Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 116
  1. #31
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Μπορείς να πάρεις παραπάνω απο μια θεματική ενότητα, αλλά υπάρχει επίσης και ο περιορισμός των προαπαιτούμενων σε κάθε θεματική ενότητα. Εαν πχ η Ισπανική γλώσσα ΙΙ έχει ως προαπαιτούμενο την θεματική ενότητα Ισπανική Γλώσσα Ι, τότε δεν μπορείς να παρεις την ΙΙ εαν δεν έχεις ολοκληρώσει επιτυχώς την Ι. Πάντως ειδικά για την Ισπανική Γλώσσα επειδή το κοίταξα και πραγματικά τα έχει στην ίδια χρονιά.

  2. #32
    Εγγραφή
    15-12-2006
    Περιοχή
    Νεα Μάκρη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9108
    Είμαι και εγώ στους τυχερούς και θα ήθελα να ρωτήσω 1 πράγμα και εγώ.!
    Από το ΕΑΠ μπορώ να έχω χαρτί για την στρατολογία??? μου δίνουν απαλλαγή??

  3. #33
    Το avatar του μέλους 21century
    21century Guest
    Άρχικά να τονίσω ότι ο θεσμος παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφερον και αφορά την εξ αποστάσεως διδασκαλία αλλά το κυριότερο ειναι ότι γίνεται πραξη η κατοχή ΠΕ τίτλου με την βοήθεια της τεχνολογίας. Απο εκεί και πέρα η αδερφή μυο πέτυχε στην Α λιστα για Πληροφορική και καθώς έχει σπουδάσει σε ΙΕΚ και διαθέτει πείρα το σκέφτεται σοβαρά καθώς τα χρόνια τρέχουν...

  4. #34
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 21century Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρχικά να τονίσω ότι ο θεσμος παρουσιάζει μεγάλο ενδιαφερον και αφορά την εξ αποστάσεως διδασκαλία αλλά το κυριότερο ειναι ότι γίνεται πραξη η κατοχή ΠΕ τίτλου με την βοήθεια της τεχνολογίας. Απο εκεί και πέρα η αδερφή μυο πέτυχε στην Α λιστα για Πληροφορική και καθώς έχει σπουδάσει σε ΙΕΚ και διαθέτει πείρα το σκέφτεται σοβαρά καθώς τα χρόνια τρέχουν...
    Χωρίς να θέλω να γίνω κακός, τί εννοείς "πέτυχε";
    Δίνεις εξετάσεις για να μπεις στο ΕΑΠ ή μέσω κάποιας υποβολής δικαιολογητικών παίρνουν όσους έχουν τα περισσότερα προσόντα;

    έχω πλήρη άγνοια επί του συγκεκριμένου θέματος και μου κίνησε τη περιέργεια...

  5. #35
    Εγγραφή
    03-07-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.418
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Ευχαριστώ τα παιδιά για τις πληροφορίες τους. Δυστυχώς για μένα εκτός από το χρηματικό θέμα, δεν έχω και τον πολύ χρόνο που είναι ελάχιστος λόγω δουλειάς για να εγγραφώ. Καλή τύχη στα υπόλοιπα παιδιά που κληρώθηκαν.

    @mach Μια επίσκεψη στο εαπ.γρ θα σε διαφωτίσει. (το έγραψα στα ελληνικά επίτηδες). Καληνύχτα για τώρα.

  6. #36
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να δείτε το σιτε του ΕΑΠ. Για τα προπτυχιακά χρειάζεται απλά να έχεις τελείωσει Λύκειο. Εαν οι υποψήφιοι ειναι περισσότερες αποτις θέσεις, γίνεται κλήρωση. Ισως σε κάποιες ειδικότητες να θέλει κάποια προαπαιτούμενα. Για τα μεταπτυχιακά επίσης υπάρχουν προαπαιτουμενα, όπως πχ κάτοχος πτυχίου ίσως συγκεκριμένων κλάδων, πιστοποιημένα πολύ καλή γνώση Αγγλικής (νομίζω στο μεταπτυχιακό διοίκησης επιχειρήσεων θέλουν χαρτι αγγλικών) κλπ, καιεπίσης εαν οι υποψήφιοι ειναι περισσότερες απο τις θέσεις, γίνεται κλήρωση.

  7. #37
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Για τα Ισπανικά πρέπει να έχεις πτυχίο επιπέδου Β2 και πάνω. Αν μάλιστα έχεις Γ2 μπορείς να πάρεις απαλλαγή από τις 3 Θ.Ε. Ισπανικής Γλώσσας, και τότε πρέπει να επιλέξεις ισάριθμες ενότητες από μια λίστα 5 ενοτήτων του προγράμματος Ευρωπαϊκού Πολιτισμού.

  8. #38
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Να πω επισης οτι αμα καποιος μαθηματικος (να εχει πτυχειο ηδη) εχει κληρωθει στην πληροφορικη (προπτυχιακο) να ρωτησει στο ΕΑΠ γιατι μαλλον μπορει να γλυτωσει ευρα απο καποιες Θ.Ε. σχετικες με μαθηματικα (νομιζω οτι πληρωνει το 1/3 των 700 ευρων), να μη χρειαζετε να δωσει γραπτες εργασιες αλλα να παρει μερος στις γραπτες εξετασεις.

    Επισης να πω οτι οποιος δεν εχει σχεση με πληροφορικη και παει να ασχοληθει με το αντικειμενο για πρωτη φορα (δεν εννοω απλα να ξερει τι ειναι τα Windows και πως γινονται install) τοτε να ξερει οτι θα φαει ζορι στο να κατανοησει καποιες εννοιες γιατι δε σε παιρνουν απο το χερακι και να σου εξηγησουν 5 απλα πραγματα. Πρεπει να ασχοληθει περισσοτερο και με αυτο το θεμα, περα απο το θεμα των μαθηματικων που εκει εχει ζορι (π.χ. διανυσματικοι χωροι).

    Το λεω γιατι ο ΣΕΠ που ειχα στην ΠΛΗ10 ηταν για πολλες κλωτσιες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος papdoux : 24-12-08 στις 14:23.

  9. #39
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tελικα προβληματιζομαι και εγω αν παω τελικα...

    Απο τη μια σκεφτομαι το οικονομικο, απο την αλλη οτι δεν ξερω και τοσο πολλα απο pc, και δεν θα εχω τοσο σημαντικη βοηθεια απο τα βιβλια μονο.. και σκεφτομαι μηπως κανω καποια βλακεια και δηλωσω οτι παω

  10. #40
    Εγγραφή
    17-03-2007
    Περιοχή
    Πατήσια
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15500/935
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    SpeedTouch 780iWL
    SNR / Attn
    11(dB) / 24.5(dB)
    Καλημέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!!

    Εγώ δοκίμασα φέτος πρώτη φορά την τύχη μου στο ΕΑΠ. Δήλωσα μεταπτυχιακό στην Τραπεζική και όπως σε όλα όσα έχουν σχέση με κληρώσεις και τύχη γενικότερα, πήρα και εδώ τα ........ μου!!
    Τελικά η ζωή είναι ένας τροχός που γυρίζει και ζεις συνέχεια τα ίδια πράγματα! Έτσι, όπως πριν από 29 χρόνια περίπου δε με πήραν στο νηπιαγωγείο μετά από κλήρωση, έτσι και τώρα δε κληρώθηκα στο μεταπτυχακό!
    Ενημερωτικά, στην Τραπεζική είχαν δηλώσει συμμετοχή 4800 υποψήφιοι και οι θέσεις είναι 220. Δηλαδή 1 στους 22 περίπου. Η σειρά κατάταξης μου ειναι 3800 περίπου, οπότε όσοι και να μη δηλώσουν δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι τόσο τυχερός.
    Ίσως του χρόνου να ξανακάνω αίτηση.

    Θα ήθελα να ευχηθώ καλή επιτυχία και καλή πρόοδο σε όσα παιδιά πέτυχαν και φυσικά Χρόνια Πολλά σε όλους ακόμη μία φορά!

    Κώστας.

  11. #41
    Το avatar του μέλους mach
    mach Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 75costas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημερωτικά, στην Τραπεζική είχαν δηλώσει συμμετοχή 4800 υποψήφιοι και οι θέσεις είναι 220. Δηλαδή 1 στους 22 περίπου. Η σειρά κατάταξης μου ειναι 3800 περίπου, οπότε όσοι και να μη δηλώσουν δεν υπάρχει περίπτωση να είμαι τόσο τυχερός.
    Ίσως του χρόνου να ξανακάνω αίτηση.
    3800ος σε 4800 άτομα; Άστο για φέτος, μη πάρεις ούτε λαχείο.
    Άντε να πιάσεις τίποτα στα λήγοντα, να βγάλεις τα έξοδα.

  12. #42
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οποτε εγω που κλήρωθηκα στην Α κατηγορια στην Πληροφορικη να παρω κανα λαχειο?

  13. #43
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    χιχιχιιχ!! Εγω σκεφτομαι σοβαρα να μη ξαναδηλωσω Πληροφορικη...ΑΛλά ελπιζω στο γεγονος οτι λογω της υπαρξης του προπτυχιακου τμήματος Διοικησης επιχειρησεων, να παει σιγα σιγα ολο το ρευμα εκει, και να μεινουν λιγοτεροι που δηλωνουν Πληροφορική, οποτε και να εχω περισσοτερες πιθανοτητες.

    Παντως και τις τρεις φορες που δηλωσα (η φετινη συμπεριλαμβανεται), ετυχα κατηγορια C..

    C C C C, που λεει και ο..Τσαλίκης..

    Απλως θα ηθελα να ρωτησω αν σπουδαζει καποιος στο Φυσικό Τμήμα, αν αξιζει τον κοπο να σπουδασω αυτο.. Και οταν λεω κοπο, εννοώ αν το ζητανε στο Δημοσιο, γιατι στον Ιδιωτικο ξερω ... Αν και κατα πασα πιθανοτητα δε θα το κανω...

    Καμια πληφορία για δημιουργία νεων τμημάτων εχουμε? πχ Νομικη ..Εκει ποσες αιτήσεις θα εχει το ΕΑΠ? 1.800.000

  14. #44
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Στο τμήμα Φυσικών Επιστημών όπως και της Πληροφορικής έχεις δικαίωμα να μπείς στην 2βάθμια εκπαίδευση... Αλλα ειναι δύσκολο τμήμα, πολύ δύσκολο.

  15. #45
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Περιοχή
    Π.Ηρακλειο Αττικής
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    thomson tg782
    SNR / Attn
    6(dB) / 27(dB)
    Γεια σας και από εμένα... Εγώ είμαι από τους πολύ τυχερούς αφού κληρώθηκα στους πρώτους για το MBA... Είμαι ήδη manager σε φαρμακευτική και το συγκεκριμένο πτυχίο το κυνηγούσα χρόνια αλλά τα δίδακτρα ήταν απλησίαστα και περίμενα κάποια επιδότηση από την εταιρεία μου αλλά τίποτα... Τώρα μου δίνεται η ευκαιρία με το 1/5 των χρημάτων να το πάρω επιτέλους... Βέβαια μια κουβέντα είναι να το πάρω αφού ως manager και οικογενειάρχης δεν έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο αλλά δεν το βάζω κάτω... Επίσης θεωρώ το ότι επιλέχτηκα μέσα από 5000 άτομα σημάδι της τύχης και μοίρας και αυτό με πεισμώνει ακόμα περισσότερο...
    Υπάρχει κανένας παλιός του συγκεκριμένου τμήματος να κάνει καμία παρατήρηση - συμβουλή???

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανοικτό Πανεπιστήμιο Πάτρας? ΔΜΥ?
    Από sculper στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-07, 18:10
  2. ADSL μόνο με ανοικτό τηλέφωνο
    Από feanor123 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 16:00
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-06, 01:07
  4. Ανοικτό λογισμικό και δημόσιο
    Από pelasgian στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-06, 20:36
  5. Πληροφορίες για το Ελληνικό Ανοιχτό Πανεπιστήμιο
    Από NoYmErOs στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-06, 07:39

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας