Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Σας αρέσει το νέο μας look;

Ψήφισαν
260. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πολύ!

    40 15,38%
  • Αρκετά

    27 10,38%
  • Ναι, αλλά κάτι με ενοχλεί (γράψτε τι σας ενοχλεί)

    52 20,00%
  • Έτσι και έτσι.

    47 18,08%
  • Όχι. (γράψτε τον λόγο)

    94 36,15%
Σελ. 7 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 449

Θέμα: Νέο look 2009

  1. #91
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fractalbit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά μου αρέσουν τα fixed width layout. Τα θεωρώ πιο επαγγελματικά και πιο ευχάριστα στο μάτι. Για να σας προλάβω, έχω 20άρα wide οθόνη και 1680χ1050 ανάλυση. Όταν λοιπόν το site είναι liquid, τότε στις wide οθόνες για να διαβάσεις ένα κείμενο πρέπει να κάνεις το κεφάλι σου πέρα δώθε και γενικά το site φαίνεται λίγο "ξεχειλωμένο".
    Καμια σοβαρη οθονη δοκιμασες;

    Με 20" οθονη και fonts ψειρες, λογικο ειναι να σου φαινεται μανικι να διαβασεις κειμενο σε wide.

    Οτιδηποτε fixed ενδεχομενως να βολευει τον δημιουργο αλλα ειναι παντα πιο ασχημο και δυσχρηστο για τον χρηστη.

    Ποσο μαλλον αν μιλαμε για φορουμ, κανενα απο αυτα που παρεθεσες δεν ειναι φορουμ.

    ΥΓ Εχω προσωπικα στειλει mail διαμαρτυριας στο sport24.gr γιατι οταν ειχα 22" wide η ασπριλα που εβλεπα στο πλαι στραβωνε τα ματακια μου. Απλα ατυχες παραδειγμα.

    ΥΓ2 Φανταζεσαι, πχ το sport24.gr, αυριο να αλλαξει στυλ και να γινει πιο liquid; Σε ενδεχομενη δημοσκοπηση, το 90% θα μεινουν ευχαριστημενοι.

  2. #92
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταρχήν ευχαριστώ τους διαχειριστές του forum για τη φιλοξενία, αλλά κυρίως για τον πολύτιμο χρόνο που αφιερώνουν καθημερινά, για την καλή λειτουργία του.

    Μου αρέσει η νέα εμφάνιση, όχι όμως και τόσο το fixed width, λόγω της οθόνης μου (22' wide).

    Είμαι όμως σίγουρος ότι θα υπάρξει τελικά το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, που θα ικανοποιήσει τους περισσότερους.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  3. #93
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fractalbit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά μου αρέσουν τα fixed width layout. Τα θεωρώ πιο επαγγελματικά και πιο ευχάριστα στο μάτι. Για να σας προλάβω, έχω 20άρα wide οθόνη και 1680χ1050 ανάλυση. Όταν λοιπόν το site είναι liquid, τότε στις wide οθόνες για να διαβάσεις ένα κείμενο πρέπει να κάνεις το κεφάλι σου πέρα δώθε και γενικά το site φαίνεται λίγο "ξεχειλωμένο".
    Είσαι σοβαρός;

    Άμα "ξεχειλώνεσαι", μείωσε το πλάτος του παραθύρου του web browser σου.

    Άσε τους άλλους όμως που δεν "ξεχειλώνουν", να μπορούν να αξιοποιήσουν όλο το πλάτος της οθόνης τους.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #94
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σοβαρός;

    Άμα "ξεχειλώνεσαι", μείωσε το πλάτος του παραθύρου του web browser σου.

    Άσε τους άλλους όμως που δεν "ξεχειλώνουν", να μπορούν να αξιοποιήσουν όλο το πλάτος της οθόνης τους.
    εε τότε αν είσαι σοβαρός μπορείς να μειώσεις το πλάτος του browser σου ώστε να φαίνεται σωστά,



  5. #95
    Εγγραφή
    16-03-2004
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πολύς... ακάλυπτος χώρος


    Στην αρχική σελίδα, στις τρεις ειδήσεις που είναι η μία δίπλα στην άλλη είναι ανακατεμένες οι σειρές μεταξύ τους και δεν διαβάζονται (έχει μπει το "απαντήσεις" και "εμφανίσεις" μέσα στο κείμενο). Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει ;
    No one flirts like a Malkavian

  6. #96
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι πολύ αποκαρδιωτικό, και φυσικά εντελώς αγενές και απαξιωτικό, το να εκφράζεται κανείς τόσο άσχημα για τη δουλειά που έχει γίνει από κάποιους δίνοντας τον ελεύθερό τους χρόνο εις βάρος των βιοποριστικών ή/και των ψυχαγωγικών τους δραστηριοτήτων (όχι, εγώ δεν έχω συμβάλλει σε αυτό, οπότε δε μιλάω για μένα).

    Το να υπάρχουν αντίθετες γνώμες είναι απόλυτα θεμιτό, φυσιολογικό, αναμενόμενο και επιθυμητό. Αυτές οι γνώμες όμως μπορούν να εκφραστούν με ευγενή τρόπο.

    Δυστυχώς σε μεγάλο βαθμό, αυτό δε γίνεται...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνώμη αλλά αμά πω οτι μου αρέσει τα μάλα τι θα μου απαντήσεις;

    ο euri αναφέρεται στον τρόπο που κάποιοι εκφράζονται, και συμφωνώ μαζί του
    Δεν χρείαζεται να έχουμε τέτοιες εντάσεις.

    Παιδια παρεξηγησατε κατι μου φαινεται.

    Κανεις μας δεν απαξιωνει την πολλη -ειναι αληθεια- δουλεια που εχετε ριξει οχι μονο για το παρον layout αλλα για την συντηρηση γενικοτερα τοσα χρονια του site μονο και μονο για το μερακι σας.


    Ομως ο ασχημος -οπως λετε- τροπος που εκφραζομαστε (εγω θα τον ελεγα ωμο) μερικοι ειναι βασικα γιατι μετα απο τοσα χρονια , εχουμε θελω να πιστευω μια οικιοτειτα μεταξυ μας. Εεε θα πουμε και μια κουβεντα παραπανω. Μην τα παιρνετε τοις μετρητοις.


    Προσωπικα βρισκω πιο ασχημη την σταση του....."Αυτο ειναι κι αν σ'αρεσει"
    Απο τη στιγμη ομως που λετε οτι το κοιτατε το θεμα , ολοι μας πιστευω οτι μπορουμε να κανουμε υπομονη και να το δουμε τελειωμενο.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  7. #97
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σοβαρός;

    Άμα "ξεχειλώνεσαι", μείωσε το πλάτος του παραθύρου του web browser σου.

    Άσε τους άλλους όμως που δεν "ξεχειλώνουν", να μπορούν να αξιοποιήσουν όλο το πλάτος της οθόνης τους.
    +1
    Ολοσωστος! Πριν ειχαμε επιλογες, τωρα οχι..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εε τότε αν είσαι σοβαρός μπορείς να μειώσεις το πλάτος του browser σου ώστε να φαίνεται σωστά,


    Και να χαλασουμε την ροδελα του ποντικιου μας απο το πολυ scrolling??

  8. #98
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει, αυτό που αποτυπώνεται σιγά σιγά από τη δημοσκόπηση είναι αυτό που έχει ζητηθεί σε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την αναβάθμιση:

    Liquid και όχι Fixed.

    Αν και ο αριθμός όσων έχουν ψηφίσει μέχρι στιγμής είναι πολύ μικρός σε σχέση με τους ενεργούς χρήστες του Forum, πιστεύω πως το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο.

  9. #99
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εε τότε αν είσαι σοβαρός μπορείς να μειώσεις το πλάτος του browser σου ώστε να φαίνεται σωστά,


    To Fullscreen reading υπάρχει για αυτό το λόγο - για να κάνεις reading - είτε με F11 είτε maximized...

    Όσα site ξέρω που έχουν vbulletin / invision / κάτι, είτε επαγγελματικά είτε όχι, και δίνουν βάση στο forum τους, έχουν liquid...τα μόνα που έχουν fixed width είναι κάτι site που το forum τους είναι παρωδία (=μη λειτουργικό στο μέγιστο βαθμό, ούτε καν γνωστό software) και θέλουν να είναι πανομοιότυπο με την κεντρική σελίδα.

    Στην εδώ περίπτωση, αφού το forum έχει μεγαλύτερη "κίνηση" από την κεντρική σελίδα (που προσωπικά δεν την βλέπω ποτέ μα ποτέ - πάω κατευθείαν στο forum "Ειδήσεις"), σε αυτό δίνεται προτεραιότητα, και όχι το ανάποδο...
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  10. #100
    Εγγραφή
    16-07-2003
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια σοβαρη οθονη δοκιμασες;

    Με 20" οθονη και fonts ψειρες, λογικο ειναι να σου φαινεται μανικι να διαβασεις κειμενο σε wide.

    Οτιδηποτε fixed ενδεχομενως να βολευει τον δημιουργο αλλα ειναι παντα πιο ασχημο και δυσχρηστο για τον χρηστη.

    Ποσο μαλλον αν μιλαμε για φορουμ, κανενα απο αυτα που παρεθεσες δεν ειναι φορουμ.

    ΥΓ Εχω προσωπικα στειλει mail διαμαρτυριας στο sport24.gr γιατι οταν ειχα 22" wide η ασπριλα που εβλεπα στο πλαι στραβωνε τα ματακια μου. Απλα ατυχες παραδειγμα.

    ΥΓ2 Φανταζεσαι, πχ το sport24.gr, αυριο να αλλαξει στυλ και να γινει πιο liquid; Σε ενδεχομενη δημοσκοπηση, το 90% θα μεινουν ευχαριστημενοι.
    Δηλαδή τι οθόνη να πάρω φίλε μου, 24άρα; Και ποιός μίλησε για ψείρες font? Εγώ μίλησα για το γεγονός ότι όταν το site είναι liquid σε μεγάλες wide οθόνες, κάνεις πέρα δώθε το κεφάλι για να διαβάσεις, όσο μεγαλα ή μικρά κι αν είναι τα fonts. Άμα είχα ακόμα μεγαλύτερη από 20" τότε το πέρα δώθε θα ήταν ακόμα περισσότερο.

    Όπως και να έχει δεν καταλαβαίνω την επίθεση. Είπα την άποψή μου και δεν προσπάθησα να την επιβάλω σε κανέναν*, απλώς την αιτιολόγησα. Δικαίωμά σας να επιμείνετε στην δικιά σας άποψη.

    *
    Μπορεί κάποιοι να μη συμφωνούν και πάλι. Τεσπά, αυτή είναι η άπόψή μου. Πιστεύω ότι το νέο template είναι καλό και με κάποιες βελτιώσεις θα γίνει πολύ καλό.
    Υ.Γ. Όσοι έχετε firefox 3+ και δεν αντέχετε το fixed width, πατήστε μερικές φορές ctrl και + ώστε να πιάνει το site όλη την οθόνη. Πλέον ο firefox από την έκδοση 3 και μετά μεγαλώνει και τις εικόνες εκτός από το κείμενο και επίσης θυμάται τη ρύθμιση μεγέθους ξεχωριστά για κάθε site. Αν θέλετε να επανέλθετε στο default μέγεθος, πατήστε ctrl και 0. Ως προσωρινή λύση το αναφέρω.

  11. #101
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει, αυτό που αποτυπώνεται σιγά σιγά από τη δημοσκόπηση είναι αυτό που έχει ζητηθεί σε όλα τα θέματα που έχουν σχέση με την αναβάθμιση:

    Liquid και όχι Fixed.

    Αν και ο αριθμός όσων έχουν ψηφίσει μέχρι στιγμής είναι πολύ μικρός σε σχέση με τους ενεργούς χρήστες του Forum, πιστεύω πως το αποτέλεσμα είναι ξεκάθαρο.
    Το "Ναι Πολύ" και "Αρκετά" ως τώρα είναι μόλις 20%, όλα τα άλλα (που ουσιαστικά μιλάνε για το fixed width) είναι 80% συνολικά...Μάλλον έχεις δίκιο.

    ........Auto merged post: Sovjohn added 1 minutes and 40 seconds later ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fractalbit Εμφάνιση μηνυμάτων
    *Υ.Γ. Όσοι έχετε firefox 3+ και δεν αντέχετε το fixed width, πατήστε μερικές φορές ctrl και + ώστε να πιάνει το site όλη την οθόνη. Πλέον ο firefox από την έκδοση 3 και μετά μεγαλώνει και τις εικόνες εκτός από το κείμενο και επίσης θυμάται τη ρύθμιση μεγέθους ξεχωριστά για κάθε site. Αν θέλετε να επανέλθετε στο default μέγεθος, πατήστε ctrl και 0. Ως προσωρινή λύση το αναφέρω.
    Δοκίμασα αυτό που λες και το font size είναι για τυφλούς - σαν να βλέπω κείμενο του word με font 16 ας πούμε...Φαίνεται αρκετά περίεργο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sovjohn : 15-12-08 στις 02:16. Αιτία: auto merged post
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  12. #102
    Εγγραφή
    07-10-2006
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    2.397
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    TP-Link TL-WR1043ND
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το fixed width , η μικρη γραμματοσειρα , καθως και το high contrast στο κειμενο (μαυρα γραμματα + ασπρο φοντο = κουραση)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opel5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. (γράψτε τον λόγο) =

    Γιατι απλα το προηγουμενο ηταν καλυτερο (για μενα και απ' οτι διαβαζω και για πολλους ακομη).
    Τουλαχιστον δωστε το προηγουμενο σαν option.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NaGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    κουραστικό σε σημείο ενόχλησης.
    ένα οπτικό χάος. κρίμα τόση ωραία δουλειά στο προηγούμενο να πεταχτεί έτσι.
    Δυστυχώς παιδιά έχουν δίκιο. Κατά τ' άλλα αισθητικά είναι καλό, μόνο που θέλει δουλειά ακόμα η οποία θέλω να πιστεύω ότι θα γίνει.

  13. #103
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fractalbit Εμφάνιση μηνυμάτων

    *Υ.Γ. Όσοι έχετε firefox 3+ και δεν αντέχετε το fixed width, πατήστε μερικές φορές ctrl και + ώστε να πιάνει το site όλη την οθόνη. Πλέον ο firefox από την έκδοση 3 και μετά μεγαλώνει και τις εικόνες εκτός από το κείμενο και επίσης θυμάται τη ρύθμιση μεγέθους ξεχωριστά για κάθε site. Αν θέλετε να επανέλθετε στο default μέγεθος, πατήστε ctrl και 0. Ως προσωρινή λύση το αναφέρω.
    Αυτο δεν προκειται να αλλαξει το προβλημα με το συνεχες scrolling...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος haHa : 15-12-08 στις 03:31.

  14. #104
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ναι, αλλά κάτι με ενοχλεί (γράψτε τι σας ενοχλεί) :
    πιστευω τελικα υστερα απο μια μερα εγω που εχω 15'' οθονη(αρα δεν μπορω να γνωριζω για wide και να πω) ειναι πως μαλλον το contrast με κουραζει πολυ(περναω πολλες ωρες στο pc και διαβαζω πολλες ωρες το φορουμ...),οσο για την γραμματοσειρα ισως να θελει συνηθεια γιατι καταλαβα οτι πιο πολυ με ενοχλει ο φωτισμος(μολις τον χαμηλωσα για να πειραματιστω ειδα τρελη διαφορα αλλα δε μαρεσει να πρεπει να τον εχω χαμηλωμενο...
    (οι τελειες που γινανε βελακια για τελευταια σελιδα και το κουμπι "top" μαλλον απλα συνηθεια ειναι αλλα λιγο μεγαλυτερα πιστευω δε θα εβλαπτε...)

    αισθητικα παντως δινω πολλα μπραβο στην ανανεωση που γενικα μαρεσε πολυ...

    ευχαριστω....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nothing : 15-12-08 στις 03:47.

  15. #105
    Εγγραφή
    12-12-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.501
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ψήφισα ναι, αλλά με ενοχλεί κάτι.


    Με ενοχλεί το fixed width, και το ADSL Info που είναι κουμπάκι.

Σελ. 7 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Antivirus 2009
    Από Simpleton στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-09, 00:13
  2. Pc Games 2009
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 55
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-08, 04:59
  3. νεο pc. νεο psu?
    Από Amorfis στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-08, 21:42
  4. Τι να πάρω; Το νέο Yaris ή το νέο Colt;
    Από teacake στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-06, 09:25
  5. Νέο GNOME, νέο Gedit
    Από shadowman στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-06, 04:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας