Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    (εγινε edit μετα τα τελευταια νεα περι προβληματος πανελλαδικα)

    παιδια απο τις 31 οκτωβριου ειμαι στο double play της hol

    απο τοτε μεχρι σημερα(3-4 μερες) τα παντα ηταν τελεια...μιλαμε για dl στη χειροτερη1.9mb upload αψογο και ping σε gaming servers που χαμηλoτερο δεν βλεπεις ευκολα (απο 2ms σε ελληνικο σερβερ μεχρι 60-70 σε ευρωπαικο)

    σημερα λοιπον που λετε ερχετε sms στο κινητο οτι ειμαι πλεον ενεργοποιημενος και επισημα(απογευματακι,λιγο νωριτερα ειχε γινει ενα disconnect το οποιο οταν καλεσα την hol μου ειπαν πως προκειται για δοκιμες ωστε απο την πιλοτικη να περασουμε στην ενεργοποιημενη οριστικα)

    ε απο εκεινη την ωρα και μετα τα παντα ειναι αθλια...ping στα ηψη (300ms) και dl/up χειροτερα και απο μια 8mb γραμμη (σε φασεις και 512)

    δεν βγαζω ακρη..δεν αλλαξα τπτ σε ρυθμισεις κτλ,ολα οπως πριν αλλα δε μπορω να καταλαβω τι μπορει να συμβαινει πλεον

    αν δλδ αυτο ειναι απο δω και περα το τι μπορει να μου δωσει η εταιρια,σκεφτομαι να αλλαξω ακομα δεν ξεκινησα

    ευχαριστω εκ των προτερων
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnlocke : 03-11-08 στις 23:08. Αιτία: λογο της τελευταιας ενημερωσης

  2. #2
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    1.375
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnlocke Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια απο τις 31 οκτωβριου ειμαι στο double play της hol

    απο τοτε μεχρι σημερα(3-4 μερες) τα παντα ηταν τελεια...μιλαμε για dl στη χειροτερη1.9mb upload αψογο και ping σε gaming servers που χαμηλoτερο δεν βλεπεις ευκολα (απο 2ms σε ελληνικο σερβερ μεχρι 60-70 σε ευρωπαικο)

    σημερα λοιπον που λετε ερχετε sms στο κινητο οτι ειμαι πλεον ενεργοποιημενος και επισημα(απογευματακι,λιγο νωριτερα ειχε γινει ενα disconnect το οποιο οταν καλεσα την hol μου ειπαν πως προκειται για δοκιμες ωστε απο την πιλοτικη να περασουμε στην ενεργοποιημενη οριστικα)

    ε απο εκεινη την ωρα και μετα τα παντα ειναι αθλια...ping στα ηψη (300ms) και dl/up χειροτερα και απο μια 8mb γραμμη (σε φασεις και 512)

    δεν βγαζω ακρη..δεν αλλαξα τπτ σε ρυθμισεις κτλ,ολα οπως πριν αλλα δε μπορω να καταλαβω τι μπορει να συμβαινει πλεον

    αν δλδ αυτο ειναι απο δω και περα το τι μπορει να μου δωσει η εταιρια,σκεφτομαι να αλλαξω ακομα δεν ξεκινησα

    ευχαριστω εκ των προτερων
    Σήμερα είναι η μέρα έτσι.
    Υπήρχε σοβαρό πρόβλημα το μεσημέρι (1μιση ώρα ολική διακοπή) και ακόμα η κατάσταση δεν έχει στρώσει.
    Και γώ έχω περίπου 200% αύξηση στα pings...και σε καμία περίπτωση την τελική ταχύτητα άλλων ημερών.
    Λίγη υπομονή

  3. #3
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    υπηρχε γενικοτερο προβλημα ειδικα σημερα;και αν ναι γιατι στο 13844 δεν μου το ειπαν ωστε να ξερω τι μου γινεται;

    μακαρι να ειναι οπως τα λες...καποιος αλλος να επιβαιβεωσει;

  4. #4
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    γνωστο φαινομενο το πιλοτικο να ειναι καλο και να χαιρεται ο κοσμος και οταν υπογραψει το συμβολαιο και να γινει πελατης μετα να κλαιει τα ευρω του.

  5. #5
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    1.375
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωστο φαινομενο το πιλοτικο να ειναι καλο και να χαιρεται ο κοσμος και οταν υπογραψει το συμβολαιο και να γινει πελατης μετα να κλαιει τα ευρω του.
    Ναι στο Ελλαδιστάν γίνονται και αυτά.

    Απλά ενημερώνω τον φίλο ότι σήμερα πολλοί παίζουμε σε άθλιες καταστάσεις /(υψηλά pings κτλ -επαναλαμβάνω μόνο σήμερα) οπότε ας περιμένει λίγο..

  6. #6
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    χμμ βασικα μολις μου ειπαν απο 13844 οτι οντως προκειται για προβλημα που υπολογιζουν να λυθει μεσα τις επομενες ωρες

    μακαρι

    παντως περι πιλοτικου κτλ,αποτι ειχα ακουσει (και απο εδω μεσα) συνηθως το πιλοτικο ηταν χειροτερο απο το ενεργοποιημενο οριστικα

  7. #7
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    να πω στον φιλο ισως να ειναι τυχερος οπως πολλοι και να μην εχει προβληματα.

    επισης δεν συμβαινει μονο στην ελλαδα δυστυχως (απλα εμεις ειμαστε της προχειροτητας.)

    αυτο ειναι το κακο π.χ οι παροχοι περιμενουν να μπουκωσουν και μετα να αναβαθμισουν το δικτυο τους.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Περιοχή
    Χαϊδάρι
    Μηνύματα
    5.789
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Router
    TL-WA5210G --> ΦΡΙΤΣ
    Υπάρχει πρόβλημα και στην τηλεφωνία σε περιοχές της επαρχίας, πάλι έκοψαν κανένα καλώδιο οι αγρότες; Βαμβάκια δεν μαζεύουν τώρα;
    Ότι δεν υπάρχει, δεν χαλάει.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    fritzbox 7140
    SNR / Attn
    11(dB) / 20(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aa144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει πρόβλημα και στην τηλεφωνία σε περιοχές της επαρχίας, πάλι έκοψαν κανένα καλώδιο οι αγρότες; Βαμβάκια δεν μαζεύουν τώρα;
    ασε μην συζητάς μολις μου ηρθε το ίντερνετ και η τηλεφωνία ακόμα απο τις μια το μεσημέρι .

  10. #10
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    χτες κατα τις 3 τα ξημερωματα τα παντα ηταν οκ,τωρα που ξαναελεγχω ναι μεν ειναι καλυτερα απο χτες το απογευμα αλλα σε καμια περιπτωση οπως πριν

    το 13844 απο χτες ειναι σχεδον απροσπελαστο

    εχει κανεις νεοτερα;

  11. #11
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τπτ,μαυρο χαλι 300 και βαλε ping και παλι

    για βοηθηστε ρε παιδες,πειτε πως ειστε εσεις,αν φταιει ακομα το χτεσινο ή οχι,γιατι ειμαι ετοιμος να φυγω ακομα δε πηγα,δεν προκειται να ανεχτω αυτη τη ποιοτητα...να περιμενω;

  12. #12
    Εγγραφή
    09-02-2005
    Μηνύματα
    1.375
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    49998/4996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport W 724V
    Και σήμερα υπάρχει πρόβλημα φίλε μου...Και γω στο ίδιο χάλι είμαι απο εκεί που ήμουν ικανοποιητικά καλα..

  13. #13
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Μηνύματα
    502
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14660/1022
    ISP
    Troll Telecoms
    300 ping Που εχεις φιλε μου? οταν παω σπιτι θα δοκιμασω κ εγω. ειχα καποια προβληματα σχετικ αμε ανοιγμα σελιδων εξωτερικου τις τελευταυταιες μερες. download speed ομως πεταγε -κλασικα

  14. #14
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Εγω παντως δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα ουτε χτες ουτε σημερα ουτε καποια αλλη μερα. Καμια αποσυνδεση δεν ειχα και μια χαρα η ταχυτητα μου

  15. #15
    Εγγραφή
    11-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    106
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    300 και βαλε ping σε server wow που μεχρι χτες το μεσσημερι ειχα 70ms το πολυ

    και 200+ σε ελληνικο css που το πολυ να ειχε 30 πριν

    για το pes 2009 δε το συζηταω καν

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Χαμηλες Ταχυτητες ή αθλια φουσκωμενα DSLAM??
    Από KYANERITHROS στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-08, 15:48
  2. Άθλια ταχύτητα download απο σελίδες!!!
    Από Gangstaf στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-08, 01:38
  3. ADSL conn-x 24 Μbps ΑΘΛΙΑ
    Από shotokando στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-04-08, 20:44
  4. Αθλια συμπεριφορα απο τη Forthnet!
    Από Hellraiser76 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-07, 16:39
  5. Παράξενα (άθλια) προβλήματα με το ZyXEL
    Από anathema στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-06, 00:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας