Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 62
  1. #16
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λέω αυτό. Η λέξη κλοπή δεν κολλάει στο θέμα. Η έκφραση "κανονική κλοπή" είναι για τον κάδο των αχρήστων.

    Θα μπορούσε να πει "ακριβή". Έκανε άλλη επιλογή λέξεων και εκεί είναι η ένστασή μου.
    Aυτό προφανώς το πιστεύεις μόνο εσύ και κανένας moderator.
    Δεν νομίζω ότι χρειάζεται βοήθεια από κανέναν ο moderator του θέματος.
    Είναι κλοπή γιατί θα μπορούσε να πουλάει φθηνότερα σε σχέση με 3 χρόνια πριν, μία σύνδεση που σου δίνει πρόσβαση σε ηλεκτρονικές βιβλιοθήκες και άρθρα και δεν επιβαρύνει καθόλου το δίκτυό του.

    Οι φοιτητές αποφασίζουν και έχουν αποφασίσει να βάλουν πακέτα 2play και shared από άλλους παρόχους, καθώς κοιτάνε την τσέπη τους. Τι περίεργο...

  2. #17
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από roumanos21r Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικα ΔΕΝ ειναι δωρεαν...οποτε..
    Δωρεάν από τον ΟΤΕ οι πρώτοι 5 κάθε σχολής (αλλά η ταχύτητα είναι χαμηλή εκεί). Για δωρεάν σε όλους τους φοιτητές θα έπρεπε να μεριμνήσει το κράτος.

    ........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 2 λεπτά και 4 δευτερόλεπτα αργότερα ........


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aυτό προφανώς το πιστεύεις μόνο εσύ και κανένας moderator.
    Δεν νομίζω ότι χρειάζεται βοήθεια από κανέναν ο moderator του θέματος.
    Την άποψη μου λέω (και θα την λέω, όπως και εσύ), δεν ζητάω να σβηστεί το post σου. Οπότε τα περί "βοήθειας" άστα.


    ........Auto merged post: emeliss πρόσθεσε 2 λεπτά και 8 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    και δεν επιβαρύνει καθόλου το δίκτυό του
    Το παραπάνω τεχνικά δεν ευσταθεί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 15-11-08 στις 11:29. Αιτία: auto merged post

  3. #18
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων

    Το παραπάνω τεχνικά δεν ευσταθεί.
    Γιατί δεν ευσταθεί; Αυτό που φοβούνται περισσότερο οι πάροχοι δεν είναι η επιβάρυνση του δικτύου από p2p, videostreaming κλπ. γιατί είναι ακριβές οι αναβαθμίσεις του bandwidth?

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalicatzaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά με λιγότερα λεφτά βάζει 24άρα ( HOL ή VIVODI ) και έχεις και 1mb upload. Πάντως αντικειμενικά δεν είναι κακή προσφορά καθώς μπορεί να έχεις μικρότερη ταχύτητα αλλά έχεις καλύτερη υποστήριξη.
    Με λιγότερα σίγουρα όχι, το ποιο φθηνό είναι στα 21 ευρώ αν δεν κάνω λάθος και φυσικά εφόσον υπάρχει κάλυψη εκεί

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν ευσταθεί; Αυτό που φοβούνται περισσότερο οι πάροχοι δεν είναι η επιβάρυνση του δικτύου από p2p, videostreaming κλπ. γιατί είναι ακριβές οι αναβαθμίσεις του bandwidth?
    το δικτύο έχει αρκετά κομμάτια, υπάρχει το τοπικό, το υπεραστικό και το διεθνές, το ΕΔΕΤ βάζει το διεθνές

  5. #20
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    χμ...Σε σχεση με το προηγουμενο φοιτητικο της ΟΤΕΝΕΤ, αυτο εχει το καλο οτι δεν προπληρωνεις, αλλα δεν εχει ΔΩΡΕΑΝ ασυρματο μοντεμ οπως η παλια 8αρα...

  6. #21
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    + παγιο ΟΤΕ.Αρα 15(παγιο)+11.9=26.9E για 1mbit ταχυτητα.

    Eνω πχ adsl economy απο 4νετ 24.9E για 24mbit.

    Hol 2play lite με 21,9Ε για 6mbit.

  7. #22
    Εγγραφή
    07-05-2008
    Μηνύματα
    805
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585v8
    Path Level
    Interleaved
    Θα έπρεπε να δίνεται η δυνατότητα να μπορεί κανείς να διαλέξει αν θέλει ασύρματο router, η όχι. Κακώς δεν συμβαίνει αυτό.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-05-2008
    Περιοχή
    Γαλάτσι
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    Στην νεα προσφορα μπορεις να διαλεξεις και ασυρματο ρουτερ αν το θες, ομως θα το πληρωσεις με εκπτωση (θα σου αφαιρεσουν τα 19,9 του usb μοντεμ που εχει το πακετο)...
    Απλα στην παλια προσφορα, στα 8mb, το ρουτερ ηταν δωρεαν.

  9. #24
    Εγγραφή
    19-10-2008
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονική κλοπή δηλαδή. Εγώ πριν από 3 χρόνια είχα vivodi 1024 με 10 Ε το μήνα.
    Και τότε δεν υπήρχαν 2play και τέτοια διάδοση της ευρυζωνικότητας , όπως σήμερα.
    Και γώ πριν τέσσερα χρόνια είχα vivodi πανω σε ΟΤΕ DSL CUBE το λέγανε (νομιζω υπάρχει ακόμη) αλλα ούτε 768 δέν είχα και μετά απο το προπληρωμένο 8μηνο(99ευρώ)μου ζητούσαν 45ευρώ/μήνα...πλάκα δέν κάνω!

    ........Auto merged post: stathis77 πρόσθεσε 6 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    + παγιο ΟΤΕ.Αρα 15(παγιο)+11.9=26.9E για 1mbit ταχυτητα.

    Eνω πχ adsl economy απο 4νετ 24.9E για 24mbit.

    Hol 2play lite με 21,9Ε για 6mbit.

    Πόσο πιάνει η forthnet?24?εδω γελάμε.....Φιλαράκι δέν βλέπεις τι συμβαίνει δίπλα σου?
    Έχω forthnet.12πρωι-2βραδυ έχω 200klbps μέχρι 700 το πολυ.....
    Και έχω και conn-x στο πατρικό μου.2mbps...1,7-1,9mbps όλη μέρα και είναι και σε χωριό στη βόρεια ελλάδα...

    ........Auto merged post: stathis77 πρόσθεσε 4 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    + παγιο ΟΤΕ.Αρα 15(παγιο)+11.9=26.9E για 1mbit ταχυτητα.

    Eνω πχ adsl economy απο 4νετ 24.9E για 24mbit.

    Hol 2play lite με 21,9Ε για 6mbit.

    Όσο για την HOL είναι απο 768 μέχρι 6...Ξέρεις τι σημαίνει αυτό?
    Αν έχεις 768 δέν μπορεις να τους κάνεις τίποτα....
    Καλά ξεμπερδέματα........
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stathis77 : 17-11-08 στις 03:39. Αιτία: auto merged post

  10. #25
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Εγώ είμαι φοιτητής και είχα πάρει το πακέτο της ΟΤΕΝΕΤ πριν 2-3 χρόνια και το χω ακόμα.
    Τότε τα 11,90 € ήταν καλή προσφορά. Σημερα οι τιμές έχουν πέσει, αλλά οι προσφορές της διόδου παρέμειναν οι ίδιες. Βέβαια τότε ήταν για 384 kbps [κ ήμουν ευχαριστημένος όταν έπιανα 30KB/s...], τα οποία διπλασιάστηκαν σε 768 και μετά αναβαθμίστηκαν πάλι στα σημερινά 2 mbps.

  11. #26
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathis77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γώ πριν τέσσερα χρόνια είχα vivodi πανω σε ΟΤΕ DSL CUBE το λέγανε (νομιζω υπάρχει ακόμη) αλλα ούτε 768 δέν είχα και μετά απο το προπληρωμένο 8μηνο(99ευρώ)μου ζητούσαν 45ευρώ/μήνα...πλάκα δέν κάνω!

    ........Auto merged post: stathis77 πρόσθεσε 6 λεπτά και 27 δευτερόλεπτα αργότερα ........




    Πόσο πιάνει η forthnet?24?εδω γελάμε.....Φιλαράκι δέν βλέπεις τι συμβαίνει δίπλα σου?
    Έχω forthnet.12πρωι-2βραδυ έχω 200klbps μέχρι 700 το πολυ.....
    Και έχω και conn-x στο πατρικό μου.2mbps...1,7-1,9mbps όλη μέρα και είναι και σε χωριό στη βόρεια ελλάδα...

    ........Auto merged post: stathis77 πρόσθεσε 4 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........




    Όσο για την HOL είναι απο 768 μέχρι 6...Ξέρεις τι σημαίνει αυτό?
    Αν έχεις 768 δέν μπορεις να τους κάνεις τίποτα....
    Καλά ξεμπερδέματα........
    Kι εγώ με 2play κατέβαζα προχτές με 1MB/s στις 7 το απόγευμα...
    Έχουμε πρόβλημα στην διασύνδεση με το aix , όπως έχει και ο ΟΤΕ.
    Στη Hol υποθέτω ότι έχουν adsl2+ στα 6Μbit και ότι αν η απόσταση από το κέντρο σου είναι μικρή , θα τα πιάνεις.

  12. #27
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stathis77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσο πιάνει η forthnet?24?εδω γελάμε.....Φιλαράκι δέν βλέπεις τι συμβαίνει δίπλα σου?
    Έχω forthnet.12πρωι-2βραδυ έχω 200klbps μέχρι 700 το πολυ.....
    Και έχω και conn-x στο πατρικό μου.2mbps...1,7-1,9mbps όλη μέρα και είναι και σε χωριό στη βόρεια ελλάδα...

    ........Auto merged post: stathis77 πρόσθεσε 4 λεπτά και 0 δευτερόλεπτα αργότερα ........




    Όσο για την HOL είναι απο 768 μέχρι 6...Ξέρεις τι σημαίνει αυτό?
    Αν έχεις 768 δέν μπορεις να τους κάνεις τίποτα....
    Καλά ξεμπερδέματα........

    Διπλα μου βλεπω τι συμβαινει.Αλλα δεν ειναι απολυτο το προβλημα σε ολους.Αλλος κατεβαζει με 2,3mb/sec με 4νετ.

    Kαι γω εχω ΟΤΕ 1024 και σε ωρες αιχμης κατεβαζει με 30-40 αντι 100-110.Κατι που το θεωρω αδιανοητο για τοσο ακριβα που πληρωνω την 1024.Αλλα τι να κανω?Αφου δεν εχει dc η γραμμη μου και δεν ειμαι φανατικος downloader παραμενω στον οτε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος utp : 17-11-08 στις 17:31.

  13. #28
    Εγγραφή
    11-08-2007
    Περιοχή
    Ναύπακτος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    639
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    Με το ζόρι 4 mbps
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ
    Router
    CL-110, Linksys WAG354G
    SNR / Attn
    6(dB) / 51(dB)
    Παιδιά να ρωτήσω όποιον έχει εμπειρία με τέτοια πακέτα...
    Η διασύνδεση του ΔΙΟΔΟΣ με το εξωτερικό με τι bw γίνεται; Ψήνομαι να το βάλω, να μειώσω το κόστος και μάλιστα σε μια εποχή που αποφάσισα για τα αδιόρθωτα προβλήματα της Forthnet (ακόμη και μετά την ομαδική καταγγελία) να αλλάξω πάροχο. Αλλά ας μείνουμε ontopic για να μην συγχιστώ πάλι με την ακατανόμαστη....
    Λοιπόν ψηνόμουνα για conn-x μιας και στην περιοχή μου δυστυχώς δεν παίζουν ιδιόκτητα αλλά ίσως και για το φοιτητικό που δικαιούμαι ως μεταπτυχιακός φοιτητής. Με ενδιαφέρει μέσω ΔΙΟΔΟΣ να μην "μπουκώνει", να έχει αξιοπρεπές ping, χωρίς packet loss και traffic shapping. Αλήθεια μήπως γίνονται αυτά μέσω ΔΙΟΔΟΣ;

  14. #29
    Εγγραφή
    19-10-2008
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ποτέ δέν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για τις ταχύτητες αλλα....απο προσωπική εμπειρία ο ΟΤΕ είναι η πιο αξιόπιστη λύση με τις πιό σταθερες ταχύτητες ΚΑΙ με εξυπηρέτηση που δεν σε ΔΟΥΛΕΥΕΙ(παίρνω στη forthnet περιμένω 30 λεπτα και βγαίνει μια κοπελια και μου λέει: δώστε μου ένα τηλέφωνο και θα σας πάρουμε εμείς-φανταζομαι οτι γίνεται πανικος στο κέντρο τους με παραπονα- και της λέω ok..ΔΕΝ ΜΕ ΠΉΡΑΝ ΠΟΤΕ!και αυτό συνέβει 3 φορές-ποτε δεν μιλησα με τεχνικο-μου λεγαν οτι θα με παρουν αυτοι...στο τέλος εστειλα email.2 βδομαδες δέν μου απαντησε κανεις...Ξαναστειλα το e-mail με κοινοποιηση στην EETT..την άλλη μέρα μου πήρε μια υπευθυνη και μου είπε;δέν έχει προβλημα η γραμμή σας(ping420ms-900ms 200klbps-700klbps)...αλλα θα ενημερώσω να σας καλέσει τεχνικος...που δέν με πήρε ποτέ....και βλέπω χθές ένα email που λέει οτι δέν μπορούνε να με βρούνε!!!!Ειναι μια πραγματικη ΚΟΡΟΙΔΙΑ που άν την περάσεις θα καταλάβεις τι εννοώ.....Το έχω αποφασίσει πλέον και συντάσω την καταγγελία μου για την ΕΕΤΤ(δέν πρόκειτε να πληρώσω τέλη απενεργοποίησης-ούτε σεντ)....(το ξέρω οτι βγήκα εκτός θέματος αλλα όλοι όσοι σκέφτοντε να την κάνουν για ιδιωτικό πάροχο θά πρεπε να ξέρουν το τί μπορεί να τους συμβει....)

    ........Auto merged post: stathis77 πρόσθεσε 21 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kι εγώ με 2play κατέβαζα προχτές με 1MB/s στις 7 το απόγευμα...
    Έχουμε πρόβλημα στην διασύνδεση με το aix , όπως έχει και ο ΟΤΕ.
    Στη Hol υποθέτω ότι έχουν adsl2+ στα 6Μbit και ότι αν η απόσταση από το κέντρο σου είναι μικρή , θα τα πιάνεις.
    Μένω στα Άνω πατήσια σε κεντρικό σημείο(υποτίθεται δίπλα στον κόμβο-σύμφωνα με τις εταιρείες που αναφέρω πιο κάτω)-forthnet(όταν δέν είχα πρόβλημα),VIVODI που είχα πριν..αλλα καί της ΟΝ που έχει μία φίλη μου που μένει δίπλα μου αλλα και απο άλλες περιπτώσεις που ξέρω... Σε κανένα πάροχο η ταχύτητα δέν είναι σταθερή...Την μία μετράς έχει 4mbps μετα απο 15λεπτά 1Mbps....Πολύ σπάνια η ταχύτητα είναι σταθερή,ιδίως τις ώρες αιχμής....Έχω χρησιμοποιήσει και CONN-X και στην αθήνα και επαρχία---ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τις τα υπόλοιπα μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό αλλα άν θέλεις σίγουρες ταχύτητες είναι το μοναδικό...και αυτό θα κάνω και εγώ μόλις ξεμπερδέψω με την forthnet.....(όλοι εκει γυρνάμε στο τέλος)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stathis77 : 18-11-08 στις 16:32. Αιτία: auto merged post

  15. #30
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Οποιος εχει ηδη γραμμη conn-χ απλη ποσο καιρο παιρνει να γινει η μετατροπη σε φοιτητηκο?
    Ειναι υποχρεωτικο να γραφτει καποιος στο διοδος?Αν παει σε ενα οτεσοπ δεν κανει την δουλεια του?

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. !! 426.199 dynamic IPs για Conn-x η Οtenet
    Από CamClone στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-08, 02:58
  2. [Baudtec] Το νεο modem του conn-x με μπερδευει
    Από Giannis2008 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-08, 13:14
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-07, 15:52
  4. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-06, 14:31
  5. Τηλεφωνία σε κουτί: το νέο προϊόν της Tellas
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-06, 03:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας