Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    Πριν απο καποιο καιρο παρατηρησα δυο τεινα στον Internet Explorer μου , που στην ουσία αποτελούν προβλημα για μένα.Και εξήγω

    1) Οταν προσπαθώ να σώσω φωτογραφίες απο σελιδες ( γνωστες που εχω ξαναμπεί ) , ο Explorer , οταν κάνω " save picture as " , μου τις σωζει σαν
    Untiteled και σε μορφή bmp.Το παράδοξω ειναι ομως οτι οι φωτογραφιες ειναι .jpg δηλαδη ( πχ. 001.jpg ) με αποτελεσμα να ετσι πιανουν οι .bmp πολυ περισσοτερο χωρο.Επισης πάνω σ'αυτο οταν κανω " Save target as " πανω σε μια φωτογραφια " Thumbnail " μου τις σώζει ως " picture.html " .Τις σελιδες τις έχω επισκευθεί πολλες φορες και δεν ηταν ετσι. Αυτα που εχω κανει ειναι να γυρίσω τις ρυθμησης του Explorer στο Default αλλα αυτό δεν βοήθησε , και επισεις εκανα uninstal - intall τον Explorer αλλα και παλι τιποτα.Δεν μπορω να σκευτώ κατι αλλο που θα μπορουσε να το λυσει και δεν μπορω να σκευτω καπια περιεργει αλλαγη που να εκανα τελευταια.

    2) Επίσης τον τελευταιο καιρο ( 2 -3 μερες ) παρατηρησα οτι οταν και μολις συνδεομαι στο Interet και χωρις να κατεβάζω κατι , ουτε καν να ανοιγω τον Explorer γινετε μεταφορα δεδομένων.Κάτι δηλαδή γινεται " send " και "receive " , χωρίς εγώ να κάνω τιποτα.... Εχω βαλει το " Lockdown " και το " Zone Alarm pro " , αλλα τιποτα...συνεχιζει να κατεβαζει..... κατι... Καπιος μου ειπε για το Add-aware, η κατι τετιο αλλα δεν έχω προλάβει να το βαλω ακόμα.Ειναι αρκετα ενοχλητικο αλλα και ανισιχητικο αυτο, γιατι μου " τρωει " Bandwith και επισεις δεν ξερω να " Χρεώνομαι τιποτα εξτρα :? "
    Για οιό δεν εχω ψαξει.... Χρειάζεται ε ???

    Αν εχει κανενας ωρα - ορεξη και ξερει πως να βοηθησει θα ήμουν ευγνώνων

    Ευχαριστώ ολους Μάριος

    ---------------------
    Lost in Paradise

  2. #2
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    1. Ο ΙΕ καλά δουλεύει, εσύ δεν καταλαβαίνεις τί κάνεις. Αν θέλεις να σώσεις σε jpg επέλεξε JPEG από το «Τύπος αρχείου». Όσο για τις μικρογραφίες των εικόνων που έχουν σύνδεσμο, δεν είναι απαραίτητο να είναι κάποια εικόνα ο προορισμός. Στην περίπτωσή σου το picture.html είναι μια άλλη σελίδα html. Μπορεί να περιέχει την εικόνα της μικρογραφίας, μπορεί και όχι. Άνοιξε λοιπόν την σελίδα, δες τί υπάρχει και σώσε την εικόνα αν εμφανιστεί.

    2.Εγκατέστησε το Spybot (μη ρωτάς που θα το βρεις γιατί θα ακούσεις τίποτα) και τρέξε το για να καθαρίσει το σύστημα από κάμποσα παράσιτα.

    3. Αν χρειάζεται να ψάξεις για ιό; Μόνο αν σε ενοχλούν οι ιοί.

  3. #3
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    Ο ΙΕ καλά δουλεύει, εσύ δεν καταλαβαίνεις τί κάνεις. Αν θέλεις να σώσεις σε jpg επέλεξε JPEG από το «Τύπος αρχείου». Όσο για τις μικρογραφίες των εικόνων που έχουν σύνδεσμο, δεν είναι απαραίτητο να είναι κάποια εικόνα ο προορισμός. Στην περίπτωσή σου το picture.html είναι μια άλλη σελίδα html. Μπορεί να περιέχει την εικόνα της μικρογραφίας, μπορεί και όχι. Άνοιξε λοιπόν την σελίδα, δες τί υπάρχει και σώσε την εικόνα αν εμφανιστεί.
    Φίλε ABEZ κάνεις λάθος γιατι τις σελιδες τις ξέρω και ετσι δουλευα παλια.Μπορουσα να τις σωσω κατευθειαν με τιν μορφή που ήταν.Στον τυπο αρχείου τωρα δεν εχει αλλη επιλογή Μονο σαν bmp μπορω να σώσω.Και επισεις οταν κανω " save target as " ξερω οτι οπως και τις αλλες φορες , κατεβαζε την εικόνα κατευθειαν και την ανοιγες πχ. από το desktop.... χωρις να χρειαζετε να μπω στην επομενη σελίδα...

  4. #4
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Μήπως είχες κάνει και συμβόλαιο με τον δημιουργό της σελίδας ότι δεν θα αλλάξει τίποτε στο μέλλον για να σώζεις εσύ όπως θέλεις, τις εικόνες που θέλεις; Άλλαξαν τα πράγματα στο μαγαζί του και τώρα έχει συνδέσει τις μικρογραφίες με html. Συμβαίνει συνέχεια αυτό, είναι φυσιολογικό. Έκανες εσύ κλίκ πάντως να δεις;

  5. #5
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    Το θεμα ειναι ΟΜΩΣ οτι η διευθηνση της σελιδας ειναι www.*******/001.jpg

    Πως στο καλο ο Explorer μου σώζει τις φωτογραφιες μονο σε μορφη *.bmp και μαλιστα χωρις να μπορώ να αλλαξω....Και δεν ειναι τελικα μονο σε γνωστες μου σελιδες αλλα και σε αλλες.

  6. #6
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Για ρίξε μια διεύθυνση για δείγμα.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-06-2003
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    849
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΔΟΥ
    Router
    585
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 9(dB)
    reboot kai katharise thn cashe.

  8. #8
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    http://www.animewallpapers.com/wallp...ull_1_1024.asp


    Αν και η σελιδα εχει καταληξη *.asp την φωτογραφια την εχω ξανασωσει σε μορφή *.jpg... Ε τωρα δυστηχως δεν γινεται αφου στο " Τυπος Αρχειου " δεν ειπαρχει η επιλογη αυτη. Μου το σωζει μονο σαν Untiteled.bmp και δεν μπορω να κανω κατι αλλο...

    Μολις βρω και αλλες σελιδες θα στειλω

    reboot
    Καλα roboot δεν εχω κανει ρε συ ???? 3 μερες εχω ανοιχτο τον υπολογιστη ?

  9. #9
    Το avatar του μέλους lordanton
    lordanton Guest
    paidia an den sas exei tyxei min antimetwpizete to paidi san na nai kanenas kathyrsterimenos.Gia to 1)Einai gnwsto bug tou explorer pou emfanizetai kai eksafanizetai ws dia mageias.Pragmati akoma kai tis jpg pou tis eswzw kanonika kati ton pianei kai den pairnei tin katallili pliroforia apo ton server gia ton typo kai to onoma tis eikonas.Yparxoun fysika kai site pou apla den tin stelnoun auti tin pliroforia outws i allws.To mono pou exw na protinw san lysi einai mia egkatastasi tou sp1 tou ie6 an den to exeis balei alliws ola lynontai me epanegkatastsi twn windows apo panw.
    2)kai kanena programma na min exeis anoixto to zonealarm parakolouthei 2 pragmata pou dimiourgoun kinisi.i)kapoia services xrisimopoioun rpc calls pou ta windows eklambanoun ws diktyaki kinisi.An ksereis apo unix ta rpc einai kati san ta sockets alla poly ligotero kaloftagmena .
    ii)to ZA akouei tin kinisi tou diktyou pou outws i allws yparxei kai einai kapoia mikra paketa pou pernane gia na kratisoun tin syndesi zwntani kai gia allous logous opws UpnP kai QoS(pou desmeuei vlakodws kai ligo bandwidth).
    Twra bebaia an fovasai gia adservers kai ious to spybot gia to prwto kai to norton gia to deutero einai mia poly kali kinisi.TO spybot einai freeware kai to briskeis sto http://www.safer-networking.org/ .AUta elpizw na se voithisa ligo

  10. #10
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    katharise thn cashe.

    Τι εννοιεις μ΄αυτο γιατι δεν καταλαβαινω , ή δεν ξερω
    και σε πιο προβλημα αναφερεσε επισεις

  11. #11
    Εγγραφή
    15-08-2003
    Μηνύματα
    192
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Καλά που είναι οι μικρογραφίες που έλεγες;
    Τέλος πάντων, κάνε δεξί κλικ στην εικόνα, δες στις ιδιότητες την διεύθυνσή της (όχι της κοπέλας, της εικόνας) και κάνε μια αντιγραφή-επικόλληση εδώ να δούμε.

  12. #12
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    Thanks lordanton. To service pack τοθ ie6 δεν το εχω βαλει.Θα το κανω και θα ξαναστείλω.

    Επίσεις για το δευτερο , το ανυσιχητικο ειναι οτι η ταχυτητα με την οποια γινονται οι μεταφορες , και δεν ειπα πριν , ειναι αρκετα μεγαλη και δεν ειναι ( απο οτι φαινετε ) για να κρατιεται η συνδεση " ζωντανη ".Ετσι αν ειναι αλήθεια κατεβαζει με 2 - 3 Kbps .( PSTN εχω ). Βεβαια στο Κazaa πιανω και τα 4 - 5 οταν κατεβαζω, αλλα και παλι ανυσηχω λιγο μιας και παλια δεν ηταν ετσι. Δεν κατεβαζα , δεν μετεφερε.
    Τελος παντον , θα κανω τα παραπανω και θα στείλω αργότερα

    Thanks παντος

  13. #13
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Περιοχή
    df0:devs/
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.346
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16987/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Siemens CL-110
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 30.5(dB)
    Φίλε, δεν είσαι τρελός, μην φοβάσαι... To jpg που ο Exploder το κάνει bmp είναι κλασσικό bug του χειρότερου browser ever made.
    Ακολούθησε την συμβουλή μου και πέτα το ρημάδι και παίξε με Opera (ή Firebird).
    Και φυσικά ακολούθησε τις συμβουλές του lordanton.
    @runnerma: "reboot kai katharise thn cashe."
    LOL, μου θυμίζει το ανέκδοτο με τους επιστήμονες που έμεινε το αμάξι τους...

  14. #14
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    reboot kai katharise thn cashe
    Ok παιδια να το κανω αλλα τι εννοειτε με καθαρισε την cashe

  15. #15
    Το avatar του μέλους Paradisos
    Paradisos Guest
    Δοκιμασα το Spybot και εκανα ενα '' search and destoy " οπως το λεει αλλα δεν απεντοσε καρπούς.Παντος ρε παιδια ειναι πολυ περιεργω πως μεσα σε 14 λεπτα εχει κατεβασει 3 ΜB χωρις να κανω τιποτα.... Τι περιεργα πραγματα ειναι αυτα.Δεν μπορω καπος να ελενξω τι κανει "send " , γιατι receive δεν κανει και πολλα απο οτι φαινετε

    Επισεις τωρα το ο Explorer οταν κανω ' open link in a new window " μετα το uninstall και install που του εκανα δεν δουλευει !!!!!!!!!!!!!!!!! Δηλαδη η καινουρια σελιδα που ανοιγει δεν κανει τιποτα !!!. Δεν αντέχω αλλο.Ολα ειναι υπο διαλυση ξαφνικα !!!
    Αν εγκατασω τα Windows ξανα πρεπει να βαλω και ολους τους drivers - προγραμματα απο την αρχη ? Τι να κανω......

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Mozilla Suite emails και Internet Explorer
    Από Miltos_01 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-06, 21:56
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-06, 23:13
  3. Με το ζόρι Internet Explorer και Windows!!
    Από harisman στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-05, 19:59
  4. internet explorer και ασφαλεια μηδέν
    Από no_logo στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-05, 02:52
  5. Internet explorer και πολλαπλές συνδέσεις
    Από yannis28 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-05, 21:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας