Σελ. 2 από 48 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 709
  1. #16
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Και σε μένα από Γιαννιτσά μια χαρά πάει η σύνδεση για 9Μβιτ που συγχρονίζω. Κατεβάζω με 900+.

  2. #17
    Εγγραφή
    06-09-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμένα μου κάνει πολλά νερά σήμερα (από Κομοτηνή).Αλλά δεν ειναι μονο σήμερα,έτυχε κ άλλες μέρες.Έλεος ,μ'αρέσει που την παίνευα κιόλας γμτ...

  3. #18
    Εγγραφή
    03-01-2009
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παιδιά τι να πώ δεν έχω λόγια να περιγράψω πόσο κακή είναι η συνδεσή μου, ενα θα σας πώ, δεν έχω δει ποτε πανω απο 600 kbps δηλαδή τι άλλο θα δουμε!! στην αγγλία με σύνδεση μισή από αυτήν και πήγαινε σφαίρα

    DSL Status: Connected
    DSL Modulation Mode: MultiMode
    DSL Path Mode: Interleaved
    Downstream Rate: 15105 kbps
    Upstream Rate: 1021 kbps
    Downstream Margin: 6 db
    Upstream Margin: 9 db
    Downstream Line Attenuation: 31 db
    Upstream Line Attenuation: 7 db
    Downstream Transmit Power: 12 db
    Upstream Transmit Power: 22 db

    Και αυτά τα στοιχεία 3 το βραδυ, μεσα στην μερα ειναι κλαψτα χαραλαμπε

  4. #19
    Εγγραφή
    10-02-2004
    Περιοχή
    Ελληνορώσσων
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 8,7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα με την forthnet τώρα στις γιορτές έχει παραγίνει. Τα στατιστικά της γραμμής μου είναι αρκετά καλά τα αρχεία κατεβαίνουν όχι με τρελλές ταχύτητες αλλά τέλος πάντων ικανοποιητικά. Τώρα τελευταία όμως το κατέβασμα γίνεται με 20κ!!! μου θυμίζει τις παλιές isdn!! Άντε λέω θα είναι λόγω εορτών. ΄Πήγα όμως στο εξοχικό που έχω γραμμή 1024 απο conn-x. Σας πληροφορώ πως αυτή η γραμμή κατέβαζε στο όριο της με 100κ όλες τις γιορτές. Στον ΟΤΕ δεν υπάρχουν γιορτές; Είμαι αρκετά προβληματισμένος και τον Γενάρη με βλέπω να μπαίνω σε διλήματα....

  5. #20
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DeathAdder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα μου κάνει πολλά νερά σήμερα (από Κομοτηνή).Αλλά δεν ειναι μονο σήμερα,έτυχε κ άλλες μέρες.Έλεος ,μ'αρέσει που την παίνευα κιόλας γμτ...
    Στοιχεία γραμμής;
    Δηλαδή με πόσο κατεβάζεις από ftp?

    ........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Razr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά τι να πώ δεν έχω λόγια να περιγράψω πόσο κακή είναι η συνδεσή μου, ενα θα σας πώ, δεν έχω δει ποτε πανω απο 600 kbps δηλαδή τι άλλο θα δουμε!! στην αγγλία με σύνδεση μισή από αυτήν και πήγαινε σφαίρα



    Και αυτά τα στοιχεία 3 το βραδυ, μεσα στην μερα ειναι κλαψτα χαραλαμπε
    Την ημέρα αλλάζουν τα στοιχεία γραμμής;
    Από που κατεβάζεις; Έχεις δοκιμάσει από ftp με download manager ?

    ........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 42 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonism Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα με την forthnet τώρα στις γιορτές έχει παραγίνει. Τα στατιστικά της γραμμής μου είναι αρκετά καλά τα αρχεία κατεβαίνουν όχι με τρελλές ταχύτητες αλλά τέλος πάντων ικανοποιητικά. Τώρα τελευταία όμως το κατέβασμα γίνεται με 20κ!!! μου θυμίζει τις παλιές isdn!! Άντε λέω θα είναι λόγω εορτών. ΄Πήγα όμως στο εξοχικό που έχω γραμμή 1024 απο conn-x. Σας πληροφορώ πως αυτή η γραμμή κατέβαζε στο όριο της με 100κ όλες τις γιορτές. Στον ΟΤΕ δεν υπάρχουν γιορτές; Είμαι αρκετά προβληματισμένος και τον Γενάρη με βλέπω να μπαίνω σε διλήματα....
    Kάνε ένα tracert με το pingplotter.
    Από που κατεβάζεις;

    ........Auto merged post: hel πρόσθεσε 1 λεπτά και 43 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sophia_arien Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως αυτά ήθελες να δείς.

    Συνημμένο Αρχείο 49694

    Το αρχείο το κατέβασα σε 13:43 με μέση ταχύτητα 369.87Kb/sec.
    Βοηθάει καθόλου;
    Ευχαριστώ
    Δοκίμασε να το κατεβάσεις με download manager.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 05-01-09 στις 12:29. Αιτία: auto merged post

  6. #21
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    USR9108
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 28.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να το κατεβάσεις με download manager.
    Σορρυ αλλά όπως είπα, είμαι άσχετη. Τι εννοείς;

  7. #22
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Περιοχή
    Αγιος Δημήτριος
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    98
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49950/4985
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZXHN H267N
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sophia_arien Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ αλλά όπως είπα, είμαι άσχετη. Τι εννοείς;
    Eννοει να κατεβαζεις πχ με τον IDM που θα βρεις εδω Αλλα υπαρχουν και πολλοι αλλοι ριξε μια ματια στο φορουμ εδω
    και θα βρεις και αλλους.Απλα ο IDM ειναι απο τους καλυτερους.

  8. #23
    Εγγραφή
    24-10-2007
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    siemens cl 110
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 38.5(dB)
    Παιδια ισως ειναι ακυρο το ποστ στο συγκεκριμενο τοπικ αλλα το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω αναγνωρηση κλησεων πια.
    Οταν συνδεθηκα ειχα κανονικα ενω τον τελευταιο μηνα δεν ειχα..Μιλωντας με φορθνετ μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν και εν τελη μετα απο μια μερα ειχα..αλλα και παλι οχι για πολυ..Απο την επομενη μερα και παλι τα ιδια..
    υ.γ: Ενδεχεται να μου εριξαν την ταχυτητα συχρονισμου ή δε παιζει κανενα ρολο με τον θεμα τηλεφωνια?

  9. #24
    Εγγραφή
    03-12-2004
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Στην περιοχη της Αργυρουπολης εχω προβληματα χαμηλης ταχυτητας εδω και 2 εβδομαδες. Την συνδεση την εχω εδω και 3 μηνες στην forthnet. Συγχρονιζε στα 7.5 ικανοποιητικα δεδομενου του attenuation στα 30 db. Εδω και δυο εβδομαδες συγχρονιζει απο 2.5-3.5 και πολλες φορες δεν κατεβαζει ουτε σελιδα. Το noise margin apo ta 20 εχει κατεβει στα 8 db και το attenuation εχει ανεβει στα 40. Πηρα τα κλασσικα απο forthnet (να αφαιρεσω καποιο πολυμπριζω τηλεφωνου που ειχα..κτλπ). ΕΚανα τα παντα οπως τα ηθελαν αλλα τα ιδια. Να πω οτι η συνδεση μου με κεντρο της πολυκατοικιας, γινεται με καινουργιο περασμενο καλωδιο cat5 (ασπαστο, ακαμπτο, ανεγκιχτο, παρθενο καλωδιο...κτλπ). Τεσπα, αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν λεει σε κανεναν κατι το γεγονος οτι, οταν μπουκαρει και δεν κατεβαζει τιποτα, κλεινω τον router, τον ξανανοιγω, και τουλαχιστον για καποια ωρα κατεβαζει σχετικα καλα. Μπορει να σημαινει κατι αυτο? δεν νομιζω να εχει προβλημα ο ρουτερ, που ειναι πολυ καλος, ενω δεν χρησιμοποιω p2p προγραμματα.

  10. #25
    Εγγραφή
    04-03-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13205/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΙΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 26(dB)
    Παιδιά σήμερα ήταν να γίνει η μεταφορά της γραμμής μου απο internet only σε 2play,μου είχε έρθει κανονικά το μήνυμα πριν 2 μέρες όλα καλά!Μια ερώτηση χαζή λοιπόν θέλω να κάνω!Πώς θα καταλάβω οτι έγινε η μεταφορά της γραμμής μου σε 2play,θα μου έρθει και άλλο sms;Πάντως απ'οτι κατάλαβα σήμερα δεν είχα καμια διακοπή ή κάτι άλλο περίεργο στο τηλέφωνο,οπότε δεν πρέπει να έγινε η μεταφορά!

  11. #26
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas106gti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σήμερα ήταν να γίνει η μεταφορά της γραμμής μου απο internet only σε 2play,μου είχε έρθει κανονικά το μήνυμα πριν 2 μέρες όλα καλά!Μια ερώτηση χαζή λοιπόν θέλω να κάνω!Πώς θα καταλάβω οτι έγινε η μεταφορά της γραμμής μου σε 2play,θα μου έρθει και άλλο sms;Πάντως απ'οτι κατάλαβα σήμερα δεν είχα καμια διακοπή ή κάτι άλλο περίεργο στο τηλέφωνο,οπότε δεν πρέπει να έγινε η μεταφορά!
    Δοκίμασε να καλέσεις το 1777 αν σου βγάλει μήνυμα η Φόρθνετ τότε είσαι 2play.

  12. #27
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seed Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ισως ειναι ακυρο το ποστ στο συγκεκριμενο τοπικ αλλα το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω αναγνωρηση κλησεων πια.
    Οταν συνδεθηκα ειχα κανονικα ενω τον τελευταιο μηνα δεν ειχα..Μιλωντας με φορθνετ μου ειπαν οτι θα το κοιταξουν και εν τελη μετα απο μια μερα ειχα..αλλα και παλι οχι για πολυ..Απο την επομενη μερα και παλι τα ιδια..
    υ.γ: Ενδεχεται να μου εριξαν την ταχυτητα συχρονισμου ή δε παιζει κανενα ρολο με τον θεμα τηλεφωνια?
    Βγάλε φίλτρα και σπλίτερ και τσέκαρε αναγνώριση με μόνο το τηλέφωνο απάνω στη γραμμή.

    ........Auto merged post: hel πρόσθεσε 0 λεπτά και 51 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evang Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχη της Αργυρουπολης εχω προβληματα χαμηλης ταχυτητας εδω και 2 εβδομαδες. Την συνδεση την εχω εδω και 3 μηνες στην forthnet. Συγχρονιζε στα 7.5 ικανοποιητικα δεδομενου του attenuation στα 30 db. Εδω και δυο εβδομαδες συγχρονιζει απο 2.5-3.5 και πολλες φορες δεν κατεβαζει ουτε σελιδα. Το noise margin apo ta 20 εχει κατεβει στα 8 db και το attenuation εχει ανεβει στα 40. Πηρα τα κλασσικα απο forthnet (να αφαιρεσω καποιο πολυμπριζω τηλεφωνου που ειχα..κτλπ). ΕΚανα τα παντα οπως τα ηθελαν αλλα τα ιδια. Να πω οτι η συνδεση μου με κεντρο της πολυκατοικιας, γινεται με καινουργιο περασμενο καλωδιο cat5 (ασπαστο, ακαμπτο, ανεγκιχτο, παρθενο καλωδιο...κτλπ). Τεσπα, αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν λεει σε κανεναν κατι το γεγονος οτι, οταν μπουκαρει και δεν κατεβαζει τιποτα, κλεινω τον router, τον ξανανοιγω, και τουλαχιστον για καποια ωρα κατεβαζει σχετικα καλα. Μπορει να σημαινει κατι αυτο? δεν νομιζω να εχει προβλημα ο ρουτερ, που ειναι πολυ καλος, ενω δεν χρησιμοποιω p2p προγραμματα.
    Τι ρούτερ έχεις;
    Στοιχεία γραμμής;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 06-01-09 στις 10:28. Αιτία: auto merged post

  13. #28
    Εγγραφή
    10-12-2008
    Περιοχή
    ΑΓΡΙΝΙΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    58
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Απο χτές και εγώ στη Forthnet.. με κάποια προβλήματα. Καταρχάς το downloading καλύτερο του οτε πάνω από 300kb το δευτερόλεπτο. Παρατήρησα όμως οτι έχει αυξομειώσεις. Τηλέφωνο δεν έχω ακόμα.Καλεί κανονικά βλέπω τον αριθμό αλλά δεν μπορώ να απαντήσω και ούτε να καλέσω. Χτές βράδυ πρώτη μέρα ενεργοποιήσης απο τις 8 και μετά είχα συνεχείς αποσυνδέσεις και παρατήρησα οτι δεν γινόταν και συγχρονισμός. Να υποθέσω οτι είναι στην αρχή τησ κατασκευης τησ γραμμής ή έτσι θα πάει?

  14. #29
    Εγγραφή
    04-03-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    13205/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓΙΟΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Router
    THOMSON TG585 V7
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε να καλέσεις το 1777 αν σου βγάλει μήνυμα η Φόρθνετ τότε είσαι 2play.
    Λοιπον πηρα στο 1777 και ακουσα ενα μηνυμα που μου ελεγε οτι δεν χρειαζεται να καλεσω αυτο το νουμερο ή κατι τετοιο!Τελικα εγω εχω ενεργοποιηθει;Ακομα δεν ξερω!

  15. #30
    Εγγραφή
    03-12-2004
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Αρχικό μήνυμα από evang ...
    Στην περιοχη της Αργυρουπολης εχω προβληματα χαμηλης ταχυτητας εδω και 2 εβδομαδες. Την συνδεση την εχω εδω και 3 μηνες στην forthnet. Συγχρονιζε στα 7.5 ικανοποιητικα δεδομενου του attenuation στα 30 db. Εδω και δυο εβδομαδες συγχρονιζει απο 2.5-3.5 και πολλες φορες δεν κατεβαζει ουτε σελιδα. Το noise margin apo ta 20 εχει κατεβει στα 8 db και το attenuation εχει ανεβει στα 40. Πηρα τα κλασσικα απο forthnet (να αφαιρεσω καποιο πολυμπριζω τηλεφωνου που ειχα..κτλπ). ΕΚανα τα παντα οπως τα ηθελαν αλλα τα ιδια. Να πω οτι η συνδεση μου με κεντρο της πολυκατοικιας, γινεται με καινουργιο περασμενο καλωδιο cat5 (ασπαστο, ακαμπτο, ανεγκιχτο, παρθενο καλωδιο...κτλπ). Τεσπα, αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι αν λεει σε κανεναν κατι το γεγονος οτι, οταν μπουκαρει και δεν κατεβαζει τιποτα, κλεινω τον router, τον ξανανοιγω, και τουλαχιστον για καποια ωρα κατεβαζει σχετικα καλα. Μπορει να σημαινει κατι αυτο? δεν νομιζω να εχει προβλημα ο ρουτερ, που ειναι πολυ καλος, ενω δεν χρησιμοποιω p2p προγραμματα.

    Τι ρούτερ έχεις;
    Στοιχεία γραμμής;


    Router Siemens SL2-141


    Statistics
    Downstream
    Upstream

    Line Rate
    2872 Kbps
    1020 Kbps

    Attainable Line Rate
    2652 Kbps
    1140 Kbps

    Noise Margin
    9.0 dB
    11.4 dB


    Line Attenuation
    41.5 dB
    17.0 dB

    Output Power
    0.0 dBm
    12.9 dBm



Σελ. 2 από 48 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3070
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-09, 23:14
  2. Μηνύματα: 2579
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-08, 01:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας