Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 27
  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ας πουμε οτι κοιταζω αυτο εδω
    http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.660512

    Με απασχολουν ομως, ειδικοτερα θεματα.
    Πχ. το αυτοκινητο, εχει υποδοχη aux. Το mp3 player ομως, δεν βλεπω να εχει δυνατοτητα να εξαγει τον ηχο του, εκτος των ακουστικων.
    Πως μπορει να συνδεθει το mp3player για με τη θυρα aux του αυτοκινητου?
    Δεν πρεπει και το mp3player να εχει μια aux εξοδο?
    Ή μπορει να δινει ηχο απο την εξοδο των ακουστικων?

    Επειτα, μπορει να παιζει ενω φορτιζει? Γιατι σκεφτομαι να το εχω μονιμα συνδεδεμενο με φορτιστη στον αναπτηρα αυτοκινητου.

    Περιμενω τα φωτα σας.

    Αν τα παραπανω δεν ισχυουν, την πατησα.
    Το 2006 που ειχα παρει το αμαξι, απαραδεκτο για το ετος 2006 να μην προσφερουν δυνατοτητα mp3, η toyota για το aygo, δεν εδινε δυνατοτητα για mp3 cd player.
    Και ξερετε, τα νεα αμαξια ειναι all in one μπροστα η κονσολα, δεν παιρνουν και πολλες μετατροπες εκει, οπως παλια που βαζαμε οτι ραδιοcd γουσταραμε(πχ pioneer της αρεσκειας μας), γιατι θα γινει αισθητικη βλακεια, ισως δε να μην γινεται κιολας.
    Οποτε πρεπει με καποιο τροπο να συνδεθω με aux θυρα.
    Με εχει φαει το βαλε βγαλε audio cd με 10 τραγουδια το καθενα!

  2. #2
    Εγγραφή
    02-08-2006
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    Κάτι τέτοιο είναι η ιδανική περίπτωση νομίζω, και υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα προϊόντα αν ρίξεις μια ματιά στο google.

    http://www.multistore.gr/shop/produc...oducts_id=3802

    Και φυσικά μπορείς να ρίξεις μια ματιά και σε αυτό , το οποίο ακόμη κι αν το πάρεις από έξω, συμφέρει γιατί μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιοδήποτε USB flash drive ήδη έχεις, που σημαίνει μεγαλύτερη χωρητικότητα από 1GB. Ακόμη κι εγώ που έχω MP3-CD στο αυτοκίνητο, σκέφτομαι να πάρω την πρώτη συσκευή, γιατί έχω βαρεθεί να γράφω MP3 σε CD.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gkats2002 : 13-01-09 στις 21:22.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    κάμποσα...
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch
    Μετά από κάμποση έρευνα, έχω παραγγείλει αυτό. Πιστεύω να μου έρθει μεσ'την εβδομάδα. Αν δεν βιάζεσαι, και αν μου έρθει εγκαίρως, θα γράψω λίγες γραμμές εδώ για το αν κάνει την δουλειά του σωστά...

    Πως μπορει να συνδεθει το mp3player για με τη θυρα aux του αυτοκινητου? Δεν πρεπει και το mp3player να εχει μια aux εξοδο? Ή μπορει να δινει ηχο απο την εξοδο των ακουστικων?
    Άλλο το AUX, άλλα τα ακουστικά. Υπάρχει διαφορά και στην φαινόμενη αντίσταση και στην ένταση του ρεύματος στις δύο θύρες. Στα MP3 players, το πρόβλημα είναι κυρίως η ένταση και όχι η αντίσταση. Αν βάλεις την ένταση του MP3 player στο minimum μπορείς να δοκιμάσεις να τα συνδέσεις και να ανεβάζεις σιγά σιγά μέχρι να δεις αν θα πάρεις το επιθυμητό αποτέλεσμα, δηλ. καλή ένταση χωρίς θόρυβο. Όχι βιαστικές κινήσεις και κάψεις τίποτα! Τυπικά, AUX έξοδο βγάζουν ορισμένα mp3 players μέσω ειδικών καλωδίων ή βάσεων - το ipod έχει τέτοια δυνατότητα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ThanosD : 13-01-09 στις 22:27.

  4. #4
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Απλά παίρνεις ένα καλώδιο με διπλό αρσενικό minijack και συνδέεις τη μια πλευρά στην έξοδο των ακουστικών του player που σκοπεύεις να αγοράσεις και την άλλη πλευρά στην AUX θύρα του ραδιοκασετοφώνου του αυτοκινήτου σου.

    Τις εντάσεις τις ρυθμίζεις ανάλογα, μέχρι να βρεις την ιδανική ένταση και ποιότητα ήχου.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΤΥΧΕΡΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThanosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από κάμποση έρευνα, έχω παραγγείλει αυτό. Πιστεύω να μου έρθει μεσ'την εβδομάδα. Αν δεν βιάζεσαι, και αν μου έρθει εγκαίρως, θα γράψω λίγες γραμμές εδώ για το αν κάνει την δουλειά του σωστά...
    πολυ καλο φαινεται...ποσο σου βγαινει?εχω κι εγω ενα αγορασμενο απο Ελλαδα...
    περιμενω εντυπωσεις κι αν σου αναπαραγει απο στικακι usb

  6. #6
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    κάμποσα...
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terry39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ καλο φαινεται...ποσο σου βγαινει?
    Αυτές είναι οι χρεώσεις στο PayPal:

    Item Total: £14.48 GBP
    Shipping: £12.99 GBP
    Handling: £0.00 GBP
    Sales Tax: £4.12 GBP

    Τα υπόλοιπα όταν έρθει

  7. #7
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Έχω πάρει παρόμοιο από ebay και βγήκε 14 € τελική τιμή, με τα μεταφορικά.
    Παίζει από usb stick, SD card και έχει και input για οποιαδήποτε άλλη πηγή βγάζει έξοδο ακουστικών ενώ έχει και τηλεκοντρόλ - equalizer.

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 4 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    πχ
    http://cgi.ebay.com/Car-FM-Transmitt...1%7C240%3A1318
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ranger : 13-01-09 στις 23:40. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΤΥΧΕΡΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ranger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πάρει παρόμοιο από ebay και βγήκε 14 € τελική τιμή, με τα μεταφορικά.
    Παίζει από usb stick, SD card και έχει και input για οποιαδήποτε άλλη πηγή βγάζει έξοδο ακουστικών ενώ έχει και τηλεκοντρόλ - equalizer.

    ........Auto merged post: ranger πρόσθεσε 4 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    πχ
    http://cgi.ebay.com/Car-FM-Transmitt...1%7C240%3A1318
    κι εμενα ετσι ειναι περιπου (ιδιο χειρηστηριο) εχει sd και 1gb εσωτερικη αλλα απο usb stick δεν παιζει.....

  9. #9
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Εμένα δεν έχει εσωτερική.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    Δεν το εχεις ψαξει ομως πολυ το θεμα αλλαγης ραδιο/CD στο Aygo βλεπω.
    Υπαρχει ΑΥΤΟ το πλαισιο που μπορεις να παρεις και βαλεις οποιοδηποτε ραδιο/CD/mp3 αλλης μαρκας θες. Ουτε χαλαει την αισθητικη και ειναι πολυ ευκολο. Για τη συνδεση το πολυ-πολυ να παρεις ΑΝ χρειαζεται (αναλογα τη μαρκα της πηγης) ΑΥΤΟ τον ανταπτορα.

    Αν επιμενεις ομως σε εξωτερικο mp3.....................
    Απο τη στιγμη που εχει AUX In το ραδιο/CD θα κανεις ΜΟΝΟ αυτο που λεει ο AddictedToChaos πιο πανω.
    Με ενα καλωδιο θα συνδεσεις ακουστικα με AUX.
    Μπορεις να παρεις ενα mp3 player που να εχει επεκτασιμη μνημη (κατι σαν ΑΥΤΟ) για να εχεις τη δυνατοτητα περισσοτερων κομματιων.
    Ξεχνα τις λυσεις FM Transmitter γιατι θα εχεις κακιστη ποιοτητα ηχου σε συγκριση με τη συνδεση AUX.
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  11. #11
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστω για ολες τις απαντησεις.

    Να ρωτησω, τα mp3 players, φορτιζουν μονο με θυρα usb υπολογιστη? Θα παρω και ανταπτορα για αναπτηρα αυτοκινητου, αλλα το θελω για τη γυναικα μου που δεν πιανει στα χερια της υπολογιστη, κι ετσι αντε να της πεις να το φορτιζει καθε φορα, οταν δεν ειναι σε αμαξι, μονο με usb θυρα υπολογιστη...

  12. #12
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    1.352
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    14036/1020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Ζαντολάστιχο
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 31,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ μαζί με το Creative mp3 μου, αγόρασα και τον αντίστοιχο φορτιστή (βέβαια, μου έπιασαν λίγο τον ...)
    Γιατί δεν παίρνεις κάτι τέτοιο από το Πλαίσιο?

  13. #13
    Εγγραφή
    02-08-2006
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    Το πρώτο που σου πρότεινα πάντως λειτουργεί με απλές αλκαλικές μπαταρίες. Αν και με USB να φορτίζει, συνήθως δεν είναι απαραίτητο να είναι ανοικτός ο υπολογιστής (στις νεότερες μητρικές οι θύρες παίρνουν ρεύμα και όταν είναι κλειστός), οπότε το μόνο που θα πρέπει να της δείξεις θα είναι να βάζει τη συσκευή στη θύρα, όχι κάτι ιδιαίτερα δύσκολο που να θέλει και γνώσεις

  14. #14
    Εγγραφή
    03-02-2005
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    κάμποσα...
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Speedtouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThanosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από κάμποση έρευνα, έχω παραγγείλει αυτό. Πιστεύω να μου έρθει μεσ'την εβδομάδα. Αν δεν βιάζεσαι, και αν μου έρθει εγκαίρως, θα γράψω λίγες γραμμές εδώ για το αν κάνει την δουλειά του σωστά...
    Να κλείσω και αυτό το θέμα, γιατι review δεν θα κάνω - ακύρωσα την παραγγελία. Θα κάνω όμως review του καταστήματος!

    Είχα παραγγείλει από το advancedmp3players.co.uk το παραπάνω γκατζετάκι στις 8 Ιανουαρίου, και ενώ υπήρχε ένδειξη για ON-STOCK (πληρωμή PAYPAL).

    Χτές (15 Ιαν), μια εβδομάδα αργότερα δηλ., έλαβα email ότι ο αντάπτορας είναι OUT-OF-STOCK και θα με ενημερώσουν με νεώτερο email κάποια στιγμή πότε θα είναι διαθέσιμο. Εννοείται ότι τα λεφτά τα είχαν πάρει από την πρώτη στιγμή.

    Επειδή με κάτι τέτοια φορτώνω πάρα πολύ ( ), τους έστειλα ένα περιποιημένο ξεχεστήριο email περί απαράδεκτης αντιμετώπισης πελατών, καθυστερήσεων κτλ. Απαίτησα άμεσα την ακύρωση της παραγγελίας, πράγμα το οποίο έγινε σήμερα μαζί με το απαραίτητο refund.

    Είναι η πρώτη φορά που προσπάθησα να παραγγείλω από το συγκεκριμένο κατάστημα. Επειδή η πρώτη εντύπωση μένει, εγώ δεν θα ξαναπατήσω εκεί. Είναι απαράδεκτοι, αν και προχωρήσανε στο cancel/refund άμεσα και χωρίς να πουν κουβέντα.

    Άντε πάλι στο ψάξιμο...

  15. #15
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.443
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Νομίζω θα έχεις καλύτερο αποτέλεσμα με καλώδιο, ακόμα και αν υπάρχουν διαφορές στη στάθμη, παρά με πομπό FM.
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αναζήτηση για το καλύτερο dvd player για το αυτοκίνητο
    Από djluffy στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-08, 04:04
  2. Mp3 player για γυμναστήριο
    Από dvm στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-08, 12:32
  3. Mp3 player για αυτοκίνητο! καμια ιδέα?
    Από NeuroN στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-07, 14:08
  4. Πρόταση για αγορά mp3 player για χρήση ΚΥΡΙΩΣ ως recorder??
    Από sadako στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-06, 19:32
  5. MP3 για αυτοκίνητο...
    Από EgwEimai στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 83
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-05, 15:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας