Σελ. 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 182
  1. #46
    Εγγραφή
    03-11-2006
    Μηνύματα
    250
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liakoskat Εμφάνιση μηνυμάτων
    και να τα δουνε ο καθενας θα εχει την αποψη του οπως συμβαινει και με τα vista δλδ θα τα θαψουν οι υπερμαχοι του ελευθερου λογισμικουχωρις αστεια τωρα οσοι εχουν βαλει vista και τα βγαλαν σκαρτα δηθεν με προβληματα και μπλε οθονες και διαφορες αλλες μ@λ@κ.... ΔΕΝ φταιει το λειτουργικο ας το καταλαβουν καποτε
    Υπέρμαχος του ελεύθερου λογισμικού είμαι και εγώ, όμως όπως είπε και κάποιος παραπάνω , είμαι και εγώ καταναλωτής και τα χρησιμοποιώ όλα
    Και μάλιστα πιστεύω ότι τα vista είναι ότι ποιο ολοκληρωμένο υπάρχει σε windows μέχρι σήμερα, αλλά τίποτε απόλυτος δεν είναι τέλειο
    Και δεν είμαι από αυτούς που λένε « σVista » , πιστεύω ότι όποιος το λέει αυτό έβαλε κάποια πειρατική έκδοση RTM ή τα έβαλε σε κάποιο μηχάνημα που δεν τα υποστήριζε. Γιατί όπως και να το κάνουμε αν δεν τρέχει το PC πώς να σηκώσει το λειτουργικό, ας μην πούμε για την αναξιοπιστία των πειρατικών

    Έχω ORIGINAL Vista Home Premium σε ένα σχετικά δυνατό, HP Laptop , πολύ καλές εντυπώσεις από κάθε άποψη(1 bsof σε 1.5 χρόνο)
    Όταν όμως έβαλα στο τότε PC μου με P4 στα 2.6ΗΤ κάποια «δωρεάν έκδοση» δεν δούλευε καθόλου ικανοποιητικά
    Θέλω να καταλήξω ότι δεν φταίνε τα λειτουργικά αν εμείς είμαστε λίγο «τσίπιδες» , ή θέλουμε να είμαστε στη μόδα με ότι τελευταίο υπάρχει στο σαραβαλάκι μας

    Υπέρμαχος του ελεύθερου λογισμικού είμαι και θα συνεχίσω να είμαι δεν σημαίνει ότι τα μηδενίζουμε όμως όλα.

  2. #47
    Εγγραφή
    16-02-2007
    Μηνύματα
    170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Shared
    Ταχύτητα
    6139/847 Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΥ
    Router
    NetFasteR IAD
    SNR / Attn
    10(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Vista ΔΕΝ είναι ΓΤΠ φίλε μου επειδή ΕΣΥ αντιμετώπισες κάποια προβλήματα, τα οποία να υποθέσω πως ΔΕΝ αντιμετώπισες ΠΟΤΕ στα XP.

    Τρέχω τα Vista εδώ και αρκετό καιρό και, Blue Screen ΔΕΝ έχω δει για κανένα λόγο.
    +1

  3. #48
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    λεπτοκαρυα-πιεριας
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ
    Router
    speedTouch-530
    οταν λεω για ελευθερο λειτουργικο δεν εννοω λινουξ,το ειπα και σε αλλο νημα δεν εχω να ζηλεψω! τιποτα απο τους λινουξαδες,αλλα απο τα σπασμενα μερα με την νυχτα.

  4. #49
    Εγγραφή
    02-01-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    sagem 1500g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Til3tSiO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπέρμαχος του ελεύθερου λογισμικού είμαι και εγώ, όμως όπως είπε και κάποιος παραπάνω , είμαι και εγώ καταναλωτής και τα χρησιμοποιώ όλα
    Και μάλιστα πιστεύω ότι τα vista είναι ότι ποιο ολοκληρωμένο υπάρχει σε windows μέχρι σήμερα, αλλά τίποτε απόλυτος δεν είναι τέλειο
    Και δεν είμαι από αυτούς που λένε « σVista » , πιστεύω ότι όποιος το λέει αυτό έβαλε κάποια πειρατική έκδοση RTM ή τα έβαλε σε κάποιο μηχάνημα που δεν τα υποστήριζε. Γιατί όπως και να το κάνουμε αν δεν τρέχει το PC πώς να σηκώσει το λειτουργικό, ας μην πούμε για την αναξιοπιστία των πειρατικών

    Έχω ORIGINAL Vista Home Premium σε ένα σχετικά δυνατό, HP Laptop , πολύ καλές εντυπώσεις από κάθε άποψη(1 bsof σε 1.5 χρόνο)
    Όταν όμως έβαλα στο τότε PC μου με P4 στα 2.6ΗΤ κάποια «δωρεάν έκδοση» δεν δούλευε καθόλου ικανοποιητικά
    Θέλω να καταλήξω ότι δεν φταίνε τα λειτουργικά αν εμείς είμαστε λίγο «τσίπιδες» , ή θέλουμε να είμαστε στη μόδα με ότι τελευταίο υπάρχει στο σαραβαλάκι μας

    Υπέρμαχος του ελεύθερου λογισμικού είμαι και θα συνεχίσω να είμαι δεν σημαίνει ότι τα μηδενίζουμε όμως όλα.
    Τι σχέση έχει αν είναι original ή σπασμένα?
    Καμία

  5. #50
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θα έλεγα πολύ χονδρικά. Το ένα διαχειρίζεται ενιαία τα metadata ενώ το άλλο έχει τελείως άλλη φιλοσοφία σαν Object-oriented έννοια του αρχείου.

    function make priests

    WinFS's type system is tied to the .NET Framework's concept of classes and inheritance.

    WinFS Type Extensibility allows developers to extend WinFS by providing a schema that defines new data types and associations

  6. #51
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.121
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200v3
    SNR / Attn
    10(dB) / 32(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Til3tSiO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δεν είμαι από αυτούς που λένε « σVista » , πιστεύω ότι όποιος το λέει αυτό έβαλε κάποια πειρατική έκδοση RTM ή τα έβαλε σε κάποιο μηχάνημα που δεν τα υποστήριζε.
    Θες να έρθεις να διορθώσεις τα προβλήματα των αυθεντικών Vista στο δικό μου laptop; (Δεν το λέω με κακία, μην το πάρεις στραβά ).

    Τα Vista είναι ένα κακό ή, πιο σωστά, αποτυχημένο λειτουργικό. Μπορεί κάποιοι να έιναι τυχεροί και να τους δουλεύει σωστά, για πολλούς όμως είναι μπελάς και βγάζει προβλήματα! Το ότι κάποιοι υπερβάλουν και αρχίζουν και παραπονιούνται με το παραμικρό ισχύει. Αλλά η βιασύνη της MS να αντικαταστήσει τα Vista και να ονομάσει, επί της ουσίας, το Vista SP2 σε Windows 7 είναι η μεγαλύτερη επιβεβαίωση ότι το συγκεκριμένο λειτουργικό απέτυχε! Άλλωστε το σλόγκαν "τα Windows 7 είναι τα Vista όπως θα έπρεπε να είναι" το επιβεβαιώνει απόλυτα!

    Επι της ουσίας, για να τελειώνουμε με την ιστορία: όποιος τα έβαλε και έμεινε ικανοποιημένος, με γεια του με χαρά του και καλά κάνει και το χαίρεται. Αλλά, επιτέλους, προ των πυλών ενός νέου λειτουργικού, ας μην κολλάμε άλλο στο παρελθόν! Το θέμα αφορά τα Windows 7. Μην καταντήσει topic προβλημάτων των Vista ή κάποιο OS war...

  7. #52
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    45
    Uploads
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Ειμαι 10000000% σιγουρος οποιος κανει format και βαλει τα Svista 7 θα το μετανιωσει σκληρα και θα εχει χασει ολα του τα δεδομενα χωρις λογο!!

  8. #53
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Άνω Πατήσια
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    621
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Εγώ πάλι είμαι σίγουρος πως οποιοσδήποτε όχι-ιδιαίτερα-πεπειραμένος χρήστης θέλει να εγκαταστήσει νέο λειτουργικό σύστημα, μπορεί να το κάνει χωρίς να χάσει τα δεδομένα του.

  9. #54
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KIT-XDestroyerGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι 10000000% σιγουρος οποιος κανει format και βαλει τα Svista 7 θα το μετανιωσει σκληρα και θα εχει χασει ολα του τα δεδομενα χωρις λογο!!
    γιατί το λες αυτό ;


    Τέσπα για τις προηγούμενες απαντήσεις ... τα sVista είναι οντως καλύτερα απο τα XP αλλά ήταν οτι άμα σου δουλέψει σου δούλεψε. Στο PC σπίτι μου πετάει αλλά στο laptop ... είναι ο διάλος ο ίδιος!

    Δεν θα κάτσω να ασχοληθώ με OS wars /flame wars για το συγκεκριμένο θέμα με fanboys . τα γεγονότα τα λένε όλα , διαφορετικά η MS δεν θα βιαζόταν τόσο πολύ για τα Win7. Κ καλα κάνει από το να κάθεται με τα χέρια σταυρωμένα! ότι τα vista ήταν αποτυχία ναι ήταν ασχέτων αν λόγω κάποιων χαρακτηριστικών ήταν λίγο καλύτερα απο τα XP, το οποίο σαν τελικό προϊόν δεν κατάφερε να παραδώσει με αξιοπιστία.

    κ επίσης..... δώστε WinFS στον λαο!!!!
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  10. #55
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KIT-XDestroyerGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι 10000000% σιγουρος οποιος κανει format και βαλει τα Svista 7 θα το μετανιωσει σκληρα και θα εχει χασει ολα του τα δεδομενα χωρις λογο!!
    Χμμ, πού το στηρίζεις αυτό; Αν...
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  11. #56
    Εγγραφή
    09-12-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    45
    Uploads
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Μα ολος ο κοσμος περιμενε η ms να βγαλει κατι σαν τα xp που δεν το εκανε
    Τωρα κατσει να φαει την αποριψη μου

  12. #57
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.892
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KIT-XDestroyerGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ολος ο κοσμος περιμενε η ms να βγαλει κατι σαν τα xp που δεν το εκανε
    Τωρα κατσει να φαει την αποριψη μου
    Κάτι σαν τα XP εύχομαι να μην ξαναβγάλει, αρκετους ιούς/worms/trojans είδε ο κόσμος τα τελευταία χρόνια. Απλά δεν κατάλαβα πώς σου ήρθε αυτό με την απώλεια δεδομένων.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  13. #58
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Στα 10 μυνήματα, τα 11 flame για τα Vista, για ελεύθερο λογισμικό,και για ένα σωρό άσχετα πράγματα. Για την preview των 7 συζητάμε κύριοι.

    Στο μόνο που μπορώ να παραπονεθώ μέχρι στιγμής από την εγκατάσταση που έχω κάνει έιναι οτι δεν δουλεύει ο Chrome.

  14. #59
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    1)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray
    εγώ θέλω winfs.... Θελω ενα σύγχρονο συστημα αρχειών.... Θέλω ένα σοβαρό, με καλές επιδόσεις και ασφάλεια σύστημα αρχείων....
    2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray
    Πολλά τα χρόνια του NTFS..... Καιρός να αλλάξουμε σελίδα...
    3)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray
    Δεν μου μοιάζει και τόσο NTFS..... εκτός και αν δεν καταλαβαίνω κάτι.....
    4)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από midnightsun
    Εσύ δεν είσαι υπέρμαχος του ελεύθερου λογισμικού ;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray
    Φυσικά

    Αλλα δεν παίζω το παιχνίδι του ανελεητου flame... Εξάλλου "καταναλωτης" είμαι και χρησιμοποιώ και τα 2....

    (Μάλιστα λεω να κάνω προσπάθεια σε Win srv 2008 από 2003 και xp x64...)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab
    Το Semantic Desktop είναι default σε Win32 και KDE4

    Οπότε, σε όποιο και αν πας, αυτό θα βρεις.
    Eίτε ως WinFS είτε ως Nepomuk.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DaveMurray
    To έχω δοκιμάσει το nepomuk, και δεν εχω και τις καλυτερες εντυπώσεις..... γενικά το kde4..... μακρυά.... (μέχρι να υπάρχει λόγος να πλησιαστεί... -- μιλώ μόνο για εμένα πάντα...)
    Συγνώμη, αλλά που είδες ότι όλα τα μηνύματα στο νήμα ήταν flame; Καλό είναι να σεβόμαστε τους άλλους και να μην χαρακτηρίζουμε τους πάντες....

  15. #60
    Εγγραφή
    16-01-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    283
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    siemens cl-110
    αντε, καλως να τα δεχθουμε!

Σελ. 4 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. H Microsoft παρουσίασε μία πρώτη έκδοση των Windows 7
    Από nm96027 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-08, 23:19
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-07, 22:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας