Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 87
  1. #16
    Εγγραφή
    24-10-2008
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585 v7
    SNR / Attn
    ....(dB) / ...(dB)
    Καλά τα λέτε αλλά τι να κάνουμε?

  2. #17
    Εγγραφή
    05-12-2007
    Περιοχή
    Φραπεδούπολη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    ~17000/1000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140 A
    SNR / Attn
    11(dB) / 13(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαγορεύεται να παίζεις μέσω ίντερνετ σε εταιρείες με έδρα την Ελλάδα, αν εδρεύουν στο εξωτερικό είσαι 100% νόμιμος.
    Ναι οντως, αλλα εγω εχω ακουσει με τα ιδια μου τα ματια εκπροσωπο του ΟΠΑΠ καμια 2-3 χρονια πριν να λεει οτι απαγορευεται ΓΕΝΙΚΑ να στοιχηματιζεις μεσω νετ απο Ελλαντα.
    Ακομα μαζευω μαλλια απ'το πατωμα...

    Κι αν τους ρωτησεις και τωρα μαλλον τα ιδια θα πουν, αφου φοβουνται παρα πολυ το ανοιγμα της αγορας κι εχουν ηδη χασει κοσμο με την εξαπλωση του ιντερνετ στην μπαν... εεε Ελλαδα.
    Chuck Norris doesn't believe in Germany.

  3. #18
    Εγγραφή
    09-04-2006
    Περιοχή
    Ν.Ηρακλειο
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    usrobotics 9112
    Οποιαδήποτε μορφή τζόγου μη ελεγχόμενη και φορολογούμενη από το κράτος είναι παράνομη και διώκετε από το νόμο σε αυτά είναι μέσα κι η ξένες εταιρίες γιατί στην ουσία όλες ξένες είναι γιατί δεν εδρεύει καμία στην Ελλάδα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roumanos21r
    Ενω οι πρακτορες του Οπαπ ειναι μορφωμενοι ανθρωποι,με πτυχια και εξευγενισμενοι ε?
    Με το που μπαινεις μεσα και σε κοιτανε στα ματια σαν να σου λενε αντε τελειωνε....Η το αλλο..ιδιως σε συνοικιακα πρακτορεια,νομιζεις οτι μπαινεις σε τεκε....ελεος

    Όσο για το αν οι πράκτορες του οπαπ είναι μορφωμένοι εγώ δεν είπα ότι είναι,αλλά δεν είναι όμως άσχετοι με τη δουλεία τους .

  4. #19
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    Kαι στο Κωλονακι που ειναι ετουτο ρε παιδες??

  5. #20
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexandrerg Εμφάνιση μηνυμάτων
    XA XA και ΧΑ

    Τι λετε ρε σεις!! δηλ. θα μου απαγορευσετε να παιζω μεσω ιντερνετ, σε αλλες εταιριες?!!!?!
    Εδω γελαει και το παρδαλο κουναβι και το τζιτζικι...

    (ασχετο αν εγω δεν παιζω στοιχημα)
    Δεν είναι ανάγκη να σου απαγορέψει να παίζεις μέσω ίντερνετ. Μπορεί να σου απαγορεύσει να τραβάς/καταθέτεις χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό...Και αν το κάνεις και σε πιάσουν (έστω και εκ των υστέρων) να μπαίνεις φυλακή. Θα το ρισκάρεις μετά;...

    ........Auto merged post: kennyyy πρόσθεσε 0 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ka8arma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά όσο νομίζετε . Ξεκίνησε ένας πόλεμος και είμαι σίγουρος πώς τα δυο πρακτορεία που άνοιξαν δεν είναι παρά τίποτα άλλο από δόλωμα . Δεν είναι δυνατόν με αυτά τα τρισάθλια χωμένα σε όροφο με άσχετο πράκτορα και καμία υποδομή (15min να παίξεις ένα δελτίο) να θέλουν να κτυπήσουν τον οπαπ . Είναι σίγουρο πώς έχουν κάποια σκοπιμότητα εκτός από το να σπάσουν το μονοπώλιο του οπαπ που ισχύει ως το 2020 . Θέλουν να προκαλέσουν κάποιες αντιδράσεις . Αναμένουμε λοιπών να δούμε .

    Πάντως ο οπαπ είχε έρθει σε συνεννόηση με τους πράκτορες να μειωθεί η προμήθεια τον πρακτόρων για να πέσει η γκανιότα και να έχει καλύτερες αποδόσεις, εδώ και ένα μήνα σχεδόν . τώρα νομίζω πώς αυτό θα γίνει άμεσα
    Μα προφανώς, από τη στιγμή που το νομικό έρισμα στην Ελλάδα είναι το λιγότερο αμφισβητίσιμο, περίμενες καμία εταιρεία να επενδύσει με τυμπανοκρουσίες εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ για να χτίσει δίκτυο πρακτορείων; Λογικό είναι να αρχίσει με 2-3 μαγαζάκια για να δει τις αντιδράσεις και αν μη τι άλλο ποια θα είναι η αντίδραση της πολιτείας και αν θα μπορέσει να τα κλείσει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kennyyy : 31-10-08 στις 06:36. Αιτία: auto merged post

  6. #21
    Το avatar του μέλους pant
    pant Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexandrerg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι οντως, αλλα εγω εχω ακουσει με τα ιδια μου τα ματια εκπροσωπο του ΟΠΑΠ καμια 2-3 χρονια πριν να λεει οτι απαγορευεται ΓΕΝΙΚΑ να στοιχηματιζεις μεσω νετ απο Ελλαντα.
    Ακομα μαζευω μαλλια απ'το πατωμα...

    Κι αν τους ρωτησεις και τωρα μαλλον τα ιδια θα πουν, αφου φοβουνται παρα πολυ το ανοιγμα της αγορας κι εχουν ηδη χασει κοσμο με την εξαπλωση του ιντερνετ στην μπαν... εεε Ελλαδα.
    lol oftopic αλλα πως το ακουσες?

  7. #22
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Κιαρός να ξεφύγουμε απο τα μονοπώλια για να σπάσει το απόκτησα πλουτισμού ορισμένων ημετέρων και να υπάρχει επιλογή των χρηστών, μάλλον θα δούμε και άλλα γεγονότα σύντομα...

  8. #23
    Εγγραφή
    24-03-2005
    Περιοχή
    Στους πέντε δρόμους
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    9
    Uploads
    3
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΚΛΙΝΟ
    Απ τη μια είναι καλό που ανοίγει άλλο ένα μονοπώλιο σιγά σιγά,
    απ την άλλη ανοίγει χωρίς να θεσπιστούν κανόνες προστασίας των "αρρώστων".
    Κ όσο η οικονομία της χώρας χειροτερεύει, τόσο θα πληθαίνουν οι "άρρωστοι"
    και θα "κλείνουν" τα σπίτια τους.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-03-2004
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Συμφωνώ γενικότερα με τους κανόνες προστασίας. Όμως αυτό δεν είναι πρόβλημα που έχει κάποια σχέση με το μονοπώλιο. Σήμερα παίζουν στοίχημα και κίνο παιδιά 15 ετών στον ΟΠΑΠ...Όσο περίεργο και αν ακούγεται, τα ιδιωτικά καζίνο προστατεύουν καλύτερα τον "άρρωστο" από ότι το Κράτος μας. Βασικά δεν είναι και τόσο περίεργο τώρα που το σκέφτομαι
    Το πρώτο μέτρο που θα έπρεπε να υπάρχει στον ΟΠΑΠ είναι το όριο ηλικίας. Μετά υπάρχει το θέμα αν θέλουμε να υπάρχει όριο πονταρίσματος ανά άτομο. Αυτό προσκρούει στα προσωπικά δεδομένα οπότε αν και θα ήταν καλή λύση, δεν ξέρω πόσο εύκολο και πόσο θέλω να ξέρει ο ΟΠΑΠτζης πόσα έχεις παίξει τον τελευταίο καιρό και να σου απαγορεύει να παίξεις.

  10. #25
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Το ντέρμπι των "αιωνίων" στο κουπόνι του ΟΠΑΠ.

    Η είσοδος του Ολυμπιακού στο κουπόνι του στοιχήματος του ΟΠΑΠ επισημοποιήθηκε.

    Οι "ερυθρόλευκοι" θα κάνουν... πρεμιέρα την Κυριακή (09/11), καθώς μετά τη σχετική απόφαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, η εταιρεία συμπεριέλαβε το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό στο δελτίο.

    Σύμφωνα με τις αποδόσεις, ο γηπεδούχος Παναθηναϊκός θεωρείται φαβορί για τη νίκη, μια και ο άσος προσφέρεται στο 2,45. Η νίκη του Ολυμπιακού δίδεται στο 2,75, ενώ η ισοπαλία τριπλασιάζει (3.00) το αρχικό ποντάρισμα.

    Αξίζει να σημειωθεί πως το παιχνίδι είναι μονό αποδεκτό.

    www.contra.gr

    Άκουσα αυτές τις μέρες (στον Sport-FM αν θυμάμαι καλά) , πως υπήρχε η πιθανότητα να μπει αυτό το παιχνίδι στο κουπόνι και να γίνει πραγματικότητα η είδοδος του Ολυμπιακού στο ΠΑΜΕΣΤΟΙΧΗΜΑ , λόγω ακριβώς της έναρξης της λειτουργίας των 2 καταστημάτων της Stanleybet International στην Ελλάδα.
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

  11. #26
    Εγγραφή
    29-09-2005
    Περιοχή
    GR
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.023
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kennyyy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ γενικότερα με τους κανόνες προστασίας. Όμως αυτό δεν είναι πρόβλημα που έχει κάποια σχέση με το μονοπώλιο. Σήμερα παίζουν στοίχημα και κίνο παιδιά 15 ετών στον ΟΠΑΠ...Όσο περίεργο και αν ακούγεται, τα ιδιωτικά καζίνο προστατεύουν καλύτερα τον "άρρωστο" από ότι το Κράτος μας. Βασικά δεν είναι και τόσο περίεργο τώρα που το σκέφτομαι
    Το πρώτο μέτρο που θα έπρεπε να υπάρχει στον ΟΠΑΠ είναι το όριο ηλικίας. Μετά υπάρχει το θέμα αν θέλουμε να υπάρχει όριο πονταρίσματος ανά άτομο. Αυτό προσκρούει στα προσωπικά δεδομένα οπότε αν και θα ήταν καλή λύση, δεν ξέρω πόσο εύκολο και πόσο θέλω να ξέρει ο ΟΠΑΠτζης πόσα έχεις παίξει τον τελευταίο καιρό και να σου απαγορεύει να παίξεις.
    εδω αφηνουν παιδια να αγοραζουν τσιγαρα και ποτα τα στελνουν οι γονεισ κιολας,σιγα μη δεν εμπεναν στα προπατζιδικα
    εδω στις εκδρομες του σχολειου μεθανε με την ανοχη των καθηγιτων
    οι περισοτεροι Ελληνες εφηβοι ξερουν απο Στοιχιμα και μπεκροκαταναλωση

    ........Auto merged post: nlkrio πρόσθεσε 2 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jupiter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ τη μια είναι καλό που ανοίγει άλλο ένα μονοπώλιο σιγά σιγά,
    απ την άλλη ανοίγει χωρίς να θεσπιστούν κανόνες προστασίας των "αρρώστων".
    Κ όσο η οικονομία της χώρας χειροτερεύει, τόσο θα πληθαίνουν οι "άρρωστοι"
    και θα "κλείνουν" τα σπίτια τους.
    αυτη ειναι η Ελλαδα χωρα τησ υπερβολης,οπως κλεισανε και ολα τα μπλιμπλικια επειδη δε μπορουσαν να τα ελεγξουν
    παντως το μονοπωλιο πρεπει να σπασει!!!!!!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nlkrio : 06-11-08 στις 21:28. Αιτία: auto merged post

  12. #27
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    157
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18739/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΓΡΙΤΑ
    Router
    thomson tg585 V7
    SNR / Attn
    6/16(dB) / 7/6(dB)
    δεν έχει καταλάβει ο ΟΠΑΠ πως πάρα πολύς κόσμος παίζει στο ίντερνετ με πολύ καλύτερες αποδόσεις. εγώ προσωπικά παίζω εδώ και 5 χρόνια στο net.

  13. #28
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.764
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο internet βρε παιδιά, στις εφημερίδες έχει κανονικά διαφημίσεις με πρακτορεία για στοίχημα εκτός ΟΠΑΠ...

  14. #29
    Εγγραφή
    29-09-2005
    Περιοχή
    GR
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.023
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο internet βρε παιδιά, στις εφημερίδες έχει κανονικά διαφημίσεις με πρακτορεία για στοίχημα εκτός ΟΠΑΠ...
    στο Κολωνακι εχει πρακτορειο η Στανλει Μπετ

  15. #30
    Εγγραφή
    19-06-2007
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.688
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/10000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΣΙΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο internet βρε παιδιά, στις εφημερίδες έχει κανονικά διαφημίσεις με πρακτορεία για στοίχημα εκτός ΟΠΑΠ...
    Έναν καιρό όμως ο Sport-FM είχε φάει καταγγελία από τον ΟΠΑΠ για διαφημήσεις στο ράδιο ξένων εταιριών για στοίχημα.
    Τότε τον είχα ακούσει τον Χελάκη που τα έσερνε στον ΟΠΑΠ για αυτό τον λόγω και γιατί ταυτόχρονα δεν έπερνε διαφημήσεις από τον ΟΠΑΠ.
    Παράλληλα συνέχιζε να διαφημίζει την ίδια εταιρία (αυτή του εξωτερικού) αλλά δεν μιλούσε για στοίχημα αλλά για Livescore και αποτελέσματα .
    Γενικά πάντως δεν ξέρω τι ισχύει περι διαφημήσεων.
    Η βελτίωση του εαυτού του ανθρώπου είναι μόνο για τους αδύναμους.
    Είναι η αυτοκαταστροφή , αυτή που κάνει τη ζωή του ανθρώπου ενδιαφέρουσα.
    ~ Tyler Durden , Fight Club
    Maybe self-improvement isn't the answer.... Maybe self-destruction is the answer.
    ~ Chuck Palahniuk , Fight Club

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η ΔΕΠΑ σπάει το μονοπώλιο στις οπτικές ίνες
    Από katafitos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 130
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-07, 02:43
  2. Τέλος του μονοπωλίου του ΟΠΑΠ;
    Από k_koulos στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-07, 17:54
  3. Νέα ιστοσελίδα του ΟΠΑΠ
    Από aesir στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-05, 21:20
  4. Μονοπώλιο του οτε? Και όχι μονο...
    Από Tromeros στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-03, 00:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας