Σελ. 112 από 288 ΠρώτηΠρώτη ... 92102107110111112113114117122132 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.666-1.680 από 4318
  1. #1666
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Περιοχή
    Κυπαρισσία
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    20630/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ
    Router
    Oxigen
    Η Τελλάς έχει το πρόβλημα γιατί εγώ και με το Fritz Box 7170 και με το OxyGen έχω το ίδιο πρόβλημα.

  2. #1667
    Εγγραφή
    03-06-2003
    Μηνύματα
    263
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    NetfasteR WLAN 3
    SNR / Attn
    11(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    και εγω ειχα προβλημα με fritzbox 7140 kai gennet.alla me to speedtouch ολα ρολοι.

  3. #1668
    Εγγραφή
    18-12-2008
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδια αυτο με το dns τι ειναι.Τι πρεπει να αλλαξω μεσα απ το router?

  4. #1669
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    far away from where my mind is...
    Μηνύματα
    13.771
    Downloads
    31
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1021
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ST585-ZTE ZXV10 W300 v5.2
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ποιο ρούτερ έχεις;
    I'm lazy. But it's the lazy people who invented the wheel and the bicycle because they didn't like walking or carrying things.

  5. #1670
    Εγγραφή
    18-12-2008
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    549
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Path Level
    Interleaved
    Ενα παλιο.SpeedStream 4200

  6. #1671
    Εγγραφή
    13-09-2005
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    14000/999
    ISP
    Tellas
    Router
    cisco 877
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 21(dB)
    το προβλημα δεν ειναι παιδια ουτε σε dns ουτε πουθενα απλα εχει μπουκωσει το συμπαν.....η ΤΕΛΛΑΣ ειναι υπο καταρευση σε θεμα ιντερνετ...και αυτο εξηγειται ως εξης : Τα πρωινα δοκιμη απο 2 σαιτ συγκεκριμενα απο www.ati.com και απο intel.com το download πιανει το maximum της γραμμης στην περιπτωση μου 1.3 mb/sec αααα και ξεχασα να σας πω οτι εχω και cisco ρυτερακι 1 877 ...αρα ρουτερ ΔΕΝ ειναι .....

    Τωρα αμα δοκιμασετε να κατεβασετε απο τα ιδια site της απογευματινες ωρες τοτε μιλαμε για ταχυτητες maximum 100-110 kb/sec .
    ΟΙ δοκιμες αυτες εχουν πραγματοποιηθει στην Ν.Ιωνια αλλα και στο γκυζη.....
    τα αποτελεσματα ειναι ιδια ..
    καντε και εσεις το πειραμα να δειτε τι αποτελεσματα θα εχετε .....

    ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ .......επειδη η ταχυτητα ειναι κατω απο 50% μηπως ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?????? για κατι το οποιο παρεχεται ορισμενες ωρες....

    ........Auto merged post: voyager_sat πρόσθεσε 0 λεπτά και 36 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    το προβλημα δεν ειναι παιδια ουτε σε dns ουτε πουθενα απλα εχει μπουκωσει το συμπαν.....η ΤΕΛΛΑΣ ειναι υπο καταρευση σε θεμα ιντερνετ...και αυτο εξηγειται ως εξης : Τα πρωινα δοκιμη απο 2 σαιτ συγκεκριμενα απο www.ati.com και απο intel.com το download πιανει το maximum της γραμμης στην περιπτωση μου 1.3 mb/sec αααα και ξεχασα να σας πω οτι εχω και cisco ρυτερακι 1 877 ...αρα ρουτερ ΔΕΝ ειναι .....

    Τωρα αμα δοκιμασετε να κατεβασετε απο τα ιδια site της απογευματινες ωρες τοτε μιλαμε για ταχυτητες maximum 100-110 kb/sec .
    ΟΙ δοκιμες αυτες εχουν πραγματοποιηθει στην Ν.Ιωνια αλλα και στο γκυζη.....
    τα αποτελεσματα ειναι ιδια ..
    καντε και εσεις το πειραμα να δειτε τι αποτελεσματα θα εχετε .....

    ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ .......επειδη η ταχυτητα ειναι κατω απο 50% μηπως ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΙΝΤΕΡΝΕΤ?????? για κατι το οποιο παρεχεται ορισμενες ωρες....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος voyager_sat : 20-02-10 στις 19:42. Αιτία: auto merged post

  7. #1672
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Ρε παιδιά, τι στο διάκο κάνει το Oxygen ;

    Μου ζήτησε f/w upgrade, του λέω ΟΚ. Τώρα όμως έχει περάσει κάνα 10/λεπτο, η συσκευή δεν είναι προσβάσιμη ... τι να κάνω ;

    ........Auto merged post: gtklocker πρόσθεσε 4 λεπτά και 50 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Α, οκ, είμαι γουίντικος πλέον
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gtklocker : 21-02-10 στις 14:12. Αιτία: auto merged post

  8. #1673
    Το avatar του μέλους kapodistrias
    kapodistrias Guest
    To oxygen μετά από την αναβάθμιση δεν πάει και πολύ καλά...Ειδικά στο wireless.

    Άλλες φορές δεν βρήσκω το δίκτυο,άλλες φορες μπουκώνει στις μεγάλες ταχύτητες,άλλες δεν μπορώ να συνδεθώ καν.

  9. #1674
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Περιοχή
    Κυπαρισσία
    Μηνύματα
    179
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    20630/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ
    Router
    Oxigen
    Εμένα μετά από τη αναβάθμιση του Oxygen άρχισαν οι αποσυνδέσεις και μου κατεβάσανε τη ταχύτητα στα 14 χωρίς λόγο βέβαια γιατί δεν πιστεύω ότι φταίει το ρούτερ. Χθες για παράδειγμα είχα 93 αποσυνδέσεις ενώ σήμερα μόνο 5 και όλα αυτά με άλλο ρούτερ το Fritz Box 7170.Εδω και δέκα μέρες δεν βρίσκουν άκρη και μου λένε η γραμμή είναι οκ θα σου αλλάξουμε το ρούτερ.

  10. #1675
    Εγγραφή
    12-07-2005
    Περιοχή
    Peristeri
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10396/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Router
    Linksys WAG160N-EU
    SNR / Attn
    9-12(dB) / 31(dB)
    Καλησπερα.

    Ναμαι και εγω , Η τελλας μετα απο τα προβληματα που ειχα που έστειλε λογαριασμους μηδενικους , σωστη κίνηση εκ μέρους τους.

    Λοιπον ας μπω στο θεμα. για 3-4 μήνες το Ιντερνετ μου ηταν στα 9Mbit είχα καποιες αποσυνδέσεις κυριως οταν χτύπαγε το τηλέφωνο και σηκωνα το ακουστικο ή οταν καλούσα εγω καποιον αριθμο, αλλα οκ δεν με ενοχλούσε και τοσο πολυ οποτε δεν εδωσα σημασια και το αφησα ετσι , εξάλου βαρέθηκα να λεω τα ίδια και τα ίδια , η γλώσσα μου έχει βγάλει Μαλλια.

    Τελως παντων ειχα 9 Mbit, εε ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ 2

    Προσωπικα βαρέθηκα , πλεον μετα απο οσα εχω τραβήξει και σκεπτόμενος οτι δεν προκειτε σπιτι μου να φτιάξει το Ιντερνετ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ PROVIDER διότι το πρόβλημα πρέπει να παρουσιάζεται σε καλώδιο εναέριο του ΟΤΕ και κατα πασα πιθανότητα στο τελευταιο κομματι που΄έρχεται σπίτι μου.

    Διοτι δεν εξηγήται να μην γίνεται να έχω ΣΤΑΘΕΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

    Δεν εχω λογια πλεον , εχω στερεψει και απο ιδεες για το τι μπορει να φταιει πλεον. Ο Provider(Tellas) απο την μερια του εχει κανει σχεδον τα παντα , ο Οτε εχει κανει το ιδιο , τεχνικοι σπιτι 4-5 φορες εχουν ερθει με αποκορυφωση την τελευταια φορα οπου ηρθαν 2 μαζι απο Οτε και τελλας και την μια στιγμη επιανε 12 Mbit η γραμμη και με τον τεχνικο του Οτε να φευγει μιας και δεν υπηρχε προβλημα και αμεσως μετα η γραμμη να πιανει με το ζορι 3 Mbit και με τον τεχνικο της τελλας να σκιζει τα χαρτια του μην μπορωντας να πιστεψει αυτο που συμβαινει και σκεφτομενος οτι θα το λενε στον ΟΤΕ οτι πρεπει να κοιταχτει ξανα και δεν θα τους πιστευουν.

    Μεχρι και βρογχο μου εχουν αλλαξει , αλλα μετα απο μερικους μηνες παλι τα ιδια προβληματα.

    ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ αυτο απλα, το αντιμετωπιζω μονο εγω. δεν ειναι δυνατον πλεον.

    ΠΟΡΤΕΣ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ - ΚΑΡΤΕΣ - ΒΡΟΓΧΟΣ - SPLITTERS - FILTERS - TEXNIKOI - Αλλαγες στον εξοπλισμο - αλλο ρουτερ αγορασμενο linksys - δοκιμες με καλωδιο UTP απο το BOX του Οτε εξω απο το σπιτι.

    Πλεον σκεφτομαι να παρω κανενα Internet On The Go να ηρεμησω

    Αν και σκεφτομαι αρχικα να δοκιμασω καμμια Forthnet.

    Ε ΤΙ ΑΛΛΟ ?????

  11. #1676
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    Ακόμα προβλήματα ... πλεον εδω και μια βδομάδα εκανα αίτηση διακοπής.... Οχι δεν ειχα τρομερά προβλήματα!
    Επίσης οποίος θέλει να φύγει και ΟΧΙ να παει αλλου ,να ξέρει πως θελει γυρο στις 30 μερες εως να διακοπεί οι σύνδεση !


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  12. #1677
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Περιοχή
    Νεο Φαληρο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    263
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manos29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικα βαρέθηκα , πλεον μετα απο οσα εχω τραβήξει και σκεπτόμενος οτι δεν προκειτε σπιτι μου να φτιάξει το Ιντερνετ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ PROVIDER διότι το πρόβλημα πρέπει να παρουσιάζεται σε καλώδιο εναέριο του ΟΤΕ και κατα πασα πιθανότητα στο τελευταιο κομματι που΄έρχεται σπίτι μου.
    Διοτι δεν εξηγήται να μην γίνεται να έχω ΣΤΑΘΕΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
    Δεν εχω λογια πλεον , εχω στερεψει και απο ιδεες για το τι μπορει να φταιει πλεον. Ο Provider(Tellas) απο την μερια του εχει κανει σχεδον τα παντα , ο Οτε εχει κανει το ιδιο , τεχνικοι σπιτι 4-5 φορες εχουν ερθει με αποκορυφωση την τελευταια φορα οπου ηρθαν 2 μαζι απο Οτε και τελλας και την μια στιγμη επιανε 12 Mbit η γραμμη και με τον τεχνικο του Οτε να φευγει μιας και δεν υπηρχε προβλημα και αμεσως μετα η γραμμη να πιανει με το ζορι 3 Mbit και με τον τεχνικο της τελλας να σκιζει τα χαρτια του μην μπορωντας να πιστεψει αυτο που συμβαινει και σκεφτομενος οτι θα το λενε στον ΟΤΕ οτι πρεπει να κοιταχτει ξανα και δεν θα τους πιστευουν.
    Μεχρι και βρογχο μου εχουν αλλαξει , αλλα μετα απο μερικους μηνες παλι τα ιδια προβληματα.
    ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ αυτο απλα, το αντιμετωπιζω μονο εγω. δεν ειναι δυνατον πλεον.
    ΠΟΡΤΕΣ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ - ΚΑΡΤΕΣ - ΒΡΟΓΧΟΣ - SPLITTERS - FILTERS - TEXNIKOI - Αλλαγες στον εξοπλισμο - αλλο ρουτερ αγορασμενο linksys - δοκιμες με καλωδιο UTP απο το BOX του Οτε εξω απο το σπιτι.

    Πλεον σκεφτομαι να παρω κανενα Internet On The Go να ηρεμησω
    Με βάση όλα τα παραπάνω το wireless φαίνεται ίσως η μοναδική για σένα λύση

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manos29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και σκεφτομαι αρχικα να δοκιμασω καμμια Forthnet.
    Τώρα γιατί γκρεμίζεις με μιας όλο τον παραπάνω συγκροτημένο και τεκμηριωμένο συλλογισμό σου?? Διάβασε ξανά τι έγραψες και θα πάρεις την απάντηση μόνος σου και μην αφήνεις την απελπισία να σε οδηγήσει σε λάθος κινήσεις (και δεν αναφέρομαι φυσικά στην Forthnet συγκεκριμένα) Good luck!

  13. #1678
    Εγγραφή
    31-08-2008
    Περιοχή
    Nαύπακτος
    Μηνύματα
    673
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7560
    SNR / Attn
    24,1(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasiliou Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακόμα προβλήματα ... πλεον εδω και μια βδομάδα εκανα αίτηση διακοπής.... Οχι δεν ειχα τρομερά προβλήματα!
    Επίσης οποίος θέλει να φύγει και ΟΧΙ να παει αλλου ,να ξέρει πως θελει γυρο στις 30 μερες εως να διακοπεί οι σύνδεση !
    Eτσι ομως δεν θα χασεις το νουμερο που έχεις?

  14. #1679
    Εγγραφή
    16-10-2005
    Περιοχή
    Thespies(Viotic)
    Μηνύματα
    1.120
    Downloads
    100
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    21.706 /1.020
    ISP
    πOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΣΠΙΕΣ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 20.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chaos38 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eτσι ομως δεν θα χασεις το νουμερο που έχεις?

    Κοιτά αν θα πας σε αλλη εταιρεία κανεις φορητότιτα και δεν χάνεις το νούμερο και ίσως κάνεις λιγότερο απο 30 μέρες να μεταβείς στον νεο πάροχο!
    Τώρα αν θες να διακόψεις και να χάσεις και τον αριθμό θέλει σίγουρα 30-40 μερες εως να διακόπτει η σύνδεση σου!(Αυτό σε περιπτώσεις ας πούμε που ειναι κάποιος ενοικιαστής απλός ,ή στην περίπτωση που φεύγεις οριστικά απο μια πόλη και πας να ζήσεις σε μια αλλη.)

    ΥΓ: Εγω ήθελα να το χάσω γιατι εκεί που παω έχει μόνο πΟΤΕ και είχα ήδη τηλ.


    Repetitio est mater studiorum...
    ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶

  15. #1680
    Εγγραφή
    17-01-2009
    Μηνύματα
    6.501
    Downloads
    51
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250M/250M
    ISP
    Inalan
    Σέρνεται το διαολεμένο το oxygen γενικά σερνόμαστε

    Ξέρει κανείς πώς να του ορίσω δικούς μου dns ;

Σελ. 112 από 288 ΠρώτηΠρώτη ... 92102107110111112113114117122132 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τραγική κατάσταση...
    Από chocorello13 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-08, 11:59
  2. Φαίνεται πως έφτιαξε...
    Από Tiven στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-08, 08:55
  3. Κατασταση ομηριας
    Από EVANS47M στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-08, 20:51
  4. Βοήθεια! Δίσκος σε κατάσταση βλάβης (χρήστης σε κατάσταση πανικού!)
    Από Cafeeine στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-05, 20:00
  5. Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-05, 02:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας