Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 61
  1. #46
    Εγγραφή
    02-05-2002
    Περιοχή
    Pireas Greece
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    580
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - RSS ΟΙΚΟΣ ΝΑΥΤΗ
    Router
    Huawei/Mikrotik
    SNR / Attn
    9,6(dB) / 10,5(dB)
    Παλικάρια, ωραία όσα λέτε, αλλά δεν στέκονται στην σημερινή πραγματικότητα.

    Και εγώ θα ήθελα να είμασταν Τσεχία, να είμασταν Αυστραλία, με στρατό που αποτελεί βήμα επαγγελματικής εξέλιξης, και όχι καταναγκαστικό έργο.

    Για την ώρα όμως δεν γίνετε. Όταν η Τουρκία θα πάψει να είναι απειλή, τότε θα γίνει, μέχρι τότε όμως θα χορέψουμε στον χωρό που οι άλλοι έχουν στήσει.

    Και εγώ συμφωνώ ότι με ένα F16 όλοι θα είχαμε τσάμπα ίντερνετ για χρόνια, αλλά δυστυχώς τώρα δεν γίνετε, και αυτό πρέπει να βάλετε στο επαναστατημένο μυαλό σας...

    Να είσαστε ρεαλιστές.
    Είσαι εραστής της τεχνολογίας Η/Υ ?
    Σου αρέσουν τα δίκτυα και οι υπηρεσίες τους ?

    Γίνε ο ραδιοερασιτέχνης του αύριο ! :)
    Athens Wireless Metropolitan Network
    www.awmn.gr

  2. #47
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Αυτά Papashark , μην τα λες στα "παληκάρια" αλλά στην σημερινή κυβέρνηση , που έταζε ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ .

    Και ερωτώ ευθέως : Οι ανεύθυνοι , είναι τα "παληκάρια" , που διαμαρτύρονται επειδή νοιώθουν πως τους εξαπάτησαν , ή το σοβαρό κόμμα εξουσίας , που ή δεν ήξερε πού θα βρει τα χρήματα για να δώσει δωρεάν ΙΝΤΕΡΝΕΤ - οπότε είναι ανίκανο και επικίνδυνο, ή ήξερε πως δεν θα τα βρει και εν γνώσει του , κορόιδεψε τους φοιτητές (που και πάλι είναι μία από τα ίδια)?

    Έχεις ευθεία απάντηση , ή θα μας πεις πάλι για τους κουμπάρους και συμμάχους και φίλους ?

  3. #48
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Papashark σαφώς και γίνεται.

    Όλα γίνονται από μία οποιαδήποτε κυβέρνηση, αρκεί να το θελήσει πραγματικά. Και μάλιστα γίνονται ούτε καν από αύριο αλλά από απόψε.

    Όλα όπως:

    - πραγματική πάταξη της φοροδιαφυγής. Έχεις την εντύπωση ότι δεν μπορούνε; Δεν θέλουνε.
    - πραγματική εξαφάνιση της ακρίβειας. Έχεις την εντύπωση ότι δεν μπορούν να κόψουν τον κ@λο στις λίγες εκατοντάδες υπερχονδρεμπόρων τροφίμων και σουπερμαρκετάρχες που πουλάνε από την τιμή που αγοράζουν από τους παραγωγούς 5 και 6 φορές απάνω; Δεν θέλουνε.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  4. #49
    Εγγραφή
    06-11-2004
    Περιοχή
    Athina,labrinh
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Altec Telecoms
    Papashark καμια Τουρκια δενειναι απειλη.Οι κυβερνησεις των δυο χωροων κοροιδευτουν τον λαο τους.Ξεχνας οτι ειμαστε συμμαχοι στο ΝΑΤΟ.

    Απλα μας `πουλενε` την εχθρα για να εχουν το αλοθη να αγοραζουν οπλα απο τους Αμερικανους για να γινουν τα `αγαπημενα` τους παιδια.

  5. #50
    Το avatar του μέλους ibok
    ibok Guest
    Παιδιά όπως εχω ξαναγράψει Η Κοροιδία ΠΑΕΙ σύννεφο.
    Προσωπικά εχω μπουχτίσει.
    Και μιλάω και για τούτην εδώ την κυβέρνηση αλλά και για την προηγούμενη.
    Ρε σεις ΠΑΡΤΕ ΤΟ χαμπάρι μας εχουν περάσει για τελείως ΗΛΙΘΙΟΥΣ!!!!!!
    Ολο στο τάξε μας εχουν αλλά στο ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ τίποτα.
    ΜΑΥΡΙΣΤΕ τους λοιπόν στις εκλογές που ερχονται (Δημοτικές) και βλέπουμε για τις άλλες.
    ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ με τούτην εδώ την κοροιδία!!!!!
    Παληά μας λέγανε " Παραλάβαμε καμμένη γή" τώρα το λένε αλλιώς.
    Και για να τελειώνω διότι όσο γράφω τόσο τσαντίζομαι.
    Μας εχουν σαν το γαιδούρι με το καρότο.
    Ειδικά η σημερινή κυβέρνηση ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ Μπάζα!!!!!!!!!
    Τέλος

  6. #51
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Against_all_odds
    Papashark καμια Τουρκια δενειναι απειλη.Οι κυβερνησεις των δυο χωροων κοροιδευτουν τον λαο τους.Ξεχνας οτι ειμαστε συμμαχοι στο ΝΑΤΟ.

    Απλα μας `πουλενε` την εχθρα για να εχουν το αλοθη να αγοραζουν οπλα απο τους Αμερικανους για να γινουν τα `αγαπημενα` τους παιδια.

    και που να δεις τι έρχεται για τα παιδια του λαού προς χάρην της 'κακής' Τουρκίας......

  7. #52
    Εγγραφή
    06-11-2004
    Περιοχή
    Athina,labrinh
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Altec Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από JohnJ
    Ε πως να δωθεί, όταν η άλλη σου λέει ακόμα πιο παχιά λόγια, πως να την πιστέψεις. Απεγνωσμένες προσπάθειες για εξουσία βλέπω εγώ.
    Kαι απο που εβγαλες τον συμπερασμα οτι λεει παχια λογια ,αφου δεν εχει γινει ποτε Κυβερνηση;

    Παρολαυτα συνεχιζεται να ψηφιζεται αυτους που αποδεδηγμενα εχει αποδειχτει οτι λενε ψεμματα.

  8. #53
    Εγγραφή
    04-03-2005
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά δεν ξέρω τι λέτε, αλλά προσωπικά είμαι απογοητευμένος απο ΟΛΟΥΣ. Δεν πιστεύω πια οτι κανένας δεν θα έρθει σε καμμία εξουσία και θα γίνουν όλα ρόδινα εν μια νυκτί.

    Έχω φτάσει στο σημείο να συζητάω με τους φίλους μου να φύγουμε απο την Ελλάδα. Όσο περνάει ο καιρός δυστυχώς μου φαίνεται όλο και καλύτερη ιδέα.

    Δεν είμαι ευτυχώς άνεργος ούτε εχω σημαντικά οικονομικά προβλήματα. Δεν μπορω να βλέπω και να ζώ καθημερινά σε αυτό το καράβι που βουλιάζει (για να μην πω οτι βούλιαξε). Σε λίγο θα πιάσουμε πάτο...

    Και μην μου πείτε τι θα ψηφίσω....Εννοείται ΚΑΝΕΝΑ.

  9. #54
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από underzero

    Δεν είμαι ευτυχώς άνεργος ούτε εχω σημαντικά οικονομικά προβλήματα. Δεν μπορω να βλέπω και να ζώ καθημερινά σε αυτό το καράβι που βουλιάζει (για να μην πω οτι βούλιαξε). Σε λίγο θα πιάσουμε πάτο...

    Και μην μου πείτε τι θα ψηφίσω....Εννοείται ΚΑΝΕΝΑ.
    Πάτος, από την εμπειρία μου γνκα δεν υπάρχει, σε κανένα βαρέλι...

    Εσύ να κοιτάς να ψηφίσεις αυτό που είναι καλύτερο για τον τόπο σου. ο ΚΑΝΕΝΑΣ σίγουρα δεν είναι το καλύρερο για τον τόπο σου

  10. #55
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikoseagle
    Αυτά Papashark , μην τα λες στα "παληκάρια" αλλά στην σημερινή κυβέρνηση , που έταζε ΔΩΡΕΑΝ ΙΝΤΕΡΝΕΤ .

    Και ερωτώ ευθέως : Οι ανεύθυνοι , είναι τα "παληκάρια" , που διαμαρτύρονται επειδή νοιώθουν πως τους εξαπάτησαν , ή το σοβαρό κόμμα εξουσίας , που ή δεν ήξερε πού θα βρει τα χρήματα για να δώσει δωρεάν ΙΝΤΕΡΝΕΤ - οπότε είναι ανίκανο και επικίνδυνο, ή ήξερε πως δεν θα τα βρει και εν γνώσει του , κορόιδεψε τους φοιτητές (που και πάλι είναι μία από τα ίδια)?

    Έχεις ευθεία απάντηση , ή θα μας πεις πάλι για τους κουμπάρους και συμμάχους και φίλους ?
    !!! Κανένας (εκτός από το ΚΚΕ ίσως) δεν έταξε ΠΟΤΕ ΔΩΡΕΑΝ Ιντερνετ σε όλους. Φθηνό ναι.. αλλά όχι δωρεάν... Μή λέμε ότι μας κατεβαίνει στο κεφάλι... έτσι; Είναι κρίμα, super moderator και να λες τέτοιες ανακρίβειες...

    Υποσχέθηκε ΜΟΝΟ στους αριστούχους φοιτητές δωρεάν Ιντερνετ.

  11. #56
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles
    Papashark σαφώς και γίνεται.

    Όλα γίνονται από μία οποιαδήποτε κυβέρνηση, αρκεί να το θελήσει πραγματικά. Και μάλιστα γίνονται ούτε καν από αύριο αλλά από απόψε.

    Όλα όπως:

    - πραγματική πάταξη της φοροδιαφυγής. Έχεις την εντύπωση ότι δεν μπορούνε; Δεν θέλουνε.
    - πραγματική εξαφάνιση της ακρίβειας. Έχεις την εντύπωση ότι δεν μπορούν να κόψουν τον κ@λο στις λίγες εκατοντάδες υπερχονδρεμπόρων τροφίμων και σουπερμαρκετάρχες που πουλάνε από την τιμή που αγοράζουν από τους παραγωγούς 5 και 6 φορές απάνω; Δεν θέλουνε.
    Θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα. Και θα σου πω και γιατί δεν θέλουνε...

    Γιατί ΟΛΗ η Ελλάδα εδώ και 25 χρόνια ζει από την παραοικονομία. Για αυτό το λόγο και δεν ακούς να πεθαίνουν (στην κυριολεξία) άνθρωποι από την πείνα σήμερα.... (αν και όλοι παραπονιούνται για αυτό....)

    Μπορείς να μου πεις αν είναι δυνατόν να πολεμήσουν (έστω ότι θέλουν) την παραοικονομία σε 1,2 ή έστω και 4 χρόνια; Εγώ θα απαντήσω όχι. Κανένας δεν μπορεί. Να βελτιωθεί η κατάσταση μόνο (και αυτό ΘΑ το δούμε)...

  12. #57
    Το avatar του μέλους ReverseR
    ReverseR Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    !!! Κανένας (εκτός από το ΚΚΕ ίσως) δεν έταξε ΠΟΤΕ ΔΩΡΕΑΝ Ιντερνετ σε όλους. Φθηνό ναι.. αλλά όχι δωρεάν... Μή λέμε ότι μας κατεβαίνει στο κεφάλι... έτσι; Είναι κρίμα, super moderator και να λες τέτοιες ανακρίβειες...

    Υποσχέθηκε ΜΟΝΟ στους αριστούχους φοιτητές δωρεάν Ιντερνετ.
    Αθώα δεξιοφρονούσα ψυχή:

    Oι προτAσειΣ μαΣ:

    Πρωτοβουλία για το Internet:

    • Θεσπίζουμε και υλοποιούμε “Πρωτοβουλία για το Internet”, με σκοπό την ενθάρρυνση της πρόσβασης από τους πολίτες, με μέτρα όπως:

    • Παροχή ολοκληρωμένων ηλεκτρονικών υπηρεσιών προς τους πολίτες για τη πραγματοποίηση των δοσοληψιών τους με τις δημόσιες υπηρεσίες.

    • Eνημέρωση των πολιτών για τις δυνατότητες που προσφέρει το Internet και τους τρόπους που μπορούν να αποκτήσουν πρόσβαση σε αυτό. Iδιαίτερη μέριμνα για την εκπαίδευση και ενημέρωση των μαθητών.

    Oυσιαστική μείωση του κόστους πρόσβασης στο Internet. Πλήρης απαλλαγή από το κόστος πρόσβασης για τους σπουδαστές της Tριτοβάθμιας Eκπαίδευσης.

    • Eνθάρρυνση της πρόσβασης μέσω συσκευών πέρα από τους συμβατικούς υπολογιστές, όπως τα κινητά τηλέφωνα, οι υπολογιστές τσέπης, η τηλεόραση.
    http://www.nd.gr/programma/index15.html

    Προσοχή: Κάνε γρήγορα. Κυκλοφορού φήμες οτι τα έντυπα του προελκογικου προγράμματος της νδ έχουν αρχίσει να καταστρέφονται!

  13. #58
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    @ Vasper , νομίζω πως με αδίκησες ! (Για ρίξε μια ματιά στο προηγούμενο μήνυμα) .. Δεν θα το συνεχίσω άλλο , ελπίζω να κατάλαβες το λάθος σου .

  14. #59
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper
    Θα συμφωνήσω μαζί σου απόλυτα. Και θα σου πω και γιατί δεν θέλουνε...

    Γιατί ΟΛΗ η Ελλάδα εδώ και 25 χρόνια ζει από την παραοικονομία. Για αυτό το λόγο και δεν ακούς να πεθαίνουν (στην κυριολεξία) άνθρωποι από την πείνα σήμερα.... (αν και όλοι παραπονιούνται για αυτό....)

    Μπορείς να μου πεις αν είναι δυνατόν να πολεμήσουν (έστω ότι θέλουν) την παραοικονομία σε 1,2 ή έστω και 4 χρόνια; Εγώ θα απαντήσω όχι. Κανένας δεν μπορεί. Να βελτιωθεί η κατάσταση μόνο (και αυτό ΘΑ το δούμε)...
    Είσαι αφελέστατος.

    Καμμία κυβέρνηση μετά τη μεταπολίτευση δεν θέλησε να κάνει όλα τα παραπάνω.

    Καμμία απολύτως.

    Ούτε οι προ-προ-παρα-προηγούμενοι θέλανε (74-81), ούτε οι προ-παρα-προηγούμενοι (81-89), ούτε οι παρα-προηγούμενοι (90-93), ούτε οι προηγούμενοι (93-04), ούτε οι τωρινοί (04-) θέλουνε.

    Εάν πιστεύεις ότι θέλουνε τότε είσαι αφελέστατος.

    Ορίστε αποδείξεις ότι ΔΕΝ θέλουνε:

    - αύξηση του ΦΠΑ. Εάν πραγματικά θέλεις να πατάξεις τη φοροδιαφυγή δεν αυξάνεις το ΦΠΑ που είναι από τους πλέον κοινωνικώς άδικους φόρους αλλά πας και κυνηγάς τους φοροφυγάδες και οφειλέτες του δημοσίου, από τους χονδρότερους προς τους μικρότερους (και όχι να παρακρατάς ποσά από συνταξιούχους των €400).

    - κυνήγι φορολογικών εσόδων. Είδες κανέναν μεγάλο φοροφυγά να χώθηκε φυλακή για φοροδιαφυγή; Όχι. Αντ' αυτού ο προϊστάμενος κρατικός λειτουργός υπεύθυνος του τομέα φοροεισπράξεων, σύχναζε στα πάρτι του και του έδινε δουλειές και διαφημίσεις.

    - έλεγχος της αγοράς. Είδες να μπήκε κανένα πλαφόν στις τιμές ειδών διατροφής; Οι φιλευλεύθεροι φωστήρες αφήνουν την "ελεύθερη" αγορά και οι συνταξιούχοι των €300 (και όχι μόνο) να πεινάνε. Είδες κανέναν υπερχονδρέμπορο αγροτικών προϊόντων ή σουπερμαρκεττάρχη (από αυτούς που βάζανε 2πλες παραπλανητικές τιμές στα ράφια) να πήγε φυλακή; Όχι.

    - πάταξη λαθρεμπορίου καυσίμων. Επειδή ΔΕΝ θέλουν να το κάνουνε, επιβαρύνουν τον πολίτη καί με αυτό.



    ΥΓ: Όσο για το παρακάτω ποστ:

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...5&postcount=36

    απλά είναι ληγμένο παραλήρημα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 05-12-05 στις 20:05.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  15. #60
    Το avatar του μέλους ibok
    ibok Guest
    ΠΕΣΤΑ Βρε Wan, πεςτα χρυσόστομε!!!!!!!!!!!
    Βάζουνε στην φυλακή κανέναν ρέστο.Αυτούς που χρωστάνε τα δις τους εχουνε στα ωπα - ωπα!!!!!!

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-07, 14:54
  2. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-03-06, 21:25
  3. Internet για όλους με τις προσφορές της FORTHnet
    Από ndan_gr στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-05, 23:54
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-05, 14:49
  5. Προεκλογικές δεσμεύσεις για μείωση τιμών ADSL
    Από camelot21 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-04, 12:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας