Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οι άνθρωποι της HOL τελικά δεν παίζονται: παίρνουν ένα modem/router και το πασάρουν στους πελάτες τους. Δεν είναι και άσχημο, έχει συμπαθητικό DSL driver. Αλλά έχει και ένα κάρο προβλήματα. Δεν το σχεδίασε η intracom το netfaster, το παίρνει φασόν από κάποια εταιρία.

    Συγκεκριμένα, το netfaster θα το δείτε και ως SMC 7908. Αλλά και ως Siemens SX541 σε διάφορες εκδοχές.

    Τώρα δεν είναι κακό που η HOL το δίνει. Είναι κακό που η HOL μουλαρώνει όμως όταν της ζητάω να το αλλάξω με fritz. Γιατί; Διότι είμαι σε POTS double play, αλλά έχω και voipdiscount. Οπότε και τη γραμμή PSTΝ την οδηγώ στο netfaster και ως εδώ καλά. Έλα όμως που η σχεδίαση του netfaster (και του SX541 αλλά και του 7909) υποφέρει από χαμηλή ένταση ήχου στο PSTN. Και ΔΕΝ ρυθμίζεται από όσο έχω ψάξει :/

    Τηλέφωνο στη HOL λοιπόν, "παρακαλώ να αλλαχτεί το netfaster με fritz για μπλα μπλα λόγο". "Δε γίνεται κύριε, η σύνδεση που έχετε (δλδ το τηλέφωνο στο netfaster) δεν υποστηρίζεται". "Μα μου δώσατε voip router, δεν πρέπει αυτή η σύνδεση να λειτουργεί"; "Όχι, να απευθυνθείτε στην Intracom για να σας υποστηρίξει". Ό,τι νάναι η HOL, άντε άλλοι 6 μήνες.


    Τέσπα ψαχνοντας, βρήκα ότι:

    1. το 1.31A firmware είναι αρχαίο! Το firmware του 7908 (θυμηθείτε ότι το basecode είναι το ίδιο) αναφέρει ότι με τη δική του έκδοση 2.11 (δείτε και ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/firmware/...ere%20versies/ ) διατέθηκε το ADSL datapump code 7.0.4.0 δείτε εδώ. Το δικό μας 1.31Α firmware χρησιμοποιεί σαφώς παλιότερο κώδικα (δείτε http://192.168.2.1/index.stm ) ADSL Modem Code Version: 07.03.01.196A+. Και πάλι τι έγινε θα πείτε. Σκεφτείτε ότι την έκδοση 7.0.4.0 τη δίνει η SMC από ... το τέλος 2006 (HOL είσαι όλα τα λεφτά)
    2. Ήδη κυκλοφορεί η 2.15 για το SMC
    3. Το σημαντικότερο. Επειδή το SMC 7908 όπως είπαμε είναι παρόμοιο με το Siemens SX541, πολλοί κάναν firmware upgrade στο Siemens χρησιμοποιώντας το firmware του SMC!

    Οι βελτιώσεις κτλ δίνονται στο ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/firmware/...es/versies.txt και σκεφτόμουν να το δοκιμάσω στο netfaster. Μήπως κάποιος εδώ το έχει δοκιμάσει; Αν ναι, μπορεί να μοιραστεί τις εμπειρίες του εδώ μαζί μας;

  2. #2
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά βρήκα το θάρρος και προσπάθησα να του καρφώσω το firmware του 5908, αλλά δε με άφησε το άτιμο

  3. #3
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    καλή χρονιά και χρόνια πολλά

    1) Sorry κιόλας cosmos αλλά αλλού γράφεις 5908 αλλού 7909 αλλού 7809. Τελικά ποιο είναι?

    2) Δοκίμασες μήπως χρειάζεται να κάνεις rename το αρχείο από την smc για να το φλασάρεις. Του στυλ NetFasteR-Annex A - FW*.ΒΙΝ ?

    3) Μπράβο για το κουράγιο σου και για το ψάξιμο που έχεις ρίξει.

    Περιμένω με αγωνία τα νέα σου.

    ........Auto merged post: SiliconManC πρόσθεσε 5 λεπτά και 35 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Μία φώτο από το εσωτερικό του siemens SX541. Μοιάζει αρκετά με το netfaster αλλά έχει και αρκετές αλλαγές στο pcb κυρίως στη θέση των εξαρτημάτων. Ίσως είναι άλλο revision...



    ........Auto merged post: SiliconManC πρόσθεσε 60 λεπτά και 10 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    με λίγο ψάξιμο στο site της smc βρήκα αυτό

    SMC7004AWBR EU V.2



    μπορεί να τα χαρακτηριστικά του να μην ταιριάζουν αλλά το κουτί του είναι σχεδόν το ίδιο εάν εξαιρέσουμε τη 2η κεραία που έχει. Συνεπώς κάποια σχέση πρέπει να έχουν η smc με τα netfaster iad/pirelli (on).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SiliconManC : 05-01-09 στις 16:37. Αιτία: auto merged post

  4. #4
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiliconManC Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλή χρονιά και χρόνια πολλά

    1) Sorry κιόλας cosmos αλλά αλλού γράφεις 5908 αλλού 7909 αλλού 7809. Τελικά ποιο είναι?
    Έλα φίλε μου, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Πραγματικά δεν παίζομαι, το σωστό είναι SMC 7908VoWBRB. Το firmware του από ότι έχω δει κουμπώνει πάνω στο Siemens SX-541. Αν το δεις το SMC, feature-for-feature είναι ίδιο με το δικό μας netfaster (wifi, 4 voip accounts, 2 fxs, 1 fxo, 4 fast-ethernet ports κτλ). Επιπρόσθετα, είναι και αυτό διαθέσιμο μόνο σε ISP (δες και http://www.smc.com/index.cfm?event=v...cid=4&pid=1628 ).

    2) Δοκίμασες μήπως χρειάζεται να κάνεις rename το αρχείο από την smc για να το φλασάρεις. Του στυλ NetFasteR-Annex A - FW*.ΒΙΝ ?
    (LOL) Ντρέπομαι και να απαντήσω Χμμμ, να το δοκιμάσω;;;

    ........Auto merged post: cosmos πρόσθεσε 44 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Σκέφτομαι, να δοκιμάσω να ρίξω πάνω το firmware 2.13 του SMC ή να μην το ρίξω; Το κακό είναι ότι δεν έχω άλλο routerάκι αυτή τη στιγμή για να κάνω τη δουλειά μου, αν γίνει καμμιά στραβή :/ Από την άλλη, είμαι ιδανικό πειραματόζωο, μια που έχω PSTN τηλεφωνία και όχι SIP, οπότε no problem στο τηλέφωνο και να μείνω χωρίς router...

    Κανένας εθελοντής;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cosmos : 05-01-09 στις 21:33. Αιτία: auto merged post

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλα φίλε μου, ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Πραγματικά δεν παίζομαι, το σωστό είναι SMC 7908VoWBRB. Το firmware του από ότι έχω δει κουμπώνει πάνω στο Siemens SX-541. Αν το δεις το SMC, feature-for-feature είναι ίδιο με το δικό μας netfaster (wifi, 4 voip accounts, 2 fxs, 1 fxo, 4 fast-ethernet ports κτλ). Επιπρόσθετα, είναι και αυτό διαθέσιμο μόνο σε ISP (δες και http://www.smc.com/index.cfm?event=v...cid=4&pid=1628 ).

    (LOL) Ντρέπομαι και να απαντήσω Χμμμ, να το δοκιμάσω;;;

    ........Auto merged post: cosmos πρόσθεσε 44 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Σκέφτομαι, να δοκιμάσω να ρίξω πάνω το firmware 2.13 του SMC ή να μην το ρίξω; Το κακό είναι ότι δεν έχω άλλο routerάκι αυτή τη στιγμή για να κάνω τη δουλειά μου, αν γίνει καμμιά στραβή :/ Από την άλλη, είμαι ιδανικό πειραματόζωο, μια που έχω PSTN τηλεφωνία και όχι SIP, οπότε no problem στο τηλέφωνο και να μείνω χωρίς router...

    Κανένας εθελοντής;
    Με βάζεις στην μπρίζα, και έχω δυο στο γραφείο

  6. #6
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκέφτομαι, να δοκιμάσω να ρίξω πάνω το firmware 2.13 του SMC ή να μην το ρίξω; Το κακό είναι ότι δεν έχω άλλο routerάκι αυτή τη στιγμή για να κάνω τη δουλειά μου, αν γίνει καμμιά στραβή :/ Από την άλλη, είμαι ιδανικό πειραματόζωο, μια που έχω PSTN τηλεφωνία και όχι SIP, οπότε no problem στο τηλέφωνο και να μείνω χωρίς router...

    Κανένας εθελοντής;
    αφού υπάρχει και το 2.15. Κοίταξε για το άλλο θέμα ας δοκιμάσει κ κανένας άλλος αφού δεν έχεις άλλο ρουτερ. Δεν υπάρχει θέμα να μην στο αλλάξουν από hol μεριάς καθώς δεν θα ανάβει καθόλου και θα χρειάζεται jtag καλώδιο για να προγραμματιστεί, εαν βέβαια υπάρχει και η αντίστοιχη υποδοχή ( δεν το έχω κοιτάξει στο pcb ) που συνήθως υπάρχει σε τέτοιες συσκευές ή απλά θέλει κόλλημα με κολλητήρι. Όπως και να έχει εαν δεν έχεις πρόβλημα μην το πειράξεις εσύ. Ας το πειράξει κάποιος που αφενός έχει επιπλέον ρουτερ αφετέρου έχει και προβλήματα με το υπάρχον firmware. Τη ταλαιπωρία σου για να είμαι κ ειλικρινής εάν κάτι πάει στραβά δεν θα στην πληρώσει κανένας μας....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SiliconManC : 05-01-09 στις 22:34.

  7. #7
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @siliconman: Ευχαριστώ για τις ευγενικές σκέψεις φίλε, νάσαι καλά Το 2.15 έχει παρουσιάσει προβλήματα σταθερότητας, εξ'ου και το πάω λάου λάου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάζεις στην μπρίζα, και έχω δυο στο γραφείο
    Που είσαι βρε ψυχάρα;;;;


    sdikr: Με 2 netfaster θα το δοκίμαζα στο καρφί

    Πλάκα πλάκα, αν σε ενδιαφέρει δοκίμασε το 2.13. Το κατεβάζεις από εδώ:
    PSTN version: ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/firmware/..._DP7_0_4_0.bin
    ISDN version: ftp://dl.solcon.nl/pub/dsl/firmware/..._DP7_0_4_0.bin

    Φυσικά όπως υπέδειξε ο siliconman το μετονομάζεις σε (λ.χ.) NetFasteR-IAD-A-Intracom-FW1_32_A.bin ή NetFasteR-IAD-A-Intracom-FW1_32_B.bin και προσπαθείς να το φορτώσεις.

    Πέρα από τις όποιες βελτιώσεις, παίζει εδώ και telnet interface σε αυτά τα SMC firmware (ΙΙRC).

    Κρατάω την ανάσα (ώσπου να σκάσω) από την αγωνία!

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σιγα μην αντέχα

    δυστυχώς

    Input Error

    File verification failed

  9. #9
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    @cosmos μην με ευχαριστείς. την αλήθεια λεω

    ίσως με tftp μήπως έπαιζε εαν βέβαια γνωρίζαμε και πως να το βάλουμε σε recovery mode... Μήπως κρατώντας πατημένο το κουμπί reset με ένα στυλό και βάζοντας τη τροφοδοσία του αφού προηγουμένος την είχαμε βγάλει?

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiliconManC Εμφάνιση μηνυμάτων
    @cosmos μην με ευχαριστείς. την αλήθεια λεω

    ίσως με tftp μήπως έπαιζε εαν βέβαια γνωρίζαμε και πως να το βάλουμε σε recovery mode... Μήπως κρατώντας πατημένο το κουμπί reset με ένα στυλό και βάζοντας τη τροφοδοσία του αφού προηγουμένος την είχαμε βγάλει?
    Είπα με βάλατε στην μπρίζα,

    μπαίνει σε recovery mode, δυστήχως όμως δεν εχω φυσική πρόσβαση πάνω του αυτή την στιγμή

  11. #11
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ωχ, καπούτ δλδ; Ή απλά δεν το φορτώνει το SMC firmware καθόλου;

  12. #12
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από ότι φαίνεται και το Pirelli ARV4519HW (στην πραγματικότητα είναι το Pirelli Discus DRG A226G) είναι OEM'ed έκδοση, όμοια με το δικό μας netfaster, το SMC 7908 και το Siemens SX-541, διαβάστε αυτό -> http://translate.google.com/translat...o-t6042.0.html

    Το αρθράκι περιέχει και κάποια χρήσιμα στοιχεία για τα components. Ξεκίνησα το διάβασμα, άντε να δω μπας και έχει τίποτα να σώσουμε την κατάσταση sdikr :/

    ........Auto merged post: cosmos πρόσθεσε 7 λεπτά και 13 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    @sdikr: Σύμφωνα με το άρθρο, το συγκεκριμένο Pirelli μπαίνει σε recovery mode με συγκεκριμένο τρόπο (ίσως, αλλά αυτά έχουμε, αυτά εμπιστευόμαστε)! Μέσω αυτού μπορείς να μπεις σε recovery mode και να περάσεις το SMC firmware. Ή να περάσεις το Intracom firmware για να ξαναπαίξει.

    Πολύ χρήσιμο άλλο link: hardware & software του SX-541 (ίδιο με netfaster σχεδόν)

    ........Auto merged post: cosmos πρόσθεσε 33 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    1-2 ενδιαφέροντα πράγματα για το netfaster και το συγγενολόι:

    - Δεν τρέχει Linux (δυστυχώς)
    - Όσον αφορά το Voip χρησιμοποιεί ειδικό τσιπάκι για την κωδικοποίηση, ενώ τα Fritz το κάνουν σε software

    Βρήκα από γνωστό ένα δεύτερο netfaster. Θα δοκιμάσω και γω μια χακεριά...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cosmos : 06-01-09 στις 14:25. Αιτία: auto merged post

  13. #13
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Μηνύματα
    390
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11865/960
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    SNR / Attn
    11(dB) / 31(dB)
    Ίδιο interface (αλλά όχι VOIP) έχει και το Philips CGA5722N/TE. Βασικά εμένα έχει ανοικτή την πόρτα 8085, αλλά δεν μπορώ να βρώ τι τρέχει εκεί. Μάλλον είναι filtered να ακούει από συγκεκριμένη ip. Το έχει δεί κάποιος άλλος;

    Επίσης κατέβασα τα 2 firmware και με μια σύγκριση μοιάζουν σχεδόν ίδια. Έχει καταφέρει κανείς να τα κάνει extract?

  14. #14
    Εγγραφή
    17-07-2003
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    2.850
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    96924/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    AVM Fritz 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jtsop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίδιο interface (αλλά όχι VOIP) έχει και το Philips CGA5722N/TE. Βασικά εμένα έχει ανοικτή την πόρτα 8085, αλλά δεν μπορώ να βρώ τι τρέχει εκεί.
    Και το netfaster έχει ανοικτή τη 8085. Είναι web admin.

    Παρεπιμπτόντως, δοκίμασα να χώσω το SMC firmware σε ένα netfaster που βρήκα. Η διαδικασία είναι όπως αυτή που λέει ο Ιταλός στο link που δίνω παραπάνω:
    1) βάζεις στο pc διεύθυνση 192.168.2.10
    2) ανάβεις το netfaster πατώντας το reset για μερικά δευτερόλεπτα.
    3) Αφήστε το reset. Θα αρχίσει να αναβοσβήνει το online και το wifi.
    4) Μπείτε στο http://192.168.2.10 θα μπείτε στο recovery tools page του netfaster.

    Εδώ η σελίδα έχει 2 πράγματα:
    * ένα pull down menu στο οποίο έχει ... μόνο μία επιλογή, "firmware" &
    * ένα κουτάκι που βάζετε το προς ανέβασμα αρχείο.

    Εδώ σκάει το πρώτο πρόβλημα: οι οδηγίες του Ιταλού, αναφέρουν ότι το φλασάρισμα του Pirelli με το SMC 7908 firmware γίνεται σε 2 βήματα: το πρώτο είναι φλασάρισμα με Boot loader. Για να γίνει αυτό όμως, στο παραπάνω pull down menu της σελίδας θα πρέπει να διαλέξει κανείς όχι "firmware", αλλά "boot loader". Και φυσικά δεν έδινε επιλογή τέτοια...

    Λίγο ψάξιμο και μετά θυμήθηκα να κάνω μια αλλαγή στο source κώδικα της σελίδας. Συνημμένη είναι η τροποποιημένη σελίδα, από την οποία μπορείτε να επιλέξετε και boot loader ανέβασμα άμα θέλετε. Θεωρείται ότι το netfaster έχει ip 192.168.2.1 για να λειτουργήσει το ανέβασμα. Και φυσικά το netfaster είναι σε recovery mode όταν το κάνετε.

    Επίσης, έχω συμπεριλάβει το boot-loader file από το SMC site παραπάνω.

    (Κάτι έχω να δοκιμάσω, επισύναψη αυτών που αναφέρω σε λίγο).

  15. #15
    Εγγραφή
    12-07-2006
    Μηνύματα
    390
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    11865/960
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    SNR / Attn
    11(dB) / 31(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το netfaster έχει ανοικτή τη 8085. Είναι web admin.
    και εγώ νετφαστερ έχω άλλα είδα και ενα φιλιπς που έχει ο γείτονας και χρησιμοποιώ σήμερα καθώς η τελλάς έχει αργία σήμερα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένη είναι η τροποποιημένη σελίδα, από την οποία μπορείτε να επιλέξετε και boot loader ανέβασμα άμα θέλετε. .
    περιμένουμε τα αρχεία. τουλάχιστον το boot-iad ... τη σελίδα την αποθηκεύεις τοπικά και απλά κάνεις submit sto router??

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cosmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, έχω συμπεριλάβει το boot-loader file από το SMC site παραπάνω.
    ποιο firmware θα βάλεις;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Asus WL-500gP V1 και WL-500W firmwares και όχι μόνο...
    Από SiliconManC στο φόρουμ Asus XDSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-08, 12:09
  2. Custom Firmwares
    Από vardeos στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-05, 16:36
  3. [Smc] SMC 7404BRB και port triggering
    Από englishman στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-05, 19:21
  4. SMC Barricade 7404BRB και Firewall
    Από aprn στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-04, 09:08
  5. SMC Barricade και Local Network
    Από blk στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-04, 18:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας