Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ρε παιδια να ρωτησω κατι που εχω απορια....

    Ειχα στον οτε σταθερο τηλεφωνο και ιντερνετ στην 4net.Ειχα κανει τηλεφωνικη αιτηση στην on αλλα την απομενη ημερα εστειλα fax απενεργοποιησης...μετα απο 2 μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν θα κανουν τιποτε...αλλα αυτοι οι βλακες με ενεργοποιησαν παρολο που εγω δεν ειχα παρει τον εξοπλισμό τους! Απο τις 12 ιουλιου ως 2 Οκτωβριου ημουν στην on χωρις να το ξερω.... το αστειο ειναι οτι ειχα ιντερνετ με τους κωδικους της 4ΝΕΤ! Μου ειπαν οτι δεν θα γινει καμια εκδοση λογαριασμου και τωρα μετα απο τοσους μήνες μου ζητανε 170 ευρο!! Είναι δυνατόν??

    Τωρα ολα αυτα πρεπει να τα σκάσω?

    Τωρα ειμαι στην 4net και ευτυχως 0 προβληματα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 04-12-08 στις 04:14. Αιτία: Αφαίρεση bold από το μήνυμα

  2. #2
    Το avatar του μέλους jar76
    jar76 Guest
    Έχεις κρατήσει το αντίγραφο του fax και την απόδειξη επιτυχούς αποστολής; Αν ναι μην πληρώσεις τίποτα.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-02-2005
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.876
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    14995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Δεν γίνεται να είσαι στο ιδιόκτυτο της ΟΝ και να μπαίνεις με τους κωδικούς της Forthnet
    κάποιο λάθος κάνεις

    Επίσης 4 μήνες και δεν είχες λάβει ούτε ένα λογαριασμό...ούτε απο forthnet ούτε απο ΟΝ?

  4. #4
    Εγγραφή
    21-08-2008
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    690
    Downloads
    63
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται να είσαι στο ιδιόκτυτο της ΟΝ και να μπαίνεις με τους κωδικούς της Forthnet
    κάποιο λάθος κάνεις

    Επίσης 4 μήνες και δεν είχες λάβει ούτε ένα λογαριασμό...ούτε απο forthnet ούτε απο ΟΝ?
    μπορεί να είναι κάτι πρπληρωμένο ή δώρο. αλλά σιγουρα δεν μπορεί να έχεις δυο εταιρίες. εκτός αν μιλάμε για 2 διαφορετικές γραμμές. αυτό θέλει πολύ ψάξιμο γιατί μπορεί να είναι αρκετά λεφτά στη μέση. πως κατάλαβες ότι έχει γίνει ενεργοποίηση παρόλο του φαξ? κάτι δεν κολλάει πάντως.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Κυψέλη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    232
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10011/1160
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΡΗΣ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    15(dB) / 25(dB)
    Φιλαράκι 60.000 πληρώνει για πάρτη σου η ON! Τώρα στα 170 ευρώ θα κολλήσει...???

    Αστειεύομαι, μακάρι να ξεμπλέξεις...
    Οι ανόητοι ισχυρίζονται ότι μαθαίνουν με την πείρα τους. Εγώ προτιμώ να επωφελούμαι από την πείρα των άλλων.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    @THOMAS25:

    Θα στείλεις επιστολή επικαλούμενος το fax που έστειλες, και αναφερόμενος επίσης σε αυτό που σου έγραψε παραπάνω ο dimitrispm. Θα ζητήσεις να σου απαντήσουν εγγράφως ότι δεν οφείλεις τίποτα

  7. #7
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από THOMAS25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια να ρωτησω κατι που εχω απορια....

    Ειχα στον οτε σταθερο τηλεφωνο και ιντερνετ στην 4net.Ειχα κανει τηλεφωνικη αιτηση στην on αλλα την απομενη ημερα εστειλα fax απενεργοποιησης...μετα απο 2 μερες με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν πως δεν θα κανουν τιποτε...αλλα αυτοι οι βλακες με ενεργοποιησαν παρολο που εγω δεν ειχα παρει τον εξοπλισμό τους! Απο τις 12 ιουλιου ως 2 Οκτωβριου ημουν στην on χωρις να το ξερω.... το αστειο ειναι οτι ειχα ιντερνετ με τους κωδικους της 4ΝΕΤ! Μου ειπαν οτι δεν θα γινει καμια εκδοση λογαριασμου και τωρα μετα απο τοσους μήνες μου ζητανε 170 ευρο!! Είναι δυνατόν??

    Τωρα ολα αυτα πρεπει να τα σκάσω?

    Τωρα ειμαι στην 4net και ευτυχως 0 προβληματα!
    Mάλλον δεν ενεργοποιήθηκες ποτέ

    Τα 170€ πως σου τα ζητάνε, με λογαριασμό, με εξωδικη επιστολή;

  8. #8
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manuel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται να είσαι στο ιδιόκτυτο της ΟΝ και να μπαίνεις με τους κωδικούς της Forthnet κάποιο λάθος κάνεις
    Ίσως στην on να γίνεται αν δεν κάνει ταυτοποίηση των κωδικών (δηλαδή αν το Internet δουλεύει ακόμα και αν δώσεις user: whatever password: whatever)
    Ετσι κι'αλλιώς για όλους ισχύει το on/on. Ας δοκιμάσει κάποιος σε on να μας πει αν ισχύει και το whatever/whatever.

  9. #9
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Γεια σας και παλι!
    Mάλλον δεν ενεργοποιήθηκες ποτέ

    Τα 170€ πως σου τα ζητάνε, με λογαριασμό, με εξωδικη επιστολή;

    Ειχα στον οτε σταθερο τηλεφωνο και ιντερνετ στην 4net. Μολις εκανα το πακετο της on την αλλη μερα εστειλα το fax (δυστιχος δεν εχω την απόδειξη... αλλα αυτοι μου ειπαν οτι το ελαβαν!)οτι δεν θελω να γινει καμια ενεργια και πως να ενημερωθω τηλεφωνικα οτι δεν θα κανουν κατι.... και πραγματικα με πηραν τηλεφωνο....
    Αυτοι ομως με ενεργοποιηησαν! Μου ηρθαν και καποια μηνυματα στο κινητο... μολις τα ειδα τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν να αγνοησω τα μηνυματα και πως δεν θα γινει ενεργοποιηση....
    Μετα μου ηρθε λογαριασμος απο την 4net να πληρωσω το τελος ενεργοποιησης... και απο εκει εμαθα οτι με ενεργοποιησαν οι φουστιδες.....

    Δεν γίνεται να είσαι στο ιδιόκτυτο της ΟΝ και να μπαίνεις με τους κωδικούς της Forthnet
    κάποιο λάθος κάνεις

    Επίσης 4 μήνες και δεν είχες λάβει ούτε ένα λογαριασμό...ούτε απο forthnet ούτε απο ΟΝ?
    Ναι ειχα τους κωδικους της 4νετ και ειχα ιντερνετ απο την ον! Αφου και οι ιδιοι δεν μπορουσαν να βγαλουν ακρη! Στην 4νετ που μιλησα μαζι τους ημουν απενεργοποιημενος... απο τις 12 ιουλιου ως 2 Οκτωβριου δεν πηρα κανεναν λογαριασμο απο κανεναν!

    Μου ειχαν πει απο την on οτι δεν θα γινει καμια εκδοση λογαριασμου αλλα τωρα μου βγαζουν κανονικα λογαριασμο!

    Το θεμα ειναι οτι ειμαι ανεργος τωρα και δεν εχω φραγκο..... ας με πανε στα δικαστηρια για 170 ευρο... τι να αλλο πω?

  10. #10
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    Linksys WAG160N
    Συγγνωμη Οτε ειχες; Σου ερχονταν οι λαγαριασμοι; Λες οτι ηρθε λοαγαριασμος με τελος ενεργοποιησης απο 4net; Μηπως εχεις μπερδευτει λιγο; Και επσης σε ενεργοποιήσανε μετα απο 2 μερες; Προφανως την αιτηση την ειχες κανει κανα μηνα πριν;;;

  11. #11
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τους πήρα τωρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν χρωστάω τίποτα! Δεν γίνεται, μου είπαν, να πληρώσω κάτι την στιγμη που δεν παρέλαβα τον εξοπλισμό και δεν εχει γίνει ενεργοποίηση! Και το εχουν δωσει τωρα να δουνε ποιος πηρε τηλεφωνο...... καλα μιλαμε για μπέρδεμα!

    ........Auto merged post: THOMAS25 πρόσθεσε 92 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Συγγνωμη Οτε ειχες; Σου ερχονταν οι λαγαριασμοι; Λες οτι ηρθε λοαγαριασμος με τελος ενεργοποιησης απο 4net; Μηπως εχεις μπερδευτει λιγο; Και επσης σε ενεργοποιήσανε μετα απο 2 μερες; Προφανως την αιτηση την ειχες κανει κανα μηνα πριν;;;
    ΟΤΕ ειχα μονο για τηλεφωνο! Για ιντερνετ ειχα 4νετ! ο λογαριασμος που μου ηρθε απο την 4νετ με 40ευρο ηταν γιατι εγινε διακοπη πριν τον ενα χρονο!
    Οχι δεν με ενεργοποιησαν μετα απο 2 μερες! Μου ειπαν οτι η αιτηση έφυγε το πρωι της επομενης μερας και γιαυτο εγινε το προβλημα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος THOMAS25 : 04-12-08 στις 13:13. Αιτία: auto merged post

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-08, 21:14
  2. Μηνύματα: 77
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-08, 10:15
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 02:21
  4. ακύρωση πριν την ενεργοποίηση
    Από airamhag στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-10-07, 23:50
  5. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-07, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας