Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-39 από 39
  1. #31
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    ψάχνω για gps. αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει καλους χάρτες ελλάδας και ευρώπης και να είναι εύχρηστο λογισμικό.

    είμαι μεταξύ:

    1)GARMIN NUVI 1350 4.3'' ΕΛΛΑΔΑ ΕΥΡΩΠΗ
    2)MLS 4.3'' DESTINATOR PRO 4810BT
    3)TOMTOM 5.0'' XXL MAP SHARE EUROPE

    ποιο να προτιμήσω και γιατί?
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  2. #32
    Εγγραφή
    15-06-2007
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα mls destinator ειναι ακομη τοσο καλα; Υπάρχουν καλυτερα gps;

  3. #33
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pixelman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα mls destinator ειναι ακομη τοσο καλα; Υπάρχουν καλυτερα gps;
    Δεν ήταν ποτέ καλά τα MLS, πλήρωνες το έτοιμο/σεταρισμένο πακετάκι και τους χάρτες. Ακόμα και σήμερα στα κινητά της MLS το navigation φαίνεται πρωτόγονο.

    Ένα φθηνό android tablet με GPS και το Sygic Navigator μου φαίνονται η καλύτερη λύση. 3 χρόνια που οδηγώ δε με έχει απογοητεύσει το Sygic. Πρέπει να ξέρεις βέβαια λίγο τι κάνεις και τι συσκευή επιλέγεις. Επίσης το Sygic μετά την έκδοση 14.3 έγινε για πέταμα. Το υπεραπλοποίησαν και χάλασαν κάποιες από τις πιο χρήσιμες λειτουργίες.

    Πάντως πλέον και το Google Maps έχει όντως να γίνεται χρήσιμο. Ιδιαίτερα σε απομακρυσμένη επαρχία κάνει πιο "λογικές" δρομολογήσεις από κάθε offline navigation app.

  4. #34
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Πήρα GPS της MLS και λέω ποτέ ξανά ! Το πήρα γιατί είδα να το έχουν πολλοί ταρίφες.

    Ε, καμμία σχέση, άσε που έχουν άθλιο after sales, ενισχύεις ελληνική εταιρία και όταν πας να στο φτιάξουν έχουν ένα απότομο ύφος (είχα χάσει την απόδειξη αγοράς και δεν ήθελαν στο ελάχιστον να με εξυπηρετήσουν).

    Google Maps και ξερό ψωμί, πάρε ένα φθηνό Android κινητό, κάνει παπάδες, μπορείς να κατεβάσεις και άλλη εφαρμογή.

    Σε αντίθεση, τα λεφτά που θα δώσεις για ένα κλασσικό GPS σε δεσμεύουν, π.χ δεν μπορείς να βάλεις άλλους χάρτες, πρέπει να τα σκάσεις στην εταιρία.

  5. #35
    Εγγραφή
    25-09-2012
    Μηνύματα
    626
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/100Mbit
    ISP
    ΟΤΕ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX
    Υπάρχει τροπος να αποθηκεύσεις στο κινητο τους χάρτες απο google maps πχ για αθήνα ώστε να παίζεις απλα με το gps δέκτη ή υποχρεωτικά πρεπει να έχεις 3G?
    I'm getting low on beans and marmalade..

  6. #36
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.022
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα GPS της MLS και λέω ποτέ ξανά ! Το πήρα γιατί είδα να το έχουν πολλοί ταρίφες.

    Ε, καμμία σχέση, άσε που έχουν άθλιο after sales, ενισχύεις ελληνική εταιρία και όταν πας να στο φτιάξουν έχουν ένα απότομο ύφος (είχα χάσει την απόδειξη αγοράς και δεν ήθελαν στο ελάχιστον να με εξυπηρετήσουν).

    Google Maps και ξερό ψωμί, πάρε ένα φθηνό Android κινητό, κάνει παπάδες, μπορείς να κατεβάσεις και άλλη εφαρμογή.

    Σε αντίθεση, τα λεφτά που θα δώσεις για ένα κλασσικό GPS σε δεσμεύουν, π.χ δεν μπορείς να βάλεις άλλους χάρτες, πρέπει να τα σκάσεις στην εταιρία.
    Χωρίς αποδηξη αγοράς δε κάνεις τίποτα φίλε μου
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #37
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.662
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς αποδηξη αγοράς δε κάνεις τίποτα φίλε μου
    Τα σοβαρά μαγαζιά κρατάνε αρχείο. Λες το όνομά σου και πότε έκανες την αγορά και σε βρίσκουν στο σύστημα. Εννοείται φυσικά ότι πρέπει να έχεις κάνει επώνυμη αγορά ή στην απόδειξη να αναγράφεται ο σειριακός αριθμός της συσκευής. Ένας φίλος μου είχε αγοράσει από ένα τοπικό μαγαζί έναν εκτυπωτή και πήγε μετά από 1 έτος για να αγοράσει μελάνια επειδή του είχαν τελειώσει, αλλά ξέχασε να πάρει δείγμα για να του δώσουν ίδια και δεν θυμόταν το μοντέλο του εκτυπωτή. Έδωσε το όνομά του και την ημερομηνία αγοράς και τον εξυπηρέτησαν σχεδόν άμεσα.

    Πάντως ισχύει αυτό που αναφέρθηκε και παραπάνω. Η συσκευή σε περιορίζει, ενώ με ένα κινητό android περνάς ότι θες. Εγώ προσωπικά έχω βάλει τους here maps που είναι δωρεάν και δεν θέλουν και data.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  8. #38
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Όπως τα λέτε είναι.
    Η αγορά ήταν από Κωτσόβολο, δεν μου είχαν βγάλει ονομαστική απόδειξη, και τους ανάγκασα (το έκαναν με γκρίνια!) να ανατρέξουν στις αγορές της συγκεκριμένης ημέρας, όπου με βρήκαν φυσικά.

    Από τότε, ποτέ αγορές ειδών που ίσως χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις την εγγύησή τους χωρίς ονομαστική απόδειξη.
    Αν τους το ζητήσεις, το κάνουν.
    Μετά, είναι παιχνιδάκι να σε βρουν αν χάσεις την απόδειξη.

    Σε κάθε περίπτωση, με 100+- ευρώ παίρνεις smartphone που κάνει απείρως περισσότερα πράγματα από ένα GPS.
    Εγώ έχω ελληνικούς χάρτες και μου ζητάνε... 30 ευρώ για να βάλω τους ευρωπαϊκούς, ενώ το Note που χρησιμοποιώ δεν ζητάει τπτ...

  9. #39
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προσωπικά δεν ενθουσιάστηκα απο τους χάρτες της MLS για 2 λόγους . Πρώτον δεν έχει εφόρου ζωής δωρεάν updates και δεν με ενθουσίασε το interface
    Αντιθέτως προτίμησα ένα gps με χάρτες dont panic mireo .Πήρα ένα απο το πλαίσιο turbo x πριν 3 χρόνια . Οι χάρτες καταπληκτικοί εφόρου ζωής updates και κάθε 6μηνο περίπου βγαίνουν updates . Σε κάτι 1 δευτερόλεπτο κάνει επαναπρογραμματισμό διαδρομής .Αυτό που προτείνω είναι αυτοί οι χάρτες αλλά όχι GPS TURBO X .

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιο είναι το πιο ελαφρύ laptop Vs κόστος;
    Από giannistrsl στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 88
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-08, 13:23
  2. Ποιο ειναι το πιο προσφατο firmware για spa-3000?
    Από Fotis_Greece στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-06, 19:58
  3. Ποιό είναι το πιο απλό πρόγραμμα
    Από JohnJohn στο φόρουμ P2P
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-05, 03:32
  4. login ή logon ; Ποιο είναι πιο σωστό ;
    Από danoiz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-05, 00:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας