Σελ. 238 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 218228233236237238239240243248258 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.556-3.570 από 5580
  1. #3556
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.601
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    αμα ψάχνεις για broadcom γιατί δεν κοιτάς και το tp link 8960N V5 ; μαξ με ενα 30αρι ευρω αρκετά τίμιο.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  2. #3557
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    1.385
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Xiaomi AC 2100 router
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρελογιατρέ είχα δει την αναφορά σου στη συσκευή της Xiaomi κι ήταν η 1η που πρότεινα στο φίλο. τον είδα σκεφτικό κι άρχισα να δείχνω κι άλλες. ε κι όταν έπεσα στην Tenda που χα την εμπειρία από αυτές τη θεώρησα ευκαιρία, λόγω των κεραιών βασικά - τσίμπησα απ το κόλπο που ανέφερε ο iliteo . παίζουν κανένα ρόλο οι extra κεραίες όμως ή σκέτο εφέ;
    πιο designάτο το Xiaomi και με καλό όνομα. λιγότερες ethernet αλλά για το wifi το παίρνεις. κι οι 2 φτάνουν. ίσως να πάρω 1+1 ανάλογα με το τι θέλει κι ο φίλος. από τιμή έρχονται στα ίδια άλλωστε.

    το merrymobiles που χει το xiaomi στα 28€ είναι έμπιστο κατάστημα; η τιμή που δίνει είναι εξαιρετική και δέχεται και Paypal αλλά όταν πάω για ολοκλήρωση παραγγελίας ο firefox μου πετάει κίνδυνο πιστοποιητικού ασφαλείας. το site φταίει;

    Το meri είχε στείλει προ καιρό σε ένα μέλος του myphone μεταχειρισμένα κινητά απ' ότι θυμάμαι και εμένα με είχε κοροϊδέψει, οπότε μακριά από το meri! Εγώ το είχα πάρει από το coolicool, που είναι έμπιστο μαγαζί. Μάλιστα το review το έκανα όταν το παρέλαβα από εκεί. Γενικώς από το ρούτερ έχω μείνει πολύ ικανοποιημένος, σε συνδυασμό με την apk εφαρμογή, έχω πρόσβαση στον ρούτερ από παντού. Επίσης ενσωματώνει και torrent client, οπότε δεν χρειάζεσαι και υπολογιστή να τρέχει

  3. #3558
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maddoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....σε συνδυασμό με την apk εφαρμογή, έχω πρόσβαση στον ρούτερ από παντού...
    Απλά να έχεις υπόψιν σου ότι το remote managment δεν είναι καθόλου ασφαλές ..
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  4. #3559
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να έχεις υπόψιν σου ότι το remote managment δεν είναι καθόλου ασφαλές ..
    δε χρησιμοποιεί κάποιου τύπου vpn;
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  5. #3560
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε χρησιμοποιεί κάποιου τύπου vpn;
    Γενικά μίλησα ,
    δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει ο φίλος αλλά αμφιβάλλω ότι το βλέπει με vpn χρησιμοποιώντας το apk του ρουτερ (Xiaomi?)
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  6. #3561
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    1.385
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Thomasbor
    ISP
    Thomasbor
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Xiaomi AC 2100 router
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να έχεις υπόψιν σου ότι το remote managment δεν είναι καθόλου ασφαλές ..
    Καλά σήμερα καλύτερα μην κοιτάμε το θέμα ασφάλεια. Εάν θέλει κάποιος να μπει, μπορεί εύκολα. Απλώς η εφαρμογή του ρούτερ καταγράφει με την MAC όποια συσκευή προσπαθήσει να συνδεθεί μαζί της και σου στέλνει ενημέρωση/ειδοποίηση στο κινητό, ανεξάρτητα εάν την τρέχεις ή όχι εκείνη την στιγμή, οπότε πιστεύω δεν θα μπει κάποιος. Επίσης επειδή ο ρούτερ δεν φαίνεται κατευθείαν έξω, αλλά πάει μέσω άλλου ρούτερ, θα είναι ακόμα πιο δύσκολο για κάποιο να μπει. Επίσης η σύνδεση μεταξύ κινητού-ρούτερ δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά τον σκληρό τον έχω αντί για κατεβαστήρι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε χρησιμοποιεί κάποιου τύπου vpn;
    Όχι, δεν ξέρω ακριβώς πως δουλεύει. Ρίξε μια ματιά στην παρουσίαση που έχω κάνει στο φόρουμ της miui και δες.

  7. #3562
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα ψάχνεις για broadcom γιατί δεν κοιτάς και το tp link 8960N V5 ; μαξ με ενα 30αρι ευρω αρκετά τίμιο.
    ναι το εχω και πραγματι εκτος του οτι δεν εχει usb με γραμμη οτε ειναι αχτυπητο για τα λεφτα του και οι ρυθμισεις για απλη χρηση ειναι πολυ καλες πχ εχει και κοφτη ταχυτητας σε wifi αν μπαινουν πολλοι, χωρις να μπλεκεσαι με qos

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maddoctor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά σήμερα καλύτερα μην κοιτάμε το θέμα ασφάλεια. Εάν θέλει κάποιος να μπει, μπορεί εύκολα. Απλώς η εφαρμογή του ρούτερ καταγράφει με την MAC όποια συσκευή προσπαθήσει να συνδεθεί μαζί της και σου στέλνει ενημέρωση/ειδοποίηση στο κινητό, ανεξάρτητα εάν την τρέχεις ή όχι εκείνη την στιγμή, οπότε πιστεύω δεν θα μπει κάποιος. Επίσης επειδή ο ρούτερ δεν φαίνεται κατευθείαν έξω, αλλά πάει μέσω άλλου ρούτερ, θα είναι ακόμα πιο δύσκολο για κάποιο να μπει. Επίσης η σύνδεση μεταξύ κινητού-ρούτερ δεν ξέρω πως γίνεται, αλλά τον σκληρό τον έχω αντί για κατεβαστήρι

    Όχι, δεν ξέρω ακριβώς πως δουλεύει. Ρίξε μια ματιά στην παρουσίαση που έχω κάνει στο φόρουμ της miui και δες.
    Συμφωνω ... υπαρχουν και αλλοι τρποι εκτος του remote (port forward, upnp, icmp pinging κλπ ... ως προσφατο παραδειγμα απο οτι μας λενε το openssl αν θυμαμαι η κατι παρομοιο κλπ ηταν χρονια που υπηρχε θεμα στην ασφαλεια και το πηραν χαμπαρι τωρα τελευταια

  8. #3563
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ναι όντως φαίνεται καλή περίπτωση, μάλλον θα καταλήξω σε αυτό

  9. #3564
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω άμεσα από το e-shop.gr modem/router για εγκατάσταση σε μικρό ξενοδοχείο. Η γραμμή είναι ΟΤΕ με broadcom dslam και ο ιδιοκτήτης αυτή την στιγμή έχει το στάνταρ εξοπλισμό που δίνει ο ΟΤΕ ο οποίος όμως θα καταργηθεί όταν τοποθετήσουμε το νέο modem/router. Μας ενδιαφέρει να παίρνει και αποσπώμενη κεραία ή κεραίες, καθώς να μας προτείνετε και μια αποσπώμενη κεραία αρκετών db για να τοποθετήσουμε. Έχουμε και ένα repeater το οποίο θα μείνει ως έχει αλλά θέλουμε και το modem/router να έχει ικανοποιητικό σήμα. Τιμή συνολικά γύρω στα 50 ευρώ, αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλό μπορεί να ανεβούμε και λίγο παραπάνω. Μας ενδιαφέρει κυρίως το ασύρματο κομμάτι, να πιάνει μακριά και να μην ζορίζεται με πολλούς clients.

    Περιμένω τα φώτα σας.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  10. #3565
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδιαφέρομαι να αγοράσω άμεσα από το e-shop.gr modem/router για εγκατάσταση σε μικρό ξενοδοχείο. Η γραμμή είναι ΟΤΕ με broadcom dslam και ο ιδιοκτήτης αυτή την στιγμή έχει το στάνταρ εξοπλισμό που δίνει ο ΟΤΕ ο οποίος όμως θα καταργηθεί όταν τοποθετήσουμε το νέο modem/router. Μας ενδιαφέρει να παίρνει και αποσπώμενη κεραία ή κεραίες, καθώς να μας προτείνετε και μια αποσπώμενη κεραία αρκετών db για να τοποθετήσουμε. Έχουμε και ένα repeater το οποίο θα μείνει ως έχει αλλά θέλουμε και το modem/router να έχει ικανοποιητικό σήμα. Τιμή συνολικά γύρω στα 50 ευρώ, αλλά αν υπάρχει κάτι πολύ καλό μπορεί να ανεβούμε και λίγο παραπάνω. Μας ενδιαφέρει κυρίως το ασύρματο κομμάτι, να πιάνει μακριά και να μην ζορίζεται με πολλούς clients.

    Περιμένω τα φώτα σας.
    δεν νομιζω να βρεις κατι στα 50 ευρο που να ειναι συμβατο, να εχει καλο wifi και αποσπομενες κεραιες ... εκτος απο το tp link 8960 το οποιο εχει broadcom και ειναι σταθερο απο γραμμη σαν του οτε και 5 db αποσπομενες κεραιες και το σημα ειναι σχετικα καλο, αλλα υστερει σε clients, περνει μεχρι 32 ip και περιορισμενους wifi clients (δεν θυμαμαι αν ειναι 16 -24 η 32) που αν μπουνε ολοι επανω μπορει και να κολλαει, δεν το εχω δοκιμασει με τοσους πολλους ..
    Αν εχεις wifi extender μπορει να βοηθησει αν βαλεις 1-2 ακομα

    ... με αλλα λογια θελεις για πιο επαγγελαμτικο

    μπορεις να κρατησεις το μοντεμ του παροχου για γραμμη μονο και να σεταρεις επανω σε αυτο του παροχου ενα σκετο ραουτερ
    Μερικα Asos τα βρησκεις με τετοιες τιμες
    http://www.e-shop.gr/routers-l?table...&filter-6332=1
    tp link
    http://www.e-shop.gr/routers-l?table...&filter-6351=1
    netgear (απο 69 & ανω)
    http://www.e-shop.gr/routers-l?table...&filter-6348=1

    το D-LINK GO-DSL-AC750 ειναι ολα σε ενα και με AC wifi αλλα δεν εχει αποσπωμενες κεραιες και μπορεις να του κανεις συνδυασμο με το wifi extender, αλλα δεν το εχω για να ξερω ποσους clients παιρνει, απλος το ναεφερα γιατι ειναι το πιο φτηνο και συμβατο με οτε
    http://www.e-shop.gr/d-link-go-dsl-a...r-p-PER.614671
    ... οπως ειπα δυσκολα να βρεθουν ολες οι απαιτησεις με 50 ευρο

  11. #3566
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν νομιζω να βρεις κατι στα 50 ευρο που να ειναι συμβατο, να εχει καλο wifi και αποσπομενες κεραιες ... εκτος απο το tp link 8960 το οποιο εχει broadcom και ειναι σταθερο απο γραμμη σαν του οτε και 5 db αποσπομενες κεραιες και το σημα ειναι σχετικα καλο, αλλα υστερει σε clients, περνει μεχρι 32 ip και περιορισμενους wifi clients (δεν θυμαμαι αν ειναι 16 -24 η 32) που αν μπουνε ολοι επανω μπορει και να κολλαει, δεν το εχω δοκιμασει με τοσους πολλους ..
    Αν εχεις wifi extender μπορει να βοηθησει αν βαλεις 1-2 ακομα

    ... με αλλα λογια θελεις για πιο επαγγελαμτικο

    μπορεις να κρατησεις το μοντεμ του παροχου για γραμμη μονο και να σεταρεις επανω σε αυτο του παροχου ενα σκετο ραουτερ
    Μερικα Asos τα βρησκεις με τετοιες τιμες
    http://www.e-shop.gr/routers-l?table...&filter-6332=1
    tp link
    http://www.e-shop.gr/routers-l?table...&filter-6351=1
    netgear (απο 69 & ανω)
    http://www.e-shop.gr/routers-l?table...&filter-6348=1

    το D-LINK GO-DSL-AC750 ειναι ολα σε ενα και με AC wifi αλλα δεν εχει αποσπωμενες κεραιες και μπορεις να του κανεις συνδυασμο με το wifi extender, αλλα δεν το εχω για να ξερω ποσους clients παιρνει, απλος το ναεφερα γιατι ειναι το πιο φτηνο και συμβατο με οτε
    http://www.e-shop.gr/d-link-go-dsl-a...r-p-PER.614671
    ... οπως ειπα δυσκολα να βρεθουν ολες οι απαιτησεις με 50 ευρο
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά το ρούτερ του παρόχου μας κάνει νούμερα οπότε θέλουμε να το βγάλουμε εντελώς και να βάλουμε κάτι ποιο σταθερό. Οπότε θέλω οπωσδήποτε modem/router. Το ξενοδοχείο είναι αρκετά μικρό και σε σπάνιες περιπτώσεις είναι γεμάτο, και αυτοί που έρχονται δεν έχουν πάντα ασύρματες συσκευές. Σε αυτά τα λεφτά προφανώς και δεν πάμε σε επαγγελματικό επίπεδο, αλλά όσο νάναι θέλουμε κάτι καλύτερο από το modem/router του ΟΤΕ. Μας ενδιαφέρει κυρίως να μπαίνουν οι χρήστες στο ίντερνετ και να ελέγχουν τα email τους, να βλέπουν κανα βίντεο, απλά πράγματα, δεν μας ενδιαφέρει κάτι εξειδικευμένο ώστε να στήσουμε σούπερ δίκτυο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  12. #3567
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Βασικά το ρούτερ του παρόχου μας κάνει νούμερα οπότε θέλουμε να το βγάλουμε εντελώς και να βάλουμε κάτι ποιο σταθερό. Οπότε θέλω οπωσδήποτε modem/router. Το ξενοδοχείο είναι αρκετά μικρό και σε σπάνιες περιπτώσεις είναι γεμάτο, και αυτοί που έρχονται δεν έχουν πάντα ασύρματες συσκευές. Σε αυτά τα λεφτά προφανώς και δεν πάμε σε επαγγελματικό επίπεδο, αλλά όσο νάναι θέλουμε κάτι καλύτερο από το modem/router του ΟΤΕ. Μας ενδιαφέρει κυρίως να μπαίνουν οι χρήστες στο ίντερνετ και να ελέγχουν τα email τους, να βλέπουν κανα βίντεο, απλά πράγματα, δεν μας ενδιαφέρει κάτι εξειδικευμένο ώστε να στήσουμε σούπερ δίκτυο.
    καταλαβαινω, μονο το τπ λινκ 8960 ξερω με αποσπωμενες κεραιες, σχετικα καλο wifi, συμβατο 100% (broadcom) και modem/router μαζι σε αυτην την τιμη
    μετα πας σε αυτο στα χαρακτηριστικα που θελεις
    http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-...r-p-PER.612729

    Ισως να μου διαφευγει καποια αλλη μαρκα οποτε καποιο αλλο μελος ασ βοηθησει

  13. #3568
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.675
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβαινω, μονο το τπ λινκ 8960 ξερω με αποσπωμενες κεραιες, σχετικα καλο wifi, συμβατο 100% (broadcom) και modem/router μαζι σε αυτην την τιμη
    μετα πας σε αυτο στα χαρακτηριστικα που θελεις
    http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-...r-p-PER.612729

    Ισως να μου διαφευγει καποια αλλη μαρκα οποτε καποιο αλλο μελος ασ βοηθησει
    Εχμ... βασικά ξεφεύγει λιγάκι σε τιμή.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  14. #3569
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχμ... βασικά ξεφεύγει λιγάκι σε τιμή.
    τοτε μενει μονο το τπ λινκ 8960 ... η αν πας για αλλο μοντεμ που δεν ειναι broadcom, και να εχει ολα τα αλλα χαρακτησιστικα ... αν δεν εισαι μακρυα απο το κεντρο η η γραμμη δεν εχει βλαβη δεν νομιζω να εχεις προβλημα ... αλλα ειχες θεμα με αυτ του παροχου μαλλον ακυρο και αυτο ... μονο το τπ λινκ

  15. #3570
    Εγγραφή
    23-12-2006
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΡΕΘΥΜΝΟΥ
    Router
    Thomson TG782
    Θα ηθελα τις προτασεις σας για modem/router που να ειναι σοβαρη αναβαθμιση σε σχεση με το υπαρχον Thompson TG782.

    Εχω πλεον αρκετες συσκευες στο οικιακο δικτυο (smart phones, netbooks, pc, media players, sat receivers κλπ) ασυρματα και ενσυρματα συνδεδεμενες και ειδικα στο ασυρματο κομματι εχω συνεχεια αποσυνδεσεις των συσκευων.

    Με ενδιαφερει δηλαδη α) απροσκοπτη και rock solid συνδεση ασυρματα χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις σε ταχυτητα και β) απαιτησεις ταχυτητας και ταυτοχρονης εξυπηρετησης πολλων συσκευων για διαμοιρασμο video ενσυρματα.

    Στο κομματι του modem δεν εχω ιδιαιτερες απαιτησεις και δε με βλεπω συντομα για VDSL..

    Μπατζετ 100 ευρω, κοιτουσα για καποιο μεταχειρισμενο Dual Band LINKSYS EA6400 ή το TP-Link W8980 ή καποιο απο τα δημοφιλη εδω μεσα Vigor.

Σελ. 238 από 372 ΠρώτηΠρώτη ... 218228233236237238239240243248258 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιός είναι ο καλύτερος ISP για online-gaming
    Από lovdagaym στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-16, 11:38
  2. Ποιος ειναι ο καλυτερος Router?
    Από stubu στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 22:04
  3. Ποιός είναι ο καλύτερος wireless router
    Από ASiC στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-07, 19:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας