Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θελω να βαλω σε ενα καταστημα, μηχανηματα-αυτοματους πωλητες, για καφε, αναψυκτικα κλπ.
    Ενας φιλος μου ειπε οτι ειναι καλη φαση, τον ανεφοδιασμο αναλαμβανει η εταιρια που θα συνεργαστεις, παιρνει αυτη ενα ποσοστο κερδων, και ενα ποσοστο εσυ, αναλαμβανουν να ανεφοδιαζουν το μηχανημα, δεν θες διατυπωσεις για θεματα τροφιμων (πχ δ/νση υγιεινης κλπ).

    Βρηκα απο google μερικες εταιριες , αλλα ειπα να ανοιξω κι εδω θεμα, μηπως καποιος ξερει και τιποτε προσθετες πληροφοριες για το θεμα, και συμβουλες για καλυτερη συνεργασια.

    Καθε πληροφορια ευπροσδεκτη.

  2. #2
    Εγγραφή
    18-06-2003
    Μηνύματα
    597
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3000/700
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 33(dB)
    Πάντως εγώ που δοκίμασα δύο εταιρείες δεν έμεινα ευχαριστημένος
    Στην αρχή έπαιρναν για να δοκιμάσουν, αλλά μετά είδαν ότι είναι νεροζούμι και έφερναν απ'έξω (starbucks κλπ), ώσπου έπεσε η κατανάλωση και τους είπα να πάρουν το μηχάνημα πίσω
    Κι εγώ ψάχνω, ίσως η ίδια η nescafe να έχει καμιά καλή λύση

  3. #3
    Εγγραφή
    08-11-2005
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    FORTHnet με δίκτυο πΟΤΕ
    Μπορείς να αγοράσεις μόνος σου το μηχάνημα αν διαθέτεις το budget (νομίζω πάει 3500+, δεν είμαι σίγουρος) και να το συντηρείς εσύ (καθαρισμό όπως προβλέπεται και ανεφοδιασμό). Σε μερικές περιπτώσεις (πχ netcafe), αυτά τα μηχανήματα συνεισφέρουν αρκετά στο τζίρο του καταστήματος.

  4. #4
    Εγγραφή
    27-12-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Οτι συνεισφέρουν ειναι οντως γεγονος...και σε μια σελίδα που ειχα μπει με τετοια μηχανήματα ελεγαν πως βγάζουν λέφτα απο αυτα...


    Εγω αυτο που θέλω να πώ ειναι οτι μου εχουν φάει πολλές φορες κερματα αυτα τα μηχανήματα και αν δεν με βλέπει και κανενας τρονε και κλοτσιες..

  5. #5
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σε όλα τα γραφεία που το είδα να μπαίνει, μετά από λίγο καιρό πήρε πόδι.

    Στα netcafe είναι μια φθηνή λύση για κάποιον που θέλει ένα ρόφημα, αλλά σίγουρα δεν καλύπτει τον εργαζόμενο που θέλει ένα καφέ να ξυπνήσει. Εκτός βέβαια και αν δεν υπάρχει εναλλακτική λύση.

  6. #6
    Εγγραφή
    08-01-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν έχω ιδέα για τιμές, διαδικασίες και τέτοια.

    Να κάνω απλά μια παρατήρηση ως πελάτης και όχι ως καταστηματάρχης. Πιστεύω πως η ύπαρξη τέτοιων μηχανημάτων αποτελεί καλή κίνηση που συνησφέρει στην θετική εικόνα του μαγαζιού. Είναι καλό να δίνεις την επιλογή στον πελάτη για ένα αναψυκτικό/ρόφημα παρά να τον αναγκάζεις να το παίρνει απο έξω. Ιδίως σε περιπτώσεις όπως net cafe που λητουργούν 24 ωρα, κάτι τέτοιο κρίνεται πιο αναγκαίο...

  7. #7
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για πρακτορειο προπο ενδιαφερομαι, για εναν γνωστο μου που το εχει.
    Φαινεται θετικο, με οσα λετε.
    Ξερει κανεις καμια εταιρια συγκεκριμενα, που να ειναι αξιοπιστη και με καλη συνεργασια, γιατι στο google βρισκω διαφορες?

  8. #8
    Εγγραφή
    05-08-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Ρίξε μια ματιά στο www.robot.gr
    Είναι η μεγαλύτερη και μοναδική εταιρεία κατασκευής αυτόματων πωλητών στην Ελλάδα με εκατοντάδες συνεργατών σε όλη την επικράτεια. Επίσης είναι οι μόνοι που διαθέτουν ελληνικό καφέ στα μηχανήματά τους (όχι στιγμιαίο) κάτι που εμένα με ενδιέφερε όταν ψαχνόμουν για τέτοιο μηχάνημα. Δεν γνωρίζω αν οι ίδιοι παρέχουν μηχανήματα για εκμετάλευση αλλά μπορούν να σε ενημερώσουν για το δίκτυο συνεργατών τους ώστε να βρεις τον πλησιέστερο σε εσένα.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστω για την προταση, το σημειωνω...

  10. #10
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ας μείνει το topic ενεργό.
    Η δουλειά μου είναι πάνω στους αυτόματους πωλητές (πωλήσεις,ενοικιάσεις) και σίγουρα θα μπορώ να βοηθήσω πάνω σε τέτοια ζητήματα.
    Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να γράψει εδώ.Μακάρι να προκύψει και κάποια συνεργασία.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αληθευει οτι ελαχιστα απο τα μηχανηματα αυτοματων πωλητων της αγορας, διαθετουν δυνατοτητα για ελληνικο καφε? Παντως βρηκα μια εταιρια που εχει και ελληνικο.

  12. #12
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αληθευει οτι ελαχιστα απο τα μηχανηματα αυτοματων πωλητων της αγορας, διαθετουν δυνατοτητα για ελληνικο καφε? Παντως βρηκα μια εταιρια που εχει και ελληνικο.
    Καλύτερα να μην βάλεις επιλογή ελληνικού.Δυστυχώς θα έχεις πρόβλημα.Αν θες στείλε μου με pm το τηλέφωνο σου να σε καλέσω να μιλήσουμε.

  13. #13
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    υπαρχει και αυτη

    http://www.eurocoffee.gr

    δε ξερω την εταιρια προσωπικα αλλα τα μηχανηματα (ειναι εισαγωγης και μαλιστα ειναι best saler ιταλια Γαλλια)

    Στη παλια εταιρια ειχαμε πωλητες για ροθηματα και αναψυκτικα και ιδιως τα ροφηματα το χειμωνα (σοκολατα τσαι κοκ) δε προλαβαινανε να τα γεμιζουνε!!!αναψυκτικα ειναι για καλοκαιρι ή αν εχεις και παιδια-νεους

  14. #14
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαρχει και αυτη

    http://www.eurocoffee.gr

    δε ξερω την εταιρια προσωπικα αλλα τα μηχανηματα (ειναι εισαγωγης και μαλιστα ειναι best saler ιταλια Γαλλια)

    Στη παλια εταιρια ειχαμε πωλητες για ροθηματα και αναψυκτικα και ιδιως τα ροφηματα το χειμωνα (σοκολατα τσαι κοκ) δε προλαβαινανε να τα γεμιζουνε!!!αναψυκτικα ειναι για καλοκαιρι ή αν εχεις και παιδια-νεους
    Στην Ελλάδα είναι ακόμα παρεξηγημένοι οι αυτόματοι πωλητές.Σίγουρα δεν τρώνε κέρματα αν τους προσέχεις και τους συντηρείς.Και οποσδήποτε σου φέρνουν έσοδα.Είναι εύκολο να ξεκινήσει κάποιος δικιά του εταιρεία και δεν χρειάζεται μεγάλο κεφάλαιο.Η απόσβεση γίνεται σε πολύ σύντομο διάστημα.

  15. #15
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Μηνύματα
    444
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    ς
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    εντυπωση μου κανε το μηχανημα που φτιαχνει ελληνικο σε μπρικι δεν το χω ξαναδει...
    ξερει κανεις πως δουλευει?κυριως πως γινετε κ καθαριζετε το μπρικι μετα απο καθε βραση...

    @suncity η ενοικιαση παει με τον μηνα αναλογα με κοσμο,περιοχη κτλ ή το ποσοστο που αναφερθηκε πιο πανω το εννοεις ενοικιαση?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιον καφέ προτιμάτε?
    Από fredocino στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 102
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-08, 18:18
  2. Επίμονοι και επίπονοι πωλητές.
    Από serf f2 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-06-08, 13:41
  3. Θρασύτατοι πωλητές ON
    Από tolisp στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-08, 12:52
  4. Καφέ-βιβλιοπωλείο ???
    Από ozma στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-06, 12:18
  5. Τηλεφωνικοι πωλητες της Tellas
    Από maria στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-04, 23:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας