Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 199
  1. #61
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Συμφωνω απολυτα με το τελευταιο κειμενο και προσυπογραφω στελνοντας και τα στοιχεια μου.

  2. #62
    Εγγραφή
    11-08-2007
    Περιοχή
    Ναύπακτος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    Με το ζόρι 4 mbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Router
    CL-110, Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 51(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τρίτο είναι όντως καλύτερα διατυπωμένο, προτείνω μερικά screenshot ακόμα.

    Μην μπερδεύεται αυτη την διαμαρτυρία με τηλεφωνία η fastpath/interleave η ότι άλλο θέλετε να ζητήσετε. Αυτα εάν είναι πάει σε άλλο κείμενο όχι εδώ.
    Συμφωνώ

  3. #63
    Εγγραφή
    08-09-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    23998/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ
    Router
    SIEMENS SL2-141
    SNR / Attn
    7(dB) / 11(dB)
    Οπότε παιδιά καταλήγουμε στο 3ο κείμενο???

  4. #64
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Το 3ο είναι όντως καλύτερα διατυπωμένο.
    Θα συμμετάσχω και εγώ στην καταγγελία.

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  5. #65
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14~15 mbps / 1 mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    zyxel P-660HW-D1
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην περιμένετε να συμφωνησουν όλοι σε όλα.. Το θέμα είναι να στείλουμε μια καλα διατυπωμένη καταγγελία που να περιέχει όλα τα παράπονα, και να είναι όσο το δυνατότερο μαζική μπας και μας δείξουν σημασία..

  6. #66
    Εγγραφή
    07-06-2007
    Περιοχή
    2ο βαγόνι Οδοντωτού
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    52/12
    Router
    ZyXEL P-870HW
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε λογικά.Ενημέρωσέ τον πάντως!
    Ανεβάζω κείμενο που έστειλε φίλος με πρόβλημα και αυτός με τεχνικούς όρους κλπ. Μου το στειλε μόλις
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι ζητάμε, πρέπει λίγο να το δούμε πιο σοβαρά.
    -Να μας γνωστοποιηθούν οι λόγοι που η εταιρεία σας δεν προβαίνει στις απαραίτητες αναβαθμίσεις του δικτύου, σε τακτά χρονικά διαστήματα, όπως οφείλει.
    -Την εκτιμώμενη ημερομηνία που θα επιλυθούν πλήρως όλα τα προαναφερθείσα προβλήματα
    -Να ανακοινώνονται στο εξής τέτοιου είδους προβλήματα στον δικτυακό σας ιστότοπό, όπως οφείλετε βάσει της σύμβασης, προς εξυπηρέτηση των συνδρομητών σας
    -Να ανασταλεί, ακόμα και αναδρομικά, η πάγια χρέωση των συνδρομών για όσο διάστημα διαρκέσει το πρόβλημα, ξεκινώντας από τον Σεπτέμβριο του 2008, λόγω πλημμελούς υπηρεσίας

    Κανένα από τα αυτά τα 3 δε με ενδιαφέρει εμένα ως χρήστης, καθώς και στις 3 περιπτώσεις τους αφήνουμε περιθώρια να πούνε Ο,ΤΙ θέλουνε και ΟΠΟΤΕ θέλουνε.
    Το 4ο που ειναι το ουσιαστικό πρέπει να το κάνουμε να μετράει.Εκτός λοιπόν από άμεση αναστολή της πάγιας χρέωσης, σκεφτείτε τι άλλο μπορούμε να διεκδικήσουμε.Αποζημίωση?Δωρεάν τηλέφωνα σε κινητά?
    Μη ξεχνάτε ότι αν τους το αφήσουμε στο "αναδρομικό" δε θα πάρουμε ποτέ τίποτα, καθώς το λογιστήριό τους είναι το πιο καθυστερημένο που υπάρχει.Εμένα ακόμα να μου πιστώσουν 20€ που μου χρωστάνε από πέρυσι..

    Σωστή η σκέψη του RASTAVIPER, ως προς το ότι το 4ο αίτημα είναι ουσιαστικότερο για τον πελάτη (σκέψεις για περαιτέρω αιτήματα υπάρχουν; ).


    Το κείμενο Forthnet.Mass.Complaints.Oct2008.v1.0.doc που παραθέτει η nmavro73 φαίνεται να έχει καλύτερη διατύπωση από τα 2 προηγούμενα.

    Ωστόσο, παρατήρησα δυο λαθάκια, που σίγουρα ξέφυγαν κατά τη σύνταξή του:

    "Τα προαναφερθείσα προβλήματα παρουσιάζονται..." αντί για "Τα προαναφερθέντα προβλήματα παρουσιάζονται..."
    "Παράλληλα, θεωρούμε άκρως και αντιδεοντολογική την γραπτή απάντηση..." αντί για "Παράλληλα, θεωρούμε ακραία και αντιδεοντολογικήάκρως αντιδεοντολογική) την γραπτή απάντηση..."


    Επίσης, καλό είναι στη λίστα υπογραφόντων πελατών να προστεθεί, πέραν ονοματεπώνυμου και e-mail (κατά προτίμηση e-mail της Forthnet, ώστε να φαίνεται άμεσα το username του εκάστοτε πελάτη), και η περιοχή του πελάτη.

    Ίσως μερικά ακόμη screenshot να ήταν χρήσιμα (οι ειδήμονες ίσως ξέρουν τι θα είναι καλό να μπει).

    Αν κρίνεται σκόπιμο, θα μπορούσε στο τέλος της επιστολής να παρατίθεται μια λίστα με τα συγκεκριμένα προβλήματα κάθε πελάτη (ή υποτίθεται ότι όλοι οι πελάτες υιοθετούν το σύνολο των προβλημάτων που διατυπώνονται συνοπτικά στο κυρίως κείμενο; ).
    Τέλος, αν μπορεί κάποιος να αναλάβει να προσθέσει στο κείμενο αυτό ό,τι "χρηστικό" υπάρχει στα 2 προηγούμενα κείμενα, ώστε να προκύψει ένα πλουσιότερο τελικό κείμενο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος glist : 21-10-08 στις 15:46.

  7. #67
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά όχι συγκεκριμένα προβλήματα του κάθε χρηστη την γαργαλάμε την διαμαρτυρία. Η διαμαρτυρία γίνετε για συγκεκριμένα προβλήματα που περιγράφονται αναλυτικά και θα δοθούν και τα ανάλογα screenshots.

    Το λέει και ο τίτλος ομαδική καταγγελία για συγκεκριμένα προβλήματα που αφορούν όλους τους πελάτες της forthnet.

    Ονοματεπώνυμο χρειάζεται περιοχή και το email forthnet όπου όλοι οι πελάτες της forthnet έχουμε μιας και από αυτό φαίνεται και το username αλλα μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για επικοινωνία εάν χρειαστεί.

  8. #68
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18389 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Router
    LINKSYS WAG 354 G
    nmavro73 πες μας ποσα mail εχεις μαζεψει να δουμε ποσοι ειμαστε εωσ τωρα

  9. #69
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά άρχισε η οργάνωση βλέπω, μπράβο! Μήπως να το βάλουμε και στις υπογραφές μας το thread (όπως τότε με την διαμαρτυρία κατά του ΟΤΕ) και στο 1ο post του "Σοβαρά" προβλήματα...", διότι χαμπάρι δεν είχα πάρει και υποθέτω και αρκετοί άλλοι που δε μπαίνουν σε μία-μία τις κατηγορίες του forum.

    Για το κείμενο, θα συμφωνήσω και εγώ σχετικά με τα λάθη, αναφορά περιοχής ανά χρήστη και επιπλέον screenshots (πχ από το pingplotter ή traceroute, για να φαίνονται ξεκάθαρα τα hops που υπάρχει το πρόβλημα), ίσως και με λίγο παραπάνω φορμάρισμα (πχ χρήση bold, underline, italics σε κάποια σημεία). Αλλά δε βρίσκω καλή ιδέα την αναφορά συγκεκριμένων προβλημάτων ανά χρήστη, διότι πιστεύω πως θα γίνει τρελό μπέρδεμα και θα είναι μία ατελείωτη λίστα που δε θα διαβάσει κανείς

    Αφαίρεση παγίου σε ομαδική διαμαρτυρία (σε αντίθεση με μεμονωμένα παράπονα) δύσκολο το κόβω αλλά μακάρι. Ας ζητηθεί αλλά μην έχουμε άπιαστους στόχους και απογοητευτούμε. Προσωπικά βλέπω την διαμαρτυρία ως μέσο άσκησης πίεσης για επίσπευση της αναβάθμισης αλλά και για καλύτερο προγραμματισμό των μελλοντικών αναβαθμίσεων.

    ΥΣ: Το thread μήπως να γίνει "Συζήτηση για συμμετοχή σε Ομαδική Διαμαρτυρία για προβλήματα ταχυτήτων & υψηλών pings" και ο τίτλος που έχει τώρα (δηλαδή Ομαδική μπλα μπλα) να μπει στο τελικό thread που θα κοινοποιηθεί στο site; Δε ξέρω αν θα μπορούσε να αναρτηθεί ακόμα και ως είδηση αφού σταλεί η διαμαρτυρία. (νομίζω κάπως έτσι το είχανε κάνει παλιά με τον ΟΤΕ, αν και αφορούσε περισσότερο κόσμο)

    ΥΣ2: Και για την συλλογή υπογραφών, όπως έχει αναφερθεί και παραπάνω, θα είναι καλύτερα να μαζευτούν αφού οριστικοποιηθεί το κείμενο, για να ξέρουμε σε τι υπογράφουμε... (η γιαγιά μου έλεγε την υπογραφή και την βούρτσα να ξέρουμε που τις βάζουμε - σοφή η γιαγιά ε? ή μήπως το έλεγε ο παππούς μου? παραλήρημα ψυχάκια...)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 21-10-08 στις 16:12.

  10. #70
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Για να γίνει γρήγορα γνωστό όπως τότε του ΟΤΕ χρειάζεται κάποιος που έχει access να το περάσει σαν νέο πρώτη σελίδα του adslgr.com ώστε να το δουν όλοι

    Δυστυχώς πολλοί δεν έχουν ιδέα τι εστί ping και download speed οποτε δεν ενδιαφέρονται και ας έχουν πρόβλημα απλά αδιαφορούν νομίζοντας ότι δεν τους αγγίζει.

  11. #71
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    644
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14~15 mbps / 1 mbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΡ-ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    zyxel P-660HW-D1
    SNR / Attn
    6(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά άρχισε η οργάνωση βλέπω, μπράβο! Μήπως να το βάλουμε και στις υπογραφές μας το thread (όπως τότε με την διαμαρτυρία κατά του ΟΤΕ) και στο 1ο post του "Σοβαρά" προβλήματα...", διότι χαμπάρι δεν είχα πάρει και υποθέτω και αρκετοί άλλοι που δε μπαίνουν σε μία-μία τις κατηγορίες του forum.

    Για το κείμενο, θα συμφωνήσω και εγώ σχετικά με τα λάθη, αναφορά περιοχής ανά χρήστη και επιπλέον screenshots (πχ από το pingplotter ή traceroute, για να φαίνονται ξεκάθαρα τα hops που υπάρχει το πρόβλημα), ίσως και με λίγο παραπάνω φορμάρισμα (πχ χρήση bold, underline, italics σε κάποια σημεία). Αλλά δε βρίσκω καλή ιδέα την αναφορά συγκεκριμένων προβλημάτων ανά χρήστη, διότι πιστεύω πως θα γίνει τρελό μπέρδεμα και θα είναι μία ατελείωτη λίστα που δε θα διαβάσει κανείς

    Αφαίρεση παγίου σε ομαδική διαμαρτυρία (σε αντίθεση με μεμονωμένα παράπονα) δύσκολο το κόβω αλλά μακάρι. Ας ζητηθεί αλλά μην έχουμε άπιαστους στόχους και απογοητευτούμε. Προσωπικά βλέπω την διαμαρτυρία ως μέσο άσκησης πίεσης για επίσπευση της αναβάθμισης αλλά και για καλύτερο προγραμματισμό των μελλοντικών αναβαθμίσεων.

    ΥΣ: Το thread μήπως να γίνει "Συζήτηση για συμμετοχή σε Ομαδική Διαμαρτυρία για προβλήματα ταχυτήτων & υψηλών pings" και ο τίτλος που έχει τώρα (δηλαδή Ομαδική μπλα μπλα) να μπει στο τελικό thread που θα κοινοποιηθεί στο site; Δε ξέρω αν θα μπορούσε να αναρτηθεί ακόμα και ως είδηση αφού σταλεί η διαμαρτυρία. (νομίζω κάπως έτσι το είχανε κάνει παλιά με τον ΟΤΕ, αν και αφορούσε περισσότερο κόσμο)

    ΥΣ2: Και για την συλλογή υπογραφών, όπως έχει αναφερθεί και παραπάνω, θα είναι καλύτερα να μαζευτούν αφού οριστικοποιηθεί το κείμενο, για να ξέρουμε σε τι υπογράφουμε... (η γιαγιά μου έλεγε την υπογραφή και την βούρτσα να ξέρουμε που τις βάζουμε - σοφή η γιαγιά ε? ή μήπως το έλεγε ο παππούς μου? παραλήρημα ψυχάκια...)
    Συμφωνώ με όλα όσα είπες. Και εγώ λίγο άπιαστο μου μοιάζει το να μην πληρώσουμε πάγια, αλλά το να καταφέρουμε να γίνει γρήγορα η αναβάθμιση είναι καλό..

  12. #72
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    Siemens CL 110
    SNR / Attn
    5.3(dB) / 44.5(dB)
    οντως, καλα ολα αυτα με τα αιτηματα, αλλα απο τη στιγμη που η εταιρεια παραβαινει καποιους απο τους ορους που υπαρχουν στο συμβολαιο, μπορουμε ειτε να διεκδικησουμε καποια αποζημιωση, ειτε να επιφυλαχθουμε οποιουδηποτε νομιμου δικαιωματος μας, σε περιπτωση που δεν μας απαντησει με ξεκαθαρες ημερομηνιες και επιχειρηματα.

  13. #73
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ανανέωσα το πρώτο post με το νέο κείμενο. Αν οι mods κάποιος Honouree θεωρεί ότι η αλλαγή του τίτλου θέματος είναι προς το καλό, έχει το ελεύθερο να το κάνει. Εγώ δεν μπορώ να αλλάξω τον τίτλο όπως αυτός εμφανίζεται στο forum.

  14. #74
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.639
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Περιμένω pm. Εχω μόλις 6 υπογραφές. Με έξι δεν κάνουμε τίποτα

  15. #75
    Εγγραφή
    18-02-2005
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18389 /1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Router
    LINKSYS WAG 354 G
    καλα εχω δει πολλουw να συμφωνουνε μονο 6 mail
    παιδια στειλτε mail στον nmavro73 με
    α) Ονοματεπώνυμο
    β) email
    γ) Περιοχή/Προάστιο
    δ) Προβλήματα

Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 308
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-08, 12:54
  2. Μηνύματα: 608
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-07, 15:35
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-03, 08:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας