Σελ. 19 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 709
  1. #271
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι εντυπωσιακά καλή η γραμμή σου... αν και πιστεύω πως το τόσο υψηλό attenuation είναι λάθος του ρούτερ... Μην ασχοληθείς καθόλου... Άριστη γραμμή
    Αν η γραμμη μου θεωρειται εντυπωσιακα καλη τοτε η γραμμη καποιων στα Γιαννιτσα που συνδεονται στα 21Μβς τι θεωρειται??!!!!!!!!!!!!!

  2. #272
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μπλες Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλοι μου μήπως ξέρει κανείς τη γίνετε με την φορθ είμαι περιοχή Πετρούπολη και εδώ και 4 μέρες έχει πέσει η ταχύτητα στα 2 από 8-9 που συγχρόνιζα και έχω συνεχής αποσυνδέσεις τους πήρα τηλ και τίποτα αν ξέρει κάτι κάποιος ας μου πει ευχαριστώ
    Στοιχεία γραμμής; Ποιο ρούτερ έχεις;

  3. #273
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    507
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από μπλες Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα φίλοι μου μήπως ξέρει κανείς τη γίνετε με την φορθ είμαι περιοχή Πετρούπολη και εδώ και 4 μέρες έχει πέσει η ταχύτητα στα 2 από 8-9 που συγχρόνιζα και έχω συνεχής αποσυνδέσεις τους πήρα τηλ και τίποτα αν ξέρει κάτι κάποιος ας μου πει ευχαριστώ
    Πήρα ένα φιλαράκι μου που μένει στην Πετρούπολη & που έχει FORTHnet & δεν έχει κάποιο πρόβλημα αυτός...οπότε ή απλά στάθηκε τυχερός ή αλλιώς παίζει κάτι με την γραμμή σου φίλε! Δώσε στατιστικά γραμμής μήπως κάποιο μέλος μπορέσει να βοηθήσει -ο hel ας πούμε-

  4. #274
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από str1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η γραμμη μου θεωρειται εντυπωσιακα καλη τοτε η γραμμη καποιων στα Γιαννιτσα που συνδεονται στα 21Μβς τι θεωρειται??!!!!!!!!!!!!!
    Αυτών η γραμμές είναι τέλειες γιατί είναι και κοντά στο Κέντρο του ΟΤΕ... εσύ είσαι ΠΟΛΥ μακρυά, και αφού πιάνεις και τόσα είσα μια χάρα μη σου πω άριστα
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  5. #275
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτών η γραμμές είναι τέλειες γιατί είναι και κοντά στο Κέντρο του ΟΤΕ... εσύ είσαι ΠΟΛΥ μακρυά, και αφού πιάνεις και τόσα είσα μια χάρα μη σου πω άριστα
    Ευχαριστω για την εξηγηση.Παντος με την πρωτη ευκερια θα δοκιμασω και δευτερο μοντεμρουτερ μηπως και εχει διαφορα προς το καλυτερο.

  6. #276
    Εγγραφή
    29-04-2008
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Billmg81 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πήρα ένα φιλαράκι μου που μένει στην Πετρούπολη & που έχει FORTHnet & δεν έχει κάποιο πρόβλημα αυτός...οπότε ή απλά στάθηκε τυχερός ή αλλιώς παίζει κάτι με την γραμμή σου φίλε! Δώσε στατιστικά γραμμής μήπως κάποιο μέλος μπορέσει να βοηθήσει -ο hel ας πούμε-
    Πάντως τα προβλήματα άρχισαν πριν 4-5 μέρες όταν κάποιος του ΟΤΕ κάτι εκανε από έξω στην κολωνα δεν ξέρω τη να πω πήρα την φορθ και το έδωσα βλάβη

  7. #277
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Cisco
    Εχω forthnet εδω και εναν χρονο εχει κλειδωσει γυρω στα 15 και ειμαι πολυ ευχαρηστημενος. Μενω ψυχικο. Το service ειναι αψογο και 2-3 φορες που ειχε καποια προβληματα ,δεν συγχρονιζε κλπ μετα απο 30-45 λεπτα με τηλεφωνο ολα λυθηκαν. Κατι που απο οσα posts διαβασα δεν το ανεφερε κανενας .Ποσο καιρο εχετε να πληρωσετε λογαριασμο και δεν σας το εχουν κοψει (και το internet και το τηλεφωνο) Προσωπικα 11 μηνες και με πειραν τον προυγουμενο μηνα και εκανα ρυθμιση. Το καρκινομα του δημοσιου ΟΤΕ σε 1 εβδομαδα εργασιμη αν δεν εχεις πληρωσει στο εκοψε. Οποτε ας σκευτουμε και αυτη την παραμετρο.

  8. #278
    Εγγραφή
    13-04-2008
    Περιοχή
    Ρεθυμνο
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΘΥΜΝΟ
    Router
    Netgear GD834G
    SNR / Attn
    28.5(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diliger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποσο καιρο εχετε να πληρωσετε λογαριασμο και δεν σας το εχουν κοψει (και το internet και το τηλεφωνο) Προσωπικα 11 μηνες και με πειραν τον προυγουμενο μηνα και εκανα ρυθμιση. Το καρκινομα του δημοσιου ΟΤΕ σε 1 εβδομαδα εργασιμη αν δεν εχεις πληρωσει στο εκοψε. Οποτε ας σκευτουμε και αυτη την παραμετρο.
    Αυτο που αναφερεις εμενα προσωπικα μου ειναι αδιαφορο.
    Συνηθιζω να πληρωνω τους λογαριασμους παντα και στην ωρα τους.Ασχετα αν καποιους μερικες φορες ισως ειναι καλυτερο να τους φεσωνεις για να παιρνουν μπροστα.
    Οποτε, ουτε κατα διανοια, δεν το θεωρω πλεονεκτημα της Forthnet αυτο...

  9. #279
    Εγγραφή
    16-02-2009
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8800/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Speedtouch 585 v.7
    SNR / Attn
    11(dB) / 30(dB)
    Προσωπικά δεν νομίζω ότι από τη 4net αδιαφόρησαν για 11 μήνες και είπαν «άστο το παιδί μπορεί να έχει δυσκολίες ή να λείπει στο εξωτερικό....», απλά νομίζω ότι τόσο χρειάστηκε μέχρι να το πάρουν χαμπάρι…

    Όπως και να έχει το θέμα δεν είναι το τι κάνουν όταν δεν τους πληρώνουμε αλλά το τι παρέχουν για αυτά που τους πληρώνουμε. …

  10. #280
    Εγγραφή
    22-02-2008
    Περιοχή
    Πατρα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8M/0.8:home-14 M/0.8:off
    ISP
    OTE:home-FΟRΤΗ:office
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    SIEMENS SL2-LINKSYS
    SNR / Attn
    9/6(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι τα ΣΚ που υποτίθεται βγαίνει και λίγο ο κόσμος ψιλοσερνόμαστε και αντίθετα τις καθημερινές ακόμα και σε ώρες αιχμής πάμε σχετικά καλά.
    Τέλος πάντων καλοκαιριάζει τώρα , ο κόσμος θα αρχίσει να βγαίνει στας εξοχάς και να ασχολείται λιγότερο με το ίντερνετ οπότε μπορεί και να ξεμπουκώσουμε.
    -Τύχη είναι όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία.

  11. #281
    Εγγραφή
    24-11-2006
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    G.dmt 10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    SL2-141
    SNR / Attn
    13(dB) / 8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι τα ΣΚ που υποτίθεται βγαίνει και λίγο ο κόσμος ψιλοσερνόμαστε και αντίθετα τις καθημερινές ακόμα και σε ώρες αιχμής πάμε σχετικά καλά.
    Τέλος πάντων καλοκαιριάζει τώρα , ο κόσμος θα αρχίσει να βγαίνει στας εξοχάς και να ασχολείται λιγότερο με το ίντερνετ οπότε μπορεί και να ξεμπουκώσουμε.
    Ίσα ίσα, μπορεί να βάζει το PC στο σπίτι να κατεβάζει ταινίες, σειρές, παιχνίδια κλπ ενώ αυτός απολαμβάνει τον καφέ με τους φίλους του και βγάζει εσένα έξω απ' τα ρούχα σου. Οπότε, γυρνώντας σπίτι το βραδάκι αράζει και βλέπει την ταινία/σειρά του.
    Στην τελική δεν είναι το browsing αυτό που μπουκώνει το δίκτυο..

  12. #282
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR 9108
    Η δική μου εντύπωση..
    Έκανα αίτηση στις 23/02 και μου είπαν ότι μέσα σε 20 εργάσιμες θα ενεργοποιηθεί.
    Όπως και έγινε (απίστευτο). Για την ακρίβεια ενεργοποιήθηκα ακριβώς την ημέρα που μου είχαν ανακοινώσει 2 εβδομάδες νωρίτερα (απίστευτο x2).
    Ωστόσο... έχω προβλήματα στο τηλέφωνο (όχι στο θέμα του διαδικτύου), αλλά μου είπαν ότι αυτό είναι θέμα ΟΤΕ και ότι θα λυθεί εντός 3 ημερών. Είδωμεν.
    I'll keep you posted.

    Μέχρι στιγμής πάντως πολύ καλή εντύπωση.
    Living on earth may be expensive, but it offers you a free trip around the sun... ;)

  13. #283
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.961
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από birbrilo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δική μου εντύπωση..
    Έκανα αίτηση στις 23/02 και μου είπαν ότι μέσα σε 20 εργάσιμες θα ενεργοποιηθεί.
    Όπως και έγινε (απίστευτο). Για την ακρίβεια ενεργοποιήθηκα ακριβώς την ημέρα που μου είχαν ανακοινώσει 2 εβδομάδες νωρίτερα (απίστευτο x2).
    Ωστόσο... έχω προβλήματα στο τηλέφωνο (όχι στο θέμα του διαδικτύου), αλλά μου είπαν ότι αυτό είναι θέμα ΟΤΕ και ότι θα λυθεί εντός 3 ημερών. Είδωμεν.
    I'll keep you posted.

    Μέχρι στιγμής πάντως πολύ καλή εντύπωση.
    Τι προβλημα στο τηλ.?Θορυβο?Νεκρο?

  14. #284
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    36
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR 9108
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι προβλημα στο τηλ.?Θορυβο?Νεκρο?
    Νεκρο. Αν καλέσω σπίτι μου κάνει σήμα, αλλά όταν σηκώνω το ακουστικό... πάπαλα...
    Living on earth may be expensive, but it offers you a free trip around the sun... ;)

  15. #285
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Ερχομαι σπιτι και βλεπω οτι δεν εχω Ιντερνετ. Βαζω το αλλο το μοντεμ ενα Philips απο Connx Που ειχα παλια και συνδεομαι. Βλεπω οτι καθε δευτερολεπτο το SNR να παιζει απο 3-6 και FEC errors ( interleaved ) να ανεβαινουν κατακορυφα καθε δευτερολεπτο που περναει...

    Αλλα το att με αυτο το μοντεμ δειχνει 33 ενω με το αλλο εχω 36. (Και τα 2 σε adsl2+ mode).

    Το καλο παντως ειναι οτι βλεπω 18ms πρωτο hop απο εκει που ειχα 28-30.

Σελ. 19 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3070
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-09, 23:14
  2. Μηνύματα: 2579
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-08, 01:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας