ αγαπώ το μόνο που μου μένει
    Να ‘μαι για σένα η ζωή που περιμένει
    Να κλέψει να σου δώσει
    Να σε στείλει να σε νοιώσει...

  13. #13
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fantomXxXx Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλες ανακριβειες στο συγκεκριμενο post....ρε παιδια 1000 συγγνωμη αλλα απο κατι τετοια posts μου φαινεται οτι ειναι βαλτοι μερικοι μερικοι...και απο την αλλη,δεν κλωνιζεται η αξιοπιστεια του οτε απο μια γραμμη που εχει καποιο προβλημα,στο συνολο ειναι ο πιο αξιοπιστος απο ολους ( η δικη μου εκτιμηση ειναι αυτη...)
    Το διαβάζω... το ξαναδιαβάζω.... και το ξαναδιαβάζω!
    Θεωρώ αδιανόητο, μέσα στο γενικότερο μπάχαλο που επικρατεί στις τηλεεπικοινωνίες στην Ελλάδα, να υπάρχουν άνθρωποι απο εταιρίες , που να κάνουν διαφήμιση στο μαγαζί τους, και δυσφήμιση του ανταγωνισμού, μέσα σε ένα forum στο internet.
    Δεν φτάνει μέχρι εκεί , η οργάνωση καμιάς εταιρίας!

Παρόμοια Θέματα

  1. Σοβαρο θεμα εγγυησης
    Από Gordito στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 566
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-12, 18:28
  2. ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ για ένα σοβαρό μου θέμα
    Από Ermhs στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-05, 01:10
  3. Ενα σοβαρό θέμα... τα Firewalls...
    Από wintech2003 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-03, 01:01

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας