Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 52
  1. #16
    Εγγραφή
    08-01-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    175
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Aπλώς να προσθέσω, ως ηλεκτρονικός από ΤΕΙ, εργαζόμενος σε βιομηχανία, ότι οι συνθήκες και η φύση της εργασίας μας θα έλεγα ότι είναι πιο ζόρικες από αυτές των τηλεπικοινωνιών, ίσως αυτός είναι και ένας λόγος που κάποιες βιομηχανίες πληρώνουν ακριβώς όσα αναφέρει η ΣΣΕ μας,ενδεχομένος και με κάποια έξτρα πριμ.

  2. #17
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flatrate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου το επιβεβαίωσε ο φίλος μου και μου έφερε παράδειγμα έναν άλλο συνάδελφο του ηλεκτρονικό που δουλεύει εκεί που ξεκίνησαν μαζί αλλα αυτός δεν έχει πτυχίο αγγλικών οποτε πληρώνεται 1200 μεικτά (δηλαδή -10% η αλλιώς 97 euro) πράγμα που όπως βλέπεις έρχεται και κολλάει μια χαρά.
    Δεν χρειάζεται πτυχίο αγγλικών για να πάρει επίδομα ξένης γλώσσας. Το πτυχίο ηλεκτρονικού φτάνει (σοβαρά μιλάω). Πες του να το ψάξει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flatrate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρολαυτά εγώ θεωρούσα πάντα αυτονόητο ότι όπου πας πληρώνεσαι με τον ελάχιστο μισθό που ορίζει η συλλογική σου σύμβαση.
    Ρώτα και μένα. Εγώ θεωρώ σχεδόν αυτονόητο ότι δεν θα σε προσλάβουν κανονικά. Πρέπει να απαιτείς και να διεκδικείς ακόμα και τα αυτονόητα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flatrate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και στην βιομηχανία σαν ηλεκτρονικό τε σε έχουν στην συλλογική σύμβαση και πληρώνεσαι κανονικότατα (intracom, siemens). Οι βιομηχανίες θεωρώ ότι δεν το ψειρίζουν το πράγμα και είναι η καλύτερη λύση για εργασία.
    Στις βιομηχανίες το ψειρίζουν περισσότερο γι΄αυτό οι τεχνικοί παίρνουν όλοι περισσότερα χρήματα από τους αντίστοιχους "οικιακούς". Ορθώς τα παίρνουν.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Φίλε μου flatrate σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, όπως και τους υπόλοιπους, απλά να πω έτσι ενημερωτικά πως η ΣΣΕ των ηλεκτρονικών καλύπτει και τους Μηχανικούς αυτοματισμού και τους Μηχανικούς Ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων.

    Επίσης νομίζω ότι τα χρήματα είναι πολύ καλά, 1200 ευρώ με ένα χρόνο εμπειρίας, εδώ η γυναίκα μου έχει πτυχίο πανεπιστημίου με 3 χρόνια προυπηρεσία σαν καθηγήτρια και παίρνει 1100 ευρώ και διάβαζε 1.5 χρόνο για Ασεπ και τρέχαμε και δυο χρόνια στα νησιά.

  4. #19
    Εγγραφή
    02-01-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24/1
    ISP
    FORTHnet LLU aDSL2+
    Router
    USR 9108
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου flatrate σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου, όπως και τους υπόλοιπους, απλά να πω έτσι ενημερωτικά πως η ΣΣΕ των ηλεκτρονικών καλύπτει και τους Μηχανικούς αυτοματισμού και τους Μηχανικούς Ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων.
    Ναι ισχύει αυτό που λες αλλα όχι για πολύ ακόμα. Ο αδερφός μου είναι αυτοματιστης τε και με ενημέρωσε ότι απέκτησαν πριν μερικές μέρες επιτέλους (μετά από αγώνες) επαγγελματικά δικαιώματα με ότι αυτό συνεπάγεται. Μέχρι τώρα ανάλογα με μερικά μαθήματα που είχαν πάρει μπορούσαν να παίξουν μπάλα και σαν ηλεκτρονικοί και σαν πληροφορικάριοι.

    Συγκεκριμένα επαγγελματικά δικαιώματα απέκτησαν τα από κάτω τμήματα.

    Επαγγελματικά δικαιώματα ειδικοτήτων της Ανώτατης Τεχνολογικής Εκπαίδευσης

    19/12/2008



    Παρουσία του Ειδικού Γραμματέα Ανώτατης Εκπαίδευσης του ΥΠΕΠΘ κ. Αθανάσιου Κυριαζή συνεδρίασε το Συμβούλιο Ανώτατης Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (Σ.Α.Τ.Ε.).

    Κατά την συνεδρίαση εγκρίθηκαν ομόφωνα τα εξής:

    Τα Επαγγελματικά Δικαιώματα για τις ειδικότητες των Τμημάτων ΤΕΙ:

    * Μηχανολογίας
    * Ηλεκτρολογίας
    * Ενεργειακής Τεχνολογίας
    * Αυτοματισμού
    * Ναυπηγικής
    * Γεωτεχνολογίας και Περιβάλλοντος
    * Τεχνολογιών Αντιρρύπανσης
    * Φυσικών Πόρων και Περιβάλλοντος
    * Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου
    * Κλωστοϋφαντουργίας
    * Οχημάτων
    * Τεχνολογίας Αεροσκαφών

    Το Περιεχόμενο Σπουδών των Τμημάτων ΤΕΙ:

    * Επιχειρηματικού Σχεδιασμού και Πληροφοριακών Συστημάτων του ΤΕΙ Πάτρας
    * Ηλεκτρολογίας του ΤΕΙ Καβάλας
    * Ιατρικών Εργαστηρίων του ΤΕΙ Λάρισας

    Η ίδρυση Κέντρου Τεχνολογικής Έρευνας (Κ.Τ.Ε.) συνδεδεμένο με το ΤΕΙ Μεσολογγίου με την ονομασία «Κέντρο Τεχνολογικής Έρευνας Δυτικής Στερεάς Ελλάδος»

    Η ίδρυση νέων ερευνητικών Τομέων στο Κέντρο Τεχνολογικής Έρευνας (Κ.Τ.Ε.) Δυτ. Μακεδονίας:

    * Τομέας Στρατηγικού Σχεδιασμού και Επιχειρηματικής Ανάπτυξης
    * Τομέας Ενεργειακής Πολιτικής
    * Τομέας Ακτινοβολιών και Ηλεκτρομαγνητικών Πεδίων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης νομίζω ότι τα χρήματα είναι πολύ καλά, 1200 ευρώ με ένα χρόνο εμπειρίας, εδώ η γυναίκα μου έχει πτυχίο πανεπιστημίου με 3 χρόνια προυπηρεσία σαν καθηγήτρια και παίρνει 1100 ευρώ και διάβαζε 1.5 χρόνο για Ασεπ και τρέχαμε και δυο χρόνια στα νησιά.
    Σε καταλαβαίνω και η αδερφή μου μια από τα ίδια. Τι το ήθελε το πτυχίο φιλολογίας... μεγάλη ταλαιπωρία τόσο για να τελειώσεις το πανεπιστήμιο, να καταφέρεις να γράψεις για να μπεις και μετά να κανεις tour σε όλη την ελλάδα.

  5. #20
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Επανέρχομαι πάλι στο θέμα.....επικοινώνησα με τον Πανελλήνιο σύλλογο Ηλεκτρονικών και μου είπαν τα εξής:

    1. Το επίδομα για το πτυχίο αγγλικών θα πρέπει να πληρώνεται έχεις δεν έχεις first certificate, διότι και μόνο το πτυχίο ΤΕΙ θεωρείται ότι έχεις γνώση της αγγλικής γλώσσας απο την στιγμή που το μάθημα των αγγλικών διδάσκεται στα ΤΕΙ για τέσσερα εξάμηνα.

    2. Το επίδομα για τα επιπλέον εξάμηνα σπουδών πληρώνεται σε όλους όσους η σχολή τους είναι παραπάνω απο τρία χρόνια, εξάμηνο θεωρείται και η πρακτική, δηλαδή εγώ που έχω τελειώσει το τμήματα αυτοματισμού το οποίο έχει 8 εξάμηνα θα μου πληρώσουν τα 2 επιπλέον.

    3. Το επίδομα ειδικών συνθηκών εργασίας πληρώνεται σε όλους

    4. Το επίδομα επικίνδυνης εργασίας πληρώνεται μόνο για συγκεκριμένες ειδικότητες, συνήθως το δίνουν σε αυτούς που εργάζονται με ρεύματα υψηλής τάσεως

    Θα κάνω μια κρούση στην εταιρία να δω ποια θα είναι η αντίδρασή τους....

    Απο τον Πανελληνιο σύλλογο Ηλεκτρονικών μου είπαν πως δεν υπάρχει συμμετοχή και πως ενδέχεται να μην υπογραφεί πάλι συλλογική σύμβαση εργασίας, η συγκεκριμένη σύμβαση είναι αρκετά καλή και θα ήταν πραγματικά κρίμα να συμβεί αυτό.......
    Εάν υπάρχει κανένας συνάδερφος Ηλεκτρονικός, αυτοματιστής, ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων που θεωρεί ότι αξίζει ας γραφτεί στον σύλλογο.

    Πανελλήνιος σύλλογος ηλεκτρονικών
    Μενάνδρου 66
    2105235065

    Όταν λέμε καλή σύμβαση εννοούμε τα 970 ευρώ πρώτος μισθός που σου παρέχει η ΣΣΕ, για να είμαστε και ακριβείς......
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chomsky : 19-01-09 στις 21:53.

  6. #21
    Εγγραφή
    26-02-2006
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Τα 970 ευρώ είναι καθαρά ή μικτά ;

  7. #22
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    παιδια ολα καλα αυτα που λετε περι συλλογικες συμβασεις εργασιας κτλ

    αλλα σας διαφευγει μια μικρη και ασημαντη λεπτομερεια που ισχυει και στο δημοσιο και στον ιδιωτικο τομεα τουλαχιστον στο κομματι που ανηκω εγω το IT οτι κανεις δεν σε προσλαβανει για αυτο τον λογο αλλα σε προσλαβανουν ως υπαλληλο γραφειου αρα ο βασικος μισθος ειναι κατωτατος απο την συμβαση των υπαλληλων ΙΤ.

    οταν ψαχνεις επειγοντως για δουλεια (για να μην εισαι ανεργος) σαφως πρεπει να ξερεις τα δικαιωματα σου για αυτο υπαρχουν οι συλλογικες συμβασεις ο ΟΑΕΔ και η ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ αλλα στην πραξη τι ισχυει γιατι και εγω γνωριζω πολλους τεχνικους τηλεπικοινωνιων που ειναι αποφοιτοι ΤΕΙ η ΑΕΙ αλλα μισθους σαν αυτους που λετε δεν εχουν δει ουτε στο δημοσιο ουτε στον ιδωτικο τομεα γιατι απλα δεν τους εχουν προσλαβει με αυτη την ειδικοτητα αλλα πολυ διαφορετικη (εκει τι κανεις.?) τους κανεις καταγγελια η ζητας να σε βαλουν σε ειδικοτητα βαση των γνωσεων σου (ποιο θα ειναι το αποτελεσμα της ενεργειας σου αυτης) μηπως να ξανα ψαχνεις για δουλεια.

    σαφως στο δημοσιο (απο προσωπικη εμπειρια) ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα απο τον ιδιωτικο τομεα (που εκει δεν ειναι παναγιες) οσο και να θελετε καποιοι να το παρουσιασετε ετσι.

    τα λεω γιατι αναφερθηκατε σε ΟΤΕ (ΟΤΕ plus) και σε FORTHNET οπως επισης γνωριζω και απο αλλες εταιρειες τι παιρνουν (αυτα που λετε τα παιρνει μια μικρη μειοψηφια) η πλειοψηφια των τεχνικων τηλεπικοινωνιων στην πραξη παιρνει οτι παιρνει ο απλος εργαζομενος δηλαδη τα 600-700 ευρω (γιατι απλα δεν φαινεται πουθενα τι κανει στην εταιρεια)

    ........Auto merged post: Zer0c00L πρόσθεσε 2 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι πάλι στο θέμα.....επικοινώνησα με τον Πανελλήνιο σύλλογο Ηλεκτρονικών και μου είπαν τα εξής:

    1. Το επίδομα για το πτυχίο αγγλικών θα πρέπει να πληρώνεται έχεις δεν έχεις first certificate, διότι και μόνο το πτυχίο ΤΕΙ θεωρείται ότι έχεις γνώση της αγγλικής γλώσσας απο την στιγμή που το μάθημα των αγγλικών διδάσκεται στα ΤΕΙ για τέσσερα εξάμηνα.

    2. Το επίδομα για τα επιπλέον εξάμηνα σπουδών πληρώνεται σε όλους όσους η σχολή τους είναι παραπάνω απο τρία χρόνια, εξάμηνο θεωρείται και η πρακτική, δηλαδή εγώ που έχω τελειώσει το τμήματα αυτοματισμού το οποίο έχει 8 εξάμηνα θα μου πληρώσουν τα 2 επιπλέον.

    3. Το επίδομα ειδικών συνθηκών εργασίας πληρώνεται σε όλους

    4. Το επίδομα επικίνδυνης εργασίας πληρώνεται μόνο για συγκεκριμένες ειδικότητες, συνήθως το δίνουν σε αυτούς που εργάζονται με ρεύματα υψηλής τάσεως

    Θα κάνω μια κρούση στην εταιρία να δω ποια θα είναι η αντίδρασή τους....

    Απο τον Πανελληνιο σύλλογο Ηλεκτρονικών μου είπαν πως δεν υπάρχει συμμετοχή και πως ενδέχεται να μην υπογραφεί πάλι συλλογική σύμβαση εργασίας, η συγκεκριμένη σύμβαση είναι αρκετά καλή και θα ήταν πραγματικά κρίμα να συμβεί αυτό.......
    Εάν υπάρχει κανένας συνάδερφος Ηλεκτρονικός, αυτοματιστής, ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων που θεωρεί ότι αξίζει ας γραφτεί στον σύλλογο.

    Πανελλήνιος σύλλογος ηλεκτρονικών
    Μενάνδρου 66
    2105235065

    Όταν λέμε καλή σύμβαση εννοούμε τα 970 ευρώ πρώτος μισθός που σου παρέχει η ΣΣΕ, για να είμαστε και ακριβείς......
    ωραια αυτα που λες (αλλα θα σου ελεγα να το σκεφτεις πριν κανεις κρουση στην εταιρεια γιατι βλεπω αυριο να ψαχνεις για δουλεια και παλι)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 20-01-09 στις 12:57. Αιτία: auto merged post

  8. #23
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα σας διαφευγει μια μικρη και ασημαντη λεπτομερεια που ισχυει και στο δημοσιο και στον ιδιωτικο τομεα τουλαχιστον στο κομματι που ανηκω εγω το IT οτι κανεις δεν σε προσλαβανει για αυτο τον λογο αλλα σε προσλαβανουν ως υπαλληλο γραφειου αρα ο βασικος μισθος ειναι κατωτατος απο την συμβαση των υπαλληλων ΙΤ.
    ...
    ωραια αυτα που λες (αλλα θα σου ελεγα να το σκεφτεις πριν κανεις κρουση στην εταιρεια γιατι βλεπω αυριο να ψαχνεις για δουλεια και παλι)
    Αναφέραμε τα προβλήματα με τις παρανομίες στην αρχή.

    Κάνεις λάθος στο "κανείς" δεν σε προσλαμβάνει με το πτυχίο. Κανείς δεν σε προσλαμβάνει με το πτυχίο αν εσύ ο ίδιος δεν το απαιτήσεις. Και όσο κάνεις την πάπια και ανέχεσαι την κατάσταση αυτή, κάνεις κακό και στον εαυτό σου αλλά και στους συναδέλφους σου στον κλάδο.
    ...
    Μπα πέρασε η αξιολόγηση. Του χρόνου πάει πάλι για την oteplus. Και πίστεψε με. Αν είναι να τους προσλάβουν τρίτη φορά με καταχρηστικούς όρους ως ενοικιαζόμενους σκλάβους, καλύτερα να ψάξει για άλλη δουλειά. Οι περισσότεροι θα το κάνουν έτσι και αλλιώς από μόνοι τους.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-08-2006
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zartman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 970 ευρώ είναι καθαρά ή μικτά ;
    Φίλε μου μιλάμε για 970 ευρώ το μήνα καθαρά και πρώτος μισθός, εγώ αυτά παίρνω σχεδόν..................

    Το να κάνεις μια συζήτηση με την εταιρία δεν νομίζω ότι θα φέρει την καταστροφή, τους λες τι δικαιούσε και σου λένε τι είναι πρόθυμοι να πληρώσουν και εάν είναι, απο εκεί και έπειτα αρχίζουν τα δύσκολα και εδώ έρχεται ο σύλλογος να βοηθήσει, τώρα εάν θα καταλήξουμε σαν τους εργαζόμενους της vodafone είναι δικό μας θέμα.

    Οι μεγάλες εταιρείες πληρώνουν καλά τους Ηλεκτρονικούς γιατί υπάρχει η Συλλογική σύμβαση εργασίας, είναι υποχρεωμένοι απο τον νόμο να πληρώσουν, για τους Πληροφορικούς όμως δεν υπάρχει καμμία ΣΣΕ οπότε τους βάζουν στην ΣΣΕ παροχής υπηρεσιών και παίρνουν 800 ευρώ, για αυτό και βλέπεις μέσα στην oteplus εγώ που είμαι ηλεκτρονικός Τ.Ε να παίρνω 970 και ο Ηλεκτρολόγος Τ.Ε να παίρνει 800-840 ευρώ.........

    Τώρα όσο αφορά τις μικρές εταιρείες και κάποιες μεγάλες τύπου vodafone εκεί συνήθως δεν ισχύουν οι νόμοι, δεν πληρώνουν ΣΣΕ δεν πληρώνουν τίποτα, απλά να ξέρετε όμως ότι φεύγοντας απο την δουλειά τους κάνεις μια αναφορά στο ΙΚΑ και παίρνεις όλα τα λεφτά σου πίσω αναδρομικά.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ολα καλα αυτα που λετε παιδια αν ειμασταν σε αλλη χωρα αλλα επειδη ειμαστε ελλαδα διατηρω τις επιφυλαξεις μου (βλεπεις εχω περασει και απο τον ιδιωτικο τομεα και εχω δει κατα ποσο ισχυουν αυτα που υπαρχουν στα χαρτια και στην πραξη) αλλα και τωρα στο δημοσιο.
    βεβαια οπως ειπα ειμαι στην πληροφορικη ειναι οντως διαφορετικο απο το να ημουν τηλεπικοινωνιες.

    ο καιρος θα δειξει τι ισχυει και τι οχι (ενημερωτικα παντως η συμβαση μου αλλα και αλλων στην πληροφορικη που ειμαστε σε αντιστοιχες υπηρεσιες αν και ειμαστε ΙΤ η συμβαση λεει "υπαλληλος γραφειου" εις γνωση μας βεβαια παντα (γιατι εκει υπαρχει το ερωτημα θελεις να δουλεψεις η οχι)

  11. #26
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chomsky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου μιλάμε για 970 ευρώ το μήνα καθαρά και πρώτος μισθός, εγώ αυτά παίρνω σχεδόν..................
    Οι περισσότεροι oteplus παίρνουν λιγότερα. Τι θα γίνει; Θα σας κάνουν αορίστου oteplus;

  12. #27
    Εγγραφή
    02-01-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24/1
    ISP
    FORTHnet LLU aDSL2+
    Router
    USR 9108
    Πάντως επειδή αναφέρθηκε διαπραγματεύσεις δεν κάνει ο σύλλογος ηλεκτρονικών που ανέφερε ο φίλος από πάνω. Διαπραγματεύσεις για αυξήσεις για το μισθολογικό κάνει η ΓΣEE και σε αυτήν χρεώνονται όλα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flatrate : 22-01-09 στις 13:51.

  13. #28
    Εγγραφή
    21-10-2006
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Στον ιδιωτικο τομεα δεν παιζει ρόλο μονο η συμβαση εργασιας, καθως είναι το ΕΛΑΧΙΣΤΟ που ειναι υποχρεωμένος ο εργοδοτης να πληρωσει εναν αποφοιτο της εκαστοτε σχολης εστω και αν αυτός ειναι ικανος μονο να φερνει καφεδακια και τσιγαρα.
    Απο εκει και περα μετραει ποσο καλος είσαι στην δουλια σου και ποσο σε χρειαζεται ο αλλος, και δεν μιλάω μονο για επαγγελματα κλειστα οπως αρχιτεκτονας, γιατρος κ.λ.π.
    Εχω φιλο προισταμενο σε τμημα 20 ανθρωπων, σε ιδιωτικη εταιρια που ειναι ομως τσακαλι στον χωρο του και ειναι αποφοιτος σχολης λυκειου (προγραμματιστης σε εταιρια λογισμικου) και αμοιβεται διπλα και τριδιπλα απο αποφοιτους πανεπιστημιου, αλλα ειναι ομως αυθεντια στο ειδος του, οτι και να τον ρωτησω, π.χ. εχω ενα πολυ συγκεκριμμενο προβλημα με εναν driver windows για plc σε c++ που φτιαχνω και οχι μονο μου δεινει την λυση αμεσως με μια ματια στον κωδικα (πως το κανει? εγω και δικο μου κωδικα αν περασει κανα δυο μηνες τον ξεχναω και θελω καμμια ωρα να τον θυμηθω) αλλα μου διχνει και κατι παρομοιο που εχει φταξει για την πλακα του , χωρις να το χρειαζεται στην δουλια του, ετσι για χαβαλε
    Ποτε στην ζωη μου δεν εχω κοιταξει το βασικο της συλλογικης συμβασης , σε οποια δουλια πηγα και αρχισαν να μου κανουν τετοια συζητηση γελουσα και εφευγα.
    Πιστευω οτι σε ενα βαθμο και εμεις επιτρεπουμε σε εργοδοτες να μας εκμεταλλευονται ...

  14. #29
    Εγγραφή
    02-01-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24/1
    ISP
    FORTHnet LLU aDSL2+
    Router
    USR 9108
    Φιλε μου σίγουρα μερικά πράγματα όπως ο προγραμματισμός είναι θέμα ποσο το γουστάρεις και είσαι συνήθως αυτοδίδακτος (εγώ σαν hobby το βλέπω, διότι άμα το δω διαφορετικά θα αρχίσουν κι εμενα να με παίρνουν τα γέλια).

    Δεν νομίζω ότι διαφωνεί κανεις σε αυτό που αναφέρεις, όμως προσπάθησε να έχεις υπόψιν σου ότι δεν μιλάμε για ανθρώπους που ζουν για να εργάζονται, αλλα για το μέσο ορο τόσο των εργαζομενων όσο και των εργοδοτών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flatrate : 22-01-09 στις 13:50.

  15. #30
    Εγγραφή
    21-10-2006
    Μηνύματα
    177
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flatrate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου σίγουρα μερικά πράγματα όπως ο προγραμματισμός είναι θέμα ποσο το γουστάρεις και είσαι συνήθως αυτοδίδακτος (εγώ σαν hobby το βλέπω, διότι άμα το δω διαφορετικά θα αρχίσουν κι εμενα να με παίρνουν τα γέλια).

    Δεν νομίζω ότι διαφωνεί κανεις σε αυτό που αναφέρεις, όμως προσπάθησε να έχεις υπόψιν σου ότι δεν μιλάμε για ανθρώπους που ζουν για να εργάζονται, αλλα για το μέσο ορο τόσο των εργαζομενων όσο και των εργοδοτών.
    Συμφωνω 100%

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-08, 17:28
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-08, 22:17
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-08, 19:41
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-08, 01:22
  5. Ανακοίνωση τεχνικών εργασιών δικτύου Adsl
    Από runner70 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-07, 17:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας